Linda hétköznapjai

Icco

Újonc
Támogató
2019. 01. 11.
70
113
25
Győr
V4 karakter
Linda Manders

cooltext461953213068451.png

Felhívás: Linda teljes élettörténetét itt tudod elolvasni.


2024. 07. 12. - Újrakezdés vidéken!

Elég zaklatottan aludtam az éjszaka. Már napok óta keresgéltem vidéki ház után, ahol valóra tudom váltani az életmódváltás következő fázisát, de senkitől nem kaptam még csak ajánlatot sem. Azt hittem lemondhatok a házról, és kénytelen leszek a bérelt garázsban meghúzni magam, abból kihozni amit ki lehet.
mta-screen-2024-07-12-16-04-34.png

Délutáni sziesztámat az értesítőm hangja szakította meg. Felkaptam a fejem, hátha valami ajánlat. Igazam lett. Egy email fogadott a SeeMail fiókomban:
"Szia, nekem van egy 40 m2-es lakókocsim Red Countyban, nem messze az UrmaTrans teleptől. Ha érdekel a dolog írj."
Felcsillantak a szemeim; végre valami - gondoltam. Bicóra pattantam és elindultam a megadott címre. Egy lakókocsipark fogadott, aminek közvetlen a bejárata mellett állt a szóban forgó ingatlan. Takaros fa veranda, modern műanyag ablak, új szúnyoghálós ajtó.
A tulaj írt, hogy késni fog, nézzek be nyugodtan ha úgy gondolom, előzőleg már kinyitotta az ajtót. Nem tudtam ellenállni a kísértésnek és bementem. Egy igényesen berendezett beltér fogadott, ahol a hely szűke ellenére próbálták valamennyire elszeparálni a helyiségeket. Pici egyszerű otthon. Pont mint amire vágytam. Bánatomra az ingatlan fürdőszobával nem rendelkezik. Sebaj - gondoltam -, ez így még jobb. Később a tulaj felvilágosított, hogy a telep közepén található két, koedukált tusoló és WC is. A mellékhelyiség amolyan latrinaszerű. Hiába, vidék az vidék.

A tulajdonos 10 perccel később befutott. Pár szokásos kérdés után a tárgyra tértünk, és nyélbe ütöttük az üzletet. Izgatottan írtam alá az adásvételt és vettem át a kulcsokat. Újabb életcélt pipálhatok a naplómban.


((*kiveszi a naplóját a fiókból, fellapozza.))
((*előkapja a tollát, majd beleír a naplóba.))

(( Életcél: Vidéki ház vásárlása ✅))

Ugyan a költöztető brigád okozott némi fejfájást, de végül is sikerült áthozni a bérelt garázsból a bútoraimat. Sikeres napot zárhattam. Napom zárásaként fél órát még futottam a futópadomon és kicsit meditáltam.
Folytatása következik..
 

Icco

Újonc
Támogató
2019. 01. 11.
70
113
25
Győr
V4 karakter
Linda Manders
2024.07.13. - Egy kis Alhambra

Reggel dobta fel a SeeBook az esti Alhambra party hirdetését. Először úgy gondoltam, hogy kihagyom, inkább alszom. Később meggondoltam magam, mert már rám fér egy kis kikapcsolódás és eszembe jutottak a korábbi események, amiket a Club szervezett. A buli meglepetésemre ingyenes volt, de becsületkasszába adtam be egy kisebb összeget, mivel a korábbi rendezvényeken is jól éreztem magam.
t-ncika2.png

A buli és a zenei kínálat is nagyon jó volt, a hangulatról nem is beszélve. Jól esett kicsit kiesni a hétköznapokból és szóba elegyedni idegenekkel. Mivel egyedül mentem, ezért vigyáztam magamra (mégis ki tudja mi történhet egy fiatal nővel), a végére Mathias is befutott, aki hazavitt.
Pacsi a szervezőknek ha olvassák ezen írásomat, nagyon jól összehozták az eseményt.
 

