Rendvédelem szabályozása

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Bazsi

Fő Globális Moderátor
v2
2019. 01. 10.
1 318
1 174
Győr
V4 karakter
carl evans
V2 karakter
carl evans
Sziasztok.
Én is kifejteném a véleményemet a témával kapcsolatban, ahogy azt már többen is tették.

Az indokolatlan fegyverviselési szabálypont:
Alapvetően miért is lett kitalálva ez a szabályzati pont? Azért, mert a szabályzat frissítése előtt minden második nem-rendvédelmis ember nagykaliberrel, avagy UZI/TEC-el járkált. Erre nyílván te is emlékszel. Minden egyes igazoltatásból lövöldözés lett, és mindenki úgy hordta magán a fegyvereit, ahogy nem szégyellte.
Ezzel ellentétben mióta bejött ez a pont, nagy mértékben lecsökkentek az ehhez hasonló esetek. Természetesen aki eddig is darálni akart, az most is fog. Nem hiszem, hogy ez akkora mértékben visszafogta volna az illegált.

Rendőrökre is vonatkozzon az indololatlan fegyverviselés:
Mint azt már többször is hangoztattam, szerintem ezzel a módosítással hatalmas hátrányt okoznánk a rendvédelemnek. (lásd: pl, egy ATM fúrásnál HQ-ra visszamenetel, reduty, majd újra kivonulás.)
Az illegál legjobb tudomásom szerint ~90%-ban sikeresen fejezi be az ATM;aranybank;bank -és emberrablásokat. Miért kéne nekik még nagyobb előny a rendvédelemmel szemben?
Nem arról van szó, hogy nem támogatom/juk az illegált. Erre egy példát is felhoznék. Az utóbbi hónapban a Rendvédelmi Szervek Szövetségének és a Kerekasztalnak tagjai azon voltak, hogy kedvezzenek nektek. A BTK-ban csökkentve lett a maximális börtönidő a felére! (600->300 perc) /Nyílván ezzel a pénzösszegek is kissé emelve lettek, de nem számottevően./
Konkrétan ha most a legnagyobb bűntetteket is követed el, és pénzorientált büntetést kérsz, akkor is csak 150 percet kell ülnöd a fegyházban. Mi ez, ha nem engedés?

Az ötleted első részére ezzel reagáltam is.


Üldözésekre csak ORFK és NAV mehessen
Továbbra is ott tartunk, hogy 120-160 player van a szerveren átlagban. Ebből vegyük azt, 50-70 rendvédelmis van.
Ha csak az ORFK-ra és NAV-ra lennének bízva az üldözések, akkor a mostani átlagos elkapási-arány is nagyban romlana, ami alapból sem fényes sajnos. TEK, NNI, ARMY nem minden üldözésre megy ki, REM-RUM miatt nem fog megjelenni mögötted egy állig felfegyverkezett TEK-es vagy ARMY-s.
Másik eset. Te TEK/ARMY-s vagy. Feljössz egy pár órára egy nap a suli után. Inkább nyomnál egész nap kiképzéseket, és gyakorlatokat, mint hogy kimenjél egy izgalmas szituációra? És mi van akkor, ha éppen ebbe a pár órába éppen nem esik bele sem ATM, sem aranybankrablás, vagy egyéb? Feljöttél gyakorlatozni, amire pedig kevés esélyt látok, hogy meghozza majd a kedved a szerverhez.

IRL-t nekem ne hozd alapul semmire, mert szerintem az sem reális, hogy 2 óra alatt 19! darab ATM-et fúrtok meg.

atmek.png
Igen, általánosítani fogok. Nem biztos, hogy pont Te, és a bandád fúrta meg ezeket, de ezen legalább látszik a valóság, nem egy ferdített világ az illegállal kapcsolatban.
Egyszer tartottunk a playereknek eventet, a Rendvédelmi Nyíltnap keretein belül, erre ez fogad minket a záráskor. Pedig ez egy 2 órás rendezvény volt csak.
A

-ről ezek után ne is beszéljünk.

Továbbiakban pedig azt is felhoznám, hogy egy civil ember számára nem ugyanaz, hogyha egy vegyük azt, TEK-est lát M4-el a hátán, vagy egy másik civilt/illegálost. Az egyik esetben közbiztonságot éreznél, a másikban pedig nem hiszem, hogy az első gondolatod lenne akár rámosolyogni az illetőre. Hadd ne nekem kelljen kitalálni, melyik-melyik esetre vonatkozik.
Nem mindegy, hogy egy rendvédelmis, vagy egy illegálos mászkál M4-el, ezt te is beláthatod.

