Illegál - legál balansz

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

samu

Újonc
2021. 05. 25.
1
11
V2 karakter
Samuel G. Bowman
First of all: régóta nem vagyok aktív játékos (~2017), viszont mivel a poszt születését végighallgattam, szeretnék hozzá kommentelni. Bár a téma íróját a barátomnak tartom, igyekszem nem elfogultan, a tőle-, és másoktól hallott-látott (videók, fotók, fórum böngészése) közvetett információk alapján véleményezni, és megoldási javaslatokkal kínálkozni. Ezen kívül a közvetlen élmények hiánya talán több lehetőséget ad objektivitásra is. Meg, hát régen is szerettem okoskodni, a helyzet nyugaton pedig változatlan... :).

Úgy gondolom, a legál-illegál ellentét tökéletes balansz esetén is létezne. Fizikai képtelenség az, hogy, még, ha csak egy játékban is állnak egymással szemben a felek, képesek azt csak a játékra korlátozni. A nagy számok törvénye alapján ez kivitelezhetetlen mindenkinek mindenkivel. Azonban: tiszteletet lehet tanúsítani egymás iránt. Bizonyos kommentelők rövidre zárják a témát azzal, hogy "ez rám/ránk nem vonatkozik", esetleg azzal, hogy "ez szélsőség", illetve a jó öreg "na de ti.." is megtalálható. A problémamegoldás és a konstruktivitás teljes hiánya ez: azon kívül, hogy növeled a saját hozzászólásaid számát (ami sokaknak egyfajta kihívás, kötelezően hozzászólnak mindenhez), talán megveregetik a vállad páran. Wow, tökre megérte.

Az első lépés talán ez volna a probléma megoldására: a személyes sérelmek, és a szemellenző elengedése. Elvégre ez csak egy játék. Néha fel kell tudni adni az egót a nagyobb jóért (felfogható ez kisebb rossznak is, ha úgy kedvezőbb).

A két fél közötti ingame konfliktusok javarészt erőszakkal végződnek. Felesleges másokat-, és önmagunkat hitegetni azzal, hogy nem élvezünk egy üldözést és-, vagy egy lövöldözést. Ahhoz, hogy ezek az adrenalindús helyzetek szórakoztatóak legyenek, szerintem a következőkre van szükség:

  1. egyenlő esély a script által
    1. A látottak alapján az illegál fegyverkezési hátrányban van. Lehetséges megoldás lehet a lőszerproblémák orvosolása, vagy az "erősebb" fegyverek visszaszorítása az erőszakszervezetek oldalán.
    2. A való életben egy stabil, bejelentett munkahely általában biztosabb, ámde alacsonyabb jövedelmet kínál, míg a kevésbé tisztességes melóknál nagyobbat lehet szakítani, sokkal nagyobb kockázattal. A risk/reward rendszer valószínűleg csak a gumitalpúaknak kedvező. Illik még figyelembe venni azt is, hogy egy banda (/mafia) tagjánál szükséges, hogy a napi feladatellátáshoz (és ezáltal az élvezetes játékhoz) szükséges dolgokat magának kell finanszírozni. Az pedig kissé lelombozó, ha ezt buszozással-, vagy autókereskedéssel oldod meg. Akár keressenek többet a meglévő illegális aktivitások, akár legyen megengedőbb a büntetésrendszer, esetleg kerüljenek be új aktivitások: bármelyik része lehet a megoldásnak.
    3. Láttam pár videót "halhatatlan" rendvédelmisekről. Ez a másik oldalon is így van? Ha igen, globális megoldásért kiált a probléma, ha pedig nem, bizony van valami turpisság azokkal a skinekkel/dutykkal.
  2. egyenlő esély a szerverszabály által
    1. Az illegális frakciók fegyverkezése szabály szerint is meg van kötve. Ennek módosítása/eltörlése, vagy a másik oldal korlátozása megfelelő kompromisszum lehet.
    2. Az NNI CK szabálya olvasatomban ködös, visszaélési lehetőséget biztosít. Ennek átláthatóbbá, konkrétabbá tétele (és az ezzel kapcsolatos tájékoztatás !) szükséges lépés lehet. Esetleg, amely korlátokkal az NNI megteheti ezt, hadd tehesse meg azt a másik fél is.
Ezzel kapcsolatban kicsit visszakacsintanék az első pontra: az elengedésre. Igen morálromboló az, mikor minden akció adminüggyel (ne adja ég panasszal) végződik az elégedetlen csoport részéről, legyen az bárki. Ha totál pártatlan is az ügyintéző fél (általában azért valljuk be, nem - és ez nálunk sem volt másképp), akkor is piszkosul el tudja venni az ember kedvét az, ha minden "PVP" szituációt ügyintézéssel, magyarázkodással, bizonygatással kell zárni. Nem nyertétek meg az adott szituációt? Elemezd, legközelebb csináld jobban! Egy esetleges jó kivitelezés esetén a másikat megdicsérni egyenesen perverziónak hangozhat, de egy őszinte biccentés az ellenféltől kellemesen tud hatni, és az elején megfogalmazott tiszteletadás egyik legpéldásabb módja. Prost és Senna a pályán-, és azon kívül is ölték egymást, de mikor utóbbi eltávozott, a Professzor maga mondta, hogy hiányzik neki a legnagyobb ellenfele, és barátja. Egyik nélkül nincs a másik sem. A kihívás borzasztó nagy motiváció és hajtóerő egy jó vezetőnek, magam ezért szerettem nagyon ezt a szervert: mindig agyalni kellett azon, hogy lehet a másikat kijátszani, csapdába csalni, elkapni - hogy járjak túl az illegál eszén?

A másik totális megsemmisítése sem oké. Továbbra is: ez csak egy játék, ne kisemmizni akarjuk a másikat (OOC aztán pedig végképp ne), hanem csatázni. A vadászpilóták katapultált ellenségre nem lőnek, mert a légicsatát már megnyerték.

Hallgassuk meg egymást, esetenként magyarázzuk tetteinket. Persze, javarészt csak hisztit fogunk hallgatni, de ha tízből egy alkalom képes kibékíteni az elégedetlen oldalt pár mondat beszélgetéssel, már megérte, nem?

Hagyjuk kibontakozni a másik oldalt. Bulit szervez egy banda, hogy ezzel toborozzon/szórakozzon? Nem muszáj kimenni, és lekapcsolni őket. Egy bandatagot elvittek kihallgatásra, esetleg tartanak nálatok egy "tudjátok, hogy hol a helyetek" razziát? Ha nem a buktatás-, a frakicuccok kipakolása a cél, miért is ne mehetnétek bele? A poszt írójánál tartottunk ilyeneket a hőskorban, legjobb tudomásom szerint ők is elszórakoztak rajta.

Adminisztrátori oldalról minden rendben? Puszta felvetés csupán, de jó arányban vannak a legál-illegál adminok? Hát a "civilek"? Mindenkinek a saját lova felé húz. Ez nem kritika, ilyen az ember természete.

Van aktív kommunikáció a frakcióvezetők között? Ismerik egymást legalább minimálisan? A kommentekből leszűrve van erre platform (rszsz meeting), de ott nem szokott felmerülni ilyen jellegű diskurzus.

