Lövöldözések, esetleges RK-k visszaszorítása.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 933
4 425
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Na, csőőőő!

Egy elég radikális ötletet vetek fel az alábbi 4-5 sorban, mely pár ember nemtetszését fogja élvezni, de maga az ötlet megvalósítása szükséges igen is szükséges.
Nem fogom több bekezdésen át fejtegetni, a lényegre is térek inkább:
Amennyiben valaki meghal (lövöldözésben mondjuk), úgy a következő 4 online órában nem fog tudni lőni. Miért vetem fel ezt? Rendvédelem és illegál részről is sokszor hallom, hogy "jajj, RKzik, ez már vagy 8x meghalt", stb stb.. Ezeknek a kiszűrésére célszerű lenne egy ilyen "4 óra pihenő" bevezetése.
Az alap ötletem 6 óra volt, de úgy a szerver fele a családom felől érdeklődne, ha bekerül.. Szóval a 4 óra is megteszi szerintem. Várom a véleményeket, HSZ hunt nélkül, indokkal.


Köszönöm, hogy végigolvastad. :D

UI: Az adminok parancsal tudnák resetelni az időt, így ha Kolompás Aladár leDM-el AKK-n, akkor az adott admin semmissé tudná tenni.
 
Utoljára szerkesztve:

Arthing

Újonc
Támogató
2019. 01. 10.
49
22
23
V4 karakter
Pier Luchese
LV karakter
Frank D Fearce
V2 karakter
Frank D Fearce
Jó ötlet, csak mint ahogy ki is fejtetted, sokan nem örülnének neki.
Például nem lenne ilyen sok emberrablás meg akkor a konfliktusokat sem tudnák lerendezni folyamatos lövöldözéssel. Ami szomorú lenne.
Így a szerver egy olyan oldalát amit sokan nagyon szeretnek a lövöldözést vissza lehetne szorítani.
A
rendvédelem nem azon járna, hogy ha meghal nem baj vissza jön. Ez az illegális részre is igaz!
Bennük lenne, hogy nem lenne jó meghalni, inkább a taktikázásra menne ki a pálya, így további RP-t lehetne behozni a szerverre.
 
  • Tetszik
Reactions: Ivano

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 933
4 425
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Én, mint többszörös (4-5) rendvédelmi leader és jelenlegi rendvédelmis írtam meg.
Aki nem veszi észre hogy a szerveren egyre gyakoribbak a lövöldözések (és nem az utóbbi pár hónapra gondolok), az vagy vak, vagy hülye. Ezzel te is tisztában vagy, amint ahogy mindenki.
Igen, a rendvédelem nem tudná teljes állományával kezelni a lövöldözéseket, de ez nem is baj. Mint a legál mint az illegál terén egyre nagyobb szerepet kapnak a 2 ellenfél közti kölcsönös feszültségkeltések IC, az RP rovására. (Pl a TEK-nek már esélye sincs egy kiképzésre, mert fél óránként menniük kell ide-oda).
A rendvédelem meg taktikát fog váltani, ha ez bekerül és nem rohan be lehetetlen helyzetekre, hanem kivár szépen az inti előtt. A bentiek meg egy idő után megunják és TÁDÁMM, el is tűnt a szükségtelen lövöldözések nagyja.
 
  • Tetszik
Reactions: Arthing

Arthing

Újonc
Támogató
2019. 01. 10.
49
22
23
V4 karakter
Pier Luchese
LV karakter
Frank D Fearce
V2 karakter
Frank D Fearce
Na igen, éppen ez az amit a nagyja játékosbázis nem akar. Várni. Mindent vagy azonnal, vagy most rögtön.
Ezt te is nagyon jól beláthatod. Sajnos akkor nem csak a Rendvédelemnek és az Illegálnak kell átgondolnia mindent. Hanem a civileknek is. Ezt meg nem fogod tudni sajnos elérni.
 
  • Tetszik
Reactions: Ivano

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 933
4 425
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Hát, két lehetőséget látok a témával kapcsolatban:
1) Az ötlet megvitatásra kerül itt fórumon, bekerül a szerverre, és mindenki nyer.
2) Az ötlet megvitatásra kerül itt fórumon, nem kerül be a szerverre. (Igy meg én nyerek HSZ-t, hehe)
Nekem minden kimenetel jó, meglátjuk hogy alakul. Viszont v2-v3 átállásnál az volt Thommas terve, hogy halálnál a nálad lévő cuccaid(fegyver, pénz, stb) eltűnik, szóval adott esetben behozná ezt mint a szél.
(UI: Elfelejtettem beleírni, hogy a visszaélések elkerülése végett az adminnak lenne parancs, amivel resetelni tudja az idődet)
 
  • Tetszik
Reactions: Arthing

Arthing

Újonc
Támogató
2019. 01. 10.
49
22
23
V4 karakter
Pier Luchese
LV karakter
Frank D Fearce
V2 karakter
Frank D Fearce
Rendben, Thommas behozná, de tudod, nem csak ő van a vezetőségben, ők is dönthetnek máshogy. ((Amúgy nekem is jó hsz. hehe))
meglátjuk mi lesz belőle.
 
