Rendszám melletti, forgalmi engedély lejárati dátum kivétele (F10 benyomásával látható)

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

TheWuki

Zöldfülű
2019. 08. 08.
171
406
Isaszeg
V4 karakter
Rousseau Wyatt
Helyes mód: megàllítanak, megnèzik, hogy minden rendben van-e, ha igen mehetsz ha nem bírság. Seen ez úgy működik, hogy megy-mendegèl a rendvédelmis kocsi, meglátja f10-ben hogy nincs forgalmi vagy lejárt, és ezért állít meg. Ez egy hatalmas különbség. A szerző arra gondol szerintem amit én is támogatni tudok, hogy ne a forgalmi hiánya miatt állítsanak meg, hanem állítsanak meg, mert ellenőrizni akarnak, és ha vèletlenül nincs forgalmim, akkor jöhet a ticket. Ehhez az kell, hogy ne lehessen f10-ből mg-zni.
De ha irl is hasonló módszer van, hogy a rendszám felismerő autómatán kidobja az infókat, akkor miért lenne mg?
 

Nursultan

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 02. 11.
368
1 057
32
Budapest
V4 karakter
Nursultan Murtazayev
Nem véletlenül lett behozva ez a rendszer. Ahogyan már más is írta, a készítők próbálnák a realitás felé irányítani a szervert, ahol elenyésző lenne a forgalmi nélküli autók száma, csakúgy ahogy a valóságban is. A rendőrségnek pedig se kapacitása, se kedve nem lenne ahhoz, hogy minden egyes autót félreállítson forgalmi ellenőrzése céljából 0-24. Ez egyébként ugyanúgy nem lenne reális. Felmerültek itt a különböző IRL rendőrségi rendszerek, így nem feltétlen állná meg a helyét az MG fogalma sem. De ha mégis... erre szokták mondani, hogy a cél szentesíti az eszközt. Ennyit tudni kell lenyelni, mert máskülönben elenyésző lenne a forgalmik száma. Egyébként a lehetőség adott, nem muszáj megcsináltatni a matricát. Csak akkor a következményeket is tudni kell viselni.
 

GT

Barangoló
2019. 09. 07.
114
533
V4 karakter
Gregorio Taranto
LV karakter
Greg Tomkins
V2 karakter
Glukhar Tarasov
De ha irl is hasonló módszer van, hogy a rendszám felismerő autómatán kidobja az infókat, akkor miért lenne mg?
Nemtudom hogy képzelitek ennek a gyakorlati működését, de egészen biztos vagyok benne hogy nem úgy működik ahogy azt elképzelitek.
 
  • Tetszik
Reactions: Axel Rose és Klexo

TheWuki

Zöldfülű
2019. 08. 08.
171
406
Isaszeg
V4 karakter
Rousseau Wyatt
Nemtudom hogy képzelitek ennek a gyakorlati működését, de egészen biztos vagyok benne hogy nem úgy működik ahogy azt elképzelitek.
Nem, tényleg nem úgy. Irl kiírja a tulaj nevét, a tulaj iratainak adatait (pl lejàrat), a regsztrációt, a biztosítàst, stb stb. Szerintem nem jön ki senki jól abból, ha minden 100% realisztikus lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: FR0314

Klexo

Újonc
2019. 01. 23.
34
124
V4 karakter
Slevo Abramovitch
LV karakter
--
V2 karakter
--
Nem véletlenül lett behozva ez a rendszer. Ahogyan már más is írta, a készítők próbálnák a realitás felé irányítani a szervert, ahol elenyésző lenne a forgalmi nélküli autók száma, csakúgy ahogy a valóságban is. A rendőrségnek pedig se kapacitása, se kedve nem lenne ahhoz, hogy minden egyes autót félreállítson forgalmi ellenőrzése céljából 0-24. Ez egyébként ugyanúgy nem lenne reális. Felmerültek itt a különböző IRL rendőrségi rendszerek, így nem feltétlen állná meg a helyét az MG fogalma sem. De ha mégis... erre szokták mondani, hogy a cél szentesíti az eszközt. Ennyit tudni kell lenyelni, mert máskülönben elenyésző lenne a forgalmik száma. Egyébként a lehetőség adott, nem muszáj megcsináltatni a matricát. Csak akkor a következményeket is tudni kell viselni.
Cél szentesíti az eszközt.. Magyarul inkább MG-zzen valaki csak azért, hogy így több forgalmi legyen a szerveren? Ne haragudj, de szerintem a szerver minőségét összességében egyáltalán nem befolyásolja, hogy hány ember csináltat forgalmit. Ellenben az MG pedig nagy mértékben rontja.
 

Nursultan

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 02. 11.
368
1 057
32
Budapest
V4 karakter
Nursultan Murtazayev
Cél szentesíti az eszközt.. Magyarul inkább MG-zzen valaki csak azért, hogy így több forgalmi legyen a szerveren? Ne haragudj, de szerintem a szerver minőségét összességében egyáltalán nem befolyásolja, hogy hány ember csináltat forgalmit. Ellenben az MG pedig nagy mértékben rontja.


