Illegál - legál balansz

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Zuba

Újonc
2020. 03. 16.
10
35
V2 karakter
Ruslan Gridin
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Ruslan Gridin >

Ötleted:
< Legál-illegál balansz létrehozása>


Megjegyzés:
< A szerveren annyira érezhető, hogy a legalának mindent szabad, az illegálnak pedig semmit. Játszok itt pár éve megszakításokkal, annak idején voltam Bloods, Mara, Los Zetas és állam leader is. Akkor is megvolt ez a helyzet, de ennyire közel sem. Bármilyen ügynél szeretnék admint hívni, a 80%-a azt mondja, hogy nem intézheti az ügyet, mert abban a rendvédelmi frakcióban van. Régen volt CK-ra szabály, valami olyasmi, hogy nem lehet CK-zni a játékos beleegyezése nélkül. Mostanra ez sem probléma, az NNI-nek azt is lehet. Volt szó olyanról is, hogy nem lehet ticketet összeadni. Valahogy pont azokat követem el mindig, amit mindig össze lehet adni. Nem azon a pár millión vagyok fennakadva, hanem, hogy mindig úgy alakul, hogy lehessen. A kedvencem, amikor egy barátom autóját lefoglalta a NAV. Megkérdeztük az adminokat, hogy lehetséges-e, hogy elraboljunk egy navost és azt megfenyegetve, kihozassuk vele a kocsit Egy maffiaként ez nem lehetséges, mert nem lehet kibújni a ticket alól. Ez egy RP szerveren, hogy nem férhet bele? Illegálosként bármit szeretnél csinálni, ami nem hétköznapi, legyen az egy rendőr megfenyegetése vagy kényszerítése, az már nem engedélyezett. Nemrégiben bevittek, mert beléptem a frakció "HQján/Telepén" ahol éppen ment valami rendőri intézkedés, beléptem, se szó, se beszéd, már vittek is be. Mikor megkérdezem, hogy miért akarnak bevinni, IC semmire nem válaszolnak, amikor azt mondtam, hogy nem szállok be addig, amíg nem mondják meg, hogy miért visznek be, akkor elővette a fegyvert a rendőr és mint egy kivégzésen, elkezdett visszaszámolni, meg célozgatni a fegyverrel. Nyilván, ez nem számít szereptévesztésnek.[/SIZE][/SIZE] [IMG width="282px"]https://cdn.discordapp.com/attachments/831889830895157251/846047556940333117/unknown.png[/IMG] [SIZE=5][SIZE=5][2021-05-23 16:58:04] [Output] : Jack Savaries megbüntetett 400000 ft-ra. Oka: RSZT. [2021-05-23 17:11:07] [Output] : Jack Savaries megbüntetett 1000000 ft-ra. Oka: REM RUM RMA. Egyszerűen a szerveren nem éri meg illegálosnak lenni, mert a rendvédelmi frakik tömöttek, és egy emberrablásra is 60 rendőr jön ki. Nem értem a részükről, hogy ezt, hogy lehet egyáltalán élvezni. [B]A rendőr csakis felszólítás után lőhet, kivéve, ha a célpont már előbb tette azt, fegyvertelenre lőni szigorúan tilos. (Ez alól nem kivétel az ATM rablás, és a vízben való menekülés)[/B] Létezik ilyen szerverszabály, számtalanszor lőttek már a kocsimra úgy, hogy nem volt nálam fegyver, ilyenért még a büdös életben nem láttam jailt kapni rendőrt. [B] Tilos az indokolatlan fegyverviselés.[/B] Ez szintén nem vonatkozik a rendőrökre, mert az, hogy kimegy igazoltatni az autókat, az elég indok arra, hogy nála egyen egy Desert, egy Spaz meg egy Mp5. Make sense.[/SIZE][/SIZE] [IMG]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/190229872_527777498392700_223424092068880316_n.png?_nc_cat=102&ccb=1-3&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=KqQhivL3WZ4AX89Ln7g&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=49f2d0b7821aa7a1ca272d3681e70da1&oe=60CE2FE1[/IMG] [SIZE=5][SIZE=5]Mivel nincsen semmi ellenőrzés rá, önkényesen tesznek minden autóra körözést, meg megfigyelést, akkor is jön az egész vasudvar, mikor nem csinálok semmit. A legál frakciók ingyen kapnak 100+ lőszert minden dutynál, végtelen mennyiségben dutyzhatnak, ellenben az illegál nemhogy nem kap semmit, még lehetőségünk sincs lőszerhez jutni még frakció szinten sem, nincs hajó, nincs lőszeres NPC, semmi. A rendőrök ingyen lövöldöznek, nekünk meg az M4 lőszer 15-20 ezer darabáron lövöldözhetünk, szóval, ha 100 lőszert ellősz egy lövöldözésnél az alaphangon 2 milla. Ennyit lassan az adott RPből nem is keresel. A kevlárról ne is beszéljünk, hogy minden rendőr halhatatlan, 350ért vehetsz heroint, amiből kb 1,5 kell, tehát kb 500k. Az egyik banda csinál egy bulit a saját helyükön, már 20 navos ott is van és szétverik az egészet, mert ugye náluk simán lehet nagykaliber bármilyen esetben, szembe sem szállhatunk velük, mert nálunk ugye nem lehet csak úgy. Minden RP-t ellehetetlenítenek. IRL példán alapulva, Pablo Escobar emberei rakatra ölték a rendőröket, amiért keresztbe tettek neki, ha ezt a szerveren bárki megcsinálná, még ha minden rendőr fejére vérdíjat is tűzne ki, egy szempillantás alatt kapna mindenki DM, meg NonRP jailt, aki részt vett ebben. Ha egy rendőr nyitva hagyja a kocsiját, akkor 3 milla értékben vehetsz ki belőle bármit, nyilván ilyen esetben a fegyverboltos árak vannak, tehát egy sörétes már nagyjából 3 milla (lol) Ha téged elkapnak, akkor elveszik a kulcsaidat/kényszerítenek, hogy nyisd ki és az összes kocsidat átnézik, amit csak tudnak, és ami illegál van benne, azt már vitték is. Itt hol van a 3 milliós határ? Egyszerűen 0% esélye van boldogulni bármilyen illegál frakinak. Ez okozza valószínű azt, hogy a bandák nem nagyon léteznek a szerveren, jelenleg 1-ről tudok, a maffiákkal is ugyan ez a helyzet, hogy nincs miből illegális bizniszeket vinni. IRL egy maffia szervezet elképzelhetetlen pénzzel rendelkezik és nem kell a tagoknak saját lőszerrel lövöldözni, meg kuporgatni a pénzt. Az illegál frakik nélkül kit akarnak elkapni a rendőrök? Ha mi nem vagyunk, akkor a rendvédelemnek sem lesz RP-je, maradhat a piroson átmenős ticketek, Nem gondolom, hogy ez nektek szórakozás lenne, vagy ki tudja. Ahhoz, hogy nektek legyen szórakozás, minket is hagyni kéne kicsit boldogulni. Ha valakinek lenne hasonló ötlete, pontja, ami illegálosként szúrja a szemét, akkor várom a kommentben, hátha kicsit fel tudjuk nyitni az illetékesek szemét. A rendőri visszaszámolás a kivégzés előtt képen[/SIZE] [IMG]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/190591656_1211174052680834_8713965572232252854_n.png?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=g6PbhdcUQHEAX_ZCTDk&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=ed2479bc8904e0d5ac2a673d5effe1c5&oe=60D147B2[/IMG] [SIZE=5]>
 
Utoljára szerkesztve:

Balage.

