Indoktalan menekülés

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Vince

blurryface
2019. 01. 10.
223
1 604
19
Lajosmizse city
V4 karakter
Vince_Ogg
LV karakter
NaQuian_Collier
V2 karakter
Száva _Vince

tommen.

2+2=5
2019. 01. 10.
1 073
3 881
18
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
LV karakter
Alyshia Kenrose Valrath
Tudom, a topic a kezdők védelmére épül ezzel kapcsolatban, de ők viszont nulla karakter háttérrel és előrp-vel nonrp-t követnek el.
Ez nyilván jogos, de a kezdő nem véletlenül kezdő. Még bele kell rázódnia a dologba, ezért lehet nem érti az összefüggéseket, vagy nem látja át ugyan olyan jól a dolgokat, így nem feltétlen jut ugyan azon következtetésre, mint a több éve aktív játékos, hogy basszus ezt tényleg nem kéne, mert hát igen van RL ilyen, de akkor is szélsőséges.

Annak viszont külön örülök, hogy te ennek ellenére nem ellenzed a szabályzatba való beiktatását. Igazából ezen ötlet ellen nemigen tudok valid kontra érveket elképzelni.
 

FalleN.

ezek csak betűk amit írsz
2021. 06. 23.
1 147
6 244
18
V4 karakter
Darryl Nordin
Ha minden apróságot beleírnak a szabályzatba mert a játékosnak nincs kedve két percet gondolkodni azon, hogy amit csinál NONRP -e, vagy sem, akkor ti aki az ötleteket írjátok ilyen cím szavakkal, lenne türelmetek, kedvetek elolvasni annyiszor a három oldalas szabályzatot, hogy meg is értsétek azt? - Ahol olyan értelmetlen dolgok vannak leírva, amit két perc lenne józan ésszel átgondolni? Ha feljön a LVL 1 -es player meglátja a három oldalas szerverszabályzatot inkább úgyvan vele, hogy el sem olvasom.
 
  • Tetszik
Reactions: FreaK.

tommen.

2+2=5
2019. 01. 10.
1 073
3 881
18
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
LV karakter
Alyshia Kenrose Valrath
Ha minden apróságot beleírnak a szabályzatba mert a játékosnak nincs kedve két percet gondolkodni azon, hogy amit csinál NONRP -e vagy sem akkor ti aki az ötleteket írjátok ilyen cím szavakkal lenne türelmetek, kedvetek elolvasni annyiszor a három oldalas szabályzatot, hogy meg is értsétek azt? - ahol olyan értelmetlen dolgok vannak leírva amin két perc lenne józan ésszel átgondolni? Ha feljön a LVL 1 -es player meglátja a három oldalas szerverszabályzatot inkább úgyvan vele, hogy el sem olvasom és csak sodródok az árral.

Ez az ún. slippery slope érvelési hiba (lásd). Attól még, mert ez, ami rendszeresen konfliktust szül beékelésre kerül a szabályzatba, még nem fog ugyan ez megtörténni az egyéb tizedrangú problémákkal. Nyilván nem viccből íródott az ötlet, kétlem, hogy ez egy apróság lenne minőség tekintetében, mert adódnak belőle problémák. Ellenben mennyiségben tényleg apróság, így ezért pont nem is értem miért nem lehet beírni, LV-n megtették.

Ez nem gondolkodás kérdése egy kezdő esetében, aki még nem érzett rá a dologra és nem minden megy reflexszerűen.

A végén azt az általánosítást meg nem tudom hova tenni.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
503
5 519
Miskolc
V4 karakter
kwamie.burch
LV karakter
adelina.greek
Olyan jó ezeket a kommenteket olvasni, 2013 óta játszom a szerveren régen mégis el lehetett fogadni azt indoknak a menekülésre, hogy szimplán balek volt valaki !!IC!! és le volt csukva, ezzel pedig !!SZANKCIONÁLVA!! nem OOC, hanem IC, IC a rossz döntése miatt.. Akkor még élték az emberek hogy a szerepükhöz mérten rablókat, menekülőet, egybe véve a rosszfiúkat elkapták, manapság pedig inkább ha meglátják hogy valakinél nincs elég "indok" menekülni pötyögnek az admin havernak, hogy füty-füty, gyere már bannolni - ahelyett hogy szimplán lecsuknák, ami ugyan olyan szankció, csak engedik játszani a játékost.
Ebből adódóan pedig kijön szépen az a dolog, miszerint minden ember a hibáiból tanul. Ha hibázott IC és lecsukatta magát, legközelebb tudni fogja hogy ne tegye, mert szarul jár. Kész.

