Rampage hatás módosítása

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
686
1 142
19
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
Üdvözlök mindenkit!

Még a V4 kezdeteiben vagyunk, viszont az már érezhető, hogy a Rampage azon hatása, hogy a headshotra immunitást ad - véleményem szerint - nem fog működni hosszabb távon.
A tény, hogy egy személy fejét meglövöm 3-4 alkalommal, és Terminátort megszégyenítő stílussal veszi le a töltényeket arccal több problémát is okoz
  1. Egyrészt a realitás megkérdőjelezhető, amire én úgy gondolom, hogy a V4 eléggé törekedett.
  2. Ez csak az illegálnak van jelen mint opció, hiszen egy TEK / Honvéd frakciótag nem fog egy-egy akció előtt benyomni egy heroinos fecskendőt
Szerintem megoldás lehetne az, ha a Rampage megmaradna abban a formában, amiben jelenleg működik, viszont a fejre nem biztosítana védelmet, vagy pedig csak minimálisat, például maximum 2 nagykaliberből lőtt töltényt
Jelen formájában ez a Rampage mód rendszer túl nagy előnyt ad az illegál részére.

A poszt megírása nem "sírás" szemléletében készült, és azzal sincs gondom, hogy "most már nem mindig a legál nyer", viszont ez a jelenlegi rendszer a játékélmény kárára megy, és ha nem fognak kijárni a frakciótagok egy-egy akcióra, mert felesleges, hisz úgy is Rampage-ben nem lehet szinte semmit sem csinálni a TANGO-kal az az illegál élményét is csökkenti.

VAGY
Akár az is opció lehet, hogy a rendvédelem kap esetleg olyan armort, amely maximum 1-2 töltényt fog fel.
Az armor lett tesztelve. Se kiskaliber, se nagykaliber fejlövés ellen nem véd az armor
Ebben az esetben a jelenlegi Rampage rendszert nem is lenne szükséges módosítani, és ugyanúgy a Rampage tud 3-4 töltényt felfogni.

Köszönöm, hogy elolvastátok
 
Utoljára szerkesztve:

Wanted

Pötyögtető
2019. 01. 12.
408
3 830
V4 karakter
jens bergh
LV karakter
Vincze Daniel
V2 karakter
Bodor Szabolcs
Őszintén? Végre van valami ereje az illegálnak, így, hogy nerfelték a jobbkezet. Kicsit túllőttek a célon talán, a nerfelését tudom támogatni, 1-2 fejest nyugodtan felfoghat, nem szabad megölni az illegált se teljesen azzal, hogy minden esélyt elveszünk tőlük. A probléma egyébként: https://streamable.com/r2gp5a Ugyan nem lőttem fejbe annyiszor, ahány lőszert kilőttem, de az biztos, hogy kettőnél többször igen.
 

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
776
2 360
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
sven.sparre ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Csa.
Nem kell elvenni szerintem azt, amiért valójában ki lett találva a rampage. Nincs baj azzal, ha a négy illegálos a nyolcvan rendvédelmis ellen kap némi előnyt a lövöldözés során.
A probléma csak a balance kérdésével van. Ez nyilvánvalóan minden egyes játékban jelen van, hogy amikor bekerül valami, akkor túl erős vagy túl gyenge.
A jelenleg fennálló helyzet az előbbin van. (Segítek, most még túl erős.)
@Wanted jól leírta, hogy egyébként ez tényleg kell az illegálnak, illetve én is leírtam korábban.
Tényleg a nerf az ami szükséges erre.
Egy-kettő fejlövést nyugodtan védjen le a rampage, de ne többet, mint hármat.
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
686
1 142
19
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
A nerf látásmódban igazad van Wanted, ezzel ki is egészítettem / módosítottam az ötletet.
Én sem szeretném azt, hogy kihaljon az illegál, mert nincsen sikerélménye az embereknek, viszont a jelenlegi rendszer nem lesz hosszútávon működőképes, és itt nem arról van szó, hogy "majd megszokjuk"
 

Balidzs

Én ezt nembiom máááááááááááá
2021. 10. 02.
21
1 113
Székesfehérvár
V4 karakter
Chloe Crepin☄️
V2 karakter
Bailey Bubek
Csa,

Valami maradjon már az illegálnak hamár a jobbkezet kivettük, fegyverek pp árát növelték, azt is értem, hogy nagyon idegesítő lehet az, hogy kap 3 fejest az ember, viszont nem hal meg, tény és való, amit Pietrakék teszteltek az a tizen valahány fejes az tényleg sok, (nem fix, hogy így van, én erről kaptam infót.) viszont 5-6 fejest legalább fogjon így, hogy konkrétan semmi jobbkéz nincs, és majdnem teljes testnek ki kell látszania ahoz, hogy kapja is az 50 rendvédelmis ami esetenként rádrohan egy akció során.

