Ozzy panasztétele. [Helyette írom]

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Andy

Újonc
2019. 01. 12.
14
19
V4 karakter
Kazimir Olegovich
LV karakter
Andy Halverson
V2 karakter
Lamar Freeman
1cf152a23a6401c9124c4e3215a30327.png



Neved:
Ozzy (helyett írom)


Panaszra tett moderátor neve:
Molly


Panasz oka:
Félreértelmezett szabálykönyv, elfogultság, a szabálysértés mérlegelésének hiánya, lekezelő stílus.


Bizonyítékok (kép, log, videó stb..):
Az "egyéb megjegyzésben" kitérek mindenre".


Egyéb megjegyzés:
Történt egyszer, hogy 2019. 05. 09. környékén feltöltöttem a karaktertörténetemet lebonyolító topicba (https://forum.see-game.com/threads/the-jay-white-story.26088/ ) egy új adag élményképet, amihez hozzáírtam, hogy valószínűleg miért tettek ki a PD -ből, és hogy mennyire nem normális dolog az, hogy még csak fel sem kerestek az indok miatt.

Aztán nem sokkal rá megérkezett egy Úriember, aki közölte, hogy senki nem kíváncsi a rinyámra, és hogy azért tettek ki, mert senki nem látott szívesen a PD -n belül, és teljesen felületes, a realitás összes alapját mellőző karakterem van, meg hogy senkivel nem RP -ztem a frakcióból, stb-stb-stb. Ez még teljesen rendben is van, hiszen elmondta a kirúgásom indokát. Szóval, minden okés, leszámítva a "senki nem kíváncsi a rinyádra"-részt. Ez számomra provokatív volt, így egyből reflektáltam is, melyben leírtam, hogy pont én generáltam RP -t az összes taggal, a többiek robotként viselkednek, és jobban érdekli őket a "kurva" lövöldözés, mint az RP. Tény, hogy obszcén szavakat használtam, és tény, hogy leírtam a nyers véleményemet a tagokkal kapcsolatban, de... ebben nem történt frakcióminősítés.

Néhány perccel az én válaszom után jöttek még négyen, akik azt fírtatták, hogy mekkora egy bohóc vagyok, ne csináljak magamból nagyobb bohócot, szidalamzták a karakteremet, a munkámat, az összes létező módon elküldtek felületesen a halál faszára, és ami a legfurcsább volt, hogy mindezt nem egy jó köntösbe öltöztett, különböző, ám de mégis nyilvánvaló szavakkal, mondatokkl körülövezve, hanem a nyers véleményt egyből odaokádva, provokatív, gyűlölködő, undorító hangnemben. Erre én még mindig teljesen nyugodtan reagáltam le a helyzetet, az egyetlen egy hibám az volt, hogy leírtam valamelyik válaszomban azt, hogy az Ő gyűlölködő bagázsuk összes létező tagja feltűnt itt, mert hogy minden bizonnnyal az az egy ember nem tudja megvédeni magát. Erre aztán megint jöttek a különböző válaszok, melyben megint azt firtatták, hogy mekkora egy szar vagyok én, meg a karakterem is, és még a korábbi munkásságom is egy fos.

Ezután válaszoltam még egyszer, azt hiszem (úgy, hogy a topicot sem tudom visszanézni, kicsit nehéz az emlékezés), aztán két különböző moderátortól is kaptam egy-egy üzenetet, egyet PM -ben, egyet meg Facebookon, melyben elismerték, hogy milyen higgadtan tudtam kezelni a punkokat. A hangsúly a "higgadtan tudtam kezelnin" van. Két szolgálatban lévő moderátorról van szó. Ők jobban ki voltak akadva az ellenérdeket képviselő Úriemberek magatartásán, mint az enyémen. Bár, érdekes is lett volna, ha épp rajtam akadnak ki, ugyanis az ég egyadta világon semmit nem tettem. Nem szidalamztam a frakicót, nem szidalmaztam Őket, szimplán a társaságukról mondtam el a véleményemet, ami teljesen egyértelmű mindenki számára. Az nem az én bajom, hogy mások nem mondják ki, én meg igen. Teljesen nyilvánvaló, hogy az a 6-7 ember provokatív, nagyképű, öntelt, és beképzelt. Másképpen lett volna tökük megbeszélni velem a dolgot négyszemközt, nem pedig úgy, hogy durván 1000 embernek okoztak ezzel viccesebbnél viccesebb perceket azokkal a koholt, alaptalan, buta állításaikkal, melyeket én a kisujjamból megcáfoltam. FONTOS, HOGY NEM AZ Ő MÓDSZERÜKET ALKALMAZVA, HANEM A SAJÁTOMAT, MELYBEN NEM TÖRTÉNT SÉRELEM AZ ELLENÉRDEKŰ ÚRIEMBEREK ELLEN, NEM ÚGY, MINT FORDÍTOTT ESETBEN! Ugyanis az Ő részükről többször is kivoltam kiáltva bohócnak, meg minden.

