Rendvédelem szabályozása

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
v2-fejleszt_-logo.png


Játékos (IG) neved:
< Marques Lawson >

Ötleted:
< Rendőrökre is vonatkozzon az indololatlan fegyverviselés:

- ORFK, NAV, NNI csak pisztoly és sokkoló (Tökmindegy milyen rangja van)
- TEK, ARMY csak MP5, Pisztoly sokkoló (alapesetben)
-Ha bármi TÉNYLEGES (Bank rablás, aranybank rablás, ATM rablás, túszejés IGEN; üldözés random bejelentés NEM) akció van, akkor ha az adott frakciónak van bevetési alosztálya (TEK, Army alap, NNI pl.: BVO stb stb...) használhasson nagykalibert.
- Ez miért jó? Nem lesz olyan hogy random M4-et fog a rendvédelem a civil fegyvertelenekre, és ha már RP szervernek hívjuk ahol játszunk akkor próbáljunk meg valós dolgokat utánozni.
Üldözésekre csak ORFK és NAV mehessen, akárhogy próbálom keresni, nem találom hogy a TEK-nek vagy Armynak vagy az NNInek hol van a feladatkörébe üldözni. És ha tilos nekik menni üldözni legalább rá vannak kényszerülve az RPre
(pl: kiképzések stb). >


Megjegyzés:
< Ha az illegállnál egy szerencsétlen Tec9 sem lehet alapesetben, a rendvédelem és képes kibírni ha úgy kell viselkedniük mint a való életben szerintem. Illetve ez iszonyatosan unfair hogy az összes nyomozó IS már állig fel van fegyverkezve, míg a másik oldalnál egy glock lapulhat esetleg ha van fegyverengedélye... >
 

Hayas

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 05. 19.
257
351
Budapest
V4 karakter
Ogilvy Wright
LV karakter
Zain Mattingly
V2 karakter
Frank Hayes
Hello - Hello! Amennyiben az illegálnak is sikerülne betartani ezt a indoktalan fegyverviselés szabályt , továbbá nem abból állna egy nap , hogy 20 ATM-et minimum megfúrnak , akkor még esélyt is látnék erre az ötletre. Sajnos a jelen álláspont szerint NEM támogatom .
 

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
Majd te fogod szabályozni a rendvédelmet nem? Hagyjuk már. Tartózkodom.

Én az ötletet adom, nem én írom a szerver szabályzatot ? de azt hittem ez elég egyértelmű, de tévedni emberi dolog. De köszi az érdemi kritikát és a személyeskedés elhanyagolását.

Hello - Hello! Amennyiben az illegálnak is sikerülne betartani ezt a indoktalan fegyverviselés szabályt , továbbá nem abból állna egy nap , hogy 20 ATM-et minimum megfúrnak , akkor még esélyt is látnék erre az ötletre. Sajnos a jelen álláspont szerint NEM támogatom .

Ne általánosíts, pl a bandákra ez nem igaz, szerencstlen glockokkal és desertekkel rohangálunk, viszont leírtam, ATM rabláson bárkinél lehetne nagykaliber, ez az ötélet azt nem befolyásolja.
 

fatmarco

rock 'n' roll is the truth
Veterán Globális Moderátor
v2
2019. 01. 15.
635
730
21
V2 karakter
osvaldo munez 🇲🇽
Ne nevetess már meg kérlek eléggé vicces hogy ez ilyen akkor a civileknek is tiltasd meg a menekülést ok nélkül mivel ez már eléggé vicces hogy a rendvédelemnek tiltod meg azt ami már szerverkezdés óta megvan szabva hogy a rendvédelem mit használhat
 

GT

Barangoló
2019. 09. 07.
114
527
V4 karakter
Gregorio Taranto
LV karakter
Greg Tomkins
V2 karakter
Glukhar Tarasov
Lenne benne ráció de hát így is sok az olyan ember aki ráhasal az egérre aztán a világát nem tudja. Most képzeld már el ha pisztollyal kéne szaladozniuk egyeseknek.
 
