Lövöldözések, esetleges RK-k visszaszorítása.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 933
4 425
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Ez nyílvánvaló @Marco.
Én is speciel el RPztem három napig egy intiben, úgy hogy ki sem jöttem.. Hozattam be kaját piát, stb. (Egyik illegálos nagyfaszú volt őrizet alatt, várt a tárgyalására. ICzgettünk, stb.) Ezzel viszont sajnos nem mindenki van így, valaki(k) szeretnek folyamatosan lövöldözni, semmi "karakter háttér"...
A rendvédelemben vannak emberek, nem is kevés akik nem szeretik a folyamatos lövöldözéseket, de ki "kell" rá menniük, mert ez a feladatuk. Épp ezért vetettem fel ezt a kissé tökéleten ötletet, mert valami kell. Nyílván nem feltétlen ez, amit most kiírtam.. Sőtt, talán nem is kell hozzá script, de véleményem szerint mindenképp kell a változás.
Nem feltétlen ezzel az ötlettel kapcsolatban kell reagálni HSZ-ben, hanem más alternatívákat is szívesen látok.
 

Puma

Barangoló
Támogató
2019. 01. 10.
105
75
22
Nyíregyháza
V4 karakter
James L Stacks
Igazából ennek most itt 2 oldala van. Egyik részről teljesen jogosnak tűnik a felvetés de másik részről meg nem. Nekem személyszerint a 4 óra így első hallásra nagyon soknal tűnik.Mivel ha most megnézed ha egy nap valaki jó esetben 8 órát fentvan a szerveren (hétvége, tudom valaki többet is tud de nem mindenki játszik reggeltől estig a szerveren) akkor annak az az illető maximum 2 szer tudna valamilyen akcióban részt venni , ami valljuk be elég kevés.UI: ez most az én véleményem nem kell ezért megkövezni.
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 933
4 425
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Nyílván nem kövez meg senki, IRL is elméletileg demokráciában élünk vagy miben.
Viszont a 4 óra alatt 1 akciónál többet kissé sokallom, ez tény. A téma viszont pont azért lett nyitva, hogy minden véleményt meghallgassunk és fontolóra vegyünk minnél több eshetőséget, amihez a te véleményed is kell. Épp ezért, mivel elismered a dolog részéleges jogosságát, neked van valami ötleted? (nem kell világmegváltónak lenni, csak javaslat) @Puma
 

The Anton

Újonc
2019. 01. 10.
4
6
V4 karakter
Marshall A Loone
LV karakter
-
V2 karakter
-
Az alap ötlet tetszik - HSZeket nem nézve - de a 4 óra kajakra sok. Max 1- 1,5 óra lenne fasza.
 

Puma

Barangoló
Támogató
2019. 01. 10.
105
75
22
Nyíregyháza
V4 karakter
James L Stacks
Nyílván nem kövez meg senki, IRL is elméletileg demokráciában élünk vagy miben.
Viszont a 4 óra alatt 1 akciónál többet kissé sokallom, ez tény. A téma viszont pont azért lett nyitva, hogy minden véleményt meghallgassunk és fontolóra vegyünk minnél több eshetőséget, amihez a te véleményed is kell. Épp ezért, mivel elismered a dolog részéleges jogosságát, neked van valami ötleted? (nem kell világmegváltónak lenni, csak javaslat) @Puma

Igazából nekem ötletem nincsen hozzá. Csak a 4 óra tűnik így első hallásra kicsit soknak ,de ha esetleg bekerülne akkor úgyis megszoknák az emberek. Személy szerint én nekem úgy a 2 óra lenne a reális. De ez emberfüggő , hogy ki hogyan éli a szerveren az életét és hogyan üti el az idejét.
 

Greg

had legyek valaki
2019. 01. 09.
181
539
22
LV karakter
leah.anys (理維)
Én így vélekedek az időről: ha túl sok az a baj, ha kevés, akkor meg nem sokat ér sajnos.
Mert adott emberkéin teszem azt leAFKolják azt az időt, aztán mennek tovább. De ez sajnos ilyen.
A szerver 90%ban (köztük bennem is) megvan az a vágy, hogy most lövöldözzön. Nem, nem naponta 20x.
Ezt az embereknek kéne eldönteni fejben, hogy mikor cringe már, és mikor nem a darálási vágyuk.
Ha nem tudnak határokat húzni, akkor van a nagy gebasz. Még mindig egy RP szerver lenne a See.
Lövöldözni is szabad, de ne abból álljon 0-24 az emberek élete. Értelmesebb dolgokkal is ellehet ütni az időt.

Mellesleg az ötletedet "A"-tól "Z"-ig támogatom. Ha az ember nem tud saját magának határokat szabni, itt a "megoldás".
 