Miután nagyot terültünk azzal az előbb említett két moderátorral a Fiúkon, szerettem volna megnézni fórumon, hogy mi a dörgés, mire az fogadott, hogy Molly engem kirakott "Nem vagy erre a fórumra való!" -indokkal. Gondoltam felmegyek TS -re, és megkérdem Őt, hogy ez alatt pontosan mire gondolt. Arra tudtam csak gondolni, hogy valamit vagy benézett ,vagy félreértelmezett, és igazából ez a kettő ötvözte egymást... így jött létre a bannom. A TS beszélgetés során kiderült, hogy a gusztustalan stílusom miatt kaptam a bant ( <00:22:13> "Molly": Gusztustalan stílust képviseltél a hozzászólásaidban mind ezt értve a szóhasználatodra is. Többszörösen is minősítetted a PD frakciót csupán ezért kaptad a bant.) - A gusztustalan stílust egyáltalán nem tudtam hova tenni, mert hogy... hát bakker, nem én mentem más szőnyegére szarni, nem én bohócoztam le mást, nem én firtattam a munkásságát, nem én szaroztam le a dolgait, stb-stb-stb. Szó szót követett, mire Molly azt mondta, hogy ne aggódjak, megkapják Ők is a büntetésüket. Jeleztem felé, hogy semmi szükség nincsen rá, nem ezért írtam rá, csak a saját részemet szeretném letudni. Ő mondta, hogy ettől függetlenül Ő elfogja végezni a dolgát, nem kivételezik senkivel.

Próbáltam Molly -tól megtudni, hogy egészen pontosan mire gondolt, mire Ő ezt másolta be indoknak: <00:30:54> "Molly": Abban a szép hosszó mondandóban számtalanszor kitérsz azokra a "robotokra", hogy például "a kurva lövöldözés állandóan lefoglalja őket" meg a hasonló megnyilvánulások. --> Én nem tudom, hogy azzal mióta minősítek egy frakciót, ha leírom azt, hogy néhány embert jobban érdekel a lövöldözés, mint az RP. Ez nem minősítés, ez a valóság. Mondtam Molly -nak is, hogy szerintem a frakcióminősítés abban merülne ki, ha én leszaroznám, haszontalannak, vagy semmirekellőnek titulálnám a frakciót valamilyen formában, ám én nem ezt tettem, hanem szimplán azt írtam, hogy a tagok robotként viselkednek. Ebben hol található a frakcióminősítés? Mindezt úgy kérdem, hogy az a 4-5 személy, aki odajött nagyfiúsat játszani, a Discord szerverükön még nálam is durvább véleménnyel vannak a saját frakciójukról, mint amit én leírtam. Most akkor... nem értem, hogy miért ne írhatnám le azt, amit gondolok, meg amit Ők is gondolnak.

