Légion Étrangére-A Francia Idegenlégió története.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Akva

“Ad astra per asperas”?
2019. 01. 10.
65
123
V4 karakter
Carlo Adamelli
38081274091-35b15a6893-o-640x280.jpg


Francia Idegenlégió
Kezdjük a Francia Idegenlégió alapítása előtti évekkel:
Bourbon-ház.-A Bourbon ház nagyra törése a 16. században történt mikor IV.Henrik francia trónra került, elődje III.Henrik a Valois- ház utolsó uralkodója volt. IV.Henrik az általa gyakorolt hugenotta vallás, amely ekkor Franciaországi református vallást jelentette, nem léphetett trónra. Így 1593-ban katolikus vallásra tért. A trónért való harc közben, még Erzsébet Királynőtől is kapott jó kívánságokat aki a Katolikus Liga ellen lépett fel. Fél évvel a vallás váltása után meg is koronázták, így az akkori Francia Király lett. Ezután bár Római Katolikus volt Henrik, a Katolikus Ligát vezető Spanyolország megszállta a Francia Birodalmat. Henrik uralkodása alatt törvényt hozott a hugenotta vallás toleranciájával kapcsolatban, végül egy fanatista katolikus vetett véget Henrik életének. Ma is az egyik legkedveltebb király a múltból.
Henrik utána uralkodott az idegenlégió előtt: XIII.Lajos,XIV.Lajos,15 és 16. Lajos. Ezután az uralkodás a Nemzetgyűlés feladata volt (Konvent) amely megszűnt 1795ben.
A légió kezdete:
I.Lajos Fülöp Király- Lajos Fülöp uralkodás 1830ra tehető vissza, a kiskorú Henrik Bordeaux hercege ekkor átadta Fülöpnek a trónt, ekkor hivatalosan kijelentették hogy Bourbon-ház helyett, Orléans- ház legitimitása folytatódik. Előtte X.Károly uralkodott ez idő alatt történt a Francia Forradalom mely 1799ben ért véget, bár a Forradalmi döntésekben Napoláon Bonaparte döntött végül, aki az államcsíny után magához ragadta a hatalmat. X.Károlyt 1789ben száműzik Franciaországból, majd 1824ben Artois néven újra trónra került. Károly ismét "okos" döntésekett hozott, feloszlatta a Képviselőházat amely forrongást okozott Franciországban, ezután ismét megdöntötte uralmát a forradalom, így Károly elmenekült. A légió történelme 1831ben kezdődött mikor Fülöp kiadott egy arra alkalmas rendeletet, hogy a Francia Hadseregben külföldiek is csatlakozhatnak, ezt a döntést azért hozta meg mivel az 1830as forradalom után külföldiek nem lehettek Francia földön katonák, így ezzel a rendelettel a katonai toborzás folytatódott. A rendeletet követő 9 nappal Fülöp kiadta azt a rendeletet is hogy ebben a hadviselésben Francia nemzetű ember nem jelentkezhet. Bár mindenki tudta, Fülöp azért hozta ezt a döntést mivel a forradalom alatt rengeteg Francia vér folyt, így az önkéntesek kárpótolják a franciák elhullását. Elsősorban bűnözők, forradalmárok jelentkeztek.

