IC jail korszerűsítése, RP/IC interakció ötletek

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

xabea

Barangoló
2019. 04. 14.
88
773
19
Debrecen
V4 karakter
Tac Frums
Nehogy már az befolyásolja már a "normális" emberekre vonatkozó rendszert, mert egy-két jómadár nekiáll püfölni a másikat unalmában. Azoknak járjon az OOC szankció, mint eddig, ha egyszerűen nem képesek viselkedni, főleg hogy nagyrészük civil, kis szintű. : - )

Teljesen nonszensz az 5 óra ezzel a rendszerrel. Fegyházban még le lehetett AFK-olni legalább, de mostmár azt sem lehet, mert 20 perc után 2 percig kell kocognod mire lemegy az AFK rólad. Ezzel csak az lesz elérve, hogy egyre kevesebb aktív illegálos lesz (ami még mindig jelentősen csökken, hiába van nyári szünet), arról nem beszélve, hogy a legál-illegál közti balansz már rég elveszett. A mostani rendszerek nagyrésze (összes legálos update), csak taszítja a játékosokat. Civilek kivonást kaptak az illegális dolgokból ezzel együtt, mert nem tart senki klubot már (heti 2 nem nagy durranás) és még rengeteg in character megközelítési lehetőség bukott.

Senki nem olyan munkára gondol, ahol mész 15 percig és kapsz 100.000 dollárt, meg 1 óra enyhítést. Véleményem szerint az lenne a legkivitelezhetőbb, hogy valami normálisabb, izgalmasabb munkát lehetne végezni (tehát nem talicska tologatás, meg fűnyírózás, hát ki az az őrült aki walkolni akar 4 órát), amivel pont annyit lehet megkeresni, mint amennyi a pénzbüntetés. Azesetben van jelentőssége az idő enyhítésnek, ha marad 300 perces a max börtönidő, de inkább teljesen el kéne engedni ezt a 300 percet.
 

godberi

Aktív fórumozó
Támogató
2020. 12. 25.
256
394
19
Kisvárda
V4 karakter
👑Ayden Cartier👑
LV karakter
Denzel Cartier
V2 karakter
❌
Én,személy szerint,egy olyan rendszert tudnék még elképzelni,mint a szopatós jail,csak IC formában.Tehát tegyük fel a gyártósori munka ami volt,neked össze kell szerelned különböző itemeket,és -2,3 perc.Szerintem ez nem lenne egy rossz dolog.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
503
5 519
Miskolc
V4 karakter
kwamie.burch
LV karakter
adelina.greek
A magam részéről hozzáteszem,hogy amennyiben IC az illető nem a legnagyobb tahóságot mutatja a rendvédelem felé a kihallgatása alatt,50% enyhítést mindenki megkapja.
Teljes mértékben értem, hogy szar lehet. Azonban abba is bele kéne gondolni hogy szerepekben gondolkodunk amit az adott karakter felvett. Nem fogja egy illegális életben jártas ember azt mondani neked hogy ,,igen biztosúr, nagyon sajnálom nem fog többet előfordulni" és egyebek, mondhatni megcsókolni a cipődet.
Van irl börtönben dolgozó ismerősöm, mondjuk ő csaj és csak a recepción van ahol ,,átveszik" az elítélteket, de ő mutatja meg melyik cella van a rendszerben előírás szerint és kíséri el oda azokat akik viszik a cellához. Nem egy és nem két alkalommal hallottam már tőle elmesélve, hogy az egész celláig vezető úton azt hallgatja, hogy mikor, hol, hogyan, illetve mekkora szerszámmal lenne a falhoz csapva, asztalra lökve, vagy bárhová odatolva és bla-bla. Mindenki el tudja ezt képzelni milyen verziókat kaphat még meg. Ez pedig csak egy magyar börtön, illetve nem is a durvábbik fajta. Nem, nem azoktól kapja meg akik be vannak zárva és elsétál ott előttük, hanem attól akit épp odavisznek. Szimplán azért mert ,,én vagyok a faszagyerek, de most elkaptatok, akkor csak megmondom már magamét nektek, ti suttyó szarok" elgondolással van 10 emberből 9.

