Nem reális közlekedés

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Milkee

Újonc
2019. 07. 15.
12
39
LV karakter
Shuhei Domen
Nem reális közlekedés

Véleményem szerint túl sok az olyan ember aki nem igazán érti hogy ez egy roleplay szerver ahol az Én szerény véleményem szerint reálisan kellene közlekedni mint a való életben (Nem csak a nagykeresekre vonatkozik...), nos Én erre azt a megoldást "javasolnám" hogy bevezetésre kerüljön az NRK-s jail mondjuk 60perc, abból már lehet tanulnának az emberek...

A fent emlitett mellé még javasolnám hogy a nagykeresek fizetéséből többet vonjon le ha törött az autó, mert az hogy már alig megy az autó és úgy is csak 1000$-t von le az nem túl sok, ezért is mennek mint a bolondok..

Akik támogatják a topicomat előre is nagyon szépen köszönöm!
 

kisúr

Zöldfülű
2022. 04. 28.
195
378
21
LV karakter
jonsy dekko
ez a téma valahogy félévente mindig előkerül, és ugyanúgy nem történik semmi. Admin nem tud minden játékosra odafigyelni hogy ki hogyan vezet (de ha mégis látja akkor legtöbb esetben megjutalmazza egy kickel.) Valószinűleg ez a topic sem fogja megbontani az eddigi rendszert, mivel ez még mindig egy roleplay szerver, és nem a valóság. A játékosokat megtudod tanitani hogy normálisan közlekedjenek, de ez egy hosszú és nehéz út lenne. A szerveren pedig az új mod óta , az árak elég magasra tették a mércét, valamivel a játékosoknak pénzt kell szerezniük. Nem gondolnám hogy az lenne a helyes, ha ütközés miatt valakitől többet vonnának le, Levonja azt az összeget amit most von.
edit: Nem gondolnám hogy a 60perc jail megoldásra lelne, csak azért mert te egy pl. hosszú nap után jól szeretnéd magad érezni a szerveren ,csapatod egy sportautóddal, és van hogy baleset történik ami mindig is volt és lesz is.
 
Utoljára szerkesztve:

Milkee

Újonc
2019. 07. 15.
12
39
LV karakter
Shuhei Domen
ez a téma valahogy félévente mindig előkerül, és ugyanúgy nem történik semmi. Admin nem tud minden játékosra odafigyelni hogy ki hogyan vezet (de ha mégis látja akkor legtöbb esetben megjutalmazza egy kickel.) Valószinűleg ez a topic sem fogja megbontani az eddigi rendszert, mivel ez még mindig egy roleplay szerver, és nem a valóság. A játékosokat megtudod tanitani hogy normálisan közlekedjenek, de ez egy hosszú és nehéz út lenne. A szerveren pedig az új mod óta , az árak elég magasra tették a mércét, valamivel a játékosoknak pénzt kell szerezniük. Nem gondolnám hogy az lenne a helyes, ha ütközés miatt valakitől többet vonnának le, Levonja azt az összeget amit most von.
edit: Nem gondolnám hogy a 60perc jail megoldásra lelne, csak azért mert te egy pl. hosszú nap után jól szeretnéd magad érezni a szerveren ,csapatod egy sportautóddal, és van hogy baleset történik ami mindig is volt és lesz is.
Kedves Adriano0!

Az Adminos dologhoz annyi hozzáfüzni valóm lenne hogy nyílván nem tud minden játékosra oda figyelni egy Admin, viszont mindenhez videós bizonyíték kell, ergo ehhez is lehetne beküldeni videót, hogy rodeóznak, és Én ez alatt nem arra értettem hogy kijön egy stop táblánál, IRL is megtörténik az ilyen, IRL is történik baleset, viszont az ahogy kiegyenesítenek egy kanyart és árkon bokron mindenen átmegy az nem normális, a V4 elég jól rá ment hogy minél jobban hasonlítson a valóságra ezért gondoltam ez beleférne. Az árak tényleg megnöttek, valamiből pénzt kell szerezni igen, viszont ennek van normális módja is, lehet menni az úton is, és nem kell mindenen átmenni a másikra nem gondolva, szerintem mindenkinek jobb lenne így sőt, talán több pénzük is maradna az embereknek ha nem perma a szerelőtelepre járnának szereltetni. A 60perces jail pedig szerintem azért javítana a dolgokon amikor esetleg 1nap már a 2. ilyen jailt kapná az illető, lehet hogy a 3. at már nem szeretné leülni. Egy hosszú nap után persze szeretne kikapcsolódni az ember, és lehet csapatni a sport autóddal, viszont szerintem ezt is ésszerű keretek között kellene, másnak nem kárt okozva.