Az év Adminisztrátora | 2022
2020. 05. 25.
1 519
3 614
Pécs
V2 karakter
Balage Guerrini
ki kéne tiltani az összes rendvédelmist
Huhh, hát ezen jót röhögtem. Illetve van olyan ember, aki ezt a HSZ-t "tetszik" reakcióval illeti? :geek:

Az ötlettel kapcsolatban: Bár nem tartozok/tartoztam semmilyen illegális, rendvédelmis frakcióba, az elmondottak , valamint a külsősként észlelhető dolgok alapján az ötleteddel/felszólalásoddal teljes mértékben egyet értek.

Való és igaz igaz, hogy a legális rendvédelmi FK-knak sokkal több minden meg van engedve, és az illegális FK-k pedig eléggé le vannak korlátozva.

Itt nem az lenne a cél, hogy a rendvédelmi FK-kat ellehetetlenítsék és fordítva süljön majd el a dolog, hanem az, hogy ha már az Illegál ilyen mértékben kockáztat, hogy kicsit feljebb törjön akár anyagi, akár RP szinten, akkor a 2 fél megközelítőleg egyenlő/nem hardcore különbségű erőforrásokból "csaphasson össze", mert így tényleg nincsen sok értelme Illegális frakciót választani.

Minden esetre remélem, hogy lesz megoldás találva erre a témára, és részben kiegyenlítik a Legál-Illegál közötti hézagot.
 
B

Bodo

Régen volt CK-ra szabály, valami olyasmi, hogy nem lehet CK-zni a játékos beleegyezése nélkül. Mostanra ez sem probléma, az NNI-nek azt is lehet.
Szevasz, jelenleg a Nemzeti Nyomozó Iroda emberei megalapozottan, és indokoltan tehetnek ilyet. Természetesen ez sem egy kivégzés, hanem hivatalos módszerekben nyílvánul meg, Ezt csak egy metódusban tehetik meg, életfogytig tartó fegyház. Ezen kívül mást nem tehetnek meg, ha bármi ilyet észlelsz, akkor bátran keress fel engem, vagy a többi leadert.

A képen pedig Rendőrség részéről láthatóak kollégák, innentől pedig a felesleges rágalmazásokhoz már nincs köze a frakciónak.


A vezetőség, és a leaderi csapat folyamatosan arra törekszik, hogy mindkét fél egységes erőkkel induljon. Jelenleg a rendvédelem vaskos szabályokhoz van kötve. Te ezeket sajnos nem látod, mert gyanítom, hogy rendvédelemhez közöd sem volt. Azt pedig nem nevezném illegálozásnak, hogy az aranymatricás venomos E60-al "csigidigi"-zel.
Illegál életnek eléggé sok fajtája, és oldala van. Van olyan, aki csak poénból menekül, aktívan darál, vagy pedig rendesen nyomja a maffiaRP lényegesebb dolgait.
Egyszerűen 0% esélye van boldogulni bármilyen illegál frakinak. Ez okozza valószínű azt, hogy a bandák nem nagyon léteznek a szerveren, jelenleg 1-ről tudok, a maffiákkal is ugyan ez a helyzet, hogy nincs miből illegális bizniszeket vinni.
Sajnos ebből a hozzászólásból le lehetett szűrni, hogy melyik fajta "illegálozást" csinálsz. Jelenleg 4 darab maffia, és 1 darab banda működik a szerveren. Mindegyik illegális szervnek van saját cége, amit rendesen be is jelentenek. Aktívan lövöldöznek, RPznek, csinálják rendesen.

Az a kijelentés, hogy el vannak nyomva, erősnek érzem, viszont nem alaptalan. A fegyverhajó kivétele után 2-3 hónappal kezdődött a 2021-es lőszerválság. Ekkor bekerült egy újabb változata a hajónak. Ez horribilis volt, minimális lőszer, szinte semmit se adott. Jelenleg is ez van bent. Ezzel nem elnyomva, hanem nehezítve van a helyzetük.
Én lennék a legboldogabb, ha lenne lőszer, és fegyver a szerveren. Ha nincs illegál, akkor nincs NNI.
Szép napot.
 

Zuba

Újonc
2020. 03. 16.
10
35
V2 karakter
Ruslan Gridin
Haha, teljesen igazad van. Fogalmam sincs semmiről. Ha ezt a fajta RP-t tolnám is kevésbé lenne káros, mint amit itt sokan űznek :)
 

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
Szevasz, jelenleg a Nemzeti Nyomozó Iroda emberei megalapozottan, és indokoltan tehetnek ilyet.
Ez mikor lett megbeszélve? Eddig ilyen sosem volt, és egy ekkora kaliberű változatásról illene tájékoztatni az embereket.

Ez egyáltalán nem fair hogy a másik fél beleegyezése nélkül szabad CKzgatni embereket, de természetesen ha egy maffia tudja hogy nyomoznak utánuk, álmodni sem merhet arról hogy ki CKzon egy NNI-st, ezzel véget vetve a nyomozásoknak.

Sajnálom, de egy forum hozzászólás nem lesz elég ahhoz hogy a közösség elfogadja azt hogy egy random nyomozónak meg legyen engedve hogy CKzon embereket, kőkemény 1 hét nyomozás után.
 

exito

🙂
2020. 08. 13.
333
1 920
London
V4 karakter
Dario Staletti
A lőszerek rendezése biztos hogy nagyon feljavítaná az illegált, és ezen remélhetőleg már dolgoznak Drefték. Azzal én is egyetértek, hogy részben meg van kötve az illegál keze (a nem mindennapi dolgokat kapásból leszólják az adminok), viszont a legnagyobb gond itt a gondolkodással van. Tömérdeknyi lehetősége van minden illegálnak RP téren, ha tudjátok hogy a nyakatokon van az NNI, akkor vegyetek vissza, szerezzetek belsős embert, vagy keményen álljatok ellen. Az LCN két hónapja például teljesen jól reagált a nyomozásokra, az egyik főnyomozót sikerült is faszán - új RP helyzetet kreálva - CK-zni. Továbbá ott a lehetőség a maffiaháborúra, egymás közötti viszonyok rendezésére, plusz akciózások, nyomozások egymás ellen stb.

Másik dolog meg hogy sok embernek azért megy el a kedve az illegáltól, mert megfúr három ATM-et, és egyből minősítik a frakcióját (főleg rendvédelmisek). Ahogy a főposztban is leírták, örülni kellene az akcióknak, mert nélkülük a rendvédelem csak ülne a seggén. Egymás lenézése nem visz előre senkit.