Azt meg, hogy az adott frakció vezetősége mit enged meg a tagjainak, az megint a saját dolga. Ha bármiféle problémád van a tagjaikkal, akkor akár nekem, akár az adott vezető leaderének nyugodtan elküldheted, mint minden más ember, és szabálysértés esetén az adott illető szankcionálva lesz. Emiatt nem kell aggódni.

Igen, vedd nyugodtan úgy, hogy én is csak egy újabb sértődött rendvédelmis vagyok, ami valamilyen szinten igaz is. De azt ne mondd nekem, hogy ezek után továbbra is tartod a véleményed.
Nem, nem közülünk fognak dönteni az emberek az ötlet sorsáról, de attól függetlenül nekünk is van véleményünk, amihez pedig megvan a jogunk, hogy hangoztathassuk.
Én többet ehhez a témához nem fogok hozzászólni, kérdés/vitaindíttatás esetén szívesen várok mindenkit TS-en a továbbiakért.

Ui: Fura módon, mikor NNI leader voltál, nem láttad ennyire, hogy milyen "hátrányos helyzetben van" az illegál. Ennyi dolog változott volna azóta?
Szimpla véleményt írtam le, nem kell senkinek sem halálra sértődni miatta. Köszönöm szépen azoknak, akik hajlandóak voltak elolvasni a mondandómat. További szép napot!
 

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
Ui: Fura módon, mikor NNI leader voltál, nem láttad ennyire, hogy milyen "hátrányos helyzetben van" az illegál. Ennyi dolog változott volna azóta?
Szimpla véleményt írtam le, nem kell senkinek sem halálra sértődni miatta. Köszönöm szépen azoknak, akik hajlandóak voltak elolvasni a mondandómat. További szép napot!

Azthittem elolvastad a kommenteket. Amugy meg voltam Illegál leader is, rendvédelmi leader is szóval nem értem miért nem lehet véleményem egy jelenlegi heléyzetről. Ha értek a focihoz nem fogok okoskodni kosárlabádba.

Feljöttél gyakorlatozni, amire pedig kevés esélyt látok, hogy meghozza majd a kedved a szerverhez.

RPzni járok fel, de akkor van aki csak az ATM miatt (nem irónia). Én még olyat is kibírok hogy nem lövöldözök egy egész nap btw.

TEK-est lát M4-el a hátán, vagy egy másik civilt/illegálost. Az egyik esetben közbiztonságot éreznél, a másikban pedig nem hiszem, hogy az első gondolatod lenne akár rámosolyogni az illetőre.

Akkor IRL amikor kihívnak valahova csendháborítás miatt rendőrt, miért nem flexel a fegyverével? Egyébként egyik mondatotba szidsz mert hogy merem az IRL-hez hasonlítani a dolgokat, de ilyenkor meg neked pont kapóra jön hogy IRL ez hogy van. Itt a szerveren annyiban más a szituáció hogy ha a rendőr hátán van egy nagykaliber, akkor ha beszólok neki az már neki egy felszólító bind + fegyvert fog (talán sokkolót), RSZT, bilincskattanás, kihallgatás.

Az illegál legjobb tudomásom szerint ~90%-ban sikeresen fejezi be az ATM;aranybank;bank -és emberrablásokat. Miért kéne nekik még nagyobb előny a rendvédelemmel szemben?

Azt nem értem, hogy ha kocsikázás közbe nem lehet nálad az M4ed az miért befolyásolja az ATM rablás kimenetelét? Sehova nem lett leírva az hogy ATM-en legyen bármi módosítás, maximum egy lépéssel töbebt kell csinálni a rendőrnek, szerintem ez lenyelhető. (Ha meg egy négy-öt fős rablócsapatot 90%ban nem lehet elkapni akkor megfontolnám a kiképzések mennyiségét)
 

Aidan

Újonc
2019. 10. 07.
53
36
V4 karakter
Matthew D Kenneth
LV karakter
Aidan Wyatt
V2 karakter
Aidan Sweeney
Hello - Hello! Amennyiben az illegálnak is sikerülne betartani ezt a indoktalan fegyverviselés szabályt , továbbá nem abból állna egy nap , hogy 20 ATM-et minimum megfúrnak , akkor még esélyt is látnék erre az ötletre. Sajnos a jelen álláspont szerint NEM támogatom .
Ha az illegál nem tartja be az indokolatlan fegyverviselés szabályzatot kapja a szankciót.
 
