IC Jail kártya

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
Anno kicsit több volt a börtönidő mint most (10 óra sem volt ritka), akkor még én is harcoltam annak csökkentése érdekébe, de 5 órán kurtítani bármilyen módon már vicc lenne, kell a visszatartó erő, mert mindenki mindenkit kirabolna és hasonlók...

SZERK: azért sok mindent elárulnak a kapott reakciók... van egy olyan érzésem, hogy szerintetek hülyeség az egész börtönidő téma, és nem is kéne... az ötlet megint a pay to win kategória, ezt már taglalták jópáran, nagy gondot nem okozna... de pont nem a legcsóróbbak illegáloznak, a legtöbb ismerősöm akinek nem volt pénze lövöldözni az rendvédelembe ment, akinek volt az illegálba, ennyire fekete fehér.

Az előző kommentre meg amúgy az a válaszom hogy azért, mert alapból ahogy annak is van következménye, hogy valamilyen szabályt szegsz (tehát ooc jailt kapsz), úgy magának az ic-nek is kell lennie, ahogy irl is azért van igazságszolgáltatás hogy legyen visszatartó erő, hogy ne csináljanak faszságokat az emberek. El tudom képzelni hogy hirtelen sok embernek lenne délutáni elfoglaltság egy jó kis boltrablás, mert hát egy kártyával el lehetne sikálni a büntetés érdemi részét... Kenőpénz kártya, vagy uno reverse kártya lehetne a dolog :D
 
Utoljára szerkesztve:

dorell

Zöldfülű
2021. 02. 14.
153
606
mert alapból ahogy annak is van következménye, hogy valamilyen szabályt szegsz (tehát ooc jailt kapsz), úgy magának az ic-nek is kell lennie, ahogy irl is azért van igazságszolgáltatás hogy legyen visszatartó erő
Miért kell mindent az IRL-hez hasonlítani? Engedjük már el ezt a fajta kártyát. A szerverre kikapcsolódni jársz fel, semmi másért. Most azért, mert az illegál él a szerveren lévő lehetőségekkel, miért kéne 5 órát egy kis zárkában töltenie? Ne haragudj, de elég nagy hülyeséget írtál le, nem hiába kaptad azokat a reakciókat. Nem állok egyik oldalon se. Se a legál, se az illegál oldalán, teljesen pártatlanul állok a témákhoz, de csak azért elvenni 5 órát az ember szabadidejéből, mert elment bankot rabolni, azért elég túlzás. Vagyok pl én, vagy bárki más a szerveren aki elvégezte a sulit és melóból jön haza (vagy más dolga van/volt). Szerda este bankot raboltam, elkaptak, jailbe tettek, leléptem a szeróról mert már késő van. Csütörtökön fáradtan érek haza 17:00 órakor alig várom, h kicsit rp-zek vagy bármi egyebet tudjak csinálni a haverokkal/frakció társakkal, de nem lehet, mert hát börtönbe vagyok. Mire kiszabadulok lesz este tíz, aztán már időm sincs a játékra, mert korán reggel be kell érnem. Ilyen szempontból remélem átérzed a helyzet súlyát, nem pedig a "erre vállalkoztál, vállald a következményeit" féle hozzászólásokkal jössz és még mielőtt félreértelmezed nem, nem azt mondom, h vegyék ki az ic jailt vagy hasonló, csak szimplán ez az 5 óra még kicsit sok. Én maximum 3 órát tudnék elképzelni, mivel az nem sok, de nem is kevés, viszont ez már nem ide tartozik.

Amit felhoztál ooc jailt pedig végképp nem kell egy kalap alá rakni, mert ott valóban hülyeséget csináltál, üld is le ami jár.

ne csináljanak faszságokat
Miért lenne faszság? Legalább a rendvédelem is kap valami akciót, nem pedig a "személyit, jogsit kérek" féle monoton járőr. TEK és ARMY is legalább ki tud mozdulni nem pedig hq-n afkolni és megvárni az x órát, h ők is kimenjenek bármikor. (Legalábbis utolsó információm szerint még ez volt)
 
Utoljára szerkesztve:

farder0820

Újonc
2022. 07. 22.
35
78
V4 karakter
Grild Takida
Anno kicsit több volt a börtönidő mint most (10 óra sem volt ritka), akkor még én is harcoltam annak csökkentése érdekébe, de 5 órán kurtítani bármilyen módon már vicc lenne, kell a visszatartó erő, mert mindenki mindenkit kirabolna és hasonlók...

SZERK: azért sok mindent elárulnak a kapott reakciók... van egy olyan érzésem, hogy szerintetek hülyeség az egész börtönidő téma, és nem is kéne... az ötlet megint a pay to win kategória, ezt már taglalták jópáran, nagy gondot nem okozna... de pont nem a legcsóróbbak illegáloznak, a legtöbb ismerősöm akinek nem volt pénze lövöldözni az rendvédelembe ment, akinek volt az illegálba, ennyire fekete fehér.