Másrészről pedig jó hogy leírtad itt a panaszokat is, de célravezetőbb lenne az eset után panaszt nyitni az illetőre, vagy TS-en felkeresni egy leadert. Az NNI-ben például direkt van IC panasz rész, ahova le lehet írni olyanokat, hogy mondjuk összeadták a ticketet, hibásan jártak el, vagy nem megfelelő stílusban nyilvánultak meg. Végülis ezek is RP helyzeteket hoznak létre, nem?

Végszó: jó lenne ha több lőszerszerzési lehetősége lenne az illegálnak, esetleg ha drogot az elejétől a végéig csak ők csinálhatnának, és ha lazább szabályok lennének rájuk vonatkozóan (például viselhessenek fegyvert engedély nélkül).
 

Malloy

? ?
Támogató
2019. 01. 18.
275
112
Szlovákia
LV karakter
Nico Fuentes
V2 karakter
Kyle Ariza😼
Véleményem szerint full korrekten leírtad, ami a valóság. Utóbbi időben egyre kevesebbet játszok már, illetve nem vagyok már semmilyen frakció tagja, viszont tény, hogy az illegál eléggé elnyomott a legál frakciókhoz képest. Véleményem szerint, az m4 csak a TEK, illetve kis alosztályok számára legyen elérhető, de ez esetben is csak csomagtartóba rakva. Mivel engedéllyel hordható fegyveren kívül, más nem lehet alapból egy sima játékosnál, ezáltal nem túl fair az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: tommenxd

milcsu

virtuális karosszérialakatos
Very Important Person
2019. 01. 10.
475
2 225
Yashio, Saitama Preferecture, Japan
V4 karakter
Inaba_Togai
LV karakter
Uchima_Kenichi
V2 karakter
Yoshioka_Tsutomu
Szia, a leírtak nagy részéről volt szó már rszsz-en és be lesz vezetve a realitást minél közelebb hozva a szerver rendvédelmis életéhez.

Továbbá ezt inkább rendvédelemmel kéne megbeszélni, hogy az illegál hol érzi magát elnyomva illetve, hogy szerintetek milyen változtatások érhetnék a szervezeteket.

Ha felkeresel engem vagy @Neumann-t akkor ezeken tudunk változtatni illetve tájékoztatni téged, hogy mi lesz már megvalósítva azokból amiket leírtál.
 

Bankos

Újonc
2019. 01. 30.
66
105
27
V4 karakter
Jaqen Fairley
LV karakter
Adelmo Manzano
V2 karakter
Dequen Blake
Rengeteg igazságot olvastam ebben a kis ötletben! Az NNI konkréttan szét MG-z minket bandásokat.. Nem egy esetben történt olyan, hogy friss konkréttan pár perces nevet ki MG-ztek... Tudták jelentésben az illető teljes nevét.. Egy razzia során, amit azt hiszem sőt biztos, hogy Ricsi live-olt Twich-en, ki MG-ztek engem is mint a banda vezetőjét... Soha egy banda tagom se használja a valódi nevét, mindenkinek beceneve van, pont az ilyen esetek elkerülése miatt. De ők tudták az én nevem, mikor rá kérdeztem, hogy honnan tudják értelmes választ sajnos nem kaptam, pedig egy f12-őt nem ártott volna nyomni, ha konkréttan egy egész szervezetet buktatnak le éppenséggel..
A másik, amit említettél, a NAV-os bulis rész... A szerveren banda formában csak mi működünk! Semmilyen roleplay szituációnk nincs csak is kizárólag az egymás közötti RP.. Ami lássuk be x idő után eléggé unalmassá válik. Amint említettem nincs másik banda így a rivalizálás vagy hasonlók szóba sem jöhetnek.. Nálunk az ATM, emberrablás és társai nem játszanak, mivel nem vagyunk annyian az előbb emíltett arányokhoz képest és nem is nagyon reális szerintem a mi oldalunkról. Ezért próbálunk a civilekkel RP-zni amit kocsmázással próbálunk megoldani, de sajnos lehetetlen... Egy hirdetésre körül belül 10-20 NAV-os, NNI-s rosszabb esetben PD-s is meg jelenik teljes harcidíszben és tökre vágják azt a picike kis RP-t ami jut nekünk a szerveren..
Mi is abba a stádiumba jutottunk, hogy küzdünk a fentmaradásért..
Sajnos ha ezen nem változtat valaki, vagy valami akkor mi is csődöt mondunk.. Már csak egy reményünk van a frakció fejlesztés!
Említetted a vissza számolós dolgot a rendvédelem oldaláról, ezt mi is át éljük konkréttan minden "RP szituációban", ha arra kerül sor..
Illetve azt vettük észre, hogy a rendvédelem oldaláról, mi illegálosok, civilek nem is kellünk nekik a rolplay-hez.. Teljesen ignorálnak minket.. Mintha ott se lennék, mindegy mit ír az ember IC vagy OOC csinálja amit bindelt, amit akar.. A villám gyorsaságával... Sok esetben még az OOC-t sem veszik figyelembe, sőőőt ki is kapcsolják azt.. Ezzel megfosztanak minket egy felülettől, ahol mi fel tudnánk venni velük a kommunikációt karakteren kívül... Olyan érzete van az embernek, hogy olyankor el is mehet kekszet kapálni, tarhonyát szedni, mert úgy sin cs bele szólása abba a szituációba.. Konkrétan mint játékos abban a pár percben nincs is rá szükség, csak a karakterére, ez viszont nagyon le lombozó... Viszont így nem is csodálkozom azon, hogy nincs nagyon banda a szerveren... 4 banda script van jelenleg a szerveren, abból 2 van bent. A McCormik és mi El Monte Flores a Mara Salvatruca és a Hells Angels nincs bent.. Ami nekünk sajnos nagyon nagy hiány...
MAffia van bent vagy 4-5 darab most jelenleg a szerveren, az máskérdés mennyire pörögnek, de Banda csak 1 van és egy farm......
Szóval mi szívjuk meg a legjobban, minden rolplay-től el vagyunk lehetetlenítve és napról napra fogytatkozunk....
 

pableszko

Újonc
2020. 04. 21.
20
11
V4 karakter
bailey mann
LV karakter
-
V2 karakter
zacarias pilego
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Ruslan Gridin >