Túl op-nak nem vettem észre, elég hamar lelőtték pl nálam 1 akción a fullos rampage szintemet 50 ezres kevóval, viszont volt olyan is, amikor terminátor voltam, szóval azért meg lehet így is ölni az embereket.

Az meg hogy a legál nem nyomhatja az meg persze hogy így van, mert legrosszabb esetben is ötszörös túlerőben vagytok, szóval azt a KEVÉS esélyt hagyjuk meg az illegálnak aki hajlandó akciót generálni a szerveren.

Kis "nerfet" igényel(het), viszont illegál oldalról nem érzem annyira opnak, a jobbkéz szerintem nagyobb kibaszás volt.
 
Utoljára szerkesztve:

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
686
1 142
19
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
Természetesen megértem azt, hogy az illegál a jobbkéz kivételével sokat "vesztett", viszont a Rampage a mostani formájában szerintem már a lóhát másik oldala felé közelít. Én is voltam illegál frakció tagja, emiatt tudom, hogy a rendvédelemnek sokkal nagyobb esélyei vannak, viszont ez a rendszer így ebben az állapotban véleményem szerint nem teljesen optimális

Nem az a cél ezzel az ötlettel, hogy a Rampage kikerüljön, mert ez nem fog megtörténni. Az lenne a cél, hogy egy kicsit kiegyensúlyozottabban működjön a rendszer.

EDIT: Módosítva lett az ötlet, egy második opcióval, amely a nerf-öt elkerülve buffot ad a rendvédelemnek, viszont még a fair kategóriában
 
Utoljára szerkesztve:

jaki

banga
2019. 01. 10.
494
4 596
V4 karakter
Kione_Moran
csináltunk vagy tíz akciót a szerveren, 2x hoztuk le (egyikben 7v50ben és itt már nem a rampage-el van a baj) és nerfeltetni akarjatjátok elég fair ötletek úgy hogy átlagban 50 emberrel jelentek meg


főleg úgy hogy 15.-én tudtuk meg a drog akció közbeni használhatóságát
 
Utoljára szerkesztve:

Royaaal

Aktív fórumozó
2022. 01. 14.
257
1 906
V4 karakter
Iago Pena
csináltunk vagy tíz akciót a szerveren, 2x hoztuk le (egyikben 7v50ben és itt már nem a rampage-el van a baj) és nerfeltetni akarjatjátok elég fair ötletek úgy hogy átlagban 50 emberrel jelentek meg
Csak osztani tudom Jaki szavait. Egy akcióra tudtok ötvenen kijönni mi tudunk mozgósítani jobb esetben 10-15embert. Eddig óriás felőnyben voltatok a rendvédelem részéről, a rampage bárnak köszönhetően már mi is tudunk érvényesülni.
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
230
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Csak az előttem kommentelőket tudom ismételni, végre van valamink nekünk is, és egyből nerfelni kell meg kompenzálni a rendvédelmet? Ígyis az összes akcióban óriási túlerők vannak, legjobb fegyverekkel és lőszerrel, jó armorral... végre van olyan, hogy mi nyerünk egy akciót (de még ígyis a legtöbbet a rendvédelem nyeri, de legalább van nekünk is esélyünk). Na meg a jobbkéz is eltűnt, bár nem is baj az menjen nyugodtan, de ezen nem kellene változtatni szerintem.
 

onlynike

Újonc
2022. 05. 19.
42
533
V4 karakter
zeno menta
csináltunk vagy tíz akciót a szerveren, 2x hoztuk le (egyikben 7v50ben és itt már nem a rampage-el van a baj) és nerfeltetni akarjatjátok elég fair ötletek úgy hogy átlagban 50 emberrel jelentek meg
Aranyat beszél Jaki cimborám, egyszerűbben meg se lehetne fogalmazni. Az első alkalom, hogy úgy érzem mi is labdába tudunk rúgni egy-egy akción a létszámfölénnyel szembenézve. Ne vegyük már el azt az apró jót amit kapott a másik brigád. Sokat nyelt az illegális rész eddig is.
 

Wanted

Pötyögtető
2019. 01. 12.
408
3 830
V4 karakter
jens bergh
LV karakter
Vincze Daniel
V2 karakter
Bodor Szabolcs
Ezt úgy mondjátok, mintha eddig az illégál nem nyert volna akciót. - Jakiék eddig is nyertek jópárat, ha a többiek nem, az a rendvédelem hibája, vagy azoké, akik nem tudták lehozni? Nem az a baj továbbra sem, hogy van az illegálnak valamije, amivel tud érvényesülni, hanem azzal, hogy KIBASZOTT erős. Csak én lőttem 4x fejbe csak abban az egy klippben a srácot, és még tőlem előtte is kapott lövéseket, meg mástól is. Maradjon a rampage, de 3 fejesnél ne tunkoljon már fel többet.
 

