Jigoku -> justcody

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Jigoku

Barangoló
2023. 06. 04.
95
13
V4 karakter
James Gekko

b29e2f655014f42083dcf56ab051b09b.png

Neved:
Jigoku

Panaszra tett moderátor neve:
justcody

Panasz oka:
Figyelmetlen ügyintézés. Amíg tőlem elkérte az egész privát beszélgetést, amit el is küldtem szép részletesen, vágás nélkül, addig a másik féltől elég volt egy olyan kép, aminek körülbelül az 1/5-e le van vágva. Tőle miért nem lett elkérve a teljes SMS-ezés, hogy tisztább képet kapjunk az egészről? Honnan lehet tudni biztosra, hogy egyáltalán arról az ingatlanról volt szó? Miért nem hagyta benne a válaszát a képben? Miért kellett azt levágni? Ezekre a kérdésekre nem kaptam/kaptunk választ a panasz alatt, justcody sem kért további bizonyítékot, hogy tényleg meggyőződjön arról, hogy valóban attól a sráctól kapta e az ajánlatot, akinek az SMS-ét küldte a képen. Illetve a panaszban említett 17 milliós ajánlatról sem kaptam/kaptunk semmilyen bizonyítékot, amelyben a pontos időpont is szerepelne, azzal együtt, hogy valóban az az Úriember adta meg rá a 17 milliót, aki 11:31-kor írt SimiD15-nek.

Bizonyíték(kép, log, videó stb...):
Itt található a panasz a hirdetésre

Egyéb megjegyzés:
Amennyiben valóban figyelmetlen ügyintézés volt és nem csak Én találtam annak, úgy azt szeretném kérni, hogy ne legyen szankciója ezen panasznak a moderátor részére. Szimplán annyit szeretnék, hogy rendesen legyen kivizsgálva a hirdetésre tett panasz.
 

justcody

it's time for plan B
Globális Moderátor
v4
2021. 08. 19.
657
1 830
info.bishopsroadside.store
V4 karakter
Cody_Bishop 🦆 🇯🇲
Halihó.
Annak ellenére, hogy a panaszkönyv lezárást követő leveldben azt írtad, hogy tiszteletben tartod a döntésem mégis itt vagyunk két napra rá.
Szerintem a hirdetésre nyitott panaszkönyved alatt eléggé részletes voltam, de van abban igazság amit leírtál, elkérhettem volna vágás nélkül a képet, nem tagadom hogy abban hibáztam. Sajnálom, hogy a kérdéseidre nem kaptál választ a hanyagságom miatt. Nem befolyásolt semmit a bírálat előtt a kép hiánya, legfeljebb a kérdéseidre kaptál volna választ, már ha egy kedvező opció jött volna elő, amit lent kifejtek. Ettől függetlenül ha elkérem sem biztos hogy meg is kapom, és visszaellenőrizni sem tudom sehogy a kapott anyagot. Mielőtt elbíráltam a panaszt, átnéztem a panaszra tett fél fórumos hirdetéseit, és abban az időben nem volt más aktív hirdetése.

Elsőre úgy gondoltam hogy hanyagság miatt lett így levágva a kép, majd kezdtem én is élni a gyanúperrel hogy talán szándékosság van mögötte viszont három különböző lehetőség lett volna:
- Kapunk egy teljes képet amivel a panaszra tett fél tisztázza magát --> Jogtalan lenne a panaszod.

- Nem kapunk képet arra hivatkozva hogy szándékosan vagy véletlen már törölve lett az SMS --> Jogtalan lenne a panaszod. (Annak ellenére hogy eshetőlegesen jogos lenne. Nincs elegendő bizonyíték és olyan dolgokra nem osztok szankciót amiben nem vagyok teljesen meggyőzödve.)

- Kapunk egy olyan képet, ahol esetleg egy gumicsónak adásvételéről volt szó. --> Jogos lenne a panaszod. (Értelemszerűen nem fog a panaszra tett fél ilyen képpel előállni, hiszen akkor már az átverés szándéka miatt nagyobb szankciót kapna.)

