IC jail korszerűsítése, RP/IC interakció ötletek

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

davidkovacs25

Újonc
2023. 07. 10.
5
44
V4 karakter
Ciprian Basescu
V2 karakter
Stiglitz Adolf
Jó napszakot amikor ezt olvasod kedves idetévedő fórum fogyasztó!

Igazából bekerültem egy 225 perces ic jailre ami mindegy, jogos volt vagy sem, nem izgat. Ami el kezdett motoszkálni a fejemben, hogy nem admin jailben vagyok, hanem egy IC szituációban, de a kettő gyakorlatban nem külömbözik (azt hiszem, egyszer voltam AJ-ben V2-n 20 percet). Igazából IC jailhez illene valami IC interakció is, szerintem annak nem sok RP értéke van, hogy itt ülök a laptop mellet, néha megnyomom a W gombot közben meg nézem a La Casa de Papelt. Szóval igen, kéne valami ami megkülömbözteti ezt az AJ-től, pl börtön munka amivel kereshetsz egy kis pénzt amíg bent vagy, vagy mondjuk nem tudom, kertészkedéssel le tudnál faragni a büntetésből, igazából bármi. Az IC jailnek nulla az IC interakciója onnan, hogy beraknak a cellába. Konkrétan egy gondolat menetet szeretnék elindítani, hogy ne az legyen, hogy bekerülsz egy szerepjáték szerepléssel egy olyan szituációba, amikor 4 órán keresztül csak arra figyelsz, hogy ne legyél AFK-ban. Nem sok értelme van a mostani rendszernek.

Utószerkesztés:

A legfontosabb kérdés annak megválaszolása, hogy az ic jailel a szerepjáték karakterét, vagy az őt irányító játékost akarod-e szankcionálni? A mostani rendszer szerintem az utóbbit teszi.
 

Aaronn

Zöldfülű
2021. 09. 03.
162
177
V4 karakter
Damien Rousseau 🇨🇵
Tegyük fel valakit beraknak ic jailbe, öles indokkal. Akkor innen jön a kérdés, ha letudja dolgoznni a büntetését akkor már eleve nem lenne semmi értelme a jailnek, meg amúgy sem logikus, hogy egy gyilkos ledolgozza a büntetését és egy 10 perc után szabad. A jail azért jár, hogy büntesse az adott embert az adott cselekedetért. Nonszensz, nem támogatom.

Ez IRL sincsen másképpen. Nem azért van a börtön, hogy a büntetésünket dolgozzunk le, hanem, hogy raboskodjunk az adott dologért.
 

davidkovacs25

Újonc
2023. 07. 10.
5
44
V4 karakter
Ciprian Basescu
V2 karakter
Stiglitz Adolf
Tegyük fel valakit beraknak ic jailbe, öles indokkal. Akkor innen jön a kérdés, ha letudja dolgoznni a büntetését akkor már eleve nem lenne semmi értelme a jailnek, meg amúgy sem logikus, hogy egy gyilkos ledolgozza a büntetését és egy 10 perc után szabad. A jail azért jár, hogy büntesse az adott embert az adott cselekedetért. Nonszensz, nem támogatom.

Ezt azért szépen kisarkítottad. Nem kellet amúgy senkit megölni egy 225 perces ic jailért. Ez a kérdés kör a több mint egy órás ic jaileknél viszont már releváns. Illegálozók meg úgy mindenki, aki nem rendvédelmis, annak a nevében szeretnék beszélni. (nav-os profilképből arra aszociálok hogy rendvédelmest játszol és nagyon ritkán vagy ic megszankcionálva)
 