Mivel máshogy ez nem kiszűrhető az egész szervert lefedve, így igen, mondhatjuk így is. Itt megint csak képbe kerülnek az IRL emlegetett rendszerek, így továbbra is el lehetne azon vitatkozni, hogy mennyire is MG az az MG. Lényeg a lényeg, hogy okkal lett behozva ez a rendszer, arról a készítők már nem tehetnek, hogy pár embernek nem tetszenek a kék és zöld négyzetecskék. Mert itt nagyrészt még csak nem is RP szituációkról beszélünk (akkor talán meg is érteném a felháborodást), hanem egyszerű optikai problémáról. IRL sem veszed le vagy takarod le a H betűt vagy az EU-s csillagokat a rendszámról, csak mert nem tetszenek neked. Ne szórakozzunk már! Ott van és kész. Ha nem csináltatod meg, akkor továbbra is vállald a következményeket. Megteheted.
 
  • Tetszik
Reactions: TheWuki

Klexo

Újonc
2019. 01. 23.
34
124
V4 karakter
Slevo Abramovitch
LV karakter
--
V2 karakter
--
Teljesen félrebeszélsz, nekem nem az optikai problémával van a bajom, sem a következményekről. Egyszer nem hoztam fel azt, hogy bajom lenne azzal, ha a rendőr megállít és megbüntet forgalmi hiánya miatt.
Viszont a mostani rendszerben sajnos akarva akaratlanul mindenki tudtára van adva, hogy van-e az autón forgalmi, vagy sem. Ez pedig sajnos MG-s szituációkhoz vezet. Erről szólt a poszt.
 

Nursultan

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 02. 11.
368
1 057
32
Budapest
V4 karakter
Nursultan Murtazayev
Nem csak rólad beszéltem, emiatt is írtam, hogyha csak erről lenne szó, akkor megérteném a felháborodást. De nagyrészt itt a kinézettel van a baj. Egyébként én sem vagyok a nagy fanja, de megértem miért van, elfogadom. Valószínűleg úgy sem lesz rajta változtatva.
 
  • Tetszik
Reactions: TheWuki és Klexo

TrockenSocken

BigJoe
2019. 01. 10.
233
1 652
dahoam
V4 karakter
Mario Badalamenti
LV karakter
Jonathan Azzini
De ha irl is hasonló módszer van, hogy a rendszám felismerő autómatán kidobja az infókat, akkor miért lenne mg?
Nincs hasonló rendszer irl sajnos, vagyis èn nem hallottam arról, hogy a rendőrök optikai cyberware-t hasznàlnak. Igazából nem az a baj, hogy ezeket az adatokat lekérik, hanem hogy le sem kell kérniük màr ott van. Szóval nem azért ellenőriznek, mert egy random kocsi vagyok, hanem látják 1kilóméterről, hogy nincs forgalmi, holott irl maximum akkor keresnek rá a kocsira ha az menekül, vagy már megàllt. Nem menet közben nézegetik, ilyen nem létezik. És amúgy ic ügy, hogy van-e forgalmid, vagyis nem hanyagsàg, ha nincs, hanem mondjuk egy szakadt furgonnal jársz, amin nincs forgalmi, vagy mondjuk egy bizonyos rp-re veszel kocsit (mondjuk elraboltok valakit és utána bezúzzátok a kocsit), ilyen esetekben jó hogy nem csinàltatok forgalmit. Inkàbb az a baj, hogy nincs megadva a lehetőség az ilyen rp-kre, ezért született ez a topic, senki nem azt az 1000dollárt sajnàlja amibe a forgalmi kerül.
 

LucasKa

Újonc
2019. 01. 12.
9
14
V4 karakter
Lucas R Kenway
Nincs hasonló rendszer irl sajnos, vagyis èn nem hallottam arról, hogy a rendőrök optikai cyberware-t hasznàlnak. Igazából nem az a baj, hogy ezeket az adatokat lekérik, hanem hogy le sem kell kérniük màr ott van. Szóval nem azért ellenőriznek, mert egy random kocsi vagyok, hanem látják 1kilóméterről, hogy nincs forgalmi, holott irl maximum akkor keresnek rá a kocsira ha az menekül, vagy már megàllt. Nem menet közben nézegetik, ilyen nem létezik. És amúgy ic ügy, hogy van-e forgalmid, vagyis nem hanyagsàg, ha nincs, hanem mondjuk egy szakadt furgonnal jársz, amin nincs forgalmi, vagy mondjuk egy bizonyos rp-re veszel kocsit (mondjuk elraboltok valakit és utána bezúzzátok a kocsit), ilyen esetekben jó hogy nem csinàltatok forgalmit. Inkàbb az a baj, hogy nincs megadva a lehetőség az ilyen rp-kre, ezért született ez a topic, senki nem azt az 1000dollárt sajnàlja amibe a forgalmi kerül.
Akkor vázolom neked, mert kedvességem határtalan és nem szeretem, ha valaki zagyvaságot próbál továbbadni. IRL ÚGY működik, hogy kapsz egy szolgálati mobil eszközt, (telefont) PDA/ TIR mobil( ki hogy nevezi ) amin található egy szép kis alkalmazás. Annak segítségével szúrópróba szerűen irogatsz be RANDOM hatósági jelzéseket( rendszámot ) MENET KÖZBEN , mivel amúgy miért is állítanál meg valakit/ vennél ki a forgalomból, ha nem indokolja semmi? Ez az alkalmazás ki dobja neked, hogy pl: körözött a kocsi, ki van e vonva a forgalomból, forgalmi engedély ÉRVÉNYESSÉGE, van e rajta biztosítás ( kötvényszám ), üzemben tartó neve, lakcíme stb stb.
 