További szép estét!
 
  • Vicces
Reactions: bakk és szabooka

TeodorA

Újonc
Támogató
2019. 04. 03.
20
28
Ausztria, Innsbruck
V4 karakter
Teodor Alvarez
LV karakter
BenitoBlanco
V2 karakter
Chino Masanori
Ezt teljes mértékben támogatom!
Nagyon nagyon sokszor előfordul, hogy az áruszállítók a piros lámpát kikerülve a parkolón keresztül nyél gázon át vágnak(nyílván ott patka és midnen egyéb finomság van amin ha a való életben átmész nyélen akkor megérzed te is és az autó is). Nekem az lenne erre a javaslatom, hogy mivel az adminok néha túl terheltek, és nem lenne erre idejük hogy TV-ék a játékosokat, az S.G.H tagokat felruháznám egy ilyen opcióval, hogy aki ilyen módon közlekedik be tudják tenni pihenni egy kicsit nem feltétlen terjedne ki mindenféle jail büntetésre a joguk, csak kimondottan erre, napi szinten biztos vagyok benne lenne 10-15 ember az elején akit tudnának büntetni ha nem több.
Annó amikor még csak V2 volt, ha átmentünk a piroson már madjnem hogy kaptuk a jailt, meg kellett gondolni, hogy hogyan közlekedünk.
 

gépkocsi

Írnok deák
2021. 12. 18.
606
698
V4 karakter
Parker Steinbach
LV karakter
Alfonz Wyne
V2 karakter
Alfonz Wyne
ez a téma valahogy félévente mindig előkerül, és ugyanúgy nem történik semmi. Admin nem tud minden játékosra odafigyelni hogy ki hogyan vezet (de ha mégis látja akkor legtöbb esetben megjutalmazza egy kickel.) Valószinűleg ez a topic sem fogja megbontani az eddigi rendszert, mivel ez még mindig egy roleplay szerver, és nem a valóság. A játékosokat megtudod tanitani hogy normálisan közlekedjenek, de ez egy hosszú és nehéz út lenne. A szerveren pedig az új mod óta , az árak elég magasra tették a mércét, valamivel a játékosoknak pénzt kell szerezniük. Nem gondolnám hogy az lenne a helyes, ha ütközés miatt valakitől többet vonnának le, Levonja azt az összeget amit most von.
edit: Nem gondolnám hogy a 60perc jail megoldásra lelne, csak azért mert te egy pl. hosszú nap után jól szeretnéd magad érezni a szerveren ,csapatod egy sportautóddal, és van hogy baleset történik ami mindig is volt és lesz is.
Ezt a részét támogatom a dolognak, viszont az ilyen ic dolgokat szerintem a rendőröknek kellene intézni, mivel elég sokszor látom azt, hogy neonnal, össze-vissza racséznak a rendőrök között minden szábályt megszegve, és csak elmennek mellettük a pd-sek. Ha már nem lehet racsézni az új jármű rendszer miatt, legalább valamennyire lehessen nyomni neki kikapcsolódásképp, nyílván nem örül neki senki sem ha egy ic dolog miatt kapna adminjailt. Szep napot👋
 

szocskeee

The Pure and the Damned
2020. 08. 18.
190
4 548
Hyperborea
V4 karakter
jimmy bloom
LV karakter
tonny laflour
Teljesen értelmetlenek az ilyen ötletek főleg, hogy ezt a V4 újdonságaival már megoldották csak még nem forrta ki magát teljesen. Az autók új sérülés- és szerelésrendszere amellett, hogy részletesebbé teszik a játéknak ezen részeit pontosan ahhoz járulnak hozzá, hogy az emberek reálisabban közlekedjenek.