A leveled után azt éreztem, hogy maradtak benned kérdések, ezért felvettem privát üzenet formályában a kapcsolatot a panaszratett félel, de már nem volt meg neki az SMS mivel állítása szerint minden nap törli őket.

Ott csúszott meg az egész, hogy a történések egy része átcsúzott a szerverre, és ott nincsen semmi egyéb jogköröm amivel felgöngyölíthettem volna hogy pontosan mi is történ. Még itt fórumon szinte minden beszélgetéshez, hozzászóláshoz hozzáférek, annak ellenére is hogy törölve lett. Nem érzem azt hogy jogom lett volna például elkérni @SimiD15 napilogját, hogy azt átrágva talán többre jussak. Meg amúgy is, ha esetleg változtatás lett volna benne akkor valószínűleg nem jövök rá nincs admin múltam, nem tudom mit kell keresni.

Nem tudom miért ragaszkodsz ennyire a szankcióhoz, ha jogos is lenne a hirdetéssel kapcsolatos panaszod, nem lesz "behajtva" adminok által, és arra kényszerítve a másik fél, hogy neked 15 millióért átadja az ingatlanját.

Részemről lezárt az ügy. Várom a bíráló Főgmod esetleges kérdéseit, bírálatát.
 

Jigoku

Barangoló
2023. 06. 04.
95
13
V4 karakter
James Gekko
Annak ellenére, hogy a panaszkönyv lezárást követő leveldben azt írtad, hogy tiszteletben tartod a döntésem mégis itt vagyunk két napra rá.
Azért vártam vele 2 napot, hátha visszajelzést kapok Tőled az üggyel kapcsolatban, viszont nem kaptam, ezért nyitottam ezt a panaszt. Sajnálatos módon nekem is csak később esett le, hogy a kép le volt vágva, illeve hogy nem lett több bizonyíték kérve a másik féltől, ez előtt írtam, hogy tisztelem a döntésed, ami egyébként nem változott, de ez lehet másképp jöhet le a panaszom fogalmazásából, amiért elnézést kérek. Ez nem az akkori döntésed ellen szól. A panasz alatt szereplő bizonyítékokkal, illetve a privát beszélgetésben adott magyarázatoddal Én is úgy látom, hogy akkor, abban a helyzetben az volt a helyes döntés.
Nem tudom miért ragaszkodsz ennyire a szankcióhoz, ha jogos is lenne a hirdetéssel kapcsolatos panaszod, nem lesz "behajtva" adminok által, és arra kényszerítve a másik fél, hogy neked 15 millióért átadja az ingatlanját.
Nem azért ragaszkodok ennyire ehhez az egészhez, mert annyira kellene az az ingatlan, szimplán szeretném, hogy az emberek jobban odafigyeljenek itt fórumon is a szabálysértésekre. Sajnálatos módon a hirdetői részen néha elég kaotikus tud lenni a helyzet. (Tudom-tudom, a fránya kereskedők miért sírnak, ha nekik nem jó valami, menjünk RP-zni, stb stb. Kár hogy rajtunk van ez az egész "kereskedő" bélyeg, de van olyan kereskedő is, aki szeretné ezt is normálisan és értelmesen, a szabályokat betartva csinálni.)
Elsőre úgy gondoltam hogy hanyagság miatt lett így levágva a kép, majd kezdtem én is élni a gyanúperrel hogy talán szándékosság van mögötte viszont három különböző lehetőség lett volna:
- Kapunk egy teljes képet amivel a panaszra tett fél tisztázza magát --> Jogtalan lenne a panaszod.

- Nem kapunk képet arra hivatkozva hogy szándékosan vagy véletlen már törölve lett az SMS --> Jogtalan lenne a panaszod. (Annak ellenére hogy eshetőlegesen jogos lenne. Nincs elegendő bizonyíték és olyan dolgokra nem osztok szankciót amiben nem vagyok teljesen meggyőzödve.)