.Hawk

Újonc
2019. 01. 10.
36
29
V4 karakter
Maxim Hawk
Ivano, nekem az ég világon semmi bajom nincs veled.
De TEK leaderként te voltál a legnagyobb rambóparancsnok,mikor az egész rendvédelem felsorakozott a gyár ajtajába aztán 40v20ba egy óriási dm partyt vívtak. Utána meg is lett szólva sürgősségin army által.
Így nem értem a sok hipokritikus mondatot.

Idézem :Luchese/Rhino alezredes , a honvédség nem vesz többet részt az ön által levezetett akciókon.
És ezután egy több soros sürgősségi rádión tett veszekedés következett.
 

Marco

Bʀᴜʜʜ ✌✌??
2019. 01. 10.
1 032
2 226
Szombathely
V4 karakter
Casto Barraco
Még mindig úgy gondolom, h a lövöldözéshez 2 fél kell.
Ha a rendvédelem elkerüli az ilyeneket (ahogy tapasztaltam, nem hogy elkerüli, direktbe keresi az ilyen helyzetet a legtöbb ember), nem lenne lövöldözés. Magukba megunják.
 

pierce

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 10.
232
214
V4 karakter
treshawn.pierce
LV karakter
treshawn.pierce
V2 karakter
-
Maga az ötlet nagyon okos, viszont tényleg elég sok az a 4 óra. 2 óra már nem is lenne sok.
Az a baj, hogy tényleg negatív hatással lenne a playerekre. Sajnos...
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 933
4 425
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Ivano, nekem az ég világon semmi bajom nincs veled.
De TEK leaderként te voltál a legnagyobb rambóparancsnok,mikor az egész rendvédelem felsorakozott a gyár ajtajába aztán 40v20ba egy óriási dm partyt vívtak. Utána meg is lett szólva sürgősségin army által.
Így nem értem a sok hipokritikus mondatot.

Idézem :Luchese/Rhino alezredes , a honvédség nem vesz többet részt az ön által levezetett akciókon.
És ezután egy több soros sürgősségi rádión tett veszekedés következett.

Light daráltatta le az embereket. Én az első nagy terem elé sorakoztattam fel a srácokat, Light meg befutott a katonákkal és a TEK-es embereim meg utánna. A honvédség leaderek (nyílván safe kivételével) mind megerősítették, hogy valóban Light futott be velük. Én épp kint tárgyaltam a gyár előtt a biztosításról Havockal. PONT arról, hogy kell e ember még hozzá, kivárjuk még kijönnek, stb stb. Pont hogy minden akciónál egyeztettem a többi rendvédelmi rangidőssel(PD, stb), hogy hogyan helyezzük el az embereket.
Ha a TEK vezérkarában benne lettél volna, akkor tudtál volna, hogy Én és Dafe kezdeményeztük Andorék felé, hogy a TEK ne rambózzon már be mindehova, hanem várjunk ki, stb stb. A TEK-esek (beosztottjaim) konkrétan elküldtek a halál másik faszára, hogy ők bizony nem fognak három-négy órákat arra, hogy kijöjjenek. Igen, bevittem az embereket... De csak azért hogy ne lépjen ki a fele frakció, és ezt sem csináltam sokáig. Eztán átmentem a kormányban ahol még csak fegyvert sem használtam, ahonnét átmentem NNI-be, hiszen olyan rendvédelembe akartam menni, ahol nincs sok lövödldözés. Vissza Honvédségben egyéb okok végett nem akartam (bár kaptam ajánlatot, többször is).
Az előtt meg ott tartottam, hogy nem is voltam konkrétan "darálós" rendvédelemben. A honvédségben voltam 4x leader, de ott is mindig a légierőnél voltam, mert egyedül azoknak nem kell lemenni darálni. Azon kívül meg 7x kormány leader, mert ott szintén nem kell darálni.
A TEK-et meg mint fentebb fejtegettem, nem én irányítottam, csak kielégítettem az igényeket, folytam az árral. Pont ezért léptem ki, mert az halott ügy volt akkoriban. Az ember még egy kiképzést se tarthatott a nélkül, hogy ne lépjen le a fele frakció "dolgom van" néven. Nem hogy még kivárni...
Amennyiben nem tudsz valamiről eleget, ne köss bele.
UI: A gyáras sztori kiegészítve... Safe azért mondta azt rádióba, mert behívtam a biztosító egységeket (kadét, hallgató), mivel már csak egyetlen ellenfél maradt. Safenek ez meg nem tetszett (mert azzal nincs gond, hogy az utasításom ellenére az embere befutott a TEK-eseimmel együtt és 2 ember kidarálta a kommandós egységeket egy perc alatt)... Nem! Azzal volt a gondja, hogy behívtam pár "képzetlent" egy olyan helyzetre, ami nem lehetetlen megoldás ahol meghal a fele, hanem igen is lehetséges. 5v1-be nehogy már ne tudtuk volna "lehozni". A vége az lett, hogy Én egyedül mentem be és megöltem, hisz mint mondottam volt csak egy ember volt.
Remélem az esetleges információ hiányaidat pótoltam ezzel a pár mondattal és a jövőben nem fogsz ilyen megalapozatlan dolgokat mondani. Én minden vagyok, csak nem DM mániás.
Valamint safe visszavonta a rádiózást, kb egy órán belül.
 