  • Tetszik
Reactions: TheWuki és GT

Klexo

Újonc
2019. 01. 23.
34
124
V4 karakter
Slevo Abramovitch
LV karakter
--
V2 karakter
--
Akkor vázolom neked, mert kedvességem határtalan és nem szeretem, ha valaki zagyvaságot próbál továbbadni. IRL ÚGY működik, hogy kapsz egy szolgálati mobil eszközt, (telefont) PDA/ TIR mobil( ki hogy nevezi ) amin található egy szép kis alkalmazás. Annak segítségével szúrópróba szerűen irogatsz be RANDOM hatósági jelzéseket( rendszámot ) MENET KÖZBEN , mivel amúgy miért is állítanál meg valakit/ vennél ki a forgalomból, ha nem indokolja semmi? Ez az alkalmazás ki dobja neked, hogy pl: körözött a kocsi, ki van e vonva a forgalomból, forgalmi engedély ÉRVÉNYESSÉGE, van e rajta biztosítás ( kötvényszám ), üzemben tartó neve, lakcíme stb stb.
szerintem teljesen korrekt lenne, ha a szerveren is így működne, hogy be kelljen pötyögni manuálisan a rendszámot, hogy infót kapjon belőle bárki.
 

Macseek

Lelkes fórumhasználó
2019. 08. 29.
390
974
V4 karakter
Dane Rees
LV karakter
Patrycja Grzelak
Tényleg ki lehetne venni, a packeres pds simán csak nyom egy f10-et, aztán ha le van járva a forgalmid már viszi is el a kocsit.
 

Jani

Támogató
2019. 04. 05.
41
118
jani.hu
V4 karakter
Luna Kieran 🌒
10-ből 8 navos utánad jön ha nincs ott az a gyönyörű négyzet a kocsi felett. Tök jó volt 12x félreállni amíg megtettem Fix&Drive - VH távot.
Akik meg IRL-el pedáloznak azoknak csak annyit üzennék hogy IRL nem maximum 800 ember van az utakon, mégsincs az autóra ráfestve orbitális betűkkel hogy ekkor és ekkor jár le a műszaki. Egyszóval Támogatom!
 
  • Tetszik
Reactions: Macseek

Markusz.

Love Spaz
2019. 05. 21.
82
410
Szigetszentmiklós
V4 karakter
Erjet_Reufi
LV karakter
Finlay Willis
Sziasztok.

A rendszámtábla mellett megjelenő, az autó forgalmi engedélyének érvényességét jelző dátum a rendvédelmi szerveknél az MG melegágya (távolról látható kinek nincs forgalmija/járt le a forgalmija, így könnyen félrehúzhatók, igazoltathatók garantált büntetéssel, ami a valóságban képtelenség lenne).
Ezen kívül semmi használati funkciója nincs, mivel nem váltja ki a forgalmi engedély papírját sem. Pl.: büntettek meg úgy közúti igazoltatásnál, hogy a rendszám mellett ott volt az érvényes dátum, de a forgalmi papírja nem volt nálam, pedig a rendszám mellett egyértelműen látszik a dátumból, hogy van érvényes forgalmija.
Kvázi egyetlen haszna az, hogy a playerek könnyebben észreveszik ha lejárt az autójukon a forgalmi, de erre is ott van maga a forgalmi engedély, amin ez látszik ha előveszik (ugyan úgy, mint a személyin is látszik ha lejár, nincs a játékos felett egy dátum, hogy meddig érvényes a személyije).

Ezek az érvek miatt gondolnám, hogy kivehető lenne a játékból, mivel szerintem akarva akaratlanul csak MG-s hasznai vannak.
Köszi, hogy elolvastad, véleményeket szívesen fogadok.
Én inkább annak örülnék ha egyedi rendszámrol le lehetne venni a matricát, mivel engem nagyon is idegesít, hogy 1200pp-t kell fizetnem azért, hogy ne legyen a rendszámon matrica.
 
  • Tetszik
Reactions: xabea
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.