/pay parancs használatánál ne adózón! | Civilek újra adhassanak fel SeeNion Hirdetéseket!

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

JackyBR

Újonc
2019. 02. 08.
3
3
V4 karakter
-Még Nincs-
LV karakter
-Még Nincs-
V2 karakter
Jeremy Clayton
~[Szerverrel kapcsolatos ötletek]~

Neved:
Jeremy Clayton

Ötleted:
Amikor a /pay parancsot valaki használja, akkor a másik személynek átadott összeg egy része eltünik, ezt ki kéne venni. A másik az az, hogy a Civilek újra adhassanak fel SeeNion Hirdetéseket.

Megjegyzés:
a /pay parancs használatánál nem tudom kinek jutott eszébe, hogy adóznia kéne, ennek a megoldására azt javasolnám, hogy vagy legyen legális minden tárgy kereskedelem, ami a Rendvédelemnek rossz lenne, mivel ha kifizeted az adót, akkor az olyan mintha, az állam bele egyezne, hogy te elad az Ak47-es fegyvered, de a bejött összeg egyrészét ad oda nekik, tudom ez tényleg rossz ötlet, de ha mondjuk a másik megoldás az pedig az, hogy a /pay parancs használatánál ne adózón, akkor mindenki jól jár, mivel így a pénz eltűnne a szerveről, ha nem lennének munkák, amikor adólják neked a pénzt. Gondoljatok bele, kivesznek minden pénz szerzési lehetőséget, és csak a kereskedés marad egymás között, akkor nagy eséllyel a játékosok nagy része megutálná a szervert, mivel csak mínuszba mennek lefele hiába kereskednek, és profitálnak. Eddig mindenki akivel beszéltem TS szervereken, és meg említettem neki, hogy ez egy rossz dolog, hogy adózik a KP átadásnál, azok mind egyetértetek velem. Ezek az okok miatt szeretném felhívni a fejlesztők figyelmét arra, hogy ezt a dolgot vegyék ki a szerver-ről. A másik, hogy civilek nem adhatnak fel illegális hirdetést, ezt nem értem miért van, emiatt a kereskedés nagy része meghalt, mivel a Fegyverhajó miatt a illegális frakcióknak van annyi fegyverük, hogy ne keljen a másik illegális frakcióval kereskedni, de a civilek-nek eltudnák őket adni, de nem ők fogják a kuncsaftokat keresni, hanem a kuncsaftoknak kéne őket keresni, de az illegál világban, nagyon sokat kell nyomozgatni ahhoz, hogy teljesen szabályosan megtud, hogy hunan, és kiktől tudnál fegyvert/drogot/lőszert venni. A fegyverhajóval nincs semmi gondom, mert engem ez nem érint, mivel nem vagyok illegális frakció tagja, de azok a példák amiket nem rég láttam, hogy a kezdők Ak47-esek könnyen megszerezhetnek szerintem hülyeség, mivel a SeeNion nélkül erre nincs lehetőség, és egy kezdő játékos nem nagyon fog ilyen dolgok után nyomozgatni. Lehet hülyén hangzik, ahogy megfogalmazom az érveléseimet, de a lényeg az, hogy a SeeNion nélkül kevés a kereskedés, és míg a illegális frakciók teli vannak fegyverekel, amíg őket nem keressik fel, addig nem tudják nagyon elpaszolni a fölösleges készleteket, amiből egy kisebb összeg össze jönne. Ha újra lehetne SeeNion-ban hírdetni a Civileknek, akkor a illegális frakciók könnyebben megtudnának vállni a fölösleges illegális dolgaiktól, anélkül, hogy ők adnák fel a hirdetést.
 

-Kéri-

Pötyögtető
2019. 01. 11.
523
72
V4 karakter
James_Mc_Logan
LV karakter
James_Mc_Logan
V2 karakter
[N/A]
A kézből kézbe adás tényleg fura, de az nem jó hogy a civilk adhassanak fel illegál hírdetést, a második ötletet nem támogatom.. Az első jó lehet.. A másik akarattal lett kivéve..
 

CarlV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 11.
788
387
30
Szeged
V4 karakter
Carl P Pawlowski
Tényleg jólenne a kézből-kézbe adót kivenni mert ez irreális.

És a SeeNion hírdetés meg a másik mert elég igazságtalan , hogy frakcióhoz van kötve , és ha már fegyvert és drogot nem tudunk kraftolni civilként akkor legalább hírdetni lehetne!
 

-Kéri-

Pötyögtető
2019. 01. 11.
523
72
V4 karakter
James_Mc_Logan
LV karakter
James_Mc_Logan
V2 karakter
[N/A]
Szerintem irreális hogy civilként 1000 ak tölit adsz el, hírdetésen keresztül hogy még ujjad se mozdítod.. Egyszer ki lett véve, és indokkal.
 