Utoljára szerkesztve:

Szaki

Barangoló
2019. 01. 12.
97
109
Graz ??
V4 karakter
John Silvestri
LV karakter
John Silvestri
Úgy gondolom van értelme az elképzelésednek,de szerintem sok az a négy óra...emellett a rendvédelmi szervezeteknél ez nem csak azért lenne igen kellemetlen mert nem lehetne csak úgy lövöldözni,hanem azért is mert ha belegondolsz mindig jóval kevesebben vannak a potenciális bűnözőkhöz képest.A potenciális bűnözők alatt nem csak az illegális frakciókat értem,hanem a nonscript-es bandákat és a piti emberrablókat is.Átlagban kb. 10-20 PD-s van fent egy nap (az LV-ből indulok ki) kb. 100-150 olyan emberrel szemben,akiknél fegyver van és nem is félik használni...Ha a te elképzelésed megvalósulna,akkor valószínűleg lennének olyan órák is hogy nincs fent egy használható PD-s sem...
 

Pr0xy

Újonc
2019. 01. 10.
37
12
26
V4 karakter
Ryan Halstead
Olvasva a hozzászólásokat felmerülnek kérdések.Mi van akkor,ha jön egy bejelentés,hogy dokkoknál éppen kirabolnak egy civilt.Közelben van egy PD-s egység,de nem tudnak kimenni,mivel nem tudnának lőni ha szükséges lenne.
Nem tudnék jobb ötlettel előállni ezzel a témával kapcsolatban,csak szerintem ez igy nem a legjobb.
 

.Hawk

Újonc
2019. 01. 10.
36
29
V4 karakter
Maxim Hawk
Úgy legyen ahogy te mondod, a mi szemszögünkből tök máshogy nézett ki, de ezen felesleges vitatkozni.
Az ötletben egyébként van logika, csak túl sok az ellenérv,mint a felettem lévő leírta ,az is egy tökéletes példa.
Sajnos ez egyelőre elképzelhetetlen a rendvédelem részéről.
 

Boinx

Újonc
Támogató
2019. 01. 10.
41
15
V4 karakter
Brian Ross
LV karakter
Brian Ross
V2 karakter
Brian Ross
Én soknak tartom ezt a 4 órát, esetleg 1 órával eltudnám képzelni. Amúgy maga az ötlet tetszik.
 

Marco

Bʀᴜʜʜ ✌✌??
2019. 01. 10.
1 032
2 226
Szombathely
V4 karakter
Casto Barraco
Az igazat megvallva, feljebb én is azt akartam tudatni, amit többen leírtak.

nem kell (szerintem se)
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 933
4 425
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
A 4 órának a hosszával kéne játszani, való igaz. Ez egy megvalósíthatatlan ötlet, de maga a felvetés vitaindítónak (aminek szántam), tökéletes.
Tényleges vitába csak pár ember folyt bele, akik érveltek az álláspontjuk mellett, ezek segítségével kikövetkeztethető hogy a felvetés jelen körülmények közt nem álja meg a helyét. Ez az ötlet akkor lenne szép, ha mindenki mosolyogna a másikra és csak 4-5 ember lenne olyan, aki a szerepjátékot a lövöldözés mögé helyezi.
Jelen körülmények közt ideális megoldásnak a szabályzatban képviselt értékek betartásának szigorúbb ellenőrzését látom ideális ötletnek.
Lásd: Menekülési terv nélkül csinálsz emberrabot ==> Öngyilkosság
Valahol szörnyűnek tartom azt az irányt amerre a játékosok érdekei tartanak, a folyamatos lövöldözések, a kereskedés, a másik basztatása, a szerepjáték háttérbe szorítása..
De bő 4 év, avagy 350 ezer perc alatt sok mindent láttam.. Nem lehetetlen változás, soha sem az. Talán nem fog eljönni, de kíváncsian fogom szemlélni, hogy meddig fog elmenni a dolog.
Köszönöm annak a pár embernek a vitát és a többieknek a HSZ-t. A téma hamarosan zárásra kerül, köszönöm a helyzet felvázolását.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.