Ötleted:
< Legál-illegál balansz létrehozása>


Megjegyzés:
< A szerveren annyira érezhető, hogy a legalának mindent szabad, az illegálnak pedig semmit. Játszok itt pár éve megszakításokkal, annak idején voltam Bloods, Mara, Los Zetas és állam leader is. Akkor is megvolt ez a helyzet, de ennyire közel sem. Bármilyen ügynél szeretnék admint hívni, a 80%-a azt mondja, hogy nem intézheti az ügyet, mert abban a rendvédelmi frakcióban van. Régen volt CK-ra szabály, valami olyasmi, hogy nem lehet CK-zni a játékos beleegyezése nélkül. Mostanra ez sem probléma, az NNI-nek azt is lehet. Volt szó olyanról is, hogy nem lehet ticketet összeadni. Valahogy pont azokat követem el mindig, amit mindig össze lehet adni. Nem azon a pár millión vagyok fennakadva, hanem, hogy mindig úgy alakul, hogy lehessen. A kedvencem, amikor egy barátom autóját lefoglalta a NAV. Megkérdeztük az adminokat, hogy lehetséges-e, hogy elraboljunk egy navost és azt megfenyegetve, kihozassuk vele a kocsit Egy maffiaként ez nem lehetséges, mert nem lehet kibújni a ticket alól. Ez egy RP szerveren, hogy nem férhet bele? Illegálosként bármit szeretnél csinálni, ami nem hétköznapi, legyen az egy rendőr megfenyegetése vagy kényszerítése, az már nem engedélyezett. Nemrégiben bevittek, mert beléptem a frakció "HQján/Telepén" ahol éppen ment valami rendőri intézkedés, beléptem, se szó, se beszéd, már vittek is be. Mikor megkérdezem, hogy miért akarnak bevinni, IC semmire nem válaszolnak, amikor azt mondtam, hogy nem szállok be addig, amíg nem mondják meg, hogy miért visznek be, akkor elővette a fegyvert a rendőr és mint egy kivégzésen, elkezdett visszaszámolni, meg célozgatni a fegyverrel. Nyilván, ez nem számít szereptévesztésnek.[/SIZE][/SIZE] [IMG width="282px"]https://cdn.discordapp.com/attachments/831889830895157251/846047556940333117/unknown.png[/IMG] [SIZE=5][SIZE=5][2021-05-23 16:58:04] [Output] : Jack Savaries megbüntetett 400000 ft-ra. Oka: RSZT. [2021-05-23 17:11:07] [Output] : Jack Savaries megbüntetett 1000000 ft-ra. Oka: REM RUM RMA. Egyszerűen a szerveren nem éri meg illegálosnak lenni, mert a rendvédelmi frakik tömöttek, és egy emberrablásra is 60 rendőr jön ki. Nem értem a részükről, hogy ezt, hogy lehet egyáltalán élvezni. [B]A rendőr csakis felszólítás után lőhet, kivéve, ha a célpont már előbb tette azt, fegyvertelenre lőni szigorúan tilos. (Ez alól nem kivétel az ATM rablás, és a vízben való menekülés)[/B] Létezik ilyen szerverszabály, számtalanszor lőttek már a kocsimra úgy, hogy nem volt nálam fegyver, ilyenért még a büdös életben nem láttam jailt kapni rendőrt. [B] Tilos az indokolatlan fegyverviselés.[/B] Ez szintén nem vonatkozik a rendőrökre, mert az, hogy kimegy igazoltatni az autókat, az elég indok arra, hogy nála egyen egy Desert, egy Spaz meg egy Mp5. Make sense.[/SIZE][/SIZE] [IMG]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/190229872_527777498392700_223424092068880316_n.png?_nc_cat=102&ccb=1-3&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=KqQhivL3WZ4AX89Ln7g&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=49f2d0b7821aa7a1ca272d3681e70da1&oe=60CE2FE1[/IMG] [SIZE=5][SIZE=5]Mivel nincsen semmi ellenőrzés rá, önkényesen tesznek minden autóra körözést, meg megfigyelést, akkor is jön az egész vasudvar, mikor nem csinálok semmit. A legál frakciók ingyen kapnak 100+ lőszert minden dutynál, végtelen mennyiségben dutyzhatnak, ellenben az illegál nemhogy nem kap semmit, még lehetőségünk sincs lőszerhez jutni még frakció szinten sem, nincs hajó, nincs lőszeres NPC, semmi. A rendőrök ingyen lövöldöznek, nekünk meg az M4 lőszer 15-20 ezer darabáron lövöldözhetünk, szóval, ha 100 lőszert ellősz egy lövöldözésnél az alaphangon 2 milla. Ennyit lassan az adott RPből nem is keresel. A kevlárról ne is beszéljünk, hogy minden rendőr halhatatlan, 350ért vehetsz heroint, amiből kb 1,5 kell, tehát kb 500k. Az egyik banda csinál egy bulit a saját helyükön, már 20 navos ott is van és szétverik az egészet, mert ugye náluk simán lehet nagykaliber bármilyen esetben, szembe sem szállhatunk velük, mert nálunk ugye nem lehet csak úgy. Minden RP-t ellehetetlenítenek. IRL példán alapulva, Pablo Escobar emberei rakatra ölték a rendőröket, amiért keresztbe tettek neki, ha ezt a szerveren bárki megcsinálná, még ha minden rendőr fejére vérdíjat is tűzne ki, egy szempillantás alatt kapna mindenki DM, meg NonRP jailt, aki részt vett ebben. Ha egy rendőr nyitva hagyja a kocsiját, akkor 3 milla értékben vehetsz ki belőle bármit, nyilván ilyen esetben a fegyverboltos árak vannak, tehát egy sörétes már nagyjából 3 milla (lol) Ha téged elkapnak, akkor elveszik a kulcsaidat/kényszerítenek, hogy nyisd ki és az összes kocsidat átnézik, amit csak tudnak, és ami illegál van benne, azt már vitték is. Itt hol van a 3 milliós határ? Egyszerűen 0% esélye van boldogulni bármilyen illegál frakinak. Ez okozza valószínű azt, hogy a bandák nem nagyon léteznek a szerveren, jelenleg 1-ről tudok, a maffiákkal is ugyan ez a helyzet, hogy nincs miből illegális bizniszeket vinni. IRL egy maffia szervezet elképzelhetetlen pénzzel rendelkezik és nem kell a tagoknak saját lőszerrel lövöldözni, meg kuporgatni a pénzt. Az illegál frakik nélkül kit akarnak elkapni a rendőrök? Ha mi nem vagyunk, akkor a rendvédelemnek sem lesz RP-je, maradhat a piroson átmenős ticketek, Nem gondolom, hogy ez nektek szórakozás lenne, vagy ki tudja. Ahhoz, hogy nektek legyen szórakozás, minket is hagyni kéne kicsit boldogulni. Ha valakinek lenne hasonló ötlete, pontja, ami illegálosként szúrja a szemét, akkor várom a kommentben, hátha kicsit fel tudjuk nyitni az illetékesek szemét. A rendőri visszaszámolás a kivégzés előtt képen[/SIZE] [IMG]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/190591656_1211174052680834_8713965572232252854_n.png?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=g6PbhdcUQHEAX_ZCTDk&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=ed2479bc8904e0d5ac2a673d5effe1c5&oe=60D147B2[/IMG] [SIZE=5]>
Teljesen támogatom amit leírtál, sajnos tényleg nem tudunk sok mindent csinálni illegálban nagyon megvan kötve a kezünk.
 