edit: Csak itt sokaknál azzal is probléma van,hogy egy 30-40 ezres csekket megkap,mert jogosítvány,semmi kötelező item nincs nála,azután elkezd kurvaanyázni,meg hasonló,és ő van kiakadva mert a 30-40 ezres csekkből lesz 140ezres.Csak nem tudom hol reális,hogy megbüntetnek,és te elkezded az anyját szidni a rendőrnek,csak ilyenkor jön az,hogy nekem ilyen a karakterem.
Erre a részre nem reflektálok, ameddig valaki Blueberry felett campeli a stoptáblát és ha áthaladsz rajta, Gondatlan vezetést, elsőbbséget nem adtad meg, megvan törve a lámpád, nincs bekötve az öved bla-bla dolgot bindeli rád és rádteszi a közel 100k-s csekket és még rpzi azt nevet rajtad amikor kiállítja a csekket.. nem tudok normális véleménnyel lenni a másik oldal által leművelt dologról sem, ahogy logikusan ti sem a kurvaanyázó, rohadékozó emberekről akik a szemetekbe mondják. A fent leírtalakat ki tudja valaki hányszor éli meg naponta, hogy olyan véleménnyel legyen rólatok, amilyennel éppen van. ami után pedig teljes mértékben érthető az, hogy morcos rátok.
A kötszerért büntetést pedig alapból nem is lehet hová tenni, mivel logikusan van az EÜ dobozba, de kérik külön is valamiért. Pedig a legutolsó 20 éves EÜ dobozba ami még fel sincs bontva is van, ami bármelyik pillanatban lehetne használni.

De mindegy, nem sok értelme van értelme ebbe a részébe belemennünk, totál elkanyarodnánk a topic lényegétől.

Az offline büntetés letelése abból az apropóból nem nagyon baráti, hogy nem véletlenül játszik az ember ezzel a játékkal. Nem lelépni akar, hanem minél előbb kikerülni a jailből hogy mehessen ezzel a játékkal játszani tovább.
 
Utoljára szerkesztve:

GT

Barangoló
2019. 09. 07.
114
532
V4 karakter
Gregorio Taranto
LV karakter
Greg Tomkins
V2 karakter
Glukhar Tarasov
Előállítás időtartama kezdődhetne a helyszíni intézkedés kezdetével(mint ahogy amúgy irl is). Az alatt az időtartam alatt is csak telik az idő, amíg kihallgatnak, ellátnak, stb. Ez idő alatt is biztos szívesebben és aktívabban részt venne bárki az rpben, ha tudja hogy ez már legalább a börtön időből megy. Nem hinném hogy a jail parancs előtt nehéz lenne tálcázni egyet, megnézni logban hogy mikor lett felszólítva, lekérve stb, majd a köztes időt levonni a büntetésből.
 

Matus

földesúr
2019. 12. 20.
693
5 592
Gyöngyös City
V4 karakter
Laura_Mills 👹
LV karakter
Kerim Gulek 🎭
nem akarok millió sorokat írni mert valszeg úgysem lesz végig olvasva - vagy ha igen akkor meg jönnek a beefek, hogy áááá ez nagyon szar! (igen... igen... pont jól tudom, hogyan működik a communitynk)

nonszensz, hogy ÓRÁKRÓL kell beszélnünk amikor szóba kerül a jail. Ki a f. akarna 2-3-4 akár 5 órát is kényszerafkban ülni (?)
erre meg lehet tolni a szöveget, hogyha illegálozol akkor vállald a következményeket... de jól tudjuk, hogy aki ilyet írt az még sosem volt illegálban maximum az egyik szerelőtelepet erősítette jelenjétével...

na ja, szerencsére elkezdtem gta v rpzni és új dolgokat fedeztem fel. ha vissza nézzük csodás történelmünket akkor láthatjuk, hogy mindig a nyugat felé húzódtunk ( persze, voltak visszamaradottak de azok idővel lemorzsolódtak mert pfhőőő régimódi - gyengébb rendszer | aki meg nem hisz nekem, forgasson a kezében egy két történelem könyvet) minimalizálni kellene a jail-t MAXIMUM 1 órára. Jelenleg úgy néz ki a helyzet, hogy a törzsőrminek nekimész, elhajtasz majd ők CSH indokával bevisznek téged ami 75 perc wut? -jó... aztán ha olyan stílust képviselsz a kihallgatáson amilyet én képviseltem akkor akár 300 percre is berakhatnak! Tök jó nem?! :D Azt közben meg csak annyi történt, hogy laggból nekimentél de a vérpistike rádrántja az összes dolgot amit csak kitud olvasni a btkból. Utána két szép kezét összecsapva nyomja meg az enter gombot ami rádcsap 300perc kényszer afkot meg 300k ticketet, hogy azért hó végén is csak kenyért egyél - a zsírt nemtudod megvenni mert azért a szerelést is kell valahonnan finanszírozni.

