Kötelező felelősség biztosítás

hancu20

Újonc
2023. 12. 16.
3
14
V4 karakter
Trevor McAdams
Sziasztok!
Egy olyan elképzelésem lenne hogy lehetne betenni egy KGFB rendszert.Minden autóra kötelező lenne megkötni(mondjuk a városházán vagy valahol).Minden autóban kötelező lenne egy kárbejelentő papír.Baleset esetén pedig mint az adásvételi papír mondjuk jobb klikkel megjelenik a két fél előtt,a károkozó elismeri hogy ő volt a hibás.Mind a 2en kapnak egy példányt(mint a valóságban).A károsult pedig a kárbejelentő papírral menne a szervízbe és a biztosítő téríteni a pontos összeget.Előnyös lenne egy ilyen rendszer mondjuk ha egy kevés pénzű kezdő összetör egy G-s mercit, és kevesebb lenne a vita, hogy balesetnél mennyi is a kár.Van még kérdőjel bőven a rendszerben, és gondolom biztos komoly munka lenne ezt beletenni, ez csak egy ötlet de én el tudnám képzelni.
 

propor

Zöldfülű
2022. 08. 21.
183
51
www.twitch.tv
V4 karakter
Dave Winchester
Szia! Remek ötlet lenne szerintem. Egy másik szerveren anno úgy volt hogy rendőrt kellett hívni a helyszínre és ő a károsultnak átadott egy helyszínelési lapot,amivel a szereltetés ingyenes volt. Itt is lehetne akkor ez mondjuk. Rendőrt hívsz,ő ad egy lapot,amit a szervizben elvesznek tőled és ezért nullás lesz a gyárira szereltetés. Mert az hogy egymás között leharcoljátok nagy nehezen ki a hibás,hát... Meg lenne vele visszaélés,mint IRL is a traktor összetörte TKra,ott a betétlap,adsz neki 20ezret es ennyi. Tehát mindenképp rendőri jelenlét kellene nem playerek egymás között adogatják a szereltetési papírt.
 

DaniWoof

Újonc
2023. 10. 24.
25
31
V4 karakter
Daniel Woof
A biztosítás alapja az, hogy baleset csak ritkán történik és mindenki mindent megtesz, hogy ne történjen. Itt viszont nagyon sokan vezetnek eszetlenül, na meg nem elvárható, hogy soha senki ne okozzon balesetet. Ez csak akkor működhetne, ha saját zsebből fizetsz a károsultnak.

Csak kevés ember fogja egyből elismerni, hogy ő volt a hibás. Rendőrt kellene hívni, erre jelenleg is van lehetőség, de mégsem hívunk, mert annyit nem ér.

Nyilván lehetne csökkenteni a balesetek számát ha nem 250-el mennénk a városban, de 50-nel meg soha nem érsz célba.
 

DriftV2

Írnok deák
Támogató
2022. 01. 07.
550
299
20
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Sziasztok!

Nagyon szeretem az ilyen kreatív elképzeléseket, tényleg egy nem rossz ötlet. Sajnos mint felettem is írták, hogy ezt most nem lehet kiszűrni, hogy mikor baleset egy tényleges balaset, illetve itt még számításba kell venni azt is, ha pléldául minden órában baleset történik, a szervízeknek ez hogyan érné meg. Az ötlet nagyon tetszik, de nem tudom hogyan lehetne kivitelezni.
 
  • Vicces
Reactions: Paper

Diabloo

Aktív fórumozó
2019. 01. 10.
277
213
V4 karakter
Albert Diaz
Támogatom, nagyon jó ötlet. Nekem is volt olyan hogy belém jött szereltetés után, és annyi volt hogy bocsi de nincs pénzem...... Ez így szerintem sem jó főleg amikor 760al jön bele mondjuk egy 30-40 millás kocsiba, egyből 100-200k simán a kár a kocsiban. Ha nincs pénze semmi gond, vonja le mínuszba a bank aztán majd megoldja magának. Legközelebb jobban figyel.Ezt adom, nagyon tetszik az ötlet.
 

mira

Barangoló
2023. 01. 03.
85
369
V4 karakter
zuri.banks
Legtobb esetben a jatekosok nem feltetlenul hajlandoak azonnal elismerni, hogy hibaztak es rendori beavatkozas hianyaban kevesbe lenne vonzo ez a rendszer.
Arrol nem beszelve, hogy igy mindenki irna ala a masiknak ezen papirokat, az olcsobb szereltetes miatt.
Ki lenne hasznalva, csak nem rendeltetesszeruen.
Nem tamogatom.
 

Diabloo

Aktív fórumozó
2019. 01. 10.
277
213
V4 karakter
Albert Diaz
Kötelezővé kell tenni a videó felvételes bizonyítékot és azon látszik hogy, hogyan történt az eset, ki volt a hibás, viszont ha nincs akkor saját költségre mindenki szeretet magának. Nem kötelesség a semmire fizetni a biztosítónak... Ennyi.
 

mira

Barangoló
2023. 01. 03.
85
369
V4 karakter
zuri.banks
Nem gondolom, hogy van az a “biztosito” fel, aki vegignezne az osszes rogzitett videot s aztan korrekten el is tudna jarni minden esetben.
 