- Kapunk egy olyan képet, ahol esetleg egy gumicsónak adásvételéről volt szó. --> Jogos lenne a panaszod. (Értelemszerűen nem fog a panaszra tett fél ilyen képpel előállni, hiszen akkor már az átverés szándéka miatt nagyobb szankciót kapna.)
Teljesen egyetértek mind a három felsorolt lehetőséggel. Igazából sejtettem is, hogy a panasz bírálata után ez az egész már veszett ügy, de reménykedem, hogy ha már "mertem ilyen végletekbe" elmenni ezzel az üggyel kapcsolatban, akkor a jövőben erre jobban oda lesz figyelve.
A leveled után azt éreztem, hogy maradtak benned kérdések, ezért felvettem privát üzenet formályában a kapcsolatot a panaszratett félel, de már nem volt meg neki az SMS mivel állítása szerint minden nap törli őket.
Ha dobtál volna egy visszajelzést, hogy ez a helyzet, akkor igazából elfogadom a tényállást és meg sem születik ez az egész panasz, ezért is vártam vele 1 napot. (ebből 2 nap lett, mert nem értem rá)
Ott csúszott meg az egész, hogy a történések egy része átcsúzott a szerverre, és ott nincsen semmi egyéb jogköröm amivel felgöngyölíthettem volna hogy pontosan mi is történ. Még itt fórumon szinte minden beszélgetéshez, hozzászóláshoz hozzáférek, annak ellenére is hogy törölve lett. Nem érzem azt hogy jogom lett volna például elkérni @SimiD15 napilogját, hogy azt átrágva talán többre jussak. Meg amúgy is, ha esetleg változtatás lett volna benne akkor valószínűleg nem jövök rá nincs admin múltam, nem tudom mit kell keresni.
Teljesen megértem. Szerintem nem is nektek kell kiszűrni azt, hogy egy játékos egy ilyen miatt képes megváltoztatni a napi logját, esetleg SMS-t küldetni az egyik ismerősével a szerveren vagy bármilyen más trükköt alkalmazni és így megúszni az egész üzletet. Szimplán elég a lehetőségekhez mérten elegendő bizonyítékot elkérni az adott felektől.

Igazából arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy alaposabb áttekintéssel legyenek kezelve az ilyen fajta panaszok is (hirdetésre érkező panaszok).

Edit:
A megjegyzésben lévő utolsó mondatomat módosítánám:
Szimplán annyit szeretnék, hogy a jövőben rendesen legyenek kivizsgálva a hirdetésre tett panaszok.
Részemről zárható a panasz, szerintem átment az üzenet, amit szerettem volna átadni.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: justcody

Zane

General Cortez ™
Fő Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
1 016
5 543
Budapest
V4 karakter
Zane Cortez
Úgy értelmezem, hogy volt egy fix ár a házért, amit Jigoku megadtál érte, majd bőven három óra eltelte után lettél értesítve, hogy valaki szintén ajánlott érte ugyanannyit, de ha neked kell, adj többet érte. A többi már magától értetődik.

Nos eleve letelt a három órás ajánlattételi idő, és nem lett jelezve, hogy (ugyanabban az időben) érkezett egy másik ajánlat. Utólag fölösleges bizonygatni, 17 óráig bőven lehetett volna jelezni a vevő felé, egyértelműen látszik, hogy az eladó egy magasabb ajánlatot várt, csak akkor licitet kellett volna indítani, nem pedig fix árat kitűzni, innen is látszik, hogy nem volt világos a licit és fix ár fogalma a hirdetőnek.

Jogos a panaszod, SimiD15 utólag 20 figyelmeztetőpontot kapott a fórum szabályzat 1.5) pontjának megszegése miatt.

Cody legközelebb alaposabban járj el. A moderátorok pedig ahogy eddig, úgy ezentúl is minden panaszt kivizsgálnak, és elbírálnak. Ha pedig nem értesz egyet egy döntéssel, bármikor felkereshetsz egy fő globális moderátort.

A hirdetési szabályzat a napokban átdolgozásra fog kerülni, aktualizálva lesz a V4 hozta lehetőségekkel.

Zárom!
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.