száz szónak is egy a vége, súlyosan váltani kell mert ez a jelenelegi rendszer OOC büntetés egy IC kialakult szituációért. 25 percenként meg kell mozgatni az egeret amiközben jailben ülsz ( mert rpzni a cella falai között tuti nem fogsz - mondja ezt egy közel 400.000 perccel rendelkező játékos aki 80% illegálban volt :) )

tök jók az új kocsi rendszerek, csattog durrog repül, mindent tud amit kell - csak kicsit fordítani kellene minimális figyelmet az rpző nép felé is - ha már roleplay szerverről beszélünk - akkor ezt a közösséget kellene kicsit buzdítani arra, hogy tényleg roleplayezzenek.

na jólvan mentem vissza roleplayezni a szerverre
image.png

-vagyis... benyomok valami filmet közben meg nyomogatom a W gombot 20 percenként.
 

Bugeye

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 11.
419
1 928
23
Ózd
V4 karakter
Niko Sheffield
LV karakter
Anthony Scott
Sziasztok! Bár én már nem is emlékszem mikor voltam utoljára börtönben, attól függetlenül én is jópofa dolognak tartanám, ha lehetne dolgozni. Pl. lehetne valami anyagmozgató meló vagy bármi, nem tudom. De szerintem ezt úgy kéne megcsinálni, hogy a pénz kb. ne érjen semmit, amit kapsz érte, adjon 1 teljesített dolog után pl. 10$-t, amit arra használnál fel, hogy tudsz venni a börtönben kaját magadnak. Egy kaja ára mondjuk lenne 100$.
 

tommen.

2+2=5
2019. 01. 10.
1 073
3 880
18
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
LV karakter
Alyshia Kenrose Valrath
Bennem is pont ez fordult meg, hogy kajára váltani miért érné meg, amikor ugyan úgy böriben respawnol, ha éhen hal. Nem a pénzen van a hangsúly, csak hadd lehessen RP-zni. Most még annyira se lehet, mert a szervektől függően elkülönülnek a fogvatartottak, és egy 1x1-es cellában ácsorognak. Eddig legalább aki akart, tudott.

Ha már említve lett a Btk. Több ilyen joker van a rendvédelem tarsolyában. Például a rendőr előli menekülés, ami IRL egy kisebb fokú szabálysértés, és a büntetés súlyát valójában a menekülés érdekében lehetséges egyéb szabálysértések, bűncselekmények növelhetik. A bíróságon pedig egy bűncselekmény elkövetését követően a menekülés tényét súlyosbító körülményként vehetik figyelembe. De a rendőri utasítás megszegése is pontosan egy ilyen joker, a büntetés feltornászásához.
 

Kőváriii

Zöldfülű
Támogató
2019. 04. 27.
154
117
Bora-Bora
V4 karakter
Lars B Hallstein
LV karakter
Lion Keenway
V2 karakter
Layla Scarlett
egyszer voltam fegyhazban meg v3-on, azthiszem Ivano azaz az egyik nni leader(?) probalt rpzni a foglyokkal, valami besugo munkat ajanlott fel nekunk es cserebe kivett minket meg ilyenek, de hat erre se volt sok mindenki vevo
Valszeg sokaknak fontosabb a csgo-t, pubg-t játszani egy RP szerveren, meg a car seller simulatort, minthogy rp szituációkat hozzanak létre, vagy szitukban vegyenek részt, és emiatt nem csinálnának semmit, mert inkább le afkolják azt a 4 órát például. Pedig ez a besúgó RP egy tök jó vonal lenne, mind a rendvédelemnek, mind az illegálosoknak is.
 

Macseek

Lelkes fórumhasználó
2019. 08. 29.
390
974
V4 karakter
Dane Rees
LV karakter
Patrycja Grzelak
besúgó RP egy tök jó vonal lenne
Ezzel csak az volt a legnagyobb baj hogy az illegalis seenion hirdetes telefonszamokat kellett lediktalnom, ez szerintem nem volt rps benne
De ne kanyarodjunk el a tematol
 

Kökény

Aktív fórumozó
Támogató
2020. 12. 29.
247
552
23
Budapest
V4 karakter
🇨🇴 Ferran Gaviria 🇨🇴
LV karakter
🇲🇽Kreso Kamarena🇲🇽
V2 karakter
Ferran Gaviria
Régen volt, hogy elvittek gyártósori munkára csak full macera volt mert először a vh-ra kellett menni felvenni a munkát aztán visszamentünk sf gyárba. Plusz ezt max akkor csinálták ha voltunk bent 4-en 5-en és unatkozott a rendvédelem.
 
