Hogyan készíts egyedi paintjobot - Gyorstalpaló

Padawan180

Aktív fórumozó
2019. 01. 23.
247
557
V4 karakter
Nsubuga Nelson Obata
LV karakter
Mubarak Gyasi
V2 karakter
-
Szerintem egy fun paintjobot nem lehet, illetve senki se fog titokban tartani. Azert csinaljak meg a romanias, mc istis, satobbi matricat hogy mindenki lassa mekkora humoruk van, ergo tomeg ele fogjak vinni. Admin azonnal eszreveszi, szedi is le. Semmi "extra" dologgal nem jar a szankcionalasa, hogy ez olyan brutal plusz munka legyen szerintem. Egyebkent meg szuletnek olyan munkak, hogy csak amulok es bamulok, IRL is megallna a helyet nemelyik. En azt mondanam teljesen korrekt a jelenlegi helyzet, csinalja mindenki felelosseggel, es szamoljon a kovetkezmenyekkel. Eleg megnezni a showroom szobat, es egyertelmu kell legyen a dontes :)
 

aMarc

éhgyomorra mentos
2019. 09. 17.
347
1 986
21
Győr
LV karakter
Collin_Tanner
Megmondom őszintén sajnálom,hogy ez a topic megszületett! Mostmár egyre több értelmetlen marrica lesz ha sokan tudni fogják a menetét. Eddig mindenki probálta titkolni,hogy a sok fun dolgot megelőzzük...

illetve ha a te céged is ezzel foglalkozik,akkor miert nem tartod titokba? több ügyfél lenne...

Művészeti értékéből továbbra