"Mi fedek, vagy tizenkettő vagyunk" [damn! archív 07.16.]

pogchampus

Aktív fórumozó
2019. 10. 04.
272
1 568
V4 karakter
théo banks
LV karakter
théo banks
lvmpd-hero.png


((Elöljáróban: ez megint egy hosszabb / hosszadalmasabb olvasnivaló. Három óra RP-t ölel fel, így ezt akkor olvasd el, ha van körülbelül 10-15 perc szabadidőd. Mindenképpen ajánlom elolvasásra, hiszen pont ez lenne a lényege a sorozatnak, hogy bemutassam a frakciókat, illetve azok tagjait (legyen az legális, vagy illegális frakció) ingame, külső szemlélőként.))

Azt kell, hogy mondjam, hogy valamilyen szinten meglepetésként ért az LVMPD megkeresése pár nappal ezelőtt, hiszen ki gondolná, hogy bármelyik rendvédelmi szerv fogja magát, és beenged belső(bb) köreibe egy teljesen átlagos életet élő, civil embert. Pedig pont ez történt, és nagyon úgy néz ki, hogy ezzel a riporttal még nincs vége sorozatunknak, hiszen van bőven mit bemutatni még a Las Venturas Metropolitan Police Department jóvoltából.

A megkeresés az LVMPD Gangs Vice Bureau névre keresztelt alosztályától érkezett, erről több, publikus dokumentum is elérhető az interneten. Ettől függetlenül az, amit ők csinálnak, lényegében egy fedett tevékenység, hiszen alapvetően nem arra vannak kiképezve, illetve oktatva, hogy az átlagos életet élő, civil emberekkel beszéljenek, illetve intézkedjenek.

A Gangs Vice Bureau (továbbiakban: GVB) célja pont az, hogy az utcai bandákat ne feltétlen felszámolják, hanem kordában tartsák. Nyilvánvalóan, nem lehet azt mondani, hogy az utcai bandáknak nincs helye Las Venturasban, és lehetetlen is lenne bármi ilyesmit elérni, így az elsődleges szándék nem az elnyomás, hanem a kordában tartás, mint már írtam.

A kordában tartást különböző technikákkal, illetve folyamatokkal csinálják - viszont ennyire ne haladjunk előre, első körben tegyünk egy általános kört azzal kapcsolatban, hogy általánosságban hogy is kerültem oda, ahova kerültem.

lvmpd-kep1.png


Dokumentumok halmazai, az LVMPD alapvető bemutatása, körbevezetése

Két dokumentumot kellett aláírjak, amiben magammal kapcsolatban rendelkezem, illetve ígéretet teszek arra, hogy belsős információkat nem adok ki, így megmondom őszintén, kicsit nehézkes részletes riportot írni.

Ettől függetlenül megtudtam, hogy jelenleg is keresik a jövő officerjeit, és akadémiai képzésükön, előzetes szűrés után bármikor részt lehet venni, ha elfogadják jelentkezését. Természetesen a tiszta előélet elengedhetetlen, így ha volt már dolgod a yarddal, meg se próbáld, mert maximum a fogházba kerülsz be a rendőrségen belülre. Viszont, a közlekedési kihágások felett hajlandóak eltekinteni, mint hallottuk, így ha a sheriffség már többször megállított STOP tábla miatt, probléma egy szál se.

Mivel fontos volt az LVMPD számára az, hogy majdnem teljes biztonságban tudjanak engem is, illetve mentális egészségem is, egy az, hogy rajtuk is volt golyóálló mellény, illetve készíttettek nekem is egyet, külön PRESS felirattal. Ez egy első dolog az LVMPD-nél, hasonlóra nem volt még példa ez előtt, így sok szempontból volt különleges nap a mai, mindkét fél részéről. Arról persze ne beszéljünk, hogy a golyóálló mellény súlyáról nem szóltak, én pedig nagyon szépen felvettem segítséggel, majd aztán majd' összeszartam magam, és alig bírtam járni - de ez egy idő után elmúlik, hozzászoksz a plusz súlyhoz.

Bepillantást nyerhettem ezek mellett még a különleges alakulat, a SWAT eszköztárába is, amikről viszont képeket nem készíthettem, érthető módon. Ettől függetlenül tartottak számomra egy exkluzív bemutatót, hogy mire képes a nemrég bemutatott új fejlesztésük, és azt kell, hogy mondjam, hogy nem szívesen találkoznék ezzel a monstrummal. Maradjunk annyiban, hogy láttam, hogy három officer is rám céloz, majd tüzet nyitnak, viszont mint látható, egy hajam szála se görbült. Jó cucc.

lvmpd-kiscim.png


A bemutatók után viszont ideje volt kitérni a terepre, ahol egy viszonylag hosszasabb felderítőmunka gyümölcsét osztotta meg velem az engem kísérő officer (akit direkt nem nevezek nevén). Mivel ezek már valamilyen szinten publikusak, így megoszthatom veletek ezt, tekintettel arra, hogy tök alap dolgokról van szó.

image.png
Jelenleg Las Venturas belvárosában két banda űz ádáz harcot, viszonylag közel egymáshoz, uralva Red Sands Westet, ezért is volt szükség a BVE létrehozására. A két banda folyamatos konfliktushelyzete persze veszélyforrás is a környező utcák, illetve civil lakosság részére is - ők is ugyanúgy szenvednek, mint a két banda.