Mindegy, letudtam ezt a részt, gondoltam rákérdek Mollyra, hogy azok, akik jöttek provokálni, szidalmazni, szarozni a munkámat, azok mit fognak kapni. Mire jött a válasz: <00:38:10> "[Molly] Molly": Súlyos tiszteletlenségért és hergelésért magas pontszámú figyelmeztetést fognak napni. --- Tehát, figyelmeztetést. Akkor, kérdem én... jómagam miért kaptam bannt? Soha életemben nem szídtam senkit a fórumon, még ebben az esetben sem. Tény, hogy egy kicsit szaftos volt a cucc, na de hogy egy ilyen egyszeri eset miatt, aminél voltak durvábbak is a történelem során, kirak, mert hogy Ő megállapítja, hogy nem vagyok erre a fórumra való? Hát... hogy állapítja meg? Megnézte egyáltalán, hogy milyen hozzászólásaim voltak? Megnézte a srácokat, hogy hány helyre mennek trollkodni, és minősíteni másnak a munkáját?

Molly felületes melót végzett szerintem, a legkevésbé sem én érdemeltem volna meg a bannt az említett személyek közül, pláne nem úgy, hogy nem tudta értelmezni azt sem, amit írtam, még azután sem, hogy levezettem neki. Ha Ők figyelmeztetést kapnak az miatt, mert kirobbantottak egy ekkora balhét, meg minősítettek, akkor én miért kapok bannt az miatt, mert leírom a tapasztalataimat? Nem értem a dolgot! De még ha azt írtam volna, hogy így szar, vagy úgy szar... akkor azt mondom, hogy oké! Na de így...? Ráadásul amikor szerintem Ő is megértette, hogy teljesen jogtalanul tett ki, fogta magát, közölte, hogy nem beszél velem, és nem is írt vissza. Én hajlandó lettem volna megbeszélni vele a dolgot, de Ő elhesegetett... nem hinném, hogy ez egy moderátorhoz való viselkedés, és helyzetfelismerés.