Az is nagyon szép így leírva hogy ez egy JÁTÉK nem pedig IRL, de az első ÉRV amit felhoznak egy szituban hogy te IRL mit mernél megtenni és mit nem.
Ezt szimplán ki lehetne vitelezni azzal, hogy kérnek egy előzményt a dologról hogy ő miért kezdett menekülni, ha van előzménye annak hogy ő ittasan vezet, ő elkövetett bármit előtte (amiről ha nem is tudnak a rendőrök, nem is nagyon fognak) az elegendő INDOKOT ad hogy pánikoljon az adott karakter és meglépje a menekülés dolgot. -> Szarul döntött, megkapja a lecsukását, durva. -> Vesztett, kapott szankciót. Húha.

Durva, illetve valszeg sok "haha" reakciót fog érni ez a mondat (leginkább olyanoktól akik nem látják ezt át külső szemmel), de el lehetne már 2022ben fogadni azt, hogy még mindig az illegál létezik a rendvédelemért, nem pedig fordítva. Ha nincs menekülés, ha nincs rablás, ha nincs illegális tevékenység akkor nincs létejogosultsága a szerveren a rendvédelmi oldalnak, mivel úgysincs mire reagálni. Maximum igazoltatgathatna minden második sarkon és ticketelhetne világba 15.000$-t minden 2. emberre.
Ameddig az ember az IC, saját karakterével nem döntheti el hogy ő mit szeretne tenni, addig sajnos fölöslegesen próbálják adott emberek mindenre ráhúzni azt a bizonyos "NONRP" fogalmat.

Senki se kérte hogy 3 oldalas szabályzat legyen, de azért évente ahogy formálódik a szerver, adott szabályok megjelennek a semmiből egy frissítés bőven ráférne. Nem kell újraírni az egészet, de kiegészítést nem olyan nehéz hozzátenni.

Amúgy pedig minden érmének két oldala van. Random rendőr 20as tempomattal elmehet bandaterületen ahol 1000% hogy hogy nem menne el mivel a durvább bandák amikor meglátják instant kirángatják a kocsiból aztán halálra verik, hiába egy játékról beszélünk. (Érdemes bandákról szóló dokumentum filmeket nézni, hogy adott banda területekre x egység alatt be se mennek egy bejelentés alapján, MERT FÉLNEK.) Ellenben egy bandás nem küldhet el melegebb éghajlatra egy rendőrt, csak azért mert szimplán utálja őket, mert fölöslegesen hergeli őket, tehát NONRP-t követ el. Kettő helyzet, két oldal. Egyikkel semmi probléma (20as tempomattal) még a másik pont a NONRP kategóriába tartozik.

Aki pedig rendvédelembe van tegye már a szívére a kezét hogy színtiszta RP miatt ment oda, nem pedig az akciókért, a menekülésért, a lövöldözésért..
 

Skull

V3 ExGA
2019. 03. 24.
94
173
Várpalota
V4 karakter
Stefano Luchese
LV karakter
Davis Butler
Amúgy ti hol olvastátok, hogy az ötlet megálmodója azt javasolta lehessen fűért, fáért menekülni? (Azt leszámítva, hogy érvelt vele, hogy miért kéne beírni a szabályzatba, vagy...) Szerintem nem sikerült megfogni a lényeget, mert az ötlet írója se vitatja, hogy helyes -e így a szabály. Szerintem nem nagy kérés beleírni ezt a konkrét példát a NonRP alá. Régebben ennek a menekülősdinek nem volt ekkora visszhangja, nem volt ennyi incidens belőle, de erősen kétlem, hogy azért mert nem menekültek volna indokolatlanul. Inkább a közösség hozzáállása változott, megunták. Ez tök jogos, én is unnám, ha minden áldott nap eljátsszák velem. Amikor én kezdtem visszatérni, akkor engem ez a dolog kultúrsokként ért, magamtól biztos nem jövök rá, ha nem olvasok fórumot. Nem értem milyen hátránya lehet ennek a két soros példa hozzáadásának, másrészt ez is csak hozzájárul az ilyen precedensek csökkentéséhez. Peace.
Mindenki az a bizonyos érvelés miatt írta le a véleményét a dologgal kapcsolatba amit az "ötlet megálmodója" írt le, ha nem tűnt volna fel. Legközelebb érdemes sorba végig olvasni a hozzászólásokat és többet fogsz látni/érteni a dologból. Mi se azt vitattuk, hogy miért ne lehetne beírni ezt pontosan szabályzatba, csak arra reagáltunk, hogy igazából benne van , csak oda kell figyelni és értelmezni azt pontosabban. Illetve mérlegelni, hogy miért érheti meg és miért nem menekülni az adott rendvédelem elől. Nem igazán hallani azért olyan helyzetről, hogy azért nekiáll menekülni a rendőrség elől, mert éppen lejárt a személyigazolványa vagy nincs nála STB, ha már annyira az RL részét akarjuk nézni.
↳(Példa: Tilos olyan dolgot tenni a játéban amit a valóságban sem tennél meg, leugratsz kocsival egy hegyről, stb..)
 