  • Tetszik
Reactions: Ivano

Pr0xy

Újonc
2019. 01. 10.
37
12
26
V4 karakter
Ryan Halstead
Ez érdekes ötlet.Ha ez bekerülne valóban át lennének gondolva a különböző szituációk a rendvédelem és az illegál részéről is.Bár látom előre,hogy az adminoknak + teher lesz,mert valakit leszednek és hívja az admint,hogy ő most 4 óráig nem tud lövöldözni resetelje már az időt :unsure:
 

Matyko

Újonc
2019. 01. 10.
28
25
V4 karakter
Kermit Thao
Jaj Ivano... Nem gondoltál bele a dolgokba. Ha 1 rendvédelmes meghal akkor ugyan úgy 4 óráig nem tud lőni! Mert az nem normális ha csak a civilek/illegális frakiknak lenne behozva... Most ha rendvédelmisek 4 óráig nem tudnak lőni akkor fegyver nélkül elmehet az összes illegális frakció aranyat rabonli és atm-t fúrni,természetesen előtte ha csinálnak valami túszejtést és mindenki meghal vagy ilyenek... Felesleges az ilyen. Rendvédelem felől rengetegszer látok rk-t....
 

skizo

Újonc
Támogató
2019. 01. 10.
26
7
26
V4 karakter
Valentyn Sokolov
Hát azt megnézném hogy a rendvédelmisek 4óránként mennek ki akcióra :D
 

Dárli

Újonc
2019. 01. 10.
20
7
V4 karakter
Daryl Roderick
Én ezt egy nagyon jó ötletlen tartom Illegál és rendvédelmi részről is.
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 933
4 425
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Nekem személy szerint már elegem van a folyamatos lövödlözésekből. Semmi taktika, csak lövöldözik mindenki össze-vissza. Ennél legalább figyelni fognak az "életükre".
Ha az adott akció vezetőnek annyi esze lesz ennél rendszernél, hogy mindenkit beküld meghalni (mert most ez van, a rendvédelem 85-90%-a meghal egy akciónál), akkor meg is érdemeljük hogy kivigyék az aranybankot.
Jelenleg semmi "értéke" a karakter életének, egy 4 óra lövöldözés nélküli időt szerintem igazán kibír mindenki. Aki 4 órán át nem tudja hanyagolni a lövödlözést, az nem egy RP szerverre való. Ha egyszer meghal valaki, kicsit jegelje a hasonló körülményeket, legalább erre a 4 órára. Szerintem ez bőven belefér.

@matykovaok , ha az "egész rendvédelem" ki lenne lőve akkor sem mehetnének az illegálosok lényegében fegyver nélkül rabolni, hiszen a rendvédelem a lövödlözésben (melyben meghalt), magával vitte az emberek nagyját.
Az aranybankot meg ki lehet rabolni fullra egy lövés nélkül, úgy hogy be se kell menned a bankba, sőtt elég hozzá két ember (veled együtt). Erre a taktikára is rá fognak jönni az emberek, ha a karakterük életének lesz értéke.
 

Hank

Újonc
2019. 01. 10.
9
5
23
LV karakter
Hank_Westerland
Tehát az RK-t elkövető "játékosok" miatt kössük meg azoknak is a kezét, akik normálisan akarnak játszani ?
Ez teljesen elfogadhatatlan.Mi van akkor, ha az egyik lövöldözés után egy-két vagy akár fél órával jön még egy hasonló Roleplay szituáció?
Akkor majd ott áll a rendvédelem zsebre tett kezekkel és majd kacsintgatnak az gyanúsítottakra ? (Ne nyúljon a fegyveréhez vagy lövök!Ja, hogy nem tudok lőni és most viccre vesznek majd engem. )

Ha tényleg javulást szeretnél e téren látni, akkor az ilyen szabálysértések utáni büntetést kell felemelni, nem pedig azokat is büntetni ilyen rendszerekkel, akik normálisan akarnak játszani.Mert mint mondottam volt, a sors hozhatja úgy, hogy egymás után több hasonló roleplay szituáció születik.
EDIT:
"sőtt elég hozzá két ember (veled együtt). Erre a taktikára is rá fognak jönni az emberek, ha a karakterük életének lesz értéke."

Mondjuk azért egy ilyen rablás lebonyolítására (a realitásban) befizetnék.Két ember rabolja az aranyat KILÓ számra. :ROFLMAO:
 
Utoljára szerkesztve:

whyme

zzzZzzZzz
2019. 01. 09.
1 430
4 464
V4 karakter
Nicolao Lamberti
LV karakter
Feliciano Nunes
Most ez olyan, hogy ha nem akarunk DM-et akkor szüntessük be a fegyvereket.