Az első évek,Algéria: A sok külön vallás és különböző természetű emberek miatt sajnos sok konfligtus alakult ki az alakulaton belül. A légió létrehozásával egy időben a Francia Kormány úgy döntött hogy a kereskedelmi érdekek védelmében Algériát elfoglalják. 1830 június 14.én Algérián közel 36 000 fős haderő szállt partra, ekkor még az Idegenlégió nem volt megalapítva. A francia csapatok megszállták a török uralom alá vett Algériai városokat, a part mentén, majd az ország központjához irányulva. 1831ben a sok Légión belüli konfligtus és vita miatt a csapatokat Algériába küldik. Ekkor Algériában mindössze 6 Zászlóalj volt jelen az akkori Idegenlégióból, és ekkor még minden zászlóaljban egyező nemzetiségű férfiak szolgáltak. A háborús övezet, és az extrém körülmények miatt ekkor már az önkéntesek összekovácsoltan működtek együtt. Az Algériai időben alakult ki a Francia Idegenlégió képzési keménysége, és brutalitása, mivel ekkor már tudták, csak olyan önkéntes lehet a soraikban aki mint fizikailag, mint mentálisan tud bizonyítani. Ekkor már kialakult a Légiórol az a nézőpont ami mai napig észrevehető, kialakult a magas fegyelem. Algériában 130 évet töltött a légió.

94425283-699774250831357-3333374154794598400-n.jpg

109086576-764118204396961-704639540777682601-n.jpg
95664802-707775630031219-586002026446454784-n.jpg



Spanyolország és a háborúk ideje:
Spanyolország- 1833ban miután a Spanyolországot irányító VII.Ferdinand Király elhunyt, II.Izabell és Don Carlos között viták keletkeztek. Egyrészről Franciaország azért is támogatta Spanyolországot mivel Izabell hugának férje Orleánsi Antal, aki Fülöp fia. Másrészt Franciaország nem akarta elveszteni hatalmi pozícióját. Így 1835ben összesítették a zászlóaljakat, amiket eddig a konfligtus miatt választottak külön, és csapatokat küldtek Spanyolországba. Ebben az időben hivatalosan a légióban rendszeresített nyelv a Francia, és új fegyvernemek lettek behozva. Így az összesítéssel és a fejlesztésekkel kialakult az "új" Légió.

Sikeres műveletek: 1848ban Fülöp Király lemondott a trónjáról és egyből Angliába menekült, eközben a II.Köztársaság vette át az uralmat.
-1853-55 Krími háború: Az Orosz hatalom próbált kiforrni, hatalmas célokkal törtettek előre. Legfőbb céljuk ekkor a Fekete Tengeri tengerszorosok megszerzése volt. A Franciák szerepe a törökök segítése, így francia-angol-török csapatok majdnem egy éves ostromlással 1855ben elfoglalták az Oroszok által vezényelt fekete-tengeri flotta erődítményének támaszpontját. Ez előtt az Oroszok vezetője tudőgyulladásban meghalt ezután fia beismerte a háború sikertelenségét. 1856ban Oroszország beszüntette katonai tevékenységeket. A háború során a Légió is bevetésre került. 1856ban megkötötte Oroszország a Párizsi békét.
-Szárd-francia-osztrák háború: 1859ben III.Napóleon Francia Császár által támogatott Piemont el akarta foglalni Észak-Itáliai Habsburg birtokokat. 1858ban titkos egyezményt kötött III.Napoleon és Piemont, ami úgy szólt hogy amennyiben Ausztria megpróbálja elfoglalni Piemontot, védelmet nyújt nekik. Így Piemontnak csak annyi dolga volt hogy kiprovokálja a háborút Ausztriával szemben. Bécs ezután hadat üzent Torinóba. Ferenc József 220 000 Itáliai katonát mozgosított, Piemont ennek ellenére csak 70 000 katonát tudott hadba állítani. III.Napoleon pedig 130 000 katonát küldött Alessandriába ahol szintén voltak Légiósok.
Ezek után az Idegenlégió ismét visszatért Algériába.