davidkovacs25

Újonc
2023. 07. 10.
5
44
V4 karakter
Ciprian Basescu
V2 karakter
Stiglitz Adolf
Nem vagyok rendvédelmis, csak tetszett ez a profilkép. - De tényleg semmi értelme nem lenne, ha 225 perces jailből lenne egy 10 perces jail... - Nem tudom, hogy neked ez így miért tűnik reálisnak.
Kedves uram, ki gondolt vagy beszélt itt 10 perces jailről? Szerintem is faszság lenne az, de hogy IC jailben és adminjailben ugyan az van (semmi), az itt a probléma, ne kreáljunk egyenlőre másikat.
(Amúgy ha simpeled a navot és Újpesten laksz adhatok egy raklap navos golyóstollat)
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
444
5 224
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Ha valaki egy IC buntettet kovet el,akkor vallalja azt, hogy azert vagy ulni fog,vagy megbuntetik.
Ez már 2020 közepén az én topicom alatt is (ami miatt 10 óra helyett 5 óra lett a max ic jail) egy olyan érv volt, ami miatt szépenszólva körberöhögtek. Teljesen jogosan. Egyáltalán nem vagy más a többi 1500 váltakozó playertől mert legál frakcióban tengeted a napjaid, szóval óriási eltérés van a két oldal felépítése, illetve ezzel együtt pedig a ,,büntetés" része között. Ott is ki volt fejtve, hogy nem a büntetést nem fogadják el, hanem a balansz nincs meg abban amit az adott oldal kap, meg amiért nyilvánvalóan nem rád célozva, vagy akár rád is.. nem tudom, nem ismerlek, hanem azokra akikra ez igaz.. képesek 15 percért ,,sírni" úgy hogy röhögve tesznek be valakit 300 percre ic jailbe, olyan indíttatásból hogy ,,há mer illegálos, bűnhődjön 5 órát, még én max akkor afkolok 15 percnél többet ha le kell várnom az anim idejét a halál előtt"

Nem mellesleg, kerekperec kimondva, nektek aztán nem teljesen lényegtelen hogy a leadott jelentésbe, vagy mdcbe beírt dolog mellé max 150 percet, vagy max 300 percet írtok? Csak nekem egyértelmű ez?
Nem az a topic célja, hogy ne kapjon büntetést. Az a topic célja hogy lehessen NORMÁLIS dologgal eltölteni azt az 5 órát, ha már elkapják és berakják jailbe ,,bűnhődni" ahogy te is mondtad. Esetleg lehessen pénzt keresni, illetve TALÁN valamennyi időt lefaragni abból a bizonyos idő mennyiségből. Igen, abból az idő mennyiségből amit egy JÁTÉKBAN tölt, úgy hogy NEM JÁTSZIK, hanem AFKOL.

Elkéne már lassan engedni ezt a ,,te választotad az illegál oldalt, akkor fogadd el a büntetést" érvet. El kéne már fogadni lassan hogy az egyik oldal sem létezik a másik oldal nélkül, és emberként viselkedni a másikkal, belegondolni abba hogy neked hogy esne az, a dolog miszerint azért mert nem azt az OLDALT erősíti ami őt elítéli, ic jailbe juttatja, de ettől függetlenül még ugyan úgy játszani szeretne a szerveren mint amit te legrosszabb esetben 25 perc után bármikor folytatsz.

10 óra is ugyan úgy afkolással telt, a mostani 5 óra is ugyan úgy afkolással telik, ha leveszik 2 órára a maxot például is afkolással fog telni. Szimplán mint amit a topic is taglal, nincs kivel interakcióba keveredni, csak és kizárólag afkolni lehetne.

Semmilyen pokol nem szabadulna el ha emberségesebbé lenne téve az ic jail rendszer. Szimplán többen lennének illegálban, ami pedig számotokra nagyon is jó, mivel mindenki tudja hogy nem a /me, /do, /ame parancsból áll senki napja már a szerveren. Az akció kell, az adrenalindús szituációk, a pörgős napok, a menekülések, a lövöldözések. Az pedig nem tud létrejönni, ha eltűnnek még azok az emberek is, akik még ezt művelik a szerveren. Szóval ezt a pokol jelzőt engedjük el szerintem ebben az esetben.