A létszámfölény kérdésére az előbbiek megvalósítása lehet megoldást kínálna. Ha nem, akkor a következőt ajánlom:

Amikor én voltam TEK leader, a TEK egyfajta ideiglenes szolgálat volt. Bármelyik rendvédelmi frakciós lehetett TEK-es (nem tudom van-e még lehetőség arra, hogy adott illető több frakció tagja legyen), de csak akkor volt TEK duty, amikor szükség volt rá. Nem járőröztünk, nem "állandó" frakcióként működtünk. Hasonlót írtak le előttem is. Ha ez script-, és szerverszabály oldalról megvalósítható, tökéletes aranyközéputat ad: a mindennapi dolgait csinálhatja az ember egyszerű rendőr/ellenőr/nyomozóként, azonban, ha a szükség úgy hozza, van ütőképes bevetési csoport. Én világ életemben kevés emberrel "dolgoztam", talán egyfajta státusz is volt tagnak lenni, nem tudom. De azt igen, hogy ez egyrészről visszafoghatja az okvetlen túlerőt, másrészről motiváció is lehet az erőszakszervezetek tagjainak (elvégre csak jelent valamit, ha kommandós lehet az ember fia így).

Bízom benne, hogy hozzászólásom konstruktivitása nem csak a saját egóm szüleménye, és, hogy megtalálja a megfelelő audenciát.
 

crose

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 03. 26.
233
642
V2 karakter
yannis.catteau
Én is hozzászólnék, de én csak egy részbe akarok beleszólni, az nem más, mint az NNI-s "CK".

Nem tudom, hogy ki terjeszti azokat az oltári nagyságú hülyeségeket, hogy nem lehet egy nyomozót CK-zni, de mi NNI-sek CK-zhatunk "bárkit indok nélkül." Eléggé szomorú, továbbá deprimáló az, melyet pár személy terjeszt.

NNI-s megfelelő körülményekhez mérten, indokkal, bizonyítékokkal hajthatja végre a CK-t, de van, amikor ez visszafelé sül el. ( Mindjárt kifejtem, hogy miért sülhet visszafelé. )


Én is abban a cipőben járok, akit egy megfelelő indokkal CK-ztak ki, leírom az előzményét, akit érdekel-érdekel, akit nem , azt nem.

Volt egy nyomozás, mégpedig az La Cosa Nostra szervezet ellen, melynek köszönhetően sikeresen lebuktattuk őket (70+ oldalas akta.) aki szeretné megnézheti az aktát itt, én egy naív személyt RP-ztem, (Aryan Cruz), színesebbé szerettem volna tenni a dolgot, ezért információkat szivárogtattam ki a nyomozásról, a motorosoknak, akik továbbították ezt, ez lett a karakterem végzete, amely létfontosságú szerepet töltött be az akta végkimeneteléről. Jól kezelték az egész helyzetet az illegálosok.

Megfelelő körülmények, továbbá megfelelő indokok között mindkét fél CK-zhat, ( Rendvédelemnél ez az életfogytig tartó börtönbüntetés. ) nem tudom, hogy honnan veszi sok ember azt, hogy nem lehet nyomozót kivégezni, de igen, lehet CK-zni NNI-st megfelelő RP körülmények következtében.
 
  • Tetszik
Reactions: Zsiga és Danson

AndrewRyan

Zöldfülű
2019. 02. 20.
205
884
22
Monor
V4 karakter
✘ ✘ ✘
LV karakter
✘ ✘ ✘
V2 karakter
Andrew H. Ryan 🇰🇵
Olvasgatom már egy ideje a topicot, nem szándékom most itt bozótháborút szítani de valóban elkéne egy balansz a két világ között. Samu hozzászólásához csatlakoznék:

Nem nyertétek meg az adott szituációt? Elemezd, legközelebb csináld jobban!
A másik totális megsemmisítése sem oké.
Valóban a csatározásokra kéne törekedni, mégiscsak a gyakorlat útján kisajátítani az ellenfél taktikáját. Elhiszem hogy rengeteg meló van egy-egy nagyobb akcióban, viszont nem fair az illegálnak az hogy kevesebb ideig léteznek mint egy BKK bérlet érvényessége. Az OOC oldalát ennek meg sem említem, alapelv az egymás iránti tisztelet.