  • Tetszik
Reactions: exito és Hayas

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Nos én úgy szólok ehhez hozzá , hogy se a rendvédelem felé sem az illegál felé nem hajlok , akik ismernek tudják , hogy ezeket a frakciókat eléggé kerülöm is. Amit leírtál vannak jó dolgok , hogy az adott járőrök ne m4-el a hátukon járőrözzenek vagy , hogy tek és az army ne üldözzön. Viszont most ennek kapcsán nem szeretnék beléd állni , csak egy elgondolkodtató (szerintem) kérdést tennék fel feléd: Amikor nem olyan régen NNI leader voltál , akkor hogy hogy járt az NNI üldözésre?
A bandásokra nézve pedig szerintem ha mindkét fél felől lenne annyi , hogy az rp szituációról lenne szó és nem a lövöldözésről vagy pénzbüntetésről akkor ha a bandás csinálna egy rp-t arról hogy hova rejti a járművön belül a fegyverét (pl. ülés alá , kesztyűtartóba , pótkerékhez) akkor az úgy mond nála lehetne és igazolás során az adott helyen nem figyelné az igazoltató rendvédelmi tag ( hiszen szerintem egy szimpla igazoltatás során , a pótkerék alatt vagy az ülés alatt nem leskelődnek... belepillant a csomagtartóba eü dobozt megnézi , iratot kér.. ) Akkor a bandás is tudna kisebb fegyvereket ( tec9 , uzi ) tartani "magánál" az az a járművében , és akkor mondjuk csak ha rpzi , hogy az adott helyről veszi ki és reális helyen áll hozzá akkor használhatná a kezében levő fegyvert.

Mint "külső" személy úgy látom , hogy aki éppen az adott oldalon áll azon az oldalon nyerni szeretne és ez miatt szeretne változtatást. Ha ezt kicsivel régebben írtad volna amikor még te is rendvédelemhez tartoztál akkor azt mondanám , hogy egy kiegyenlítettebb , nagyobb rp színvonalú illegál-rendvédelem viszonyt szerettél volna , de így úgy látom éppen amelyik részen tartózkodsz annak az oldalnál szeretnél könnyebbséget elérni.

Kíváncsi leszek , hogy ebből az ötletből mi valósul meg , véleményem úgy gondolom leírtam. Köszönöm annak aki elolvasta , további szép estét!
 

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
Amikor nem olyan régen NNI leader voltál , akkor hogy hogy járt az NNI üldözésre?
Rossz leader voltam, REM RUMot tiltottam meg, mert ez volt a szokás, de szigorítani kellett volna. (Jelenleg szerintem bármilyen üldözsére mehetnek)

A bandásokra nézve pedig szerintem ha mindkét fél felől lenne annyi , hogy az rp szituációról lenne szó és nem a lövöldözésről vagy pénzbüntetésről akkor ha a bandás csinálna egy rp-t arról hogy hova rejti a járművön belül a fegyverét (pl. ülés alá , kesztyűtartóba , pótkerékhez) akkor az úgy mond nála lehetne és igazolás során az adott helyen nem figyelné az igazoltató rendvédelmi tag ( hiszen szerintem egy szimpla igazoltatás során , a pótkerék alatt vagy az ülés alatt nem leskelődnek... belepillant a csomagtartóba eü dobozt megnézi , iratot kér.. ) Akkor a bandás is tudna kisebb fegyvereket ( tec9 , uzi ) tartani "magánál" az az a járművében , és akkor mondjuk csak ha rpzi , hogy az adott helyről veszi ki és reális helyen áll hozzá akkor használhatná a kezében levő fegyvert.
Nem, tilos indokolatlanul fegyvert hordani, így Tec9 Uzit is tilos...

Ha ezt kicsivel régebben írtad volna amikor még te is rendvédelemhez tartoztál akkor azt mondanám , hogy egy kiegyenlítettebb , nagyobb rp színvonalú illegál-rendvédelem viszonyt szerettél volna , de így úgy látom éppen amelyik részen tartózkodsz annak az oldalnál szeretnél könnyebbséget elérni.
Írtam is valamit, csak asszem a sok beef miatt töröltem. Azért hagytam ott a rendvédelemet mert már kényelmetlenül könnyű volt és sokkal több mindenbe nekik van kedvezmény.

UI: Köszi a pártatlan választ és a korrekt kommentet ?
 
  • Tetszik
Reactions: Hayas

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Köszönöm , hogy nem vetted magadra , ezzel a hozzászólásoddal pedig minden leírt dolgomra reagáltál. Tudom , hogy indokolatlan fegyverviselés ha a bandás tec-9-et tart viszont szerintem ezen kellene változtatni , kicsit kibővíteni , hogy az indokolatlan fegyverviselésbe mi tartozik , pl. AK47 , M4 ne legyen az illegálosnál mindig , de egy tec9 vagy egy uzi szerintem lehetne , mert irl sem hinném , hogy engedéllyel rendelkező fegyverekkel merne csak kimenni az utcára egy bandás.
 