A TS beszélgetésünk teljes logja:
<00:20:09> "Jaycon R White": Csáó! Kiraktál fórumról, aztán gondoltam... feljövök, megkérdem, hogy ennek egészen pontosan mi volt az oka.
<00:20:49> "Molly": Szia!
<00:22:13> "Molly": Gusztustalan stílust képviseltél a hozzászólásaidban mind ezt értve a szóhasználatodra is. Többszörösen is minősítetted a PD frakciót csupán ezért kaptad a bant.
<00:23:10> "Jaycon R White": A PD frakciót nem minősítettem, szimplán azt a 4 embert, aki odajött elmondani a véleményét, amely egyébként szintúgy nem állta meg a helyét.
<00:23:36> "Jaycon R White": Közel sem volt szerintem olyan "gusztustalan" a stílusom szerintem, mint nekik. Bohócoztak, leszarozták a munkámat, meg ilyenek. Én egy szóval nem mondtam, hogy Ők, vagy a frakció szar lett volna, érted.
<00:24:03> "Molly": Hát én nem így olvastam
<00:24:15> "Jaycon R White": Gondolom arra gondolsz, hogy lerobotoztam Őket.
<00:24:18> "Molly": Ők is ugyanúgy megkapják a maguk büntetését
<00:24:41> "Jaycon R White": Nem feltétlen azért jöttem, hogy Ők is büntetést kapjanak, bünteti Őket más igazságosztó, nekem mindegy.
<00:25:08> "Jaycon R White": De nem gondolnám, hogy gusztustalan voltam. Észérveket írtam, leírtam a véleményem, amivel egyetlen egy pontját sem sértettem a szabályzatnak (a meglátásom szerint), szóval... kicsit tanácstalan vagyok.
<00:25:09> "Molly": Én fair vagyok betarttatom a szabályokat nem kivételezek senkivel
<00:25:29> "Jaycon R White": Oké, ez dicséretre méltó, meg minden, de miért nekem kell meginnom ennek a provokációnak a levét?
<00:25:51> "Molly": Szerintem akkor egy kicsit tanulmányozd át a fórum szabályzatot, ha úgy gondolod, hogy nem sértetted meg egyetelen pontját sem.
<00:26:13> "Jaycon R White": Azt írtad ugyebár, hogy a PD -t minősítettem
<00:26:20> "Jaycon R White": Ezt az iromány melyik részére érted?
<00:26:28> "Molly": Nem kellett volna belemenni a provokációba, előbb kellett volna gondolkodni, mint cselekedni.
<00:26:53> "Jaycon R White": Gondolkodtam én, és próbáltam még finom is lenni. Ha én is felvettem volna az Ő stílusukat, akkor teljesen másképpen nézne ki az, amit egyébként írtam.
<00:27:25> "Molly": Így is elég szép formátumot öltött.
<00:27:49> "Jaycon R White": A legnagyobb tisztelettel mondom neked, hogy komolyan nem tudom, melyik részére gondolsz.
<00:28:06> "Jaycon R White": Az, hogy becsúszik egy-két obszcén kifejezés... nem hinném, hogy megrontok vele valakit.
<00:28:11> "Jaycon R White": A PD minősítést pedig egyáltalán nem követtem el.
<00:30:54> "Molly": Abban a szép hosszó mondandóban számtalanszor kitérsz azokra a "robotokra", hogy például "a kurva lövöldözés állandóan lefoglalja őket" meg a hasonló megnyilvánulások.
<00:31:54> "Jaycon R White": Az én meglátásom szerint a frakcióminősítés abban merül ki, hogy leszarozom, jelentéktelennek, vagy semmirekellőnek titulálom. Az, hogy elmondom, hogy a tagok nagy része robotot RP -zik, és a lövöldözést fontosabbnak tartják az RP -nél, miért lenne minősítés?
<00:33:00> "Jaycon R White": Az pedig ne az én bajom legyen, hogy DC -n ennél 6x sokkal jobban szarozzák a saját frakciójukat, én meg leírom egy nagyon elegáns köntösbe bújtatott mondatba mindazt, amit Ők is vallanak.
<00:33:54> "[Molly] Molly": Az nem az én felelősségi köröm. Én kiállok a döntésem mellett és nem áll módomban változtatni rajta.
<00:34:10> "Jaycon R White": Oké, én tiszteletben tartom, nem erről van szó.
<00:34:19> "Jaycon R White": Örökre pakoltál ki?
<00:34:30> "[Molly] Molly": Igen.
<00:34:49> "Jaycon R White": És Ők mit fognak kapni a nagyon durva hergelés, minősítés miatt?
<00:38:10> "[Molly] Molly": Súlyos tiszteletlenségért és hergelésért magas pontszámú figyelmeztetést fognak napni.
<00:39:38> "Jaycon R White": Szóval engem kiraksz azért, mert azt írtam, hogy nem lehet RP -zni azokkal, akiket a lövöldözés jobban érdekel az RP -nél, meg azért, mert azt írtam, hogy robotokat RP -znek "frakcióminősítés" miatt, Őket pedig a lebohócozás, leszarozás, meg az én irományomnál 6x durvább szövegek miatt max figyut kapnak? És itt hol kellene keresni a korrektséget, ebben az esetben?
<00:43:32> "[Molly] Molly": A megnyilvánulási stílusod miatt kaptad főként a minősítés már csak egy ráadás volt. Nem kívánom ezt tovább folytatni. A döntésemen nem változtatok. Legyen további szép estéd.
<00:44:33> "Jaycon R White": Köszönöm, neked is, viszont a stílusom miatt? Teljesen higgadtan kezeltem a helyzetet. Mint már írtam, 6x durvábbak voltak minimum nálam. Ha én is az Ő stílusukban írtam volna, már a KGB is engem akarna ezek szerint. Nem lehet egy lapon említeni velük, és maximális figyelmeztetést kapni, tekintve, hogy életemben nem kaptam még figyelmeztetést sem a fórumon?

 
O

Owl

Kedves Ozzy!

Elsősorban kitérnék a panaszod okaira:
- Félreértelmezett szabálykönyvet elképzelésem sincs, hogy mire gondolsz ez alatt mivel számtalan pontban megsértetted a fórum szabályzatát. Elfogultság, egyvalamivel szemben voltam elfogult az nem más, mint a szabályzat betartatása és annak szankcionálása. Ezt követi: szabálysértés mérlegelésének hiánya, ehhez annyit fűznék hozzá, hogy nem csak egy hozzászólással sértetted meg a fórum szabályzatát. E mellett idéznék a fórum szabályzatából: ,,A Globális moderátoroknak súlyosságtól függően joguk van a szabályzatban leírtaktól eltérni.". Amin a leginkább meg is lepődtem az a ,,lekezelő stílus" volt mivel én úgy gondolom, hogy teljesen normális stílusban álltam hozzád mikor felkerestél TeamSpeak-en.