Camerone a Légió Ünnepe (Április 30): A légió egyik leghíresebb csatája, egyben legnagyobb ünnepe. Mexikóban történő anyagi problémák, adók vissza nem térítése ez legfőképp az 1850es években történő polgárháború miatt alakult ki. Mivel a befektető országok nem nézték ezt jó szemmel egy közösen indított katonai műveletet szerveztek meg. 12 ezer fős expedíciós sereg kelt át az Atlanti-óceánon, méghozzá kettős céllal. Egyrészt móresre akarták tanítani a nagyrészt indiánokból és meszticekből álló mexikói hadsereget (akiket tipikus francia bájjal „lázadóknak” tituláltak), másrészt pedig elő akarták készíteni a terepet a francia és az osztrák császár által Mexikó (akkor még nem létező) trónjára kinézett Habsburg Miksa főhercegnek. Jeanningros ezredes úgy döntött, hogy a 3. század hatvankét katonáját és három tisztjét előreküldi Palo Verde településhez. Az előőrs azzal az utasítással indult útnak, hogy a hírszerzés szerint támadásra készülő mexikói csapatokat mindaddig feltartóztassa, amíg a mintegy 3 millió pesót és tetemes élelmiszer-, valamint lőszerellátmányt szállító szekerek biztonságban elérik a közeli erődöt. Danjou Százados és a mindössze 65 Idegenlégiós Camarón de Tejedán éjszakázott, és amint reggel felébredtek 1200 gyalogos, és 600 Mexikói lovas katonára lettek figyelmesek. A tanyasi környezetben a légiósok befészkelték megukat és megesküdtek hogy semmi áron nem adják fel a küzdelmet akármi is történjék, ígyhát 9 órán át próbálták a Mexikói ostromot túlélni, közel 40 fokos hőségben víz, élelem és lőszer nélkül. Danjou Százados elsők között volt akit eltaláltak, és életét vesztette. 12 óra környékén a Mexikóiak felgyújottak egy házak amelyben pár légiós bújt, és onnan harcolt. Este 7 órakor a Mexikóiak a tüzet megszüntették és mindössze 8 sebesült légiós várt feltűzött szuronnyal, énekelve a támadásra. Végül a 8 légiós elmenekült, és a 65 francia önkéntes sikeresen teljesítette a feladatot, mivel feltartották a Mexikóiakat és így a francia konvoj célba ért. Milan ezredes nem hitt a szemének és a századparancsnokok jelentéseinek, de a látszat ezúttal nem csalt: a kilenc órán át tartó rohamok mexikói vesztesége elérte a négyszáz főt, s mindezt hatvanöt légiós okozta. A támadók vezetője személyesen gondoskodott arról, hogy emberei ne lincseljék meg a túlélőket és teljesítette a franciák feltételeit: szavát adta, hogy megtarthatják fegyvereiket és valamennyi halott bajtársuk katonához méltó temetést kap. Danjou százados fából készült bal keze pedig (a parancsnok tíz évvel korábban Algériában vesztette el egyik végtagját) később hazakerült Franciaországba. Itt – valódi ereklyeként – az Idegenlégió aubagne-i múzeumában minden év áprilisának utolsó napján bárki által megtekinthető.
682-big.jpg

714-post-big.jpg

















-Porosz háború: Camerone-i ütközet után a veszteség miatt és a belviszályok miatt vesztett tekintélyéből a légió, de itt is sikert aratott.

Gyarmatosítás: A viszonylag nagy veszteség, és tekintélyvesztés miatt a francia kormány elkezdte a gyarmatosítást a légió segítségével. Algéria már a franciák fennhatósága alá tartozott, és az első világháborúig bezárólag Szenegállal , Új-Kaledóniával , Tahitivel, az Új-Hebridákkal , Indokína egy részével , Tunisszal, 1885-ben Tajvannal és Madagaszkárral, 1892-ben Bein egy részével (Dahomey), 1893-ban Szudán egyes részeivel és 1907-ben Marokkóval gyarapodott a francia birodalom területe. Indokínában is Cameronehoz hasonló ütközet volt csak nem akarok senkit untatni, ha igény van rá részletesebben lejegyzem.