  • Vicces
Reactions: Hayas

Aidan

Újonc
2019. 10. 07.
53
36
V4 karakter
Matthew D Kenneth
LV karakter
Aidan Wyatt
V2 karakter
Aidan Sweeney
Tilos a dupla hsz! Figyut kaptad!
Ne nevetess már meg kérlek eléggé vicces hogy ez ilyen akkor a civileknek is tiltasd meg a menekülést ok nélkül mivel ez már eléggé vicces hogy a rendvédelemnek tiltod meg azt ami már szerverkezdés óta megvan szabva hogy a rendvédelem mit használhat
De ha a civil ok nélkül menekül szankcionálják.
 
  • Vicces
Reactions: Zacsii és Hayas

Hayas

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 05. 19.
257
351
Budapest
V4 karakter
Ogilvy Wright
LV karakter
Zain Mattingly
V2 karakter
Frank Hayes
De ha a civil ok nélkül menekül szankcionálják.
Rugó. Ennyi erővel ha így nézzük akkor teljesen felesleges a rendvédelem szabályzása , mivel mi is ugyan úgy megkapjuk a szabálysértésért járó szankciót.
 
  • Vicces
Reactions: Burn

Zacsii

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
312
197
Budapest XI
LV karakter
zaynab al rashid
V2 karakter
kenubun u'pucu
Hosi. Igazából itt az indok ,amiért már nem lenne jó a rendvédelmet szabályozó ötleted:

Bármit is mondtok.. ez a kép magáért beszél.. Nemde?..
Ha a realitás talaján akarunk maradni és a rendvédelmet "szabályozgatni", akkor azért az illegálnak is tennie kell.
Ne haragudjatok, de nonszensz az egész.. számomra egyszerűen felfoghatatlan. :D
 

Joci

Zöldfülű
2019. 11. 10.
164
739
V2 karakter
Kenneth Pellegrini
Még annyit hozzátennék mindenképp, hogy az ATM-rablásos kép magáért beszél.


Alapvetően miért is lett kitalálva ez a szabályzati pont? Azért, mert a szabályzat frissítése előtt minden második nem-rendvédelmis ember nagykaliberrel, avagy UZI/TEC-el járkált.

A fentiekben bazsinak igaza van. De az hogy nagy esetben ha tudomására jut az illegálnak, hogy akár a kocsiján 1x REMG, vagy RUM van, már AK-47 van a hátukon... Nagyon jól tudjuk, hogy ha TK-s lesz az üldözött kocsi akkor mi lesz belőle. Az a bizonyos egy két személy is erre játszik rá. (még ha csak 1-2 lenne). Innentől kezdve nyugodtan mondhatja bárki bármelyik rendvédelmi leadernek hogy ne legyen M4 a hátán valakinek.
Volt ugyan ez amit leírtam RSZT körözéssel is. Mit várunk én ezt nem értem csak igazából.

Volt egy olyan eset is, egy frakció akit meg nem nevezek, úgy generált lövöldözést, hogy az egyik tag direkt utolsó pillanatban, kiugrott a tekes kocsi elé, majd amikor kiszálltam megkérdezni hogy mi van (beszólt, szidalmazott ic, nyilván nem tűrtem szó nélkül) , kaptam a kokit dupla uzival :D .

Ilyen dolgok mellett mikor a fegyverviseléses szabály le van :poop:... Akkor nem biztos, hogy ilyeneken kellene gondolkodni ( Tisztelet a kivételnek, illetve puszi )
 

Kalmi

Pletykafészek
Támogató
2019. 03. 23.
886
767
22
Komárom
V4 karakter
Nina D Ambrosio
LV karakter
Alexa M Brassco
V2 karakter
Luna Di Lorenz
Helló én ezt nem támogatom.
És ne csak a rendvedelmi szem szöget nézzük!
Ha Illegal nem tartja be! Úgy vicces az egész ahogy írtad gondold att kösz!
 

Rapid

danteclan👑
2020. 04. 18.
391
613
Sopron
V4 karakter
Rapid D Dante
LV karakter
Rapid D Dante
Hali, én értem hogy az embereknek vannak hatalomra törő vágyai nekem is vannak de ezt nem ilyen formában, ha a vezetőség úgy érzi hogy változásra van szükség akkor orvosolni fogjàk.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Hayas és Zacsii

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Mivel rendvédelemmel kapcsolatban nyitottak már egy ötletet így ezt zárom/helyezem. A másik témánál fejtsd ki hozzászólás formájában az ötleted!
 
  • Tetszik
Reactions: Hayas
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.