  • Tetszik
Reactions: Hayas és Hosi

aBalazs

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 10.
723
783
19
Majosháza
V4 karakter
Sophie La Royali
V2 karakter
Nicolas La Royali
A meg van szabva hogy mit használhat alatt a mindent érted? Eddig 3/3 sértődött rendvédelmis írt.
Nem értem, hogy minek írsz ötletet, ha nem bírod a kritikát. Miért lennénk besértődve? Mert írtál egy ilyen ötletet, hogy erre meg arra nem lehet kimenni, mert ezt te így eldöntötted, és így lesz. Hát nem! A másik része, itt V2-n minden baj. Nézz át V3-ra. Ott is mindenféle üldözésre ki lehet menni, arról nem is beszélve, hogy ott is arzenál van a rendvédelemnél (legalábbis a TEK, Katonaság, meg még néha az NNI-nél is). A NAV-nál, illetve a Rendőrségnél pedig csak kivételes esetben lehet nagykaliber. Ám itt V2-n nincsen olyan szabálypont, hogy nem lehet a rendvédelemnél nagykaliber, csak kivételes esetben. Ami nem is baj, hiszen napiszinten 15 ATM rablás biztosan van, a napi 2-3 aranyraktárról, és a napi 1-2 túszejtésről nem is beszélve. A másik dolog, V3-on van egy olyan szabálypont, hogy TILOS magad indoktalanul üldöztetni. Itt V2-n ez nem tudom, hogy van, de vannak olyasféle kocsik, amiken egy fél chat körözés van, mert unatkozik az ember, és nem tud mit csinálni.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Zacsii és Hayas

Zacsii

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
312
197
Budapest XI
LV karakter
zaynab al rashid
V2 karakter
kenubun u'pucu
Rossz leader voltam, REM RUMot tiltottam meg, mert ez volt a szokás, de szigorítani kellett volna.
Figyelj.. legalább belátod.. ?‍♂️
Véleményem szerint ez az ötlet nevetséges. Az adott frakció leaderei megszabják, hogy mikor, milyen alkalommal használhatják a fegyvereiket. Lásd például, hogy egy őrmester nem fog szaladgálni M4-gyel.
Gondold újra át ezt az egészet gyökerestűl..
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Bazsi és Hayas

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
Őrmester nem, de a Járőröző zászlós igen ? Küldj már képet hogy IRL hol látsz olyat, köszi-köszi.
 
  • Tetszik
Reactions: Aidan

Zacsii

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
312
197
Budapest XI
LV karakter
zaynab al rashid
V2 karakter
kenubun u'pucu
Őrmester nem, de a Járőröző zászlós igen ? Küldj már képet hogy IRL hol látsz olyat, köszi-köszi.
Még mindig nem érted a lényegét az egésznek úgy látom. Próbáld meg a hozzászólásokból kiszűrni a lényeget, benne van, egyértelműen.
Szívesen.
 
Utoljára szerkesztve:

dr3X

ca?h
Támogató
2019. 01. 10.
945
1 800
21
ʟᴏs ᴀɴɢᴇʟᴇs, ᴄʟᴀʏᴛᴏɴ ᴀᴠᴇ??
LV karakter
ʏᴀᴢᴇɴ_ɢʀᴀɴᴛ
V2 karakter
ʙᴀɴɴᴇᴅ
Támogatom az öteltedet. Nonsense, hogy Őrmesterek Spazzal járőröznek.
Na meg a TEK-esek lefűrészelt csövüvel. De hát ez van, még egy illegálos nem hordhat magánál egy glockot se, csak engedéllyel, addig a rendvédelem azzal járkál amivel akar, Spaztol kezdve, lefün át. Támogatom.
 

Neumann

Az év Legális Frakció leadere 2021-ben.
2019. 01. 09.
1 149
739
Sárospatak
V2 karakter
Neumann Jessica
Szervusz,

"Rendőrökre is vonatkozzon az indololatlan fegyverviselés"
Szerintem ha egy rendőrnél fegyver található, akkor az nem indokolatlan, legyen az egy pisztoly, vagy egy gépfegyver.

"- ORFK, NAV, NNI csak pisztoly és sokkoló (Tökmindegy milyen rangja van) "
Ezt pedig majd én eldöntöm, nem kértem benne segítséget.

"Ez miért jó? Nem lesz olyan hogy random M4-et fog a rendvédelem a civil fegyvertelenekre"
Ilyen nem fordulhat elő, kivéve ha a civil személyen vagy a járművén található egy olyan körözés ami ezt indokolja.
Ha ilyen fordulna elő, akkor jelezd egy adminisztáror felé, vagy egy vezetőségi tag felé, ugyanis ezt szankcionálni kell.