onlynike

Újonc
2022. 05. 19.
42
533
V4 karakter
zeno menta
Azért a rendőrséget se kell félteni vannak ott is tartalékok.
https://streamable.com/v2s4bc
Ezt úgy mondjátok, mintha eddig az illégál nem nyert volna akciót. - Jakiék eddig is nyertek jópárat, ha a többiek nem, az a rendvédelem hibája, vagy azoké, akik nem tudták lehozni? Nem az a baj továbbra sem, hogy van az illegálnak valamije, amivel tud érvényesülni, hanem azzal, hogy KIBASZOTT erős. Csak én lőttem 4x fejbe csak abban az egy klippben a srácot, és még tőlem előtte is kapott lövéseket, meg mástól is. Maradjon a rampage, de 3 fejesnél ne tunkoljon már fel többet.
 

leviiiii

fumo friday
2020. 05. 24.
755
3 879
Mosonmagyaróvár
V4 karakter
selita vidini
LV karakter
cino tani
V2 karakter
krisztián lovász
Azért a rendőrséget se kell félteni vannak ott is tartalékok.
https://streamable.com/v2s4bc
(amugy szerintem is kissé idegesítő ez a rampage, de máskülönben meg tényleg nem lenne semmi se az illegálnak, amivel picivel is előnyösebb helyzetet tudna teremteni. Bár nem tudom mi lenne a jó megoldás, de szerintem egy kis megbeszélés jó lenne erről az illegál és a rendvédelem között.)
 
  • Tetszik
Reactions: Sporty és Oszlop

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
686
1 142
19
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
@onlynike
A klipp amit megosztottál mutatja a szituáció jelenlegi abszurditását. Ők állnak szinte egyhelyben és darálnak titeket, és vica versa. Tankolják a golyókat az emberek, mintha nerf töltény lenne.
Az egész rendszerre kéne egy megoldás. Konkrétan a rampage 11 töltényt tud felfogni 100%-osan, anélkül hogy számítana, hogy a lövés az hova érkezett. 11 lövést bír ki egy fullos rampage bar akkor is, ha ha fejbe lövik, vagy ha lábba, ez fix így. Ez nem hiszem, hogy túlságosan egészséges.

Akár az is opció lehet, hogy a rampage barnak lesz hitboxa, és pl fejbe csak 4 lövést, míg nyaktól lefele ugyanúgy 11 lövést bírna.
Így ha nem is "One shot headshot" mechanic lenne újra, de valamennyire jelen lenne, és nem lehetne szoborként állni egyhelyben, mint a klippen látni

Azt fontos hozzátennem, hogy tisztában vagyok, hogy ez a téma "kényes", hiszen igen, az illegál hátrányból indul létszám szempontból, anyagilag stb.
Nem szeretném azt, hogy aki az illegál oldalt képviseli, neki el legyen lehetetlenítve a játék, én ezt abszolút el akarnám kerülni.
De úgy gondolom, hogy ide kell egy köztes út
 

xabea

Barangoló
2019. 04. 14.
88
774
19
Debrecen
V4 karakter
Tac Frums
Jakinak igaza van.

Annyit még hozzátennék, hogy a fegyverek eleve sokkal gyorsabban kopnak, hamarabb is melegednek túl. Legalább annyi maradjon, hogy nem egyből halunk, ha már 3-4x-es előnnyel hatoltok be MINIMUM (15+ fős csoport esetében is). Drog alig elérhető, jelenleg csak ládából nyitott/szerzett a társaság, ráadásul a speed esetében az alapanyag ára 8 darabra 100k.

edit: ja amúgy majdnem elfelejtettem hogy mindkét gyár két bejáratos mostmár 😎
 
Utoljára szerkesztve:

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
230
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
@DreeN meg merem kockáztatni, hogy ez a lift ajtóval kapcsolatos szinkronhiba lehetett, mivel a rendőrség sem akart meghalni, és erősen kétlem, hogy ők rampageztek volna.

Szerintem meg csak simán így kéne hagyni, ahogy van és kész. Még ígyis nem mi nyerjük az akciók túlnyomó részét (eddig én pl. egyet se nyertem, mindig lelőttek)

Azt fontos hozzátennem, hogy tisztában vagyok, hogy ez a téma "kényes", hiszen igen, az illegál hátrányból indul létszám szempontból, anyagilag stb.
Nem szeretném azt, hogy aki az illegál oldalt képviseli, neki el legyen lehetetlenítve a játék, én ezt abszolút el akarnám kerülni.
De úgy gondolom, hogy ide kell egy köztes út
Pont ez az, hogy ez a köztes út. Nem nyerünk mindig, kevesebbet nyerünk mint ti, de legalább nyerünk. Pont hogy eddig volt el lehetetlenítve.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.