Hallgassuk meg egymást, esetenként magyarázzuk tetteinket.
Ez még egy olyan dolog ami rengeteget dobna a helyzeten. Nem kell egyetérteni lendületből és a másik vállára borulni csak azért hogy jópofizzon az ember, nem kell egyetérteni mindenben de legalább adjuk meg a lehetőséget hogy megértsük mit és miért csinál a másik fél.

Hagyjuk kibontakozni a másik oldalt.
Nyilvánvaló hogy térhagyás nélkül nem fog rendesen kiépülni egy illegál FK. Nem kell lendületből levágni a fejüket, törekedjünk a mindkét fél által megfelelő RP szituációkra, hosszútávon élvezetesebb lenne mindenkinek.

Bár annyi közöm van az illegálhoz mint Észak-Koreának az emberi jogokhoz, ettől függetlenül átérzem a helyzetüket.
 

Russo

Jesus loves me
2019. 01. 11.
417
951
21
Budapest
V4 karakter
Russo Giovanni
LV karakter
Jasper Barton
V2 karakter
Jesus Bolea
-Ezek egy hajnalon fogantak: 23:48 05.28--> 00:34 05.29 --->00:46 05.29 ---->00:52 05.29 , Itt már váltunk másnap estére : 23:23 05.29
Van ám termés bőven ahogy látom, nem hiába pattan az aranybank minden este 23:30 fele 2 pszel ami van 40 millió simán egy alkalommal.
Nem sajnálom a dohányt, de ennyi pénzből kész droghálózat/fegyverkereskedelmi kapcsolatok alakulhatnának. Sőt, ez kevés is amit felhoztam. Ebből egy kész magánbirtok építést tudna egy frakció finanszírozni. Meg hamár a lőszer a nagy gond na még ebből arra is futná bármennyire is drága.
-Civilek is napi szinten ahogy nézem maffiákat szégyenítve rambo felszerelésben hadba mennek az aranybank ellen és túrják amit érnek ebből kifolyólag tuti van lőszerük az biztos.
 
  • Tetszik
Reactions: fatmarco

Zsiga

Az év illegális frakció leadere, 2019-ben.
2019. 01. 11.
220
276
V2 karakter
Shayne La Royali
Hát nem tudom Russo, persze a veterán playereknél vannak még lőszerek akik betároztak belőle, de már nem igazán találkozni ilyennel. Főleg ha valakinek van is, esélytelen hogy eladja mert egyszerűen már tényleg nincs, főleg m4 lőszer ha most azt vesszük alapul hogy az ak töli 15-18k darabja akkor most egy m4 töli legyen 30-40 magyarul ha lehozol egy aranybankot jó esetben ha "találsz" mert nagyon nem, tudsz venni 1000 darabot és azaz 1000 lőszer egy 10 fős akción ahol mindenki m4-t visz, nem sok minden.
 

Russo

Jesus loves me
2019. 01. 11.
417
951
21
Budapest
V4 karakter
Russo Giovanni
LV karakter
Jasper Barton
V2 karakter
Jesus Bolea
Hát nem tudom Russo, persze a veterán playereknél vannak még lőszerek akik betároztak belőle, de már nem igazán találkozni ilyennel. Főleg ha valakinek van is, esélytelen hogy eladja mert egyszerűen már tényleg nincs, főleg m4 lőszer ha most azt vesszük alapul hogy az ak töli 15-18k darabja akkor most egy m4 töli legyen 30-40 magyarul ha lehozol egy aranybankot jó esetben ha "találsz" mert nagyon nem, tudsz venni 1000 darabot és azaz 1000 lőszer egy 10 fős akción ahol mindenki m4-t visz, nem sok minden.
Zsigám, nem csak m4 van a szerveren. Van AK, mesterlövész, többféle sörétes, kisgépfegyver, pisztolyok, kések, katanák. Minden van. Lehetőségek terén is csak a képzelet/szabályzat szabja a határt.
 

Zsiga

Az év illegális frakció leadere, 2019-ben.
2019. 01. 11.
220
276
V2 karakter
Shayne La Royali
De még mindig nem érted a lényeget, hogy egyszerűen szinte már semmilyen lőszerhez nem lehet hozzájutni.
 

