Placedo visszahozatala

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

rajna

Panda 🐼
Globális Moderátor
LV
2019. 02. 03.
719
958
18
Budapest
V4 karakter
Marcus Crescenzo
LV karakter
Christopher Crescenzo
V2 karakter
Simon Marshall
LV-re is visszahozhatnák. Hasznos parancs volt és egész sok helyzetben megkönnyítette az RP-t.
 

Negan.

noone.
2023. 06. 20.
351
1 052
V4 karakter
Negan Nease

Borisz:
"Ritka esetben volt az normálisan használva azért vettük ki, nem fogjuk visszarakni."
 

Geriii

este temetés, reggel szülinap
2019. 01. 12.
776
4 073
19
Győr
V4 karakter
Chase Luchese
Nem tudtam hogy a topic létezik, azért nyitottam ezt, de azért örülök, hogy a sok éretlen ember miatt lett kivéve egy olyan funckió ami lehetőséget adott a szűkebb rétegnek egymással RP-zni anélkül, hogy logot kéne küldözgetni a másiknak... mindegy, ez van. ( vagy esetleg visszarakni csak frakciók számára, az is egy megoldás lenne )
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
950
3 563
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Szerintem erős túlzásokba bocsátkoztunk, hogy azt állítjuk, hogy a többség visszaélt vele. Készült erről statisztika, vagy mégis mi alapján vontuk le ezt a következtetést? Aki szándékosan helytelenül használja a parancsot, azt szankcionálni kell, de miattuk nem kéne szerintem büntetni azt, aki meg a rendeltetésének megfelelően használja.
 
Utoljára szerkesztve:

Strand

Aktív fórumozó
Támogató
2020. 06. 26.
278
889
19
www.etsy.com
V4 karakter
Quentin Strand
LV karakter
Quentin Strand
Bár @Borisz már egyszer lezárt egy ilyen ötletet, arra hivatkozva hogy nem volt értelmesen kihasználva. Ettől függetlenül továbbra is támogatom. Még mindig rengeteg RP-nél például: főzés, ellátás, fegyver/drog gyártás, nyomozás , iszonyat hasznos, vagy akár elengedhetetlen.
A parancs visszarakása mellé még kéne egy +1 sor a szabályzatban, ami tiltaná a Értelmetlen/NonRP-s használatot. (Pl: "Kocsi eladó", "Köpés a földön")

A másik ötletem /placeobj parancs volna: az RBS rendszeréhez hasonlítana, bárki használhatná a. A parancs beírása után egy lista nyílna meg, minden féle tárgyak közül lehetne letenni. (példa). Ezzel egy száraz szöveg helyett, valóban lehetne látni az adott dolgot az RP-nél.
 

Browniee

🍪Süti forever🍪
Támogató
2019. 09. 18.
588
887
Mátraszentimre
V4 karakter
Chloe Armelle
LV karakter
Laura Brown
V2 karakter
Camilla Roberts
Hali! Én, mint az NNI tagja tudom mondani, hogy igenis volt egy réteg, aki értelmesen ki tudta használni a parancsot. Gyakorlatilag ezzel volt lehetőségünk bizonyos RP-k lebonyolítására az Illegállal, illetve BTO alosztály kiképzéseit hasonló módon tudta tökéletesen összehozni @Hatesz . Mindenképpen támogatom a parancs visszakerülését.
 

Weetch

Újonc
2021. 07. 15.
35
101
V4 karakter
Kevin Max
Egyébként az tényleg egy érdekes kérdés, hogy mi alapján vonták le azt a következtetést, hogy az esetek túlnyomó többségében nem volt a céljának megfelelően használva a placedo. Nem azt mondom, hogy nem voltak ilyen esetek, de én játékosként viszonylag ritkán találkoztam olyannal, amikor valaki szándékosan hülyeségre használta. Lehet, hogy valaki adminként gyakrabban látott ilyet, de annak lehet az is az oka, hogy a játékosok az adminoknak jelentik az ilyen eseteket, hiszen az ő dolguk ezeknek a szankcionálása. Így előfordulhat, hogy egy admin egy nap csak párszor látta normálisan használva, viszont például tízszer volt neki placedo miatti adminügy, ahol tényleg rosszul használták. Ebből viszont még nem lehet azt a következtetést levonni, hogy a szerveren tízszer annyiszor használták rosszul, mint jól.
 

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
778
2 366
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
sven.sparre ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Szerintem erős túlzásokba bocsátkoztunk, hogy azt állítjuk, hogy a többség visszaélt vele. Készült erről statisztika, vagy mégis mi alapján vontuk le ezt a következtetést? Aki szándékosan helytelenül használja a parancsot, azt szankcionálni kell, de miattuk nem kéne szerintem büntetni azt, aki meg a rendeltetésének megfelelően használja.
te aktívan játszottál v3mon? ha igen akkor ott a két szemed a statisztika, ha nem akkor meg hinned kéne a tapasztaltabb és aktívabb játékosoknak.
amúgy borisz már leírta mi a sorsa a dolognak, szerintem nyitva sem kéne hagyni a topicot.
 

r4yze

Újonc
2022. 03. 16.
60
116
V4 karakter
Matteo Petrov
LV karakter
Nil Ramirez
Ma is egy emberen elméletileg zsák volt, de placedo nem volt és én meg nem tudtam és felismertem... Aztán elég cink volt amikor oocba szólt hogy amúgy zsák van rajta.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
950
3 563
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
te aktívan játszottál v3mon? ha igen akkor ott a két szemed a statisztika, ha nem akkor meg hinned kéne a tapasztaltabb és aktívabb játékosoknak.
amúgy borisz már leírta mi a sorsa a dolognak, szerintem nyitva sem kéne hagyni a topicot.

A kérdésedre igen a válaszom. Én nem állítottam, hogy kevesen vagy sokan éltek volna vissza vele. Én kifejeztem, hogy szerintem (azaz nem tényszerű, szubjektív) túlzás a többségre ráaggatni, és érdeklődtem, hogy erről készült -e valami pontosabb felmérés. A két szemem és az egyéni tapasztalatom pedig nem emelhető a tények szintjére, hisz ebből nem lehet pontos, tudományos kimutatást készíteni, mert kizárólag azokat tartalmazná, amikkel én személyesen találkoztam. Ezért nem is bocsátkoztam olyan állítás megtételébe, hogy márpedig 100 esetből 2 lett volna rosszindulatú, és emiatt felesleges lett volna kivenni. Attól még, hogy egy személy tapasztaltabb, vagy legalábbis annak érzi magát, nem lesz minden állítása vagy véleménye automatikusan igaz. Pusztán valaki tekintélye, aktivitása vagy tapasztalata miatt én úgy érzem nem kell minden állítását elfogadnom, ugyanakkor kétségkívül ez segíthet számára az érvelésben, így könnyebben meggyőzheti a másik felet.
 

r4yze

Újonc
2022. 03. 16.
60
116
V4 karakter
Matteo Petrov
LV karakter
Nil Ramirez
Szerintem azokkal a /placedo-kal sem volt gond amiben az állt hogy: Egy hirdetés amiben ez áll: XXX eladó..
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.