"Üldözésekre csak ORFK és NAV mehessen, akárhogy próbálom keresni, nem találom hogy a TEK-nek vagy Armynak vagy az NNInek hol van a feladatkörébe üldözni. "
Minden rendvédelmi szervnek meg van a hatásköre, de azt ne tiltsuk már meg, hogy össze dolgozzanak.

"Illetve ez iszonyatosan unfair hogy az összes nyomozó IS már állig fel van fegyverkezve, míg a másik oldalnál egy glock lapulhat esetleg ha van fegyverengedélye... "
Nem sajnáltatni kell magunkat, hanem el kell kezdeni gondolkozni és dolgozni.
Nem villogni kell a fegyverekkel, hanem használni őket olyan szituációkban ami ezt igényli.
Csak tudnám, mióta számít illegálnál a fegyverengedély, nem legál frakció lettetek ti véletlenül?

Az én véleményem szerint, rengeteg benne a sajnáltatás, vagy a valóság ferdítése.
Tőled már megszoktuk a rendvédelemmel kapcsolatos hátráltató ötleteket.
 

Joci

Zöldfülű
2019. 11. 10.
164
739
V2 karakter
Kenneth Pellegrini
Szia !

Hol a feladata a TEK-nek és ARMY-nak üldözni? IRL Követés van amúgy nem üldözés. A lényeg hogy amennyiben a rendvédelmi szerves IRL Bűncselekményt észlel, köteles azt megszakítani megakadályozni. Ha, bűncselekményt elkövetett valaki, köteles megfognia, ha autóval követi akkor is. Azaz teljesen helyt való hogy a szerveren a TEK meg bárki, legyen az akárki aki rendvédelmes üldözésbe beszáll. REM RUM-ra tek nem megy mellesleg. Rp-zünk eleget kiképzéseken, behatolás taktikákon, alaki szemlén, képzésen. Meguntatnád az emberekkel a játékot úgy hogy igy is kevés a playerszám? van mikor arra várnak hogy legyen már valami akció, mert kevés van.

A fegyverekkel kapcsolatban annyit mondanék, nem veszik el random senkitől a fegyvert. Illegál is mászkál AK-val akkor mi meg M4-el. szerintem ez is tiszta lap ☺ az hogy napi szinten megy a dara megállás nélkül, AK-val M4-el de álljunk oda mp5-el az nem lenne fair.

Civil fegyvertelenre fegyverfogás? Honnan tudja valaki? MG-zze ki hogy nincs nála egy colt esetleg? Mindennek megvan az oka, ez nem úgy működik, hogy csak nem fogom rá. Igen is ráfogja mindenki. Sokkolónál nincs olyan hogy PG. Élesnél van. ez is egy ok.

Nem sértődött meg senki, egyszerűen poénos az ötlet amit kigondoltál. :D Ha illegál nem mászkál AK-val meg M4 el, akkor mi se fogunk. AKkor ennyi erővel Bandáknál nem akarunk meglátni mi se AK-47-et. Akkor lenne fair. Mellesleg mentem már Colt-al lövöldözésre, és nem én voltam aki a kokit kapta. Nem a fegyveren múlik hanem azon aki használja.

Én nekem mindegy mi lesz, minden esetre nem támogatom, és a teknek is mindegy mi lesz ezzel az ötlettel. M4-et mindenki fog hordani és használni, bármi fog történni. Mivel mi vagyunk az első rendvédelmi szerv ami a bevetéssel foglalkozik
 
Utoljára szerkesztve:

og.saymol

Zöldfülű
2019. 01. 10.
201
530
19
Budapest
LV karakter
Sylvius Estrada
Hát ahogy ezt olvasom, felcsillan a szemem. Bár ahogy gondolom így se úgy se fog ez szabályzatba bekerülni.
Így amiket leírtál teljesen igazad van. Kedvencem azok az ügyek voltak amikor mentünk valahova fegyverekkel mert az adott jelenet része volt.
Félre állít a rendőrség, le lőjük őket erre már is admin ügy van abból, hogy miért van nálunk fegyver.
Az tény, hogy nem minden embernél van fegyver de akkor is.
Amikor jön valaki csak úgy funolni például a banda területemre és én fejbe lövöm akkor meg már én vagyok pokolra küldve mert van nálam fegyver.
Egy bandánál majdnem fő szempont a lőfegyver.
Az hogy meg az őrmester megállít KÖZÚTI ELLENŐRZÉSRE egy m4-el mp5-el desertel az oldalán, hátán, fején és hátán az teljesen irreális.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.