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
Zsigám, nem csak m4 van a szerveren. Van AK, mesterlövész, többféle sörétes, kisgépfegyver, pisztolyok, kések, katanák. Minden van. Lehetőségek terén is csak a képzelet/szabályzat szabja a határt.
Szóval mert létezik AK (mesterlövészt, tec9-et, söréteseket, késeket ne hasonlítsunk M4hez) akkor már ne is merjük felemelni a hangunkat hogy M4et is szeretnénk használni? Nagyon jó hogy van pénz a drog/lőszer/fegyver kereskedelemhez a frakcióknak, már csak drog,fegyver meg lőszer kellene hozzá :-D
 

Zsiga

Az év illegális frakció leadere, 2019-ben.
2019. 01. 11.
220
276
V2 karakter
Shayne La Royali
A drogot meglehet oldani, de a többit lassan lehetetlenség.
 

Porozinko

Zöldfülű
2019. 10. 22.
204
1 076
Egyházasfalu
V4 karakter
Ladarrel Pitts
LV karakter
Owen Martinez
V2 karakter
Ratko Zebic
Van 9mm-es, meg sörétes, kisgépfegyver, de ezek annyit érnek mintha kővel dobálnánk a rendőrt. Az AKM sem a legjobb fegyver, sokszor nem adja a fejest, kevesebbet sebez, kevesebb lőszer, és a szórása mint a kartácsnak. A késekkel meg annyit sem érünk, mert azonnal sokkolnak.
Ott az említett aranybank. Nem szoktam aranybankozni, eddig egyszer próbáltuk meg, az sem most volt. Azok alapján írok amit videókban látok, meg amit ide írtok.
Tehát. Az AKM/AK-47 (Kinek mi) alsó hangon kb 2.5-3 milliló között van. Számoljunk 2.8-al. Akkor még kell oda lőszer is, ami 15-18k/db, tehát számolunk 17-el. Egyedül menni az kész öngyilkosság, esélytelen, ezért a legtöbben minimum mennek 5-en, bár mi annó voltunk vagy 15-en. De számoljunk csak 5 játékossal. 5 Ak ára 14 millió forint. A lőszer is vicces téma, mert sokan már azon képesek hisztizni ha az ölükbe vágok 60 lőszert, ami ugye 2 tár. Tehát, számoljunk 90-el. A lőszer ára így 7.65 millió forint. Ez így 21 650 000 Ft. Alapból a kettő PSZ hoz 40 milliót, elvileg. Tehát a bevétel 18 350 000 forint. Ebből lehet venni lőszert, vagy ha elkaptak valakit akkor a csekket kifizetni. Az aranybank kifosztása 4 millió forint.
Esetleg ha elszeretnénk osztani akkor 8 millió fejenként, ám a kiadás 4 330 000 forint. Ez a pénz (3 670 000) a szerveren nem nagy pénz, sokan a zsebükben hordanak ennyit, vagy sokszorosát.
Ezek mellett próbáljunk úgy fegyvert/lőszert szerezni hogy néhány rendőr, vagy nyomozó úgy próbál buktatni hogy az illegálos haverját megkéri hogy hirdessen neki: "Fegyver/Lőszer érdekel". (Megtörtént eset, azt is tudjuk hogy melyik FK volt a ludas, de szerintem nem csak mi.)
 

Tamasi

Pötyögtető
Tulajdonos
v2
2019. 01. 06.
427
1 046
Egy másik bejegyzésben is kifejtettem, ide is leírom.

Ahogy azt a liveban is kifejtettem korábban, az OMSZ.-t az illegális élet felvirágoztatása követi. Kis türelmet kérünk :) Ötleteiteket pedig szívesen fogadjuk, hisz nagyon sok hasznos ötletet ad nekünk, melyik irányba forduljunk el.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.