Bocs a kissé nyers, néhol talán flegmaság határát súroló részeknél, de te is beláthatod ha a másik oldal helyébe gondolod magad egy kicsikét mennyire irritáló, illetve butaság ez az egész érv.
 

farder0820

Újonc
2022. 07. 22.
35
79
V4 karakter
Grild Takida
Nincs a ledolgozással se szerintem probléma.

Ha kimész 1 órát dolgozni (amolyan közmunka jelleggel) pl. Glen parkba füvet nyírni (scriptelt) vagy bármi hasonló.
Ha 1 óra munkával le tudsz dolgozni 15 percet, akkor az a gyakorlatban azt jelenti, hogy betesznek 5 órára jailbe, amit vagy leafkolsz, vagy kiváltod 4 óra fűnyírással.
Azért a 4 óra fűnyírás se hangzik izgalmasnak, úgyhogy az időcsökkentés mellett valamennyi pénzt is simán kaphatna, úgy gondolom.
És persze lehet csak 1 részét is ledolgozni. 2 óra fűnyírással 30 percet csökkentettél.

Én támogatom.
 

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
626
2 533
V4 karakter
🇬🇪 Liana Melua
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
Tekintve, hogy minden érmének két oldala van, fontos alaposan megvizsgálni a helyzetet.

Mi történik mostanában az IC jailben? Vagy mi történt a fegyházban a BVI megszűnése óta? Gyakorlatilag fegyház DM-en kívül minimális RP, tisztelet a kivételnek. Naponta 5-6 alkalommal jelzett be a kamera a celláknál emberölésre.
És most, az új fogda rendszerben, ha a nagyszámú rabosított személy miatt össze kell zárni két embert, ugyanúgy egymásnak esnek. Ugyanúgy cella DM van, napi szinten.
Úgy gondolom, amíg az adminoknak napi szinten kell ilyen problémákkal foglalkozniuk, teljes mértékben érthető a felső vezetőség döntése arról, hogy a cella inkább legyen egy IC AJ-hez közel álló dolog.

Amíg volt BVI, gond nélkül lehetett 2-3 órát RP-zni a fegyőrökkel. Azonban tekintve, hogy mennyi probléma volt az évek alatt a kormánnyal, és a nagy nehézségek árán visszakönyörgött BVI-t is deaktiválni kellett különböző problémák miatt, szintén érthető, hogy a vezetőség inkább végleg ejtené az ötletet.

Fontos megjegyezni, hogy az illegális oldal által hosszú évek óta kért óvadék rendszer a V4-ben bekerült, ami mindenképpen előrelépés.

Szerintem bármilyen további változásnak az előfeltétele, hogy megszűnjenek az IC jailben a szabálysértések. Ezt persze frusztráló lehet olvasni, hisz jellemzően nem a topic hozzászólói, olvasói követik el őket, de a vezetőség döntését is meg kell érteni.

Jelen helyzetben talán a maximum, amit lehet kérni, hogy a rendvédelmi szervek, amennyiben van szabad kapacitásuk, tegyék lehetővé a rabok látogatását (ahogy a fegyházban), ezzel RP szituációk kialakítására lehetőséget adva.
 
  • Tetszik
Reactions: Browniee és Aaronn

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
950
3 563
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
A jail azért jár, hogy büntesse az adott embert az adott cselekedetért. Nonszensz, nem támogatom.

Ez IRL sincsen másképpen. Nem azért van a börtön, hogy a büntetésünket dolgozzunk le, hanem, hogy raboskodjunk az adott dologért.
De melyik embert bünteted? Mert ezekkel a jail időkkel az OOC játékost kvázi OOC bünteted, mintha AJ lenne. Sőt, egy pitibb NonRP-vel olcsóbban megússza az ember. Egyébként tévedsz, IRL se a szivatás a célja a börtönnek, talán degradáltabb országokat leszámítva. Reintegrációs célzatú az elkülönítésen túl a szabadságvesztés. https://bv.gov.hu/hu/reintegracio-prevencio

Egyébként az a probléma, hogy ebből érzem, hogy semmi nem lesz, mert kivették a fegyházat 1/1. Most egy 1x1-es cellában poshadsz a többi fogvatartott és testszaguk társaságában.