  • Tetszik
Reactions: Vince és Macseek

matyi9999

Újonc
2022. 05. 20.
64
397
V4 karakter
Enrico Barzini
Ha ittas menekülőt akarsz játszani ajánlom a hot pursuit szervereket, nem a seemtat.
🙂
Oké, tehát helytálló az az állítás, miszerint egy kezdő játékosnak tudnia kéne, hogy az indokolatlan menekülés (pl az indok: ittas vezetés) az a nonrp kategóriába tartozik és ban jár érte.

-NonRP - Nem RP-s cselekedet.
↳(Példa: Tilos olyan dolgot tenni a játéban amit a valóságban sem tennél meg, leugratsz kocsival egy hegyről, stb..)

Ezért írtam azt, hogy nem igazán helytálló, miközben számtalan példa van erre a valóságban. Semmi olyat nem állítottam, hogy én ittas vezetés végett menekülni szeretnék a seemta szerverén.
Nem is értem honnan veszed ezt a baromságot. Esetleg ha neked ez jött le az írásomból, én is ajánlanék valamit..
 

Macseek

Lelkes fórumhasználó
2019. 08. 29.
390
974
V4 karakter
Dane Rees
LV karakter
Patrycja Grzelak
Saját meglátásom szerint, ha rendesen leerpézné bárki is, hogy sokat ivott és ittasan vezet, emiatt meg menekül, szerintem nem lenne semmi baj és nem tartozna bele az indoktalan menekülésbe. De ha egy sor elég lenne erre, akkor mindenki csak üldöztetné magát egésznap.
 

Rilot

Újonc
2019. 05. 11.
42
76
19
Székesfehérvár
V4 karakter
Sen Bao
LV karakter
Nina Nixon
V2 karakter
Beuville Jacob
-NonRP - Nem RP-s cselekedet.
↳(Példa: Tilos olyan dolgot tenni a játéban amit a valóságban sem tennél meg, leugratsz kocsival egy hegyről, stb..)

Benne van a szabályzatban, csak éppen egy minimálisat gondolkodni kell hozzá.
IRL is menekulnek sokan, ha nincs jogsijuk, ittasak, stb, ugyhogy nem eppen igaz, amit irsz.
 

Vince

blurryface
2019. 01. 10.
223
1 604
19
Lajosmizse city
V4 karakter
Vince_Ogg
LV karakter
NaQuian_Collier
V2 karakter
Száva _Vince
IRL is menekulnek sokan, ha nincs jogsijuk, ittasak, stb, ugyhogy nem eppen igaz, amit irsz.
Neked is javasolnám elolvasni a többi hozzászolást is, mielőtt véleményt fejtesz ki.

Pl.:
Ez továbbra sem rl, hanem egy játék, nem tudsz mindent tökéletes lemásolni, mivel visszaéléseket szülne.
 

kodda

Barangoló
2019. 04. 29.
80
498
20
sopron
www.youtube.com
V4 karakter
ayala yadin
mi lenne ha nem hozna fel mindenki az ittasan/drogosan/szerek alatt valo menekulest? ha ilyen rp miatt menekulnenek az emberek akkor lehet hogy a menekulesbe is belekene vinni a szerek hatasat es mondjuk nem beadni minden egyes sikatort 1/1 meg f1es iveken menni, nem gondoljatok? ez tobb mint biztos, hogy nem tortenne meg egyik ilyen menekulesnel sem
 

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
794
2 417
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
bjorn.ekdhal ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
2020. 01. 12.
52
115
kpss.su
V4 karakter
Eduard Konrov
LV karakter
Che Carrera
V2 karakter
Ghadaffi Muhammar
Ötletem a következő: A szerverszabályzatot dobjuk ki úgy ahogy van, és helyettesítsük a következő sorral: Csinálj mindent jól!
Elvégre csak egy minimálisat kell hozzá gondolkodni, hogy ez az elég nagyvonalúan megfogalmazott szabályzat mit is takar valójában, és annak még a gyanúja sem merül fel, hogy az emberek egymástól eltérően értelmezzenek bizonyos fogalmakat.
Komolyra fordítva a szót, a NONRP szabálypont a szerver történetében (legalábbis szerintem) az adminoknak volt egy mankó, hisz ez a szabálypont alá minden cselekvést be lehet vonni, persze kellő fantáziával. Nem fognak rajta változtatni.
 