Miután az alapvető dolgok meg lettek velem osztva, tettünk egy kört a Henzie Park körül - a parkban pedig pont ott beszélgetett három fiatal, így kaptam az alkalmon, és megkérdeztem az officereket, hogy szabad-e velük beszélgetnem. Bőségesen hezitáltak, viszont végül rábólintottak, azonban csak úgy, hogy amolyan "segítséggel", hogy semmiképp se görbüljön egy hajam szála sem. Megmondom őszintén, nem lehetett egyszerű így bármit is csinálni, viszont ez is mutatja azt, hogy az LVMPD próbál figyelni városunkra, illetve annak lakóira.

Ettől függetlenül valamilyen szinten felemelő volt látni azt, hogy a GVB officerjei hogy tudtak egyik pillanatról a másikra stílust váltani - a hivatalosabb beszédstílusból azon nyomban átváltottak az utcai szlengekre, amint kiszálltak az autóból, azért, hogy szót tudjanak érteni a fiúkkal. A feszültség tapintható volt.

Kisebb időbe telt, mire rá tudtam beszélni őket, hogy lényegében én is csak egy vagyok a sok közül, és nem basztatni akarom őket, hanem szimplán érdekelnek. A srácokkal egy, durván 10-15 percet beszéltem, ott készült a címlapképünk is. Rövid interjúnk során leginkább a rendőri brutalitásról, túlkapásokról beszéltek, egyikük így nyilatkozott:
lvmpd-idezet1.png

- mondta a fekete pólós srác, hozzátéve: valószínű, hogy sheriff volt a rend éber őre, azonban számára olyan szinten mindegy, hogy nem is nézi, mert az összes ugyan olyan, egyenruhás. Hozzátette ezek mellett azt is, hogy sokszor úgy érzik, hogy ők leginkább az miatt vannak basztatva, hogy fekete bőrűek, és tekintettel az afroamerikai felmenőimmel, meg tudom érteni azt, hogy miért éreznek így, nem egyszerű a fekete emberek sorsa.

Az interjú után baráti hangnemben köszöntünk el a srácoktól, majd az officerekkel beszéltünk néhány szót. Amikor a pár utcára lévő, következő banda területére értünk, felhívták a figyelmem az egyik graffitire, amin annyi állt, hogy "RIP Tricks". Tricks, mint kiderült, a Cherrie Park környékén élt valamikor, azonban 16 évesen életét vesztette.

Ezek után beszéltünk az officerekkel arról, hogy valamilyen szinten szomorú és elkeserítő is az, ami jelenleg megy egész Amerikában, illetve Las Venturas ilyen környékein is. Az officer hozzátette, ő is hasonló környékről származik, azonban ő inkább más utat választott, de lehetne jelenleg ott is, mint a környéken lakó emberek nagy része.
lvmpd-idezet2.png

- mondta, miután arról kérdeztem, hogy ez ellen esetlegesen lehetne-e bármit csinálni, akár rendszer szintű változást elhozni. A válasz természetesen egyelőre nem - az egyetlen megoldás erre az lenne, ha ő maguk jönnének rá arra, hogy az az út, amin járnak, nem helyes.

lvmpd-kep.png


Nem sokkal később visszaértünk a főhadiszállásra, ahol még egy érdekességet mutattak számomra az officerek, amit megengedtek, hogy le is fényképezzek. A fent látható kép egy nem is olyan régi "kapásuk", amit lényegében 3 sarkon szedtek össze, különböző gangekhez tartozó személyektől. Ezek a lőfegyverek jelenleg megsemmisítésre várnak - ezt még azért nem lépték meg az officerek, mert a megsemmisítés ára magas, és inkább kivárnak, hogy több legyen, hiszen úgy gondolják az officerek, hogy az elkövetkezendő 1-2 hétben ennek többszörösét le fogják tudni foglalni.

Sajnos nem volt túl hosszú az LVMPD-nél töltött időm, viszont annál többet tanultam a város felépítéséről, illetve annak embereiről - és ha minden jól alakul, akkor a napokban sort kerítünk egy második felvonásra is, ahol viszont a civil járőröket fogom zaklatni egy egész napon keresztül, bemutatva munkájukat. Hiszem, hogy erre szükség van, mivel legyünk őszinték, az LVMPD megmutatta újra, hogy a városban két fajta rendőr létezik: az, aki LVMPD, és az, aki felfegyverzett bohócként viselkedik. Utóbbiakat már inkább nem is nevezzük nevén.

elvalaszto.png


Továbbra is keressük Las Venturas embereit, akikkel ehhez hasonló riportot készíthetnénk. További információt ide kattintva lehet találni, és köszönöm a lehetőséget még egyszer az LVMPD munkatársainak, hogy bemutathattam a Gangs Vice Bureau általános dolgait.

footer.gif
 
  • Tetszik
Reactions: Martin