Napjaink:
Toborzás: Jelenleg a toborzás 10 helyen történik, a legismertebb Augbagne ( 1 er Régiment Étranger) a légió főhadiszállása, Paris Nogent, Lille, Nantes, Strasbourg, Bordeaux, Nice, Perpignan, Toulouse, Birle Tahiti. Ezeken az alábbi toborzó irodába lehet jelentkezni, a jelentkezésedet követően Augbagneba szállítanak, ezért célszerű odamenni.
A felvételi első időszaka: Első időszak, azaz Augbagne, ez 4 hetes procedúra, ebből 3 hét a felvételi, 1 hét pedig rouge-ként (piros, ezek a már alakiképzésre alkalmas személyek). Az egész úgy kezdődik hogy az előbb felsorolt irodák közül jelentkezel valahol, egy toborzó tiszt, vagy egy tiszthelyettes ( leginkább caporal-chef, azaz szakaszvezető) fogad az irodában, eleinte valahol már megnézik egyből mennyit húzodzkodsz, az adataidat lerögzítik, a szerződést aláírod, megkapod az új személyazonosságot, általában ekkor már kapsz ott enni, éééés irány Augbagne. A 3 hét borzasztóan unalmas, katonai szigor, reggel 6kor kelés, fogmosás, sorakozó, munkakiosztás délelőttre, ez kertgondozás, takarítás, egyéb feladatok, majd délután francia óra, és a felvételi eljárások. Este foyer-be leenged a caporal-chef (kantin) és általában rövides étkezés, ivás, beszélgetés után vissza a hálókörletbe, ez úgy 10-15 másodpercet jelent, annyi idő leérni, és vissza. Este szobaszemlét tart a caporal (tizedes), vagy a caporal-chef és ha rendben látja mehetsz az ágyba, nagyon sokmindent kifogásolnak, ha a ruha nincs egyvonalban általában mindekinek a cuccát kiborítják és újra lehet pakolni, utána a frissítő 2 fokos "hőségben" sorakozó. A zuhanyzást ,és a szoba szemlét a rougeok segítették. Ha nincs munka ,az udvaron lehet az időt tölteni, kissé a farkasfalkához hasonló, mivel mindenki a saját nemzetiségű társaival van együtt. Ekkor már nem szeretik a caporalok ha anyanyelven beszélsz. 3.,4. napon IQ teszt, ahol alap geometrikai, számtani feladatok vannak nyilván franciául. Aki ezen átmegy az mehet orvosira. Ezután a fizikai felmérések. Luc-Leger futás, ez az iskolákból ismert NetFitt futáshoz hasonló, 20 méteres ingafutás, mindig kevesebb idővel. Aztán húzozdkodás kifele tenyérrel széles fogásba, és utána 5 meres kötélen kötélmászás. Ezután akinek sikerül azok ismét orvosira mennek. Motivációs beszélgetés, pszichológus, és a gestapo (Francia rendőrség). Ha ez mind sikerült Engage Volontairet (kiválasztott önkéntes) választás, itt a fent maradt jelentkezőket nyilvánítják ki az alapkiképzésre alkalmasnak. Ruhát kapsz, lenyírnak kopaszra, egyebek és irány Castel.
maxresdefault.jpg