  • Tetszik
Reactions: devil557

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
627
2 549
V4 karakter
🇦🇲 Liana Shakaryan
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
Régen volt, hogy elvittek gyártósori munkára csak full macera volt mert először a vh-ra kellett menni felvenni a munkát aztán visszamentünk sf gyárba. Plusz ezt max akkor csinálták ha voltunk bent 4-en 5-en és unatkozott a rendvédelem.
A rendvédelmi állománytagoknak se lett volna feltétlenül izgalmas RP.
Egy alacsonyabb beosztású személynek ez arról szól, hogy áll kint egy helyben, biztosítva a helyszínt, aztán 5 percenként jelentget rádión. És ennyi.

Erre lett volna megoldás, hogy a fegyház területére is kerül be munkalehetőség, így mindenki kiveheti a részét a szerepjátékból, azonban a BVI egyéb okokból deaktiválva lett.
 

Vito

ha eljön az idő, immunissá válunk 💁
SzuperAdmin
v4
2019. 01. 10.
9 970
22 506
Szombathely
V4 karakter
Vito_de_Martel
IC pénzbüntetésen nem változtatunk mostanság,az időkön meglátjuk. Ezt mind rendőrségi leader kommentelem.
Azért kiemelném,hogy ehhez nem csak mi kellünk,ti is..mert ha mi nyitunk,de csak a mocskolódást kapjuk alapvetően is helyette,akkor nem fog menni.


Most még az elején vagyunk,lehet változtatni,akinek van ezzel kapcsolatosan ötlete,komoly összeállítása,esetleges statisztikája vagy bármi egyéb,azt szívesen fogadom privátüzenetbe. Akár azt is,hogy melyik büntetésnek mit adna.
Kompromisszumot tudunk kötni,de ahhoz komoly háttér kell.


Többit nyitott kérdésre hagyom,nem az én reszortom.
 

lyuhasz

EX OperátorV3
2019. 01. 12.
403
144
V4 karakter
Enzo F Brasco🇮🇹
Teljesen jó, amit egy-két ember itt összeírt, az is jó dolog, hogy a rendvédelem is nyitott a változásra. Ha jól tudom, jelenleg leader engedéllyel lehet enyhíteni valamennyi időt, illetve súlyosbítani is leader engedéllyel lehet. Ezt kellene kihasználni más módon. Gondolok itt olyan dologra, hogy például az alsóbb beosztású rendvédelmi tagok, csak a minimum idővel számolhatnak,(Mert jelenleg azt a részét nem is nézi a rendvédelem, mikor büntetni kell, hanem csak a max adható büntetést nézik.) és csak leader engedélyezhetné, felülvizsgálat után, hogy kiszabható több idő vagy sem.
Példaként felhozom a mai (2023.07.29.) esetemet. ATM rablás után kerültünk lövöldözésbe, ahol megsérült a karakterem, innentől megindult egy folyamat, ahol a Honvédségtől megérkezett a szanitéc, folyamatosan jelen voltam az rp alatt, válaszoltam, reagáltam, írtam a saját rp-met közben. Figyeltem a másik személyre, aki közben átkutatott, elvette a fegyverem, azonnal reagáltam mindenre, nem húztam feleslegesen a dolgokat, mint sokszor-sokan megteszik az illegál szereplőitől. Ezeket mind figyelembe lehetne venni és ez alapján ítélni a játékosra a büntetést. Úgy érzem, ezeket egyáltalán nem is nézik jelenleg(Tisztelet a kivételnek). Rengeteget számítana, ha megérné ezekre így reagálni, mert azzal, hogy ott voltam végig, figyeltem, reagáltam, ugyan annyi IC jailbe kerültem, mint aki direkt nehéz dolgokat rp-zik, direkt húzza az időt, direkt beleköt minden szavába a rendvédelemnek és feleslegesen kelti a feszültséget a két oldal között.

Munkát adni az IC jailben lévő embereknek szerintem értelmetlen. Nem vezet sehova, és semmivel nem ad többet hozzá az rp játékélményéhez.
Abban is egyetértek, hogy csökkenteni kellene a kiszabható időket, amik a BTK-ban szerepelnek.
Mivel a @Vito -ék is nyitottak ilyesfajta változásra, ezért pár emberrel összefogok ülni, és egy számunkra elviselhetőbb időket fogunk összeírni, természetesen, nem irreális időváltozásokról fog szólni, ami nevetséges kategóriába esne. Ha kell, egyedül írom össze a dolgokat.

A lényeg, hogy változás kell, az biztos.

Köszi, aki végig olvasta az agymenésem, szívesen várom a kritikát, ha a fent leírt szövegemmel probléma van.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.