Több pontban is megsértetted a fórum szabályzatát a hozzászólásaidban. Hadd emeljek ki párat: Több mondatban, hozzászólásban is ,,beefelted" a volt frakciótársaidat, mint ahogy említetted is az obszcén szavaiddal. Ne is ugorjunk nagyot maradjunk a megnyilvánulásod stílusánál. ,,Tény, hogy obszcén szavakat használtam" tulajdonképpen kevés olyan mondatot volt miben nem használtál trágár szavakat. Szerintem nem egyedüli véleményem, hogy ez nem az a platform ahol ilyen formátumban kellene megnyilvánulni. Ez után pedig szeretném kiemelni amit említettél: ,,elmondtam a kirúgásom indokát" szerintem egy karakter dev nem erre szolgál, hogy megvitassatok ilyen dolgokat mivel semmi köze nincsen a karaktered életéhez itt képbe is jönnek az OFF hozzászólások sokasága és a rengetegszer említett obszcén fogalmazási forma. Ahogyan látom sajnos a panaszban sem szakadtál el ezektől a kifejezésektől.

Általánosítva beszéltél a fent említett társaságról. Mivel te is kiemelted, hogy ,,szimplán a társaságról mondtam el a véleményem" igen az az általánosított társaság nem más, mint a frakció volt.

Ennél többet én nem szeretnék hozzászólni a panaszhoz. Kitartok az álláspontom mellett véleményem szerint helyesen jártam el, mint említettem TeamSpeak-en is a döntésemen nem változtatok várom a panasz bírálását.
 

Andy

Újonc
2019. 01. 12.
14
19
V4 karakter
Kazimir Olegovich
LV karakter
Andy Halverson
V2 karakter
Lamar Freeman
Kedves Molly! Rengeteget emlegeted, hogy az obszcén szavaim javarészt hozzájárultak ahhoz, hogy kitegyél. Viszont azt nem értem, míg nincs szabályzatba foglalva, hogy nem beszélhetek csúnyán, addig ez miért okoz problémát? Én ezt az állítást álszentségnek gondolom, hiszen a való életben is a játékosok környezetében tuti 100%, hogy csúnyán beszél valamelyik barátjuk, hozzátartozójuk, szóval nem én fogom megrontani Őket, pláne nem a fórumon. Aki meg mégis megnézte a topicot, és rosszul lett attól, amit látott, az valószínűleg többet nem tette be oda a lábát. Megint félreértelmeztél egyébként, mert a "szimplán a társaságról mondtam el a véleményem"-rész azokra tartozik, akik odajöttek beefelni. Egy szóval sem utaltam arra, hogy ezzel a frakciót említettem meg, vagy ilyesmi. Az pedig, hogy én beefeltem Őket, az egyenesen butaság, már meg ne haragudj! Ők jöttek oda keménykedni, én meg észérvekkel elmondtam nekik, hogy miért akkora sületlenség az, amiket írnak. De ha már itt tartunk, Ők nem beefelni jöttek? Ők nem minősíteni jöttek? Állítólag ugyan ezt csináltam én is, akkor mégis miért én kapom a bant, Ők meg a figyelmeztetést, amit le sem szarnak, hiszen 5 nap, és azt csinálnak, amit akarnak? Ugyan úgy kéne viszonyulni hozzám, mint hozzájuk, szóval... ezért sem értem a korrektséged feszegetését. A lekezelő stílusod alatt pedig azt értettem, hogy nagyjából 5-6 mondat után leráztál, és még csak tisztára mosni sem tudtam magamat, már pedig lett volna mit "mosnom", hiszen félreértelmezted a komplett szövegemet, és a csúnya beszédemen vagy kiakadva. Hangsúlyoznám ismét: míg nincs szabály arra, hogy nem írhatok le csúnya szavakat egymás után, addig nem értem, ez miért okoz neked problémákat. Érdekes módon semelyik moderátornak nem fájt ettől a feje, csak neked. 2013 óta írok így, és eddig egyetlen egy embernek sem esett le a vércukra a csúnya szavak miatt, és eme 6 év alatt egyszer sem szóltak rám, hogy jó lenne, ha nem írnék csúnyán. Értem én, hogy a Te lelki világodnak ez már egy magasabb ingerfaktor, de attól én még nem sértettem szabályzatot továbbra sem. Megadtam nekik a tiszteletet, míg Ők egyáltalán nem adták meg nekem. Arról viszont még mindig nagyon szeretnék tudni, hogy mi is volt az a bizonyos frakcióminősítés. Mert hogy nyíltan (de még csak utalva) sem történt meg, az egyszer biztos... Azt meg végképp nem értem, hogy miért vagy kiakadva azon, hogy egy történet-topicban írtam le, valszeg miért tettek ki. Tudnia kell róla az embereknek, miért nem vagyok PD-s egyik napról a másikra. De igazad van, lehet, hogy PK -t kellett volna nyitnom a srácokra, mert IG semmit nem közöltek velem. És akkor még Ők pikkelnek rám, mert szerintük nem RP -ztem senkivel. Jó, nem? (by Ozzy)
 