Castelnaudary, avagy a pokol:
Kezdetek: Ez az a hely ahova senki nem akar menni, mégis a legjobban várja. Itt kezdődik meg a 4 hónapos alapkiképzés. Augbagnetól nem messze egy kis nyugalmas falu. Ahol a 4re állomásozik. Itt a 4 hónap nem másról szól, mint a katonai szigor, fegyelem, és tudás felépítése, ez leginkább fizikai bántalmazással. Itt teljes mértékben francia nyelven folyik a képzés, annyi hogy kapsz egy binomot aki általában egy franciául és angolul értő 4re katona. Ő segít a legtöbb mindenben. 3 hónap csak taktikai, fegyverismereti, és katonai alapismeretekről szól, illetve kis francia oktatásról. Az éhség a legnagyobb ismertető ott, mivel kb egy nap egyszer kap élelmet ott a jelentkező. Azonban a hidratálásra és a dehitratálásra nagyon figyelni kell. De van olyan hogy pont arra nem kell figyelni. A képzés alatt a sok szenvedély és az összetartás miatt kialakul a katonák között egy különös kapocs. Azonban ebben az időszakban a legnagyobb a dezertálás előfordulása, vagy lehet kérni civilt is, de azzal sem jár jól a személy. Az utolsó egy hónap a legrosszabb.
A farm: Aki már csak pár dolgot hallott a Légiórol az halott a farmról is biztosan. Ez az utolsó része a kiképzésnek, fűtés nélkül, meleg víz nélkül,kaja néélkül. Castel mellett egy kis elhagyatott épületet kerenek, amit ki kell pucolni először és lepakolni, mivel ott lesz a táborhely 1 hónapig. Általában reggel 4-5kor ébresztő de valamikor 2 kor is ébresztenek, a heti alvási idő 6-7 óra vagy kicsit több. Minden nap több kilóméter menetgyakorlat, felszereléssel harcászat, itt tanítják ki a C4et és a többi harcászatot, illetve a fegyveres harcászatot, és a taktikai feladatok gyakorlatban. És nyilván verés, és verés. Amit nem írtam sem Castelhez sem ide, az egy fontos dolog, a fürdés, általában 30 másodperc van rá, és sokszor fürdésről kiküldenek a hidegbe.
Kepi March: Szerintem nem kell hosszasan kifejtsem, kétnapos menetgyakorlat, 80 kilóméter, 60 kg menetfelszerelés társaságában. A farm és a Casteli idő alatt kívülről meg kell tanulni énekelve a Légió Indulóját, és a becsületkódexet, ha nem tudod....olyan nincs hogy nem tudod mert belédverik. :) A Kepi March utána jön a Kepi Blac ahol a fehér kepit ünnepélyesen felvehetik, és ezzel kiválasztott önkéntes lesz az ember. A végén egy nagy lakoma, ahol már mindenki jó kedvvel eszik, és tudja a nehezén túlvan.

Út a véghez:
Vissza Castelba és további kiképzés: Visszatérés Castelba, evés bőven, fűtés, alvás, melegvíz, a lefontosabb szavak... Ezután egy jó kis hegyi kiképzés a Pireneusokba, ahol barlangászás, hegymászás, és túrák vannak, jó kedv, étel, és jó szállás. Aztán utána ismét Castel ami a megszokott, nem kell ragoznom. Ebben az időszakban több dolog volt engedett. Kb itt beszélhetsz a családdal először.
Caylus: Ezt se ragozom túl, Castetől 200 kilóméterre fekvő kiképző táborba egy jó katonai szigorral tölteni hadgyakorlat, vaktöltény, robbantások, és taktikai feladatok.. Lőkiképzés bőven van, páncéétörővel lövés gránátdobás, és tesztek itt is. 8 km futás 11 kgal, és katonai akadálypálya, vezetés teszt a jogosítvány konfigurálás miatt.... Ezeket kell tudni Caylusről.