Az előző kommentre meg amúgy az a válaszom hogy azért, mert alapból ahogy annak is van következménye, hogy valamilyen szabályt szegsz (tehát ooc jailt kapsz), úgy magának az ic-nek is kell lennie, ahogy irl is azért van igazságszolgáltatás hogy legyen visszatartó erő, hogy ne csináljanak faszságokat az emberek. El tudom képzelni hogy hirtelen sok embernek lenne délutáni elfoglaltság egy jó kis boltrablás, mert hát egy kártyával el lehetne sikálni a büntetés érdemi részét... Kenőpénz kártya, vagy uno reverse kártya lehetne a dolog :D
Legyen 5 óra a börtönidő, de! Jelenleg a börtön felér egy OOC büntetéssel. Legyen 5 óra a max börtönidő, de adjanak lehetőségeket.
Tudj becsempészni magaddal telefont, rádiót. Ha sikerül, tudjanak kiszabadítani. Vagy tudjanak neked becsempészni.
Vagy legyen valami mód a menekítésre (a börtön lévő személy menekítésére). Vagy tudj dolgozni, és legalább visszakeresni a pénzed (vagy legalább egy részét), amit bírságban kifizettél.
Konkrét ötletem egyikre sincs. Azt szeretném kiemelni, hogy ne érjen fel OOC büntetéssel a börtön.
 

farder0820

Újonc
2022. 07. 22.
35
78
V4 karakter
Grild Takida
ne, pont ez a lényeg, hogy semmi képpen ne legyen 5 óra a börtön, sőt
Bocsi, ez csak az idézett kommentre volt a reakcióm.
Egyébiránt egyetértek veled, sőt, korábban ezt írásban is adtam. (Itt abba a hibába estem, hogy a hangsúlyt nem lehet átadni kommentben.)

Ugyanakkor, akármekkora is a börtönidő mértéke, ha 3 óra, akkor is jelenleg OOC büntetésnek felel meg. Jelenleg, DM-ért jár 5 óra, meg az RP-s gyilkosságért is, de elkap a rendőrség. - Ha a bruttó büntetést nézem, az IC 5 óra szarabb, mert idő, mire eljutsz a letartóztatás pillanatáig.
Erre is van ötlet topik egyébként: hogy legyen RP-ben gazdagabb a letartóztatás? - Börtönidőből vonja le az RP-vel töltött időt (még akkor is, ha "IRL sem így működik").
 

Kyo

Újonc
2023. 07. 19.
28
53
V4 karakter
Luna Dye
LV karakter
Luna Floyd
V2 karakter
Nincs
Szóval legyen a Seemta SZEREPJÁTÉK szerver pay to win nagyon jó ötlet
Nem értem egy ilyen szerveren mit jelenthet a "WIN", ha neked az a WIN, hogy 100 milliód legyen számládon az szerintem eléggé szomorú illetve akkor a pp eladása és a névreszólózás nem "pay to win"?
 

aHorvath

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2020. 09. 23.
368
443
Budapest
V4 karakter
Zoey Beaulieu
Itt a PTW alatt nem arra gondolok hogy valakinek 100 milliója van és elad valamit, hanem ez a "jail kiváltó" kártya, hogy fizetsz prémiumpontot azért, hogy ne üljél IN CHARACTER börtönbe? Szerintem semmi értelme, egy ROLEPLAY szerverre főleg, ha jailt kapsz akkor le kell ülni, a büntetés mértékét kéne csökkenteni vagy valami, nem pedig olyan lehetőséget behozni amivel még több pénzt lehet kisajtolni az emberből.
 

sityufox

Újonc
Támogató
2022. 07. 07.
2
1
V4 karakter
Jacob Gilyard
Használható opció lenne egy Jail IC kártya, viszont rengeteg szabálymódosítással járna szerintem. Teljesen megugrana az illegál vonzata, ha azt vesszük figyelembe hogy a nagy összeggel gazdálkodó emberek milyen befolyást gyakorolnak a dollár/PP arányra.. Vagy pedig szabályokhoz lenne kötve, szituációkhoz, időtartamhoz. IC jailra számolós minigamet adnám. Matematikai feladatokat kellene megoldani, ezzel csökkentve a börtön idejét.
 