CarlV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 11.
788
387
30
Szeged
V4 karakter
Carl P Pawlowski
És szerinted az mennyire fair , hogy az illegálisok elmennek a hajóra szedik folyamat INGYEN a fegyvereket / lőszereket / drogokat és amit ő ingyen szedett ki azt nekem 100x os haszonnal adja el mert máshonnan nem tudok venni!
Ha már kraftolni nem engedi a fegyvereket / drogokat legalább hírdetést lehessen már feladni!
Gondolni kéne arra is aki nem a gép előtt éli le az élet , és mivel nem tud aktív lenni egy illegális frakcióhoz így nem tud csatlakozni!
Sok minden ki volt már véve INDOKKAL és még is vissza lett rakva.
 
  • Vicces
Reactions: Wanted

-Kéri-

Pötyögtető
2019. 01. 11.
523
72
V4 karakter
James_Mc_Logan
LV karakter
James_Mc_Logan
V2 karakter
[N/A]
A hajó most nincs bent, ki lett véve.. Nem kell hogy 0-24 aktív legyél, a és ha profitba adja el? Akkor így járt, nyert rajta... És mint mondtam hogy a hajó ki lett véve, így nemsokára az üzlet visszaáll a normális formáiba, és minek neked illegál civilként, otthon faterod se craftolja az AKt vagy tekeri a füvescigit..
 
  • Tetszik
Reactions: Wanted

CarlV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 11.
788
387
30
Szeged
V4 karakter
Carl P Pawlowski
Én honnan tudjam , hogy ki lett véve a hajó? Sosem számolnak be semmiről , még a farmról sincs leírás csak be lett pakolva azt ennyi.
1. Egy illegális frakcióhoz kell az aktívság.
2. Nem a profit volt a lényeg hanem a hajó , hogy ingyen leveszi és pénzben értékesíti ....
3. Minek nekem illegál? Szerinted HP-t meg Kevlárt , hogyan nyomjam fel drog nélkül? Ha vadászni akarok honnét szerezzek mondjuk egy AK-t vagy valami? Szüljem meg?
4. Civilként még véletlen sem szeretnék kraftolni sem fegyvert sem drogot , valamit félre olvastál.
5. "otthon faterod se craftolja az AKt vagy tekeri a füvescigit.. " ........ erre annyit mondanék , hogy miért ne tekerhetnék itthon füvescigit? Attól mert illegális a "drog" attól szerinted nem teker senki? Dehogynem!
Na a véleményem kifejtettem , ezzel be is fejeztem a további kommentelést mert én nem a HSZ-re megyek :)
 

-Kéri-

Pötyögtető
2019. 01. 11.
523
72
V4 karakter
James_Mc_Logan
LV karakter
James_Mc_Logan
V2 karakter
[N/A]
És a SeeNion hírdetés meg a másik mert elég igazságtalan , hogy frakcióhoz van kötve , és ha már fegyvert és drogot nem tudunk kraftolni civilként akkor legalább hírdetni lehetne!

Erre gondoltam... És az IRL-es ügy az példa volt...
3. Minek nekem illegál? Szerinted HP-t meg Kevlárt , hogyan nyomjam fel drog nélkül? Ha vadászni akarok honnét szerezzek mondjuk egy AK-t vagy valami? Szüljem meg?
4. Civilként még véletlen sem szeretnék kraftolni sem fegyvert sem drogot , valamit félre olvastál.
Hát, nem olvastam fékre semmit, a fentebb idézettek alapján... És ha annyira akarsz valamit menj frakcióba, biztos lesz egy leader, aki elnézi az aktivitást sok jófej leader van.. Meg ha bandás vagy könnyebben szerzel fegyvert talán olcsóbban is mint egy civilnek eladják...
Én itt csak kifejtem a véleményem az ötletről hisz azért van a topic...
Civilként te is használhatod a seeniont legalább látod, és ha valami olyan van fel tudod hívni, bőven elég az is üzletre.. Szerintem.. Részemről ennyi.. :ROFLMAO::censored:
 
Utoljára szerkesztve:

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
Nem nem nem és nem, illegálozni akarsz? Menj frakcióba. Semmi szükség a civil maffiámra, vagy építs kapcsolatokat, szerezz telefonszámokat hirdetőktől és kész. A pay.-el szerintem semmi baj nincs, akkira pénzt nem von le, maximum még kisebb százalékban vonjon le.
 

Krájsztofer

Újonc
2019. 01. 14.
70
17
V4 karakter
Oscar James
V2 karakter
Oscar McFarlane
Ha nem vonna le adót a /pay parancs,akkor mindenki úgy adná/venné az autót,házat stb,hogy simán /pay,és 1 ft-ért nevére írja a házat/autót stb...Szerintem pontosan ezzel lehet ezt kiszűrni. SeeNion hírdetést sem támogatom,mivel rengeteg fegyver van így is a szerveren,és nagyon lent vannak az áruk.Ha még civilek is feladhatják,akkor még rosszabb lenne a helyzet.Szerintem annak kéne örülni,hogy egyáltalán látni láthatod a hírdetést,véleményem szerint egy civilnek látnia sem kéne.