Én mindig a legalacsonyabb büntetési tételekkel számolok, enyhítést is adok, és rengeteg dolgot el is engedtem már. Éltem vádalkuval is, hogy egyáltalán ne kerüljön böribe az ember. Én mondjuk nem értem, miért ilyen nagy a különbség adott helyeken a minimum és a maximum között. 0 iránymutatással és jogszabályi előírással adunk a rendvédelmisek kezébe egy szivatási jogot. Nem kell XY bűntett minősített esetének lennie, lehetnek enyhítő körülmények is, mégis akadály nélkül kiszabhatja a maximumot, aztán panaszban te bizonyítsd be, hogy nem így volt.

Ez szerintem túlzás, hogy napi szinten van több börtön DM. Nagyon ritka, havonta pár precedenst láttam. Azt se értem, hogy a büntetések csökkentése, IC aktivitás lehetősége a börtönben, hogyan köthető ahhoz, hogy van 1-2 ember, aki nem bír magával és összeüt. A kollektív bűnösség elvét pedig megvetem. Nem a játékosok felelnek és felelősek azért, hogy a másik játékos az ő érdekükben ne kövessen el szabálysértést, hogy csinálhassanak valamit. Ezt pont a szerver vezetőségének kell elérnie. Szerintem pedig, ha le tudják kötni magukat, akkor éppen, hogy csökkenni fog a DM-ek száma, amivel ezt el is érné a szerver vezetősége.
 

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
626
2 533
V4 karakter
🇬🇪 Liana Melua
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
Ez szerintem túlzás, hogy napi szinten van több börtön DM. Nagyon ritka, havonta pár precedenst láttam.
Sokkal több van. Napi 5-6-szor jelzett be V3-on a kamera. Most is volt több ilyen ügy.
Nincs szó kollektív bűnösségről. Itt arról van szó, hogy a játékosok egy jelentős része problémásan viselkedik az IC jailben.
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: Macseek és xabea

Kőváriii

Zöldfülű
Támogató
2019. 04. 27.
154
117
Bora-Bora
V4 karakter
Lars B Hallstein
LV karakter
Lion Keenway
V2 karakter
Layla Scarlett
Nem feltétlen a ledolgozásra, és a különböző fajta munkákra kéne rámenni, amivel pénzt keresel. Ha ez lenne a topicnak a célja, akkor AFK mellett nyiss meg egy játékot és játssz azzal közben. Leginkább RP szituációkat kéne létrehozni. A gond ezzel is, hogy a legtöbb esetben egyedül vagy bent fegyházban és semmilyen interakciót nem tudsz létrehozni. Nem tudom a régi önkormányzat és büntetés-végrehajtásnak a kikerülési indokát, különösebben nem is izgat. De amikor a büntetés-végrehajtás működött, akkor voltak IC interakciók, jött a TEK és akkor úgy jöttek velük együtt az RP szituációk, pl. kimentek a rabok udvarra. Akkor nyílván többen is voltak bent fegyházban, mivel egy sima civil is simán tudott illegálozni seenion-on keresztül. Leginkább ezt a 2 szálat kéne vissza hozni a szerverre. A civilnek lehetőséget adni illegálozni, és a civilnek egy munka lehetőséget büntetés-végrehajtás szervezetben.
 

Aaronn

Zöldfülű
2021. 09. 03.
162
177
V4 karakter
Damien Rousseau 🇨🇵
Úgy teljesen jó lenne, igen. De ellenérveket tudok felhozzni. Szerintem (Vagyis én úgy gondolom), hogy a BVI azért szűnt meg, mert igazából nem volt értelme napi 1-2 emberért fenntartanni az egész börtönt és a BVI-nek sem volt így sok dolga. Ezért gondolják fölöslegesnek a vissza hozatalát. Mert a PD celláiba több rabot raknak be, mint fegyházba. Vagy legalábbis én így gondolom.
 