AIurevoir

Újonc
2023. 01. 02.
4
16
V4 karakter
Marcus Taylor
LV karakter
Max Mitchell
Úgy vélem, hogy az indoktalan menekülés tilalma jól megférne a szabályzatban, mivel a menekülés általában a bűncselekmények elől való elmenekülésre szolgál. Viszont ha egy játékos csak úgy menekül, ok nélkül, az könnyen zavarhatja a többi játékost, és a rendőrök RP-jét is nehezítheti. Ha a szabályzatban szerepelne az indoktalan menekülés tilalma, akkor a játékosok tisztában lennének vele, hogy ez nem megengedett, és nem kellene adminokat hívni minden alkalommal, ha valaki menekül ok nélkül. Ezzel szerintem több admin felszabadulna, és kevesebb probléma adódna az adminügyek terén. Viszont ha a szabályzatban nincs leírva, hogy tilos az indoktalan menekülés, akkor valószínűleg nem lenne célszerű hozzáadni, mivel a játékosok már megszokták, hogy ilyen szabály nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: tommen.

Vince

blurryface
2019. 01. 10.
223
1 604
19
Lajosmizse city
V4 karakter
Vince_Ogg
LV karakter
NaQuian_Collier
V2 karakter
Száva _Vince
Viszont ha a szabályzatban nincs leírva, hogy tilos az indoktalan menekülés, akkor valószínűleg nem lenne célszerű hozzáadni, mivel a játékosok már megszokták, hogy ilyen szabály nincs.
Ebből is látszik, hogy nem vagy tapasztalt játékos, legalábbis nem látod át a dolgot. Aki egy kicsit is régebb óta játszik a szerveren, vagy csak tud reálisan gondolkodni, fel tudja mérni, vagy tud tájékozódni azzal kapcsolatban, hogy NEM lehet indokolatlanul menekülni, mivel kimeríti a NonRP fogalmát, amint ezt ki is tárgyaltuk elég érhetően fentebb.

Ezzel szerintem több admin felszabadulna, és kevesebb probléma adódna az adminügyek terén.
Nem az indokolatlan menekülés miatt vannak elfoglalva (főként).

Ha a szabályzatban szerepelne az indoktalan menekülés tilalma, akkor a játékosok tisztában lennének vele, hogy ez nem megengedett, és nem kellene adminokat hívni minden alkalommal, ha valaki menekül ok nélkül.
Ez valóban hasznos lenne a kezdőknek, akik azt hiszik, hogy egy hot pursuit szeróra léptek fel. Másnak nem nagyon.
 
  • Tetszik
Reactions: Macseek

AIurevoir

Újonc
2023. 01. 02.
4
16
V4 karakter
Marcus Taylor
LV karakter
Max Mitchell
Vince, azt gondolom, hogy tévedsz abban, hogy nem vagyok tapasztalt játékos. Tudom, hogy az indokolatlan menekülés NonRP viselkedésnek számít, de azt is tudom, hogy nem állítja ezt meg a szabályzat. Szerintem nem elég csak a szabályzatot átmenni, hanem figyelembe kell venni a játékosok által felvetett problémákat is. Én a javaslatomat azért tettem fel, mert szerintem elkerülhetővé válnának azok a bannok, amelyek az indokolatlan menekülés miatt születtek. Ha a szabályzatba beleírnánk, hogy tilos az indokolatlan menekülés, akkor egyértelművé válna a dolog, és nem lenne szükség ezekre a bannokra. Továbbá, ha frissítenénk a szabályzatot, akkor az adminok is több időt tudnának fordítani más fontosabb ügyekre, nem pedig az indokolatlan menekülés miatt bannolni a játékosokat.
 
  • Tetszik
Reactions: pogchamp

Roy.

yo
2019. 06. 17.
255
697
18
V4 karakter
Zane Cross
Viccből/indokolatlan menekülésre ott vannak a különböző, erre fejlesztett MTA szerverek..vagy irány az NFS világa
 
  • Tetszik
Reactions: Bobi és Macseek

iambarnee

jobb láb a gázon, bal láb a jobbon
2022. 10. 06.
120
312
transylvania
www.bmw.com
V4 karakter
Yannick de Vries
sokmindenbe belelehet kötni, de ha szabadna akkor hot persuit szerverrel felérő számban menekűlnének az emberek. de viszont, egy kevés, ehez hasonló mindennapos gondokra kilehetne térni a szabályzatban, nem lenne tőle 3 oldalas a szabályzat se és egyszerű és egyenes infót látna róla a kezdő player is, talán nem lenne annyi eféle aügy. persze ezek csak személyes vélemények.

//telo//
 
  • Tetszik
Reactions: tommen.
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.