Jelentkezés az ezredbe, és az ezredek:
Ezredhez jelentkezés menete: A teszteket követően a szakaszparancsnok egy beszélgetésre hív ahol elmondod hova szeretnél menni, a legtöbb szakaszparancsnok segít, ha olyan ezredet mondasz akkor elmondja miért ne vagy miért menj oda. Itt kialakul egy rangsor, az első 2,3 választhat hogy hova akar menni, nyílván ha valaki 13.ként végez rangsor alapján azt nem küldik el a legjobb ezredbe. Szóval elmondod neki és beadja az adataidat az Ezredbe, ha a szakaszparancsnok rábólint akkor azt jelenti hogy oda mehetsz.
Az ezredek: 1er Regiment Étrange (1RE)- Augbagne
4e Regiment Étrange (4RE)-Castelnaudary
1er Regiment Étrange de Cavalrie (1REC)-1. felderítőezred-Orange
2e Regiment Étrange d'Infanterie (2REI) 2.gyalogezred-Nimes.
2e Regiment Étrange de Génie (2REG) 2. hegyi műszaki ezred-Saint Christol.
1er Regiment Étrange de Génie (1REG) 1. műszaki ezred-Laudun
2e Regiment Étrange de Parachutistes (2REP) 2. ejtőernyős erzred- Korzika (Calvi)
3e Regiment Étrange d'Infanterie (3REI)- 3. gyalogos ezred- Francia Guyane (Kourou)
Détachement de Légion Étrangere de Mayotte (DLEM)-Mayotte sziget különítménye (Mayotte)
13e Demi-brigade de Légion Étrangere (13DBLE) -13. könnyűdandár-Egyesült Arab Emírség
Kiküldetésben előfordult régiók: Afganisztán, Koszovó, Mali, Dzsibouti, más ezredekből mehetnek Guyaneba, de voltak az elmúlt 20 év soran Libanonba, Surinamebe, de ahol szükség van rájuk oda küldik őket. Általában a legveszélyesebb helyeken vetik be őket.
ff78c8853505b45ab16d90bec2aa3ab9.jpg
Dz-RV3y-XQAE1-Ze0.jpg
6ce76838730c5f990d135ae59b54be44.jpg

AFGANISZTÁN Francia Guyane KOSZOVÓ


(A topic ismertetés, és kedveltetés céljából készült), amennyiben valami ehhez kapcsolódo kérdésed merül fel nyugodtan tedd fel azt, amennyiben tudok válaszolok. UI: Várhatóan lesz RP formájában is Légiós történet, pár napon belül.
Köszönöm a figyelemet!
 
Utoljára szerkesztve:

Akva

“Ad astra per asperas”?
2019. 01. 10.
65
123
V4 karakter
Carlo Adamelli
Elsőként leszögezném, az RP-k SeeMTA szerverén valósultak meg, így a lehetőségek korlátoltak, a See City Honvédség skinjeit használtuk fel, így az Idegenlégióban rendszeresített CE F2-es egyenruha nem állt rendelkezésemre, ami talán plusz pont a zöld barett. Fegyverek a továbbiakban Pamasnak, Famas F1-nek, HK 416-F-nek, és L96A1es lőfegyvereknek lesz RPzve.

Történet:
Egy karaktert alakítunk jelen időben aki az ejtőernyős ezredbe szolgál. A karakter aki a főszerepben van azaz Gio egy nagyon zord és kemény ember, édesapja gyártó sori munkás volt egy szeszgyárban. Amikor a 4 hónapos kiképzését csinálta édesapja elhunyt. Mikor ezt Gio megtudta dühös volt magára, és egyre bevállalósabb lett, bár jelleme a múltban is észlelhető volt, édesapja halála megerősítette ebben őt. 2 éve tagja a 2eREP-en belül a G.C.P compagnie-nak, ami a légió elitje. Ejtőernyős kommandósok. Gio pár kiküldetést, és missziót megjárt de az élete az Iraki misszió után megváltozik, csapatát ő vezeti.
(Figyelem! A továbbiakban megosztott képek, és RP-k csak megjátszottak, a SeeMTA-val való kapcsolata nem létező, ja és kezdő képek sorry, kövire high budgetet hozok!)


Előkészület.
11.png

2.png
4.png
Heli.png
Alakul-1.png

Alkul-eligaz-t-s.png


Este-rszoli.png


(Sajnos így tudtam feltölteni :()
 
Utoljára szerkesztve:

Akva

“Ad astra per asperas”?
2019. 01. 10.
65
123
V4 karakter
Carlo Adamelli
Különkiadás!