2019. 01. 10.
61
214
V4 karakter
Mauro Bartognoli
LV karakter
Moe Andrews
Nekem lenne egy elsőre furának érezhető ötletem. Fontos megjegyeznem, hogy nem a börtönben lezajló RP-k számának növelése lenne az ötlet célja (szerintem a jelenlegi formájában a rendszernek ez kvázi lehetetlen), sokkal inkább a börtön OOC-bűntetés jellegének megszűnésére lehetne megoldás legalábbis szerintem.

Arra gondoltam, hogy a kiszabott bűntetés telhetne offline állapotban is (mikor nem vagy a szerveren) viszont 1/5-ös szorzóval. Tehát ha valaki 5 óra fegyház bűntetést kap, az kiváltható 25 órányi offline töltött idővel. Ez talán kicsit játékosbarátabb megoldás lehetne, hisz nem kell a bűntetési időt a szerveren semmittevéssel tölteni, nyugodtan csinálhat addig mást az ember, nem lenne olyan mint egy adminjail, viszont a karakter is bűntetve lenne azzal, hogy nem vehet részt a város életében.

Tudom, hogy kicsit merész az ötlet, ezért várok véleményeket, illetve okokat, hogy miért ne müködhetne. Hirtelen ötlet volt, nincs túlságosan kidolgozva.
 

farder0820

Újonc
2022. 07. 22.
35
79
V4 karakter
Grild Takida
Nekem lenne egy elsőre furának érezhető ötletem. Fontos megjegyeznem, hogy nem a börtönben lezajló RP-k számának növelése lenne az ötlet célja (szerintem a jelenlegi formájában a rendszernek ez kvázi lehetetlen), sokkal inkább a börtön OOC-bűntetés jellegének megszűnésére lehetne megoldás legalábbis szerintem.

Arra gondoltam, hogy a kiszabott bűntetés telhetne offline állapotban is (mikor nem vagy a szerveren) viszont 1/5-ös szorzóval. Tehát ha valaki 5 óra fegyház bűntetést kap, az kiváltható 25 órányi offline töltött idővel. Ez talán kicsit játékosbarátabb megoldás lehetne, hisz nem kell a bűntetési időt a szerveren semmittevéssel tölteni, nyugodtan csinálhat addig mást az ember, nem lenne olyan mint egy adminjail, viszont a karakter is bűntetve lenne azzal, hogy nem vehet részt a város életében.

Tudom, hogy kicsit merész az ötlet, ezért várok véleményeket, illetve okokat, hogy miért ne müködhetne. Hirtelen ötlet volt, nincs túlságosan kidolgozva.
Elmenne addig mondjuk LV-zni (én biztos ezt tenném).
Ha mondjuk csak a fele tudna így letelni, vagy sokkal-sokkal lassabban telne offline, úgy még talán elfogadható.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Memes és Macseek

godberi

Aktív fórumozó
Támogató
2020. 12. 25.
256
395
19
Kisvárda
V4 karakter
👑Ayden Cartier👑
LV karakter
Denzel Cartier
V2 karakter
❌
Ez már 2020 közepén az én topicom alatt is (ami miatt 10 óra helyett 5 óra lett a max ic jail) egy olyan érv volt, ami miatt szépenszólva körberöhögtek. Teljesen jogosan. Egyáltalán nem vagy más a többi 1500 váltakozó playertől mert legál frakcióban tengeted a napjaid, szóval óriási eltérés van a két oldal felépítése, illetve ezzel együtt pedig a ,,büntetés" része között. Ott is ki volt fejtve, hogy nem a büntetést nem fogadják el, hanem a balansz nincs meg abban amit az adott oldal kap, meg amiért nyilvánvalóan nem rád célozva, vagy akár rád is.. nem tudom, nem ismerlek, hanem azokra akikra ez igaz.. képesek 15 percért ,,sírni" úgy hogy röhögve tesznek be valakit 300 percre ic jailbe, olyan indíttatásból hogy ,,há mer illegálos, bűnhődjön 5 órát, még én max akkor afkolok 15 percnél többet ha le kell várnom az anim idejét a halál előtt"