A legkisebb figyelmetlenség egy olyan súlyos balesethez vezethet ami elég hosszú időre kivesz téged a játékmenetből. A játékosok előbb utóbb majd megtanulják, hogy jobban megéri gyorsan körülnézni, normálisan vezetni és nem rohanni mint a mérgezett patkány, mint órákig sorba állni a szerelőnél, kivárni még megszerelik az autót és ezen felül még fizetni is.
Nyilvánvalóan most is vannak és mindig is lesznek olyan emberek akik egyszerűen nem tudnak vezetni vagy csak hihetetlenül figyelmetlenek, de nem telt el még egy hónap sem a V4 megjelenése óta. Adni kell az új rendszernek pár hetet, hónapot és biztos vagyok benne, hogy sokat fog javulni a helyzet.
Amióta játszok az SGS szerverein most először tapasztalom azt, hogy tényleg vannak olyan játékosok akik megállnak a tábláknál és normális ember módjára vezetik az autójukat.

Nem mindegy neked, hogy egy baleset után a másik fél a 60 perces jailjét üli vagy ugyanennyi ideig áll a szerelőnél? Annyi a különbség, hogy az utóbbi még pénzbe is kerül, a pénz pedig elég nagy úr a szerveren, úgyhogy ha ez nem javít a közlekedésen akkor a jailekkel se fogsz nagyobb változást elérni.

Teljesen felesleges lenne ezeket az "NRK" jaileket osztogatni, természetesen vannak olyan esetek amik már irreálisak és átmennek nonrpbe, de az, hogy az adminok külön szabályozzák a játékosok közlekedését hatalmas hülyeség.
Egy jó RP szerveren az emberek azért vezetnek normálisan mert az IC következményektől félnek, nem pedig az OOC-tól, és ezt az új rendszerrel tökéletesen megoldották.

A fent emlitett mellé még javasolnám hogy a nagykeresek fizetéséből többet vonjon le ha törött az autó, mert az hogy már alig megy az autó és úgy is csak 1000$-t von le az nem túl sok, ezért is mennek mint a bolondok..
Ezt meg már azzal megoldották, hogy sokkal jobban sérülnek a nagykeresek. Menj pár kört a városban és garantálom hogy körönként legalább egy olyan nagykeres autót fogsz találni ami mellett csillagpózban fekszik az elpusztult futár.
 

mickeymouse

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 21.
251
190
LV karakter
Zach Marsh
V2 karakter
Rhys Cole
Ez szerintem te sem gondoltad komolyan, hogy ilyen ötletet írsz, azok után hogy átállás óta ez a probléma 98%-ban meg oldódott. Mindenki látja, hogy amióta bent van az autómata váltós rendszer, mindenki lassaban közlekedik, vigyáz az autókra a szerelés miatt, megáll a lámpánál szinte az összes autó a büntetés miatt, sorolhatnám.. Nem is tudom mi jár a fejetekben mikor minden második hónapban megírja ezt valaki, ha nem lenne ez a rendszer akkor meg az lenne a baj? Nem is értem.. Két dologra tudok gondolni, vagy nem játszottál V3-on átállás előtt, mert akkor láttad volna ott milyen volt a közlekedés, vagy csak egyszerűen tényleg semmi sem jó. Itt már csak örülni kéne és csendben játszani, nem ilyen felesleges ötleteket írni, bár az is meglehet, hogy unalomból írjatok.
 
Utoljára szerkesztve:

Szofi

így járunk, élünk, vágyunk🎵
2019. 01. 09.
217
546
26
Budapest
V4 karakter
Sophie Mitchell
LV karakter
Rosalie Peterman
A V4 tervezése óta nem véletlenül lett rengeteg munka arra fektetve, hogy minél több hatás érje a karaktert és a járműveket is.
Szerintem te is sejtheted hogy a fejlesztők több hónapos munkája nem azért készült el, hogy a kukában landoljon 1 hónap múlva, mert úgyis mindenkit jaileznek, ha már 200-al belémjött.
A másik nézőpont, amit nyilván playerként annyira nem éreztek át, de szerintem az összes admin társam nevében mondhatom, hogy rettentő sok terhet levett rólunk az, hogy nem kell naponta 100-200 vagy ki tudja mennyi ügyhöz járnunk a NonRP-s közlekedés miatt.
E nélkül is napi szinten több ezer report érkezik, mivel minden rendszer új, és természetesen a nyitáskor nem is működik minden tökéletesen és ehhez nagy mértékben hozzá kell járulnunk, hogy ezek a hibák kiderüljenek és közben a playereket se érje kár.
Az új szabályzat is folyamatosan formálódik, hogy minden úgy működjön az "új" szerveren, hogy a lehető legjobb legyen mindenkinek.
Megértem azt a részét, hogy idegesítő ha valaki kicsit sem figyel oda, hogyan közlekedik. Viszont ha belegondolsz a mostani szereltetési és traffi árakba, jócskán megfizet érte. Ráadásul, ha annyira sokat és erősen ütközik, elég gyorsan meg is hal a karakter, vagy mindkét lába eltörik, onnantól pedig vezetni sem tud.
Tehát nem hiszem hogy nagyobb szankció lenne egy ilyen esetben 60 perc "AFK", mint mondjuk 100.000$ minusz és még fél óra, esetleg órás várakozás a szerelőtelepen, vagy épp a halálidőre majd még visszajutnia valahogy a járművéhez is.
Teljesen jól megállja a helyét a mostani rendszer, és minket sem terhel le annyira így az adminügyek sokasága, hogy bizonyos (akár sokkal fontosabb ) ügyekre idő sem jusson, ami valljuk be őszintén nagyobb kárt okozna, mint az hogy valaki miatt szereltetned kell.
Mindig voltak, mindig lesznek olyanok akik nem fognak a legszabályosabban közlekedni, de szerintem a V4 nyitása óta is látszik, hogy sokaknak átértékelődött a vezetés fogalma és idővel ez az arány is javulni fog, de 100%-os soha nem lesz, akármi is legyen a szankció rá.
 

Tempi

,,Csak az számít, hogy tudd, mit akarsz, és küzdj"
2020. 07. 01.
201
359
19
Narnia
V4 karakter
Rick Milburn
LV karakter
Owen Fox
V2 karakter
Larvell Jones
Az NRK jail részét támogatom, viszont a pénz levonást nem mert már felhozták egy másik topicban, de ez lett a vége!
 

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 622
5 194
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
V2 karakter
Bruno Seanetti
Ez szerintem te sem gondoltad komolyan, hogy ilyen ötletet írsz, azok után hogy átállás óta ez a probléma 98%-ban meg oldódott. Mindenki látja, hogy amióta bent van az autómata váltós rendszer, mindenki lassaban közlekedik, vigyáz az autókra a szerelés miatt, megáll a lámpánál szinte az összes autó a büntetés miatt, sorolhatnám.. Nem is tudom mi jár a fejetekben mikor minden második hónapban megírja ezt valaki, ha nem lenne ez a rendszer akkor meg az lenne a baj? Nem is értem.. Két dologra tudok gondolni, vagy nem játszottál V3-on átállás előtt, mert akkor láttad volna ott milyen volt a közlekedés, vagy csak egyszerűen tényleg semmi sem jó. Itt már csak örülni kéne és csendben játszani, nem ilyen felesleges ötleteket írni, bár az is meglehet, hogy unalomból írjatok.
A továbbiakban a stílusból csípj kicsit visszább.

Felhívom itt mindenki figyelmét arra, hogy az ötleteknél engedett a hideg-meleg kritika, de törekedni kell arra hogy ez a szabálypont ne kerüljön megsértésre.
3.) A játékostársaknak kötelező megadni a tiszteletet. Tilos a felhasználók sértegetése, zaklatása, továbbá a frakciók rossz színben való feltüntetése. (Alpári, fenyegető, agresszív, trágár, sértő hangnemű hozzászólások)
Büntetés: 40-100 büntetőpont + hozzászólás törlése.
 

JamieLV

Vélemény vezér
Very Important Person
2019. 06. 03.
9 243
10 838
24
V4 karakter
James Fernsby
LV karakter
Jimmy Beckett
"NRK" jail nem lesz, egyébként sokkal többen vezetnek normálisabban, mióta átálltunk a V4-es verzióra. Olyan pedig sose lesz, hogy mindenki normálisan fog vezetni, hiszen sokan nincsenek tisztában a következmény szó jelentésével, abban a pillanatban nem tudja felfogni az egyén, hogy ha neki csapódik a falnak akkor -50 / 100 ezer dollárt + fél órát szánhat a szerelőtelepre.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.