Francia Idegenlégió Karácsonya


A karácsony közeledtével, és az adventi időszak megélése közben eszünkbe juthat hogy mások hogy élik meg ezt az időszakot, ekkor kissé átgondoljuk milyen szerencsések vagyunk hogy azokkal tölthetjük az ünnepeket akiket a legjobban szeretünk. Na de a Légiónál hogy is van ez?
Az adventi időszakban a munkálatok és a katonai feladatok ellátása szüntelen. Azonban a szakaszvezetők (szakaszparancsnok, nem a rangjelzés), azaz az Adjudant-ok és a Lieutenantok, azaz az Altisztek és Tisztesek egy különös dolgokra készülnek egész hónapban. A tábornok egy versenyt hirdet szakaszok közt az ezreden belül egy betlehem készítésre és egy kis előadás alakítására. Mindenki próbál kreatív betlehemi és ünnepi hangulatot hozni, ezért nagyon sok a munka vele. A projeckt vége advent utolsó vasárnapja. A Légiósok a általában az ünnepeket együtt töltik, ezzel is azt jelképezve hogy egy családként működnek, aki már több éve szolgál esetleg családja van, ő töltheti otthon a szent estét, de ezen kívül mindig együtt ünnepelnek. Az év végét, és a karácsonyi ünnepeket egy közös, ünnepélyes vacsora, és kis apró jutalmak, ajándékok kiosztása zárja. Ezek mindig jó hangulatban telnek, ilyenkor az italozást is kicsit nagyobb torokra eresztik. :D És általában elég nagy ezáltal a nézeteltérések száma, bár mindenki társaként kezeli a másikat, megesik hogy nem úgy alakulnak a dolgok.
Amúgy nagyon sokan nem tudják de alapból a jászol építés az a Légió egyesítésének egyik rítusa, generációk óta egy hagyomány övezi ezt.
A kiküldetésen vagy misszión lévő legionárusok is ünneplik mindezt, egyedül az előadás, és jászol építés nincs mint ünnepi feladat.
d384fb29eac5f9744e0c97851ac0b426.jpg
creche-a-la-legion-etrangere-2017-3.jpg

Jászolok, amit a szakaszok csináltak.
120238643-3349972211737617-1539909423177566258-o.jpg
Új-Kaledóniában kiküldetést teljesítő légiósok, Karácsonyi vacsorán, egy kis érdekesség...a jobb fent látható, teljesen kopasz úriember magyar származású...

Kellemes Ünnepeket mindenkinek innen is.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: aScount

Akva

“Ad astra per asperas”?
2019. 01. 10.
65
123
V4 karakter
Carlo Adamelli
Visszajelzéseket nem kapok de folytatom az Iraki missziónak és Giovanninak a történetet, a következő képkockákban fény derül, a misszió tényleges lényegére... a továbbiakban már kicsivel igényesebb képek lesznek láthatóak, de még folyamatban van a tanulása. :)


jl0EfsN.png


ZiXw3ml.png
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: aScount és Strand

Akva

“Ad astra per asperas”?
2019. 01. 10.
65
123
V4 karakter
Carlo Adamelli
Pár kép... a nagy történés előtt, kicsit több a munka vele mint gondoltam de a story jó lesz, addig ezek ilyen előszavak...

Ebben a pár képben az összegzés:
Gio elvitte a lövészeket egy CQB kiképzésre ahol a szakasz megtudja a misszió tudnivalóját.... a (nevén nem nevezett) Sergent és Caporal is fontos személy lesz a történetben mint Lemarchal Colonel, és Iwan Caporal-Chef..... pár nap/hét múlva megtudjuk miért!
((Gio kissé a kockázat miatt már feszült, nem direkt ilyen szétszórtan írom a szövegeket, csak hogy érthető legyen))

YhflNWO.png

tFcd7nn.png

( Az utolsó az ekkora méretben sikerült sorry, de a további tartalmak felülmúlják)
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.