  • Tetszik
Reactions: dani520
2020. 01. 12.
50
116
22
Kiskunmajsa
kpss.su
V4 karakter
Eduard Konrov
LV karakter
Che Carrera
V2 karakter
Ghadaffi Muhammar
Volt lehetőségem frakciót vezetni, 10-15 napi szinten aktívan tevékenykedő taggal, azonban amikor azt a fülest kaptam hogy a TEK rangjait közel félszáz ember bővíti, az agyam eldobtam. Ennek már ide s tova egy éve azonban ahogy nézem, az erőviszonyok lényegében nem változtak, sőt az emberfölény mellett a soha ki nem merülő lőszer, kevlar és szimplán hatékonyabb tűzerő (m4 mp5, spas) van a rendvédelmi szervek felhozatalában. Lőszertéma, mindig is gyászos volt a helyzet, spórolni kellett, de az, hogy az érdemi töltényszerzést azaz a régi hajót kivették, ugyanakkora tudatos és előre kitervelt kicseszés az illegállal, mint amikor behozták az "indokolatlan fegyverviselés" szabályzati pontot. Napról napra egyre nyilvánvalóbb, hogy ha nincs ammo, fegyver, az illegál megszűnik létezni, az lesz a nagy pofára esés lehet a Kolompár Tivadar kaliberű játékosokat nyüstetni éjt-nappallát. Reflektálnék Bodo egy előbbi hozzászólására. Mielőtt belekezdenék, az egészben egy csepp személyeskedést nem rejtek el, ezek a sérelmek mára már megközelítőleg egy éve történtek. Térjünk a lényegre, nem tetszik egy bizonyos frakció bizonyos tagjának az eljárásmódja, vagy bármi más ami míg szerverszabályzati pontba nem ütközik, de frakciószabályzat határait bőven átlépi? Tegyél panaszt az adott frakció leaderénel! Ja, jó vicc ha ketten lennék akkor sem tudnám az összes kezemen megszámolni hányszor halottam ezt. Általában ezt követi, hogy keresheted az illetékest, közel s távol nem találod, nem ér rá, nem érdekli. Talán néhány alkalommal adatott meg nekem az az átmeneti sikerélmény, hogy az általam panaszolt felet a leader az én jelenlétemben számon kérte, amit további öt-hat frakciótag/haver igenember követett, elvégre hat ember igaza nagyobb validitással bír mint egyé. Száz szónak is egy a vége, régebben a frakció panasz nem ért semmit, remélem ez változott
Szembeötlően nagy az imbalansz évek óta, nem hiszem, hogy ez a téma fog áttörő változásokat hozni, mindenesetre reménykedni lehet
 

PENTA

i'm not afraid of an army of lions led by a sheep.
Támogató
2019. 01. 18.
171
527
23
Kazincbarcelona
V4 karakter
❌
LV karakter
evon westby
V2 karakter
guillermo cuevas
oof
Először is ha az illegál lehoz egy-két rabot, az valakinél azt jelenti, hogy nincsenek elnyomva, akkor elég komoly gondok vannak.
Másodszor ha valakinek az illegál rp annyiban nyílvánul meg, hogy mennek rabokra, akkor szintén komoly gondok vannak.

Azokhoz tudok társulni, @Bankos társaságában akik régen is nyomtak illegált. 2016 óta rp-zek bandást, szóval van viszonyítási alapom. A jelenlegi rendszernek köze nincsen a régihez. Ha csak a tagok száma alapján nézzük a részeket sem. *Lásd 1 banda a szerveren*. Fejemet fogom sokszor mik történnek mostanában.

Az ügyintézés közben minden IC és OOC ignorálása egyszerűen nevetséges.
Egy személyes eset:
*Nem mondok frakciót* kadétja a banda HQ-n kipattan a kocsiból, kétszer felszólít, majd sokkol, bilincsel. Onnantól kezdve semmi IC-re semmi OOC-ra nem reagálva, elmegy lövöldözni, majd egy fél óra múlva visszajön, hogy velem is intézzen valamit. Addig meg bilincsben pislogok csak.
Másik személyes eset:
HQ-n parkoló kocsit a felügyeletes előkelően teszi fel a platóra, úgy hogy az egész banda ott áll a kocsi mellett. 4-en ráfogják a fegyvert, és kiabálnak vele IC és OOC. Ő lelkesen visszapattan a kocsiba, és elhajt. Well...

Rivális bandák abszolút nem állnak rendelkezésre, innentől ahogyan előttem is mondták, csak a bandán belüli rp mehet, ami nem sokáig élvezetes.

Ticket összegének mértéke már az egekbe van. Arról nem is beszélve, hogy szórják őket ezerrel.

Lőszer abszolút elfogyott a szerveren. Nem azt mondom, hogy a régi állapot jobb volt, amikor Jóska Pista 5-ös szinten 3 M4-el, 2 csipával, és ezekhez fejenként 5k lőszerrel járt a biciklijében, de ez már sajnos nagyon a túloldal. Amikor már az illegál frakcióknak is össze kell kuporgatni a lőszert.

Ez az NNI-s CK-zás nekem mondjuk teljesen új, de inkább ne tudtam volna róla.

FYI: ez a komi nem beef, és nem bármelyik legális frakcióba beleállásnak készült.
 
Utoljára szerkesztve:

pasa

Exitus acta probat.
2019. 01. 09.
1 290
2 389
30
Pécs
ufff
Először is ha az illegál lehoz egy-két rabot, az valakinél azt jelenti, hogy nincsenek elnyomva, akkor elég komoly gondok vannak.
Másodszor ha valakinek az illegál rp annyiban nyílvánul meg, hogy mennek rabokra, akkor szintén komoly gondok vannak.

Azokhoz tudok társulni, @Bankos társaságában akik régen is nyomtak illegált. 2016 óta rp-zek bandást, szóval van viszonyítási alapom. A jelenlegi rendszernek köze nincsen a régihez. Ha csak a tagok száma alapján nézzük a részeket sem. *Lásd 1 banda a szerveren*. Fejemet fogom sokszor mik történnek mostanában.

Az ügyintézés közben minden IC és OOC ignorálása egyszerűen nevetséges.
Egy személyes eset:
*Nem mondok frakciót* kadétja a banda HQ-n kipattan a kocsiból, kétszer felszólít, majd sokkol, bilincsel. Onnantól kezdve semmi IC-re semmi OOC-ra nem reagálva, elmegy lövöldözni, majd egy fél óra múlva visszajön, hogy velem is intézzen valamit. Addig meg bilincsben pislogok csak.
Másik személyes eset:
HQ-n parkoló kocsit a felügyeletes előkelően teszi fel a platóra, úgy hogy az egész banda ott áll a kocsi mellett. 4-en ráfogják a fegyvert, és kiabálnak vele IC és OOC. Ő lelkesen visszapattan a kocsiba, és elhajt. Well...

Rivális bandák abszolút nem állnak rendelkezésre, innentől ahogyan előttem is mondták, csak a bandán belüli rp mehet, ami nem sokáig élvezetes.

Ticket összegének mértéke már az egekbe van. Arról nem is beszélve, hogy szórják őket ezerrel.

Lőszer abszolút elfogyott a szerveren. Nem azt mondom, hogy a régi állapot jobb volt, amikor Jóska Pista 5-ös szintén 3 M4-el, 2 csipával, és ezekhez fejenként 5k lőszerrel járt a biciklijében, de ez már sajnos nagyon a túloldal. Amikor már az illegál frakcióknak is össze kell kuporgatni a lőszert.