Diabloo

Aktív fórumozó
2019. 01. 10.
277
213
V4 karakter
Albert Diaz
2 dolog, első : egy biztosítónál, nem 1 ember dolgozik hanem több 2-ik amíg nincs megfelelő intézkedés vagy hogy írjam nincs olyan mértékű büntetés avagy eljárás az ügyben addig tovább is fognak menni. Én simán csugy csinálnám hogy kell műszaki egy kocsira, kell biztosítás megvan adva egy hónapra vagy 3 hónapra mennyi, és aki tovább hajt vagy esetleg nem akar fizetni rendőrt hívni vagy fél jelenteni felvétel vagy rendszám alapján aztán hajtsák be rajta. Az hogy támogató vagy sem majd amikor 1 nap már 14-er beléd mennek és csak fizeted a szereltetést sőt van olyan hogy nem vagy hibás de 2-3 an ülnek a kocsiba aztán még téged hordanak el mindennek lehet majd át gondolod. Én sokkal jobban meg szigorítanám az egész közlekedést.
 
  • Tetszik
Reactions: tommenxd

mira

Barangoló
2023. 01. 03.
85
369
V4 karakter
zuri.banks
Vilagos szamomra, hogy a biztosito cegek tobb embert foglalkoztatnak egynel, viszont sok fennakadas merulne fel az ugyintezes kozben a biztosito es a biztositott kozott, mivel az ugyfel celja egyertelmuen a nagyobb osszegu karterites. Ez az eletben is osszetett rendszer, nem mindenkinek van ebben erdekeltsege.

Kotelezove viszont nem tennem a videofelveteles bizonyitekot, abszolut opcionalis dontes, most is sokan elnek vele a jatekban.
Ki a hibas, ki a karosult… csak meg tobb egyet nem ertest es viszalyt okozna az ugyintezes kimenetele illetve a mire fizet a biztosito s mire nem, esatobbi.
 

Bugeye

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 11.
377
1 765
22
Los Santos
V4 karakter
Niko Sheffield
Jó ötlet, de az hogyan lenne megoldva, hogy az esetek 90%-ában szó nélkül elmegy a károkozó? Még annyit sem tud leírni, hogy "bocs", csak megy tovább a dolgára, mintha természetes lenne, hogy belém jön
 
  • Tetszik
Reactions: Seelöwe

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
306
845
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Valahol tutira olvastam már egy ilyen ötletet
Ezt az ötletet lehetetlen megvalósítani, legalább 5 dolog jut eszembe ami miatt kivitelezhetetlen de lehet menne 10 is

1. Kezdjük ott hogy a kötelező biztosítás nem úgy működik hogy ha neki mész valakinek akkor te kifizeted a javítás árát (mert akkor mi értelme a biztosításnak?), hanem ezt a te biztosítód fizeti, neked pedig emelkedik valamennyit a biztosítás összege
2. A biztosító cég profitális kell legyen mert honnan lesz pénze minden javítást kifizetni? Ez IRL működik is mert fizetsz évi 30-50-100 ezret és jó esetben 20 év alatt sem történik semmi de a szerveren simán benne van hogy napi 5-10 alkalommal vered totálosra a kocsit, az miből lesz kifizetve? Fizet xy 2 hétre 20 ezer dollárt és majd az fedezi hogy naponta okoz 2-3-4 balesetet?
3. Minden kocsinak a szerveren kikell számolni a pontos biztosítási összeget (logikus mert nem ugyanannyi egy fapadot és egy AMG-t javítani) aminek változnia kellene annak tudatában hogy te mennyi balesetet okozol, ez akkora emberi erőforrást igényel hogy ha frakciót raknánk rá kb 50-100 ember kellene dolgozzon benne non stop
4. A javítás nem lehetséges úgy ahogy mondtad. Előbb kárfelmérés megtérítés majd javítás, tehát szerelőhöz kétszer kell menni legalább mert ha te csak utólag viszed a számlát akkor nagyon nagyon könnyen kijátszható a rendszer, szóval a szokásos javítási időt máris szorozd be kettővel (amit én személy szerint nem biztos hogy végigzongoráznék egy 20 ezres javítás miatt), tegyük hozzá hogy a szerelők se szívasen állítanának ki napi 100 árajánlatot tök ingyen vagy töredék áron

Ezek a fő problémák de lenne még azért bőven, ahhoz hogy ez a rendszer életképes legyen szerintem napi 50-100 ezer dollár / kocsi kellene legyen a biztosítás, de lehet még úgy is csődbe menne egy idő után.

Ha pedig úgy akarod kivitelezni hogy egyszerűen csak a károkozó kifizeti a javítást zsebből az nem biztosítás, ez most is működik ha a károkozó hajlandó megállni és megvárni a rendőrt

Persze nem mondom hogy rossz lenne, megint elég sok opciót ad meg egy egész frakciót is de ez jóval bonyolultabb mint amilyennek elsőre tűnik
 

farder0820

Újonc
2022. 07. 22.
35
78
V4 karakter
Grild Takida
Rendőrség (/egyéb frakció) topikba feljelentést kell tenni videós bizonyíték megléte esetén. Csatolva a számlát feljelentést tesz.
A kijelölt frakción belüli kijelölt személy tudna adni "távoli bírságot" (mintha kiküldené a lakcímére), amiből kárpótolja a sértettet.