Nem mellesleg, kerekperec kimondva, nektek aztán nem teljesen lényegtelen hogy a leadott jelentésbe, vagy mdcbe beírt dolog mellé max 150 percet, vagy max 300 percet írtok? Csak nekem egyértelmű ez?
Nem az a topic célja, hogy ne kapjon büntetést. Az a topic célja hogy lehessen NORMÁLIS dologgal eltölteni azt az 5 órát, ha már elkapják és berakják jailbe ,,bűnhődni" ahogy te is mondtad. Esetleg lehessen pénzt keresni, illetve TALÁN valamennyi időt lefaragni abból a bizonyos idő mennyiségből. Igen, abból az idő mennyiségből amit egy JÁTÉKBAN tölt, úgy hogy NEM JÁTSZIK, hanem AFKOL.

Elkéne már lassan engedni ezt a ,,te választotad az illegál oldalt, akkor fogadd el a büntetést" érvet. El kéne már fogadni lassan hogy az egyik oldal sem létezik a másik oldal nélkül, és emberként viselkedni a másikkal, belegondolni abba hogy neked hogy esne az, a dolog miszerint azért mert nem azt az OLDALT erősíti ami őt elítéli, ic jailbe juttatja, de ettől függetlenül még ugyan úgy játszani szeretne a szerveren mint amit te legrosszabb esetben 25 perc után bármikor folytatsz.

10 óra is ugyan úgy afkolással telt, a mostani 5 óra is ugyan úgy afkolással telik, ha leveszik 2 órára a maxot például is afkolással fog telni. Szimplán mint amit a topic is taglal, nincs kivel interakcióba keveredni, csak és kizárólag afkolni lehetne.

Semmilyen pokol nem szabadulna el ha emberségesebbé lenne téve az ic jail rendszer. Szimplán többen lennének illegálban, ami pedig számotokra nagyon is jó, mivel mindenki tudja hogy nem a /me, /do, /ame parancsból áll senki napja már a szerveren. Az akció kell, az adrenalindús szituációk, a pörgős napok, a menekülések, a lövöldözések. Az pedig nem tud létrejönni, ha eltűnnek még azok az emberek is, akik még ezt művelik a szerveren. Szóval ezt a pokol jelzőt engedjük el szerintem ebben az esetben.

Bocs a kissé nyers, néhol talán flegmaság határát súroló részeknél, de te is beláthatod ha a másik oldal helyébe gondolod magad egy kicsikét mennyire irritáló, illetve butaság ez az egész érv.
A magam részéről hozzáteszem,hogy amennyiben IC az illető nem a legnagyobb tahóságot mutatja a rendvédelem felé a kihallgatása alatt,50% enyhítést mindenki megkapja.Magam nevében tudok nyilatkozni, tisztában vagyok azzal is,hogy sokan szánt szándékkal a 300 percet adják,de nem mi állítottuk ezt a BTK rendszert össze,így annyit tudok(tudunk) tenni,hogy enyhítést adok.
edit: Csak itt sokaknál azzal is probléma van,hogy egy 30-40 ezres csekket megkap,mert jogosítvány,semmi kötelező item nincs nála,azután elkezd kurvaanyázni,meg hasonló,és ő van kiakadva mert a 30-40 ezres csekkből lesz 140ezres.Csak nem tudom hol reális,hogy megbüntetnek,és te elkezded az anyját szidni a rendőrnek,csak ilyenkor jön az,hogy nekem ilyen a karakterem.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.