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
Miért kell mindent az IRL-hez hasonlítani? Engedjük már el ezt a fajta kártyát. A szerverre kikapcsolódni jársz fel, semmi másért. Most azért, mert az illegál él a szerveren lévő lehetőségekkel, miért kéne 5 órát egy kis zárkában töltenie? Ne haragudj, de elég nagy hülyeséget írtál le, nem hiába kaptad azokat a reakciókat. Nem állok egyik oldalon se. Se a legál, se az illegál oldalán, teljesen pártatlanul állok a témákhoz, de csak azért elvenni 5 órát az ember szabadidejéből, mert elment bankot rabolni, azért elég túlzás. Vagyok pl én, vagy bárki más a szerveren aki elvégezte a sulit és melóból jön haza (vagy más dolga van/volt). Szerda este bankot raboltam, elkaptak, jailbe tettek, leléptem a szeróról mert már késő van. Csütörtökön fáradtan érek haza 17:00 órakor alig várom, h kicsit rp-zek vagy bármi egyebet tudjak csinálni a haverokkal/frakció társakkal, de nem lehet, mert hát börtönbe vagyok. Mire kiszabadulok lesz este tíz, aztán már időm sincs a játékra, mert korán reggel be kell érnem. Ilyen szempontból remélem átérzed a helyzet súlyát, nem pedig a "erre vállalkoztál, vállald a következményeit" féle hozzászólásokkal jössz és még mielőtt félreértelmezed nem, nem azt mondom, h vegyék ki az ic jailt vagy hasonló, csak szimplán ez az 5 óra még kicsit sok. Én maximum 3 órát tudnék elképzelni, mivel az nem sok, de nem is kevés, viszont ez már nem ide tartozik.

Amit felhoztál ooc jailt pedig végképp nem kell egy kalap alá rakni, mert ott valóban hülyeséget csináltál, üld is le ami jár.


Miért lenne faszság? Legalább a rendvédelem is kap valami akciót, nem pedig a "személyit, jogsit kérek" féle monoton járőr. TEK és ARMY is legalább ki tud mozdulni nem pedig hq-n afkolni és megvárni az x órát, h ők is kimenjenek bármikor. (Legalábbis utolsó információm szerint még ez volt)
Avagy van visszatartó erő, hogy ne kerülj börtönbe, tehát igen. 1-2 óra nem tart vissza senkit semmitől, avagy borulna a rendszer. És igen, vállalni kell a következményt, a szerver pedig egy roleplay lifesim, tehát nem is értem hogy lehet kivenni az egyenletből a valódiságot amikor gyakorlatilag erre törekszik. De lehet itt vitatkozni, viszont én láttam hogy honnan indult az egész, szóval csodálkoznék rajta ha ezen változtatnának, félreértés elkerülése végett, én nem esnék hanyat ha mondjuk lenne kártya vagy 3 óra lenne max, csak azt jeleztem hogy nem látok rá esélyt, mert nem hiába van így. (ha emlékeim nem csalnak anno 7-8 órát kaptam ifb-ért, úgy hogy nem vettem elő se, ahhoz képest kánaán van jelenleg)
 

Teal C Jackson

Barangoló
2019. 01. 13.
115
485
V4 karakter
Teal© C Jackson
hát szomorú hogy magyarázni kell, ez esetben többszöröse lenne az illegál réteg a mostaninak, vagy civilek fegyverrel, stb stb, így is azért gázos néha hogy hányan rabolgatnak mert fun... (ott sem véletlen kérik már a komoly előrp-t), de ez csak 1 példa.

SZERK: amúgy a szerepe senkinek se az hogy naponta csapjon egy dm partyt, ez senkire sincs erőltetve szerintem
 
Utoljára szerkesztve:
  • Szomorú
  • Vicces
Reactions: JamieLV és benec

Dhenis

Zöldfülű
2020. 04. 09.
157
117
Tárnok
V4 karakter
Yakim Ilin
LV karakter
Denis Cheslaw
Ez az offline jail egyáltalán nem hülyeség, max hogy meg legyen a "visszatartó erő" lehetne kicsivel több mint amit ic jailben kéne ülnöd, de hogy 20 percenként csak az egeret mozgassam annak semmi értelme nincsen.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: Teal C Jackson

aSoma

Barangoló
Támogató
2020. 08. 01.
85
83
20
Baja
V4 karakter
Cain Layton
Hello!

Az ötlet tényleg nem rossz, de ez egy RP szerver. Ennek megfelelően találta ki a vezetőség az óvadék lehetőséget, ami egyértelmű módon belefér a szerverbe. Hírdetve is ótvarul nézne ki, ha valaki hírdetne ilyesmit, és azért, hogy "ingyen" kiszabadulj, a legalacsonyabb mennyiségű PP sem érné meg.
Ha valami olyanért csuknak le, ami miatt esetleg nem lehet óvadékot tenni, akkor szépen türelmesen leülöd és kész.

Én személy szerint az ötletet NEM TÁMOGATOM!