Icco

Újonc
Támogató
2019. 01. 11.
70
113
25
Győr
V4 karakter
Linda Manders
2024.07.15. - Konyhatündér Linda

Ferucco könyve szerint a megfelelő létállapot eléréséhez elengedhetetlen a barátokra és a családra való odafigyelés, törődés, a harmonikus kapcsolat kialakítása. Mivel régóta hallgatom a fiúktól, hogy a sok munka miatt csak gyorskajákon élnek, ezért úgy gondoltam, összedobok nekik valami finomat.
Bicajra pattantam, betekertem a környék egyik legjobb henteséhez, Elliott Cheffreyhez Montgomerrybe. A választék legszebb karaját kaptam. Ezután Tündinél megvettem az egyéb hozzávalókat, rizst, fűszereket stb. Magamnak is vettem, mert üres nagyon a hűtő.
A két nagy vászontáskát (az életmódváltás óta kerülöm a nejlonzacskók használatát) a kormány két oldalára raktam, és visszatekertem a kuckómhoz. Spotifyról beraktam a kedvenc lejátszási listámat, majd előkerestem anyu kedvenc szakácskönyvét.


fozes.png
((* Kiveszi a szakácskönyvet a szekrényből.))
((* Könyvet a pultra helyezi és kinyitja a tartalomjegyzéknél.))
((* Kikeresi a "rántott karaj"-t.))

((* Rántott karaj: 45. oldal.))
(( * Odalapoz és elkezdi olvasni a receptet.))
((* A tökéletes karaj receptje: 4 szelet sertéskaraj szelve, 200g liszt, 200g zsemlemorzsa, 3db tojás, 1 dl olaj, só-bors))


A szakácskönyv szerint elkezdtem kiklopfolni a húst. Nem sűrűn csináltam még ilyent, most sem sikerült úgy, hogy ne legyen a fél konyha húscafattal teli.
((* A felvert tojást egy kisebb edénybe rakja.))
((* Egy másik edénybe lisztet tesz, egy harmadikba zsemlemorzsát.))
((* Megfog a villával egy szelet húst, belemártja a tojásba, a lisztbe majd a zsemlemorzsába.))
((* Elővesz egy fatálat, a húst rárakja.))


Miután az összes húst bepaníroztam, elővettem egy lábast, kicsi olaj és mehetett a tűzre. Miután felhevült kisütöttem a húsokat.
((* Leszakít egy pár papírtörlőt, lerakja a pultra.))
((* A séfcsipesszel kiemel egy húst, a törlőre rakja.))

Mialatt kihűltek összedobtam egy nagy adag rizst köretként. Amint kicsit kihűltek, a kis ételhordomba raktam és eltekertem vele a srácokhoz és becsempésztem a hűtőjükbe.
Késő délután nagy lelkesen hívtak fel és kérdezték, én főztem-e nekik. Csak mosolyogtam, nem árultam el magam.


Vizit a pszichológusnál

Délután a pszichológusomhoz, Dr. Casshoz mentem a Központi Kórházba. Jó hangulatban telt a beszélgetés vele, elmondtam, hogy életmódot váltottam, jobban odafigyelek magamra, az étkezésemre. Nagyon örült, hogy sikerült a vidéki házat megszereznem. Elmondta, hogy a Rorschach és a Szondi-teszt eredménye bíztató, konzultált kollégákkal is ezügyben, az elmondottak alapján látja bennem a javulást. Azonban szerinte még nem vagyok gyógyult, csak haladok. Még sok gátlást érez bennem, amelytől meg kell szabadulnom. Ebben mondjuk igaza van.
Javasolta, hogy idézzem fel magamnak a korábbi élményeimet, gyerekkortól kezdve, és próbáljam meg azokat megoldani, de legalább is lezárni. Halkan, szinte suttogva elmondta, hogyha erre magamtól nem vagyok képes, ő egyéb "természetes módokat" javasol ezen élmények felszínre kerüléséhez.
Dokinal0715.png

Kicsit meglepődtem, hogy a dokim ilyent javasol, de biztosított róla, hogy annak ellenére, hogy ez nincs benne a hivatalos szakkönyvekben, ő sok paciensének ajánlotta, akiknél beváltak ezek az alternatív eljárások. Viszont konkrét dolgot nem mondott, mit ért "természetes gyógymód" alatt.

Egész hazaúton ezen agyaltam, de nem tudtam rájönni.
Hazaérve egy levél fogadott a postaládában, amit apum írt és tudatta, elköltöznek Oklahomából és Angel Pine-ba költöznek egy csendes utcába. Nagyon boldog voltam, hogy végre a szüleim közelebb lesznek hozzám és sokkal többet látom őket, mint eddig. Hiába a Messenger vagy a Skype, a személyes kapcsolatot akkor sem übereli semmi.
Folytatása következik..