Szabálysértés ellen nem kell script.
 
  • Tetszik
Reactions: Danesz

Warlord22

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
532
1 912
28
V4 karakter
Fabio Luchese
LV karakter
Brandon Artmenson
V2 karakter
Táplis Béla
Iván, neked mindig jó ötleteid vannak, viszont ez most nem a legjobbak közé tartozik. Az rendben van hogy egy illegálos meghal, 4 óráig nem lövöldözik. Viszont az is előfordulhat hogy az egész rendvédelem konkrétan harcképtelenné válik. Más módszer kellene szerintem, esetleg be kellene hozni azt hogy halál esetén minden fegyver elvesszem. (rendvédelmi oldalról is!) Igaz most sok rendvédelmis fel van szerelve M4-el (NNI/PD részről) + ott vagyunk mi és a TEK, de értelemszerűen ez azért van mert indokolt. Ha vissza szorulna a lövöldözések száma akkor értelemszerűen le lennének szerelve a nehézfegyveres egységek is részben, de most még az is kevés sokszor ami van. Én már van hogy fel se járok mert állandóan van valami. Múltkor konkrétan felüdülés volt hogy tudtam kb. 10 percet RP-zni és nem akcióról-akcióra kellett menni.

A másik dolog hogy egy lövöldözésnél lefoglaltunk egy animba esett elkövetőtől egy AK-t, aztán mondta OOC chaten hogy alig van fegyver a piacon, és ha lefoglaljuk ami van akkor csökken az akciónk. Csak az a baj hogy lehet nincs fegyver a piacon, és illegálosként nehéz beszerezni. Viszont ritka az olyan lövöldözés ahol fegyvert foglalunk le.

Hozzunk egy példát:
ATM rablás, van 4 elkövető. 4 elkövetőnél fejenként 1 ak és ahhoz 60 lőszer. Mind a négy elkövető meghal, lőszerből igaz lehet el lő valamennyit, de az AK nála marad. Ő ezt az AK-t mondjuk ezt követően a csapatával legalább még 6-7 alkalommal használja. Mint mondtam a lőszer ugyan fogy, de a fegyver még mindig megvan. ÉS hiába drága a lőszer és ritka, így is sok embernek van felhalmozva, csak akinek van az nem adja el. Egyszerűen ennyi az egész.

Valami reálisabb módszert kellene kitalálni, például a hullánál lévő fegyverek elvehetősége vagy valami. Akkor tényleg ritkább lenne a lövöldözések száma.
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 933
4 425
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Több ötletet vettem számba, ezeket fel is vázolom röviden:
- Visszakérem az admint és a taktika nélküli rablásokat, ahol nincs menekülési terv és csak lövöldözni akarnak, azokat jailezgetem. (vagy ha a rendvédelem faszságot csinál, akkor őket)
- Halálnál romlik a fegyver: Ezt egyből dobtam, de helyette jött az, hogy admin tud rontani a fegyver állapoton, ha meghal valaki.
- Halálkor eltűnik a fegyver: Egyoldalú túlzottan, szóval továbbgondoltam: A fegyver eltűnik a duty fegyvert is beleértve. A rendvédelemnek viszont nem végtelen cucca van, hanem pl 10000 töltény, 200 MP5, stb stb. Ez hetente resetelődne. (script számolja csak)
- Ha valaki meghal, 1 offline napig ne tudjon lőni. Ezt szintén továbbgondoltam: 6 online óra, de ebből 4 lett.
Nem gondolkoztam rajta sokat, csak vitaindítónak szántam a topicot, mert az a réteg akinek see-n adok a véleményére, egyetért velem hogy marha sok a DM.
 

Marco

Bʀᴜʜʜ ✌✌??
2019. 01. 10.
1 032
2 226
Szombathely
V4 karakter
Casto Barraco
Aki nem veszi észre hogy a szerveren egyre gyakoribbak a lövöldözések (és nem az utóbbi pár hónapra gondolok), az vagy vak, vagy hülye.

vagy csak elkerüli az alábbi helyeket: Déli benzinkút, Kereskedő központ, Jefferson, LS-SF gyár.
 

Arthing

Újonc
Támogató
2019. 01. 10.
49
22
23
V4 karakter
Pier Luchese
LV karakter
Frank D Fearce
V2 karakter
Frank D Fearce
Marco, nem feltétlen ezeket a helyeket kerüli el, manapság bárhol lehet DM-et látni, nem kell egy nagyobb forgalmasabb terepre kimenni.
 

Marco

Bʀᴜʜʜ ✌✌??
2019. 01. 10.
1 032
2 226
Szombathely
V4 karakter
Casto Barraco
persze :ROFLMAO:, de aki rpzni akar alap hogy nem megy ilyen helyekre - csak ha muszáj nagyon
  • mert rpzni akar
  • mert nincs kedve foglalkozni ilyen emberekkel
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.