Jigoku -> SimiD15 [justcody]

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Jigoku

Barangoló
2023. 06. 04.
95
13
V4 karakter
James Gekko
report-final.gif


Panasztevő felhasználó neve:
Jigoku

Panaszra tett felhasználó neve:
SimiD15

Panasz oka, leírása, kifejtése:
Kihirdetett egy ingatlant fix árral, amelyre megadtam az általa kért összeget, ezt el is fogadta, majd közölte, hogy enyém az ingatlan, ha nem kezd valaki "licitháborúba" velem. Ezzel kapcsolatban felvilágosítást kapott egy Globális Moderátortól, hogy fix ár esetén nincs "licitháború". Privát üzenetben még írt egyszer, hogy más is megadta az Én ajánlatomat, viszont ezt is órákkal később jelezte, viszont nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget, mivel ekkor már letelt a 3 óra. Ezek után eladta az ingatlan másnak, valószínűleg a városban, úgy hogy a hirdetésben még az sem volt feltűntetve, hogy a városban is hirdetve van. Ha jól láttam az, hogy az ingatlan ára fix, kettő helyen is szerepelt a hirdetésben. Nem tartom fernek, hogy fix ár megadásakor órákkal később közli, hogy jött egy nagyobb ajánlat az ingatlanra.

Bizonyíték (pl.: log, kép, videó, link):
Hirdetés linkje, a privát beszélgetésből a lényegesebb részletek:

Megjegyzés:
2023.08.31. 11:29-kor adtam meg a fix árat a hirdetés alatt, Ő pedig 2023.08.31. 17:38-kor közölte, hogy jött egy nagyobb ajánlat.
 
  • Fire
Reactions: tothbence0413

SimiD15

Barangoló
2023. 07. 18.
78
34
21
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
1.5) Ha feladsz egy hirdetést minden esetben KÖTELES vagy eladni az általad kínált árucikket az első olyan érdeklődőnek aki megadja az általad kiszabott árat!
Szia! Az övé volt hamarabb. 3 perc-re rá jött a másik úr ajánlata. Sajnos mivel akkor nem voltam a városban ezért nem láttam ,hogy ő nekem ott írt. Azt nem tagadom ,hogy nem írtam bele a hírdetésbe ,hogy a városban is hírdetem. Viszont aki nagyon szerette volna megnézni láthatta ,hogy kerek-perec ugyan azon fotókkal volt kint a hírdetés. Fénykép ,hogy 3 percre rá kaptam 15 milliós ajánlatot. Innentől jogomban volt emelni az árat ,amit az úriember nem adott meg ,tehát jogosan eladtam az ingatlant. Ezt a fényképet is elküldtem az úrnak privátban ,megnézte nem nézte nem tudom. Nem tudok egyebet hozzá szólni várom a bírálatot.
 

Jigoku

Barangoló
2023. 06. 04.
95
13
V4 karakter
James Gekko
Láttam a képet, viszont nekem abból, hogy "Megvenném annyiba akár most is", nem jön át, hogy mennyit ajánlott a másik Úriember. Ha pedig egyenértékű ajánlatot adott (azaz 15 milliót), akkor még mindig Én adtam meg azt az árat előbb.
 

SimiD15

Barangoló
2023. 07. 18.
78
34
21
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Láttam a képet, viszont nekem abból, hogy "Megvenném annyiba akár most is", nem jön át, hogy mennyit ajánlott a másik Úriember. Ha pedig egyenértékű ajánlatot adott (azaz 15 milliót), akkor még mindig Én adtam meg azt az árat előbb.
Mivel 15 millió fix áron hírdettem a házat városban is ,így ebből adódóan 15 milliót ajánlott érte. Ebben az esetben viszont nem számít ,hogy te adtad előbb ,mivel a 3 órában benne voltunk. Merem feltételezni ,hogy kereskedőként városban is láttad a hírdetést ,tehát neked is tudnod kellene.
 

justcody

van ami nem változik
Globális Moderátor
v4
2021. 08. 19.
690
1 867
info.bishopsroadside.store
V4 karakter
Cody_Bishop 🦆 🇯🇲
@Jigoku mikor lett legelőször tájékoztatva arról, hogy más is megadta az árat érte? Nem a teljes beszélgetés lett elküldve. Jelenlegi bizonyítékok alapján 11:49-kor válaszoltál az SMS-re, majd 15:07-kor tájékoztattad a másik felet, hogy megkaptad ugyanazt az árat.
 

justcody

van ami nem változik
Globális Moderátor
v4
2021. 08. 19.
690
1 867
info.bishopsroadside.store
V4 karakter
Cody_Bishop 🦆 🇯🇲
1.5) Ha feladsz egy hirdetést (akár licitálási lehetőséggel vagy anélkül), minden esetben KÖTELES vagy eladni az általad kínált árucikket az első olyan érdeklődőnek aki megadja az általad kiszabott árat! (Kivétel, ha többen is megadnák 3 órán belül azt az árat. Abban az esetben kérhetsz rá nagyobb ajánlatot az előző érdeklődőtől. Licitálás esetén NEM érvényes a kivétel! )
Büntetés: 20 büntetőpont.

A kivétel olyan esetben használható, amikor a megadott ár fix (tehát nem licit), ám 3 órán belül többen is megadják az árat.
Abban az esetben nem használható a kivétel, ha az adott hirdetés licitálás volt.

A hirdetés alatt a moderátor társam arra tért csak ki, hogy az adott hirdetés nem tekinthető licitnek. Ebből adódóan @SimiD15 -nek jogában állt további
ajánlatokat kérni, hiszen a te ajánlatod 11:29-kor érkezett majd jött egy másik 11:31-kor ami ugyan akkora volt. Ez bőven benne volt a 3 órás türelmi időben.
Egyedül abban vélek felfedezni hibát, hogy rossz volt a kommunikáció. @SimiD15 11:49-kor válaszolt az SMS-re, de @Jigoku csak 15:09-kor lett tájékoztatva arról, hogy más is megadta a 15 milliót az ingatlanért, ám így is bőven lett volna időtök megtárgyalni a dolgokat.

Nem kötelező a fórumos hirdetésben feltüntetni, hogy városban is hirdeti az adott tárgyat az eladó, tehát ebben sem találok hibát.

Összességében úgy látom, hogy az üzlet javarészt azon ment el hogy mindektten máshogy értelmeztétek a fenti szabálypontot, illetve mint említettem nem volt megfelelő a kommuikáció.

@SimiD15 nem követett el szabálysértést, viszont arra kérlek, hogy legközelebb legyél körültekintőbb kommunikáció terén. A panaszt következmények nélkül zárom.
 
  • Tetszik
Reactions: SimiD15
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.