  • Tetszik
Reactions: bird

Kyle

</> 6 years </>
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 08.
2 378
6 440
Nagyszénászug
V4 karakter
Kyle Fleming
LV karakter
Kyle Fleming
Elnézést a későbbi bírálásért, kissé fáradt voltam így majd 9 órás utazás után...

Ozzy rád kitérve:
Egyszerűen nem értelek, olyan gyerekes viselkedést mutatsz itt a fórumon ezzel, a
Viszont azt nem értem, míg nincs szabályzatba foglalva, hogy nem beszélhetek csúnyán, addig ez miért okoz problémát?
mondatoddal, hogy neked ezek szerint mindent le kell írni, hogy betartsd ?!? Erre nagyon nem tudok mit mondani, minthogy gyerekes...

Emellett, hogy milyen szavakat használsz egy közösségben, akár az élménykép topikodban, amit többen is megnéznek valamint itt a panaszkönyvben is (közvetve) nem erre a fórumra való!
Csak, hogy párat kiemeljek:
elküldtek felületesen a halál faszára,
nem én mentem más szőnyegére szarni
seggbebaszták
Az összes kibaszott letartóztatott emberrel RP-ztem, még akkor is, amikor már a cellájához vittem.
Az, hogy baszni akar,
S ezek mellett még neked áll feljebb, hogy " nincsen leírva sehol, hogy nem lehet.."

Az általad említett " nem történt frakció szidása " dolog:
Ha a "mindenki" a befásult, beképzelt társaságotokra vonatkozik,
Az, hogy nem látsz másokkal RP -zni, az azért van, mert másokkal ellentétben nem teszek ki semmitmondó, jellegtelen képeket az idétlen, semmire nem alkalmazható párbeszédekről

Ezen mondataid mellett nem értem, hogy ha ez nem frakció tagjainak minősítése, valamint magát a frakciót minősítő magatartás akkor te mégis mikortól számíttatod a minősítés dolgot...?!?

A bannodat tekintve, egyet értek @Molly , döntésével, ez a magatartás erre a fórumra, ebbe a közösségbe nem való!

A többiek büntetését illetően:


Úgy gondolom, hogy mivel Molly még "friss" Globális Moderátor nem mert nagyobb büntetést adni az érintetteknek, de kérem, hogy az érintettekre a Fórum szabály 26. pontjával élve a figyelmeztetésüket megkapják!

Maga a panasz:

Ozzy, bannodat tekintve egyetértek a döntéssel.
Molly, részben igazat adok, Ozzy felvetésének. Ilyen esetben nyugodtan ki lehet osztani a dolgokat a másik félnek is. Ettől nem kell félni, a szabályzat mindenkire vonatkozik.

Mollyval az eset után, elbeszélgetek egy kicsit.
Ozzy a bannod marad, ha úgy látod, hogy sikerült megkomolyodni és normálisan viselkedni akkor keress fel és megbeszéljünk az esetleges UB-dat!



Panaszt zárom, helyezhető!
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.