Illegális frakisoknak nincsen bevételük.Még szép hogy profitálhatnak az illegális dolgokból.PD-s vagyok,nem egyszer láttam,hogy 2-3-as szinten lévő játékosoknak előbb volt fegyverük mint irataik...Ha vadászni szeretnél? Vegyél egy fegyverengedélyt,és vásárolj legálisan fegyvert,IRL is így megy.Tekersz otthon is füves cigit,aminek megvan az ára,így van ez a szerveren is.
 
Utoljára szerkesztve:

Esli

spanom ugyanez
2019. 01. 10.
493
677
20
Lacháza
V4 karakter
luna.kuznetsov
Teljes mértékben támogatom, hogy a /pay parancsnál ne legyen adó, most adtam el 17 misibe valamit és hülyeség, hogy 300k-t levesz abból, hogy kézből kézbe adnak nekem pénzt.
 

Soyer

Írnok deák
2019. 01. 09.
570
842
21
V4 karakter
owen wade
V2 karakter
soyer aysen
/pay az maradhat így szerintem, max kevesebbet vonjon le, a SeeNion meg tökéletes így ahogy van.
 
  • Tetszik
Reactions: jaki

Eberhardt

Barangoló
2019. 01. 14.
121
26
V4 karakter
Zahar K Sergey
V2 karakter
Rasmus W Wordsworth
A SeeNionos ötlet hatalmas baromság az érvekkel együtt.. ha venni akarsz valamit, hívd fel az illegálost.. halomra hírdetik a fegyvereket.. úgy érveltél ezzel kapcsolatban mintha "fegyvert keresek" hírdetésekkel lenne tele a SeeNion.
 

CarlV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 11.
788
387
30
Szeged
V4 karakter
Carl P Pawlowski
A pay-nél is szerintem teljesen tökéletes rendszer van, ha már az adókba akarunk belekötni, akkor ne ebbe, hanem, hogy ha beteszel / felveszel pénzt ott legyen kevesebb.

Miért legyen az ATM kivétel/befizetés -es adó kevesebb? Inkább a kézből - kézbe adó ami röhejes azt kellene kivenni ... hiszen a bankszámlánál pénzmozgás van ami "kezelési költség" ami IRL is van.
Viszont ha én IRL kézből - kézbe adok valakinek pénzt az annyi és egy ft-al sem kevesebb .. ha már minden IRL re alapul.
 

Zolcsi

Fórum betyár
2019. 01. 10.
1 028
702
21
Szombathely
V4 karakter
Kyle Martinez
LV karakter
Kyle Martinez
V2 karakter
Joey Wayne
támagtom azt a részét hogy ne legyen adó a /pay-nél de zóazt viszont a civil ember ne hírdessen a seenionba
 

#Bálint#

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
430
288
26
V4 karakter
Murakami Rui Misurugi
Nem tudom hogy mért sír mindenki az adó véget, nem hiszem hogy mindenkit csődbe juttat az a pár filléres adó. A második ötletet egyáltalán nem támogatóm, aki illegálkodni akar az menyen illegálba azért van.
 

Aaron

EX GA5/EX Veterán GMOD
Támogató
2019. 01. 09.
577
337
37
V4 karakter
Aaron Keegan

Szerintem teljesen reális az, hogy adót von ha kézből kézbe is vonja az adót.
A való életben ha eladsz egy autót/házat vagy bármit akkor is azt minden évben be kell vallanni az adóbevallásba.
Nyílván itt nincsen adóbevallás, de ez miatt teljesen reális dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: blank

pasa

Exitus acta probat.
2019. 01. 09.
1 290
2 389
30
Pécs
Civilként mit akartok illegálkodni? Mindennek ára van. Illegálkodni akarsz civilként? Kapcsolat kérdése. Egész Seenion jó úgy ahogy van. Ez az adós dolog tény és való érdekes. Viszont ezt a civil maffia mozgalmat semmilyen formában nem támogatom. IRL se fegyverrel foglalkoznak a civilek... töltény kell fegyver? Ott a fegyver bolt. Engedélyes fegyvert nyugodtan lehet vásárolni. Ha nem az kell? Oldjátok meg...
 

SADBOY69

Barangoló
Támogató
2019. 01. 11.
89
19
hell
V4 karakter
-
LV karakter
Rick R Diamond
V2 karakter
Rick R Black
Úúúú, én is ezen gondolkoztam. Irreális, hogy kifizetsz valakinek egy ezrest csokira baszki, de közbe állambácsi kikap egy részt a kezedből xdd
Bár akkor meg az lenne, hogy mindent kézből fizetnének, kocsi vásárlást is, ami már nem annyira előnyös, ennyi RP legyen már benne.

Viszont a SeeNION nem véletlenül lett kivéve a civileknek. Idáig is eléggé gáz volt, hogy kis szinten, civilként is tudtál fegyvert szerezni-eladni.... Ezt a részét semmiképp nem tudom támogatni, de azért hajrá.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.