Ez az NNI-s CK-zás nekem mondjuk teljesen új, de inkább ne tudtam volna róla.

FYI: ez a komi nem beef, és nem bármelyik legális frakció beleállása miatt készült.

Teljesen jól látod a helyzetet. Más világ volt 16-17 ben. Jelenleg nem kicsit van az illegál több szempontból elnyomva. Itt vagy mi hamarabb komolyabb változás veszi kezdetét vagy kapufa lesz és akkor meg borult a harmónia.
 

Kara

2 uhr nachts?〽️
2020. 12. 25.
127
542
Hamburg
LV karakter
Taymor Webster
Teljes mértékben igaza van a topic írójának, egy árva bulit nem tudunk intézni a frakcióval mert egyből jön a rendvédelem (nav,nni rosszabbik esetben már a TEK is)
Hülyeségnek tartom azt, hogy egy RENDŐR m4 ekkel futkározik,spazokkal, rövid csövűvel, skines fegyvert még el lehet fogadni ha megteheti hát használja de M4,Spaz,Rövidcsövűvel.
Rengetegszer irritál mikor egy rendőr megjelenik egy M4es kaliberrel vagy esetleg nagyobbal.
Erre is lehetne kitalálni a rendőrség frakció leaderének valamit, mióta látni rendőrt M4 el a való életben egy utcán? Esetleg amerikában ahol a csomagtartóban tartsák. Illegál teljesen megvan álva a szerveren ez a fegyverhajó miatt, maga a koncepció nem rossz, hogy csak alkatrészt kaphassanak a játékosok illetve lőszert, de könyörgöm mire megy az ember kétezer sz*ros nézőkével és felső résszel illetve 50 lőszerrel, ezt is lehetne növelni szerintem.
A rendvédelmi szervek realitását is ideje lenne növelni, nem az, hogy végre egy dara egésznap járőröztem ki afkoltatom őket 15 percre.
Ehhez következik az atm 4 millió forint, szerintem az egész illegál azért csinálja ezt mert nem lehet mást csinálni a szerveren azon kívül, hogy hírdetgetsz.
Utána következik a rendvédelem szervektől való folyamatos MG, ha lelőnek admint hívok mert biztos bugoltatott vagy pgzett, ezt is hanyagolni lehetne tanuljatok meg veszíteni.
Illegál felé is lenne pár rossz szavam, egyszer nem láttam volna, hogy például egy Cartel vagy esetleg egy másik illegális szervezet oda jönne hozzánk "üzletelni", hogy áruljuk a helyi Cartel tudatmódosító szereit, mert ez lenne a dolguk, és tök fasza rp szituáció lenne belőle, de inkább autókáznak egésznap vagy esetleg HA rpznek egymás közt azt csinálják.
McCormick Paradise van ez a frakció láttam már érdekes dolgokat az sgs szerverein de ez eléggé érdekes, idézem "Ha valaki a telkünkre lép azonnal le lőhessük" ezzel már is egy "DM" szituációt kialakítottak maguknak, ezek után pedig jön az, hogy ők nem fognak senkivel rpni.
Ha nem akartok rpzni másokkal akkor minek vagytok egy frakció leaderei?
Hatalmas káosz van a szerveren a frakciókban, ez ellen jó lenne valamit tenni.
@PENTA előttem mondta, hogy 1 banda van a szerveren akik naponta próbálnak egy fasza kocsmai rpt kihozni csak a rendvédelem az egészet el rontsa.
TEK frakcióban be kéne azt vezetni mint V3-on csinált @L1nk 20:00 ig nem kötelező a szolgálat de csak a TEK-es frakcióban lévők c11 esetén mehetnek ki, atm,ember rablás,ifb vel körözött járműre.
Illene azért pár ilyen dolgot bevezetni, nem hiszem el ha máshol meg tudták valósítani itt nem fogják tudni.
Volt az a szituáció mikor @Ricsi twitchen liveolt el mentek mellettünk rs7 el @milan al beszélgettek tsen, Ricsi mondta milán-nak "Van rp a szerveren" milán erre "Csoda" ez jól esett az egész frakciónknak.
 

Porozinko

Zöldfülű
2019. 10. 22.
204
1 076
Egyházasfalu
V4 karakter
Ladarrel Pitts
LV karakter
Owen Martinez
V2 karakter
Ratko Zebic
Na, hát igen. Írtunk már számtalan ötletet, a tűz óta nem hozták vissza a több lőszert a hajóra. A legnagyobb gond mégis néhány rendőr hozzáállásával van. Magyarázhat az ember neki, mondhatunk nekik bármit. Lehet bármilyen alibi, kofigás magyarázat, a legkisebb lófasz indokért is bevisznek, és pakolják a perceket. Volt már rá példa hogy olyan indokkal vittek be minket, mert az új autón körözés volt, és hiába mondom neki. Nagyon a jelentésre mennek egyesek. Minden szarra hívják az erősítést. Amikor fegyvert tolunk a srác hasához még neki áll feljebb, mert "csak" egy ember tartotta rá. Képesek beküldeni három embert egy túszejtésre, hogy mehessen 15 ATM-re. Az OOC chat néhánynak dísz, beszélhetünk neki, leszarja. A másik hogy néhány rendőr skin fejébe gyanúsan sok lőszer kell.



A másik. Értem én hogy unalmas a HQ RP, de már unom a csúsztatásokat, meg a kiforgatott mondatokat amit terjesztetek. Ha problémád van az FK-val akkor NEKEM írj, és ne a hátam mögött köpködj. Köszi! (Tudja kinek írom.) A másik hogy nem erről szól a topic.
 

Russo

Jesus loves me
2019. 01. 11.
417
951
21
Budapest
V4 karakter
Russo Giovanni
LV karakter
Jasper Barton
V2 karakter
Jesus Bolea
Most egy picit azért azt szeretném felhozni az egész ügyben, hogy persze lehetünk mi hibások mint rendvédelem, de azért egy picit a saját portát is söprögetni kéne.
Nem csak azt hajtani, hogy "rendvédelem így meg úgy".
Kommenteket olvasgatva 1 - 2 rendvédelmis player alapján elitélni, fikázni a rendvédelmis frakciókat biztos mulatságos, nekem mondjuk nem. OOC-t nemhiába kapcsoljákki néhányan.
Egyszer van rp, akkor is csak az OOC spam pedig még csak kérdeztek és meg se mozdultak se semmi.
Másik fele meg, nem egy vicces eset van amikor mennek a kis hergelések, kis ak-t elővesszük + kamerába túrunk, hogy a rendőr bácsi megkergessen.
De amúgy mint rendvédelmis saját szemmel nézve brutál sokat szenvednek az emberek pl. egy aktával @exito .
Az úr vagy 50 oldalt jegyzetelt, megfigyelt és tevékenykedett nem egy fraki megfigyelésével.
Én kitüntetném amennyi energiát beleölt ezeknek a megírásába, és összegyűjtésébe.
Azt meghagyom van igaz, de van túlzás is a kommentekbe amit nemtudom honnan szednek az emberek, de mulatságos.
Én csak 2018 óta vagyok a szerveren, de azóta csak a pénz és a playerek száma változott, lényeget azért ki nemhagyom.
Talán egy kicsit az emberek érdeklődése, de az is csak azért mert az MTA világában és a Youtube bugyrában a dara és a kereskedés ami nagyon felkapott na meg a rablás persze mert az kihagyhatatlan.
Nem tagadom én is hasonló dolgokat nézek, mert ahogy nem egy ember mondta 2021-ben már nem az rp a menő és az első.
Viszont ennek ellenére vannak még akiket érdekel, szóval annyira mégsem mentki a divatból.

Kormány infókat hamár csinálják szerintem fontos olvasgatni mivel sok tetszetős dolgot írnak oda.

Ui: Mindenkinek sok sikert és jó gamet. :)
 

pasa

Exitus acta probat.
2019. 01. 09.
1 290
2 389
30
Pécs
Lehet itt hadakozni a két félnek, erre van a Leader meeting. Természetesen ott nem sűrűn jönnek fel ezek a problémák. Össze kell írni és fel kell hozni.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Hát ez egy érdekes "Ötlet" lett, amely szerintem inkább csak a problémák leírása, a megoldás lehetőségeiről pedig még nem nagyon írt senki ötletet.
Nem vagyok sem a rendvédelmi frakciók sem az illegális frakciók tagja, viszont számomra annyira dühítő, hogy vannak olyan hozzászólások és panaszkodók, akik egy darabig rendvédelembe vannak majd illegálba. Ha illegál frakcióba kerül akkor van az: "el van nyomva az illegál, rendvédelem nem reálisan csinálja a dolgokat" rendvédelmi tagként: az illegál nincs elnyomva, a rendvédelem rp-sen mindent megfelelően csinál. Nem ez van ? Szerintem ez így van , le a kalappal azok előtt akik több éve vannak ugyan azon az oldalon és megtesznek mindent annak érdekében, hogy ez megfelelően működjön.
Úgy gondolom mind a két részről vannak problémák amelyeken kellene javítani.
Rendvédelemmel kapcsolatban:
Fejlesztés szükséges hozzá, de ha az adott frakcióknak lenne annyi, hogy a leader megtudja nézni ki mennyi időt volt duty-ban, akkor egész jól megoldhatnák, hogy ne jelentések alapján menjenek a heti elvárások hanem szolgálati idő alapján. Mert megértem, hogy a rendvédelmi frakciók tagjai ticketelnek, kitalálnak dolgokat amiért büntethetnek, mert ez az érdeke, hogy meglegyen a heti teljesítménye, meglegyen a jelentés az adott héten. Viszont ha idő alapján van nézve, akkor szerintem nem lenne ennyi felesleges igazoltatás, kitalált dolgok amelyekért büntetnek, valamint lennének olyan szituációk amikor a rendvédelmi tag elnéz egy egy dolgot.
Nézzük a boltok, kocsmák, szórakozó helyek hirdetését. Ilyenekre irl mikor indul ki rengeteg rendvédelmi egység? Néha az adott utca előtt elmegy egy-egy rendőrautó és ha olyan dolgot lát akkor megáll. Ha bejelentés érkezik akkor kimegy mondjuk egy egység és ha olyan hív még pár egységet vagy felettest.
Valamint szerintem nagyobb példát kellene mutatni a rendvédelmi tagoknak, mert néha egy egy frakció tag olyan stílust megenged magának, amelyet én egy szerelő tagtól nem fogadok el, nem hogy egy rendvédelmi tagtól. A másik a közlekedés, villogók nélkül, másik sávban közlekednek, olyan ütközéseket produkálnak, hogy néha ilyenkor elgondolkodom azon, hogy ilyenek miatt biztosítunk CASCO-t, hogy olcsóbban szereltethessenek? Ha nem lenne ennyire olcsó jobban figyelnének rá? Itt nem az üldözésekről van szó mert ott elnézhető, de van amikor nincs semmi akció, villogó nélkül száguldoznak, másik sávban közlekednek és társai. És ezek után büntetik a civil lakosságot a nem megfelelő közlekedésért. Nem csodálkozom, hogy rengetegen bosszankodnak emiatt, ha megfelelően, példamutatóan közlekednének a rendvédelmi tagok akkor szerintem mindenki jobban tolerálná azt, hogy megbüntetik őket ha nem megfelelően közlekednek.
Már én is elgondolkodtam, hogy videóznom kellene a közlekedéseket, és minden egyes ilyen esetnél felkeresek egy leadert, de szerintem egy idő után ezért nem kapna senki sem szankciót az adott frakción belül, mert elég kevés rendvédelmi tag maradna.

Illegális frakciók:
Nos azért itt is vannak olyan dolgok amelyeken szerintem javítani lehet az együttműködések érdekében. Tisztelet a kivételnek, de azért valljuk be elég sűrűn van olyan dolog, hogy a direkt üldözésekre megy egy-egy tag, aztán pedig probléma ha elkapják.
A másik szerintem egy illegális frakciónak nem csak a rablásból kellene fenntartania magát, tehát nem a bankrablásokból és ATM rablásokból. Erre írtam egy ötletet is amely segítené ezeket a szervezeteket a pénzszerzésben, kereskedésben, hogy amire éppen szükség van olyan tárgyhoz hozzá tudjatok jutni.
Személy szerint eltudnám képzelni hogy egy maffia elrabolhatna egy NNI frakció tagot, amelyet utána folyamatosan követnek, hogy információkat adjon ki, vagy hogy ha éppen az adott tagnál vannak a nyomozási akták akkor azokat elvenni tőle és társai, mert ez az RP-t is fellendítené valamint lenne esély arra, hogy a nyomozást akadályozzátok, mert szerintem a jelenlegi helyzetben nem igazán lehet a nyomozást akadályozni, bizonyítékokat eltüntetni, mert folyamatosan bővülnek csak azok az adatok.




Ami még ebben a témában szóba került az az MG. Hát sajnos elég sokszor észlelhető ez a szerveren, itt a szerver nagy része elköveti ezt. Szerintem ha már az NNI számára van a név megváltoztatása az MG-k miatt, akkor lehetne az illegális frakció tagoknak is. Valamint szerintem skinek alapján is elég sok MG merül fel, mert meglehet ismerni melyek azok amelyek csak frakció skinek, mert a civil skinekből eléggé kitűnnek, így szerintem civilek számára kellene olyan skinek elérhetővé tenni amelyek mondjuk hasonlítanak egy bandáshoz vagy egy maffiáshoz.

Szerintem a rendvédelem és illegál leadereknek közösen kellene olyan dolgokat megbeszélni amely mindenki számára jó, viszonylag egységes, hogy ne csak a rendvédelem vagy ne csak az illegál nyerjen. Rá kellene jönni, hogy ez mind a két fél számára érdek lenne, mert ha nem lesz illegális frakció akkor nehezen fog nagyobb akciókra kimenni a rendvédelem, vagy ha esetlegesen a rendvédelem nem lenne jelen akkor eléggé unalmas lenne úgy kipakolni aranybankot mint ha csak szimplán valaki bányászna és nem zavarja meg senki. Valamint ha a szerver 90%-a rendvédelmi tag akkor nem kell csodálkozni, hogy nincs taxis, nincs omsz-es tag, kevés a szerelő, vagy a most felmerülő dolog, hogy nincs elég illegál frakció és tag.

Szerintem a rendvédelmi frakciók maximális számát kellene lecsökkenteni 20fő-re, az adott esetben összesen 80 tag. Válogassák meg, legyenek ott akár a legaktívabbak, viszont aki nem fér a keretbe az ha darálni, akciózni szeretne akkor megy illegális frakcióba, ha pedig legál részen maradna akkor csatlakozna az egyéb legális szervezetekbe és mindenhol lenne viszonylag tag.

Én a véleményem leírtam, nem a jelenlegi helyzeten kell rágódni, nem csak leírni a problémát, hanem megoldásokat találni arra, hogy ez javítva legyen, esetlegesen meg legyen szüntetve.
 

Zuba

Újonc
2020. 03. 16.
10
35
V2 karakter
Ruslan Gridin
A lőszerek rendezése biztos hogy nagyon feljavítaná az illegált, és ezen remélhetőleg már dolgoznak Drefték. Azzal én is egyetértek, hogy részben meg van kötve az illegál keze (a nem mindennapi dolgokat kapásból leszólják az adminok), viszont a legnagyobb gond itt a gondolkodással van. Tömérdeknyi lehetősége van minden illegálnak RP téren, ha tudjátok hogy a nyakatokon van az NNI, akkor vegyetek vissza, szerezzetek belsős embert, vagy keményen álljatok ellen. Az LCN két hónapja például teljesen jól reagált a nyomozásokra, az egyik főnyomozót sikerült is faszán - új RP helyzetet kreálva - CK-zni. Továbbá ott a lehetőség a maffiaháborúra, egymás közötti viszonyok rendezésére, plusz akciózások, nyomozások egymás ellen stb.

Másrészről pedig jó hogy leírtad itt a panaszokat is, de célravezetőbb lenne az eset után panaszt nyitni az illetőre, vagy TS-en felkeresni egy leadert. Az NNI-ben például direkt van IC panasz rész, ahova le lehet írni olyanokat, hogy mondjuk összeadták a ticketet, hibásan jártak el, vagy nem megfelelő stílusban nyilvánultak meg. Végülis ezek is RP helyzeteket hoznak létre, nem?
Ha volt ilyen, az király, bennem valószínű bennem van az is, hogy az elmúlt időben nem láttam hajlandóságot ilyen RP-re, így kicsit megfeslett a bizalmam ebben. A maffiaháború meg minek? A közös ellenség ellen sincs összefogás, még ritkítsuk is egymást? :D

Ebben sem hiszek túlságosan, rohangálhatok 10 emberhez, akinek épp nem jó vagy nincs kedve foglalkozni vele, ha el is érem az at egy embert, akkor is félek tőle, hogy csak elpazaroltam az időmet, mert kéz kezet most. De prove me wrong.

Most egy picit azért azt szeretném felhozni az egész ügyben, hogy persze lehetünk mi hibások mint rendvédelem, de azért egy picit a saját portát is söprögetni kéne.
Nem csak azt hajtani, hogy "rendvédelem így meg úgy".
Kommenteket olvasgatva 1 - 2 rendvédelmis player alapján elitélni, fikázni a rendvédelmis frakciókat biztos mulatságos, nekem mondjuk nem. OOC-t nemhiába kapcsoljákki néhányan.
Egyszer van rp, akkor is csak az OOC spam pedig még csak kérdeztek és meg se mozdultak se semmi.
Másik fele meg, nem egy vicces eset van amikor mennek a kis hergelések, kis ak-t elővesszük + kamerába túrunk, hogy a rendőr bácsi megkergessen.
Ha valamit, akkor ezt megérte ideírni. "mi is hibázunk, de nézzétek a másikát, ő még rosszabb"
Kommenteket olvasgatva 1 - 2 rendvédelmis player alapján elitélni, fikázni a rendvédelmis frakciókat biztos mulatságos, nekem mondjuk nem.
VS
Másik fele meg, nem egy vicces eset van amikor mennek a kis hergelések, kis ak-t elővesszük + kamerába túrunk, hogy a rendőr bácsi megkergessen.

Prédikálsz, hogy 1-2 ember miatt van elitélve a rendvédelem, közben ugyan ezt csinálod :)

A másik szerintem egy illegális frakciónak nem csak a rablásból kellene fenntartania magát, tehát nem a bankrablásokból és ATM rablásokból. Erre írtam egy ötletet is amely segítené ezeket a szervezeteket a pénzszerzésben, kereskedésben, hogy amire éppen szükség van olyan tárgyhoz hozzá tudjatok jutni.
Személy szerint eltudnám képzelni hogy egy maffia elrabolhatna egy NNI frakció tagot, amelyet utána folyamatosan követnek, hogy információkat adjon ki, vagy hogy ha éppen az adott tagnál vannak a nyomozási akták akkor azokat elvenni tőle és társai, mert ez az RP-t is fellendítené valamint lenne esély arra, hogy a nyomozást akadályozzátok, mert szerintem a jelenlegi helyzetben nem igazán lehet a nyomozást akadályozni, bizonyítékokat eltüntetni, mert folyamatosan bővülnek csak azok az adatok.

Írtál pár jó dolgot, meg tökre értékelem, hogy próbálsz segíteni. Csak az illegálra vonatkozó pontjaidra reagálok: Nem genyózni akarok veled, mert tényleg segíteni akarsz, de nem érzed át a helyzetet, nem ismered pontosan, mivel ahogy látom, még soha sem voltál illegál FK-ban. Jó a feltételezés, de ez nem lehetséges sajnos. Más bevételi forrás nem nagyon van ezeken kívül, tekintve, hogy
1) Tegyük fel, hogy védelmi pénzt szerettünk volna szedni az autóbérlőben, ami a kórháznál volt. Nem ismerem, a srácot, de valószínűnek tartom, hogy hiába fenyegettük volna meg, hogy megöljük vagy szétverjük a kocsikat, ha nem fizet, nem vette volna komolyan a fenyegetést, mivel ha tényleg szétvertük volna, abban a pillanatban kaptuk volna az AJ-t, valami indokkal, hogy megkárosítottuk szegény srácot. A halál meg már senkinek nem elrettentés, 15 perc kávészünet és mehet a játék tovább.
2) Egy banda van, nem engedhetjük meg magunknak, hogy velük szarban legyünk.
3)nincs lőszer, vagy fegyver, amit a civileknek eladhatnánk, esetleg drogot lehet árulni, mert azt magunk is meg tudjuk csinálni, de hidd el, hogy nincs mindennap vevő 50-100 heroinos fecskendőre, másra meg pláne.
Szóval de, ezek a kis eventek jelentik egy illegál frakció bevételének a legnagynagyobb részét.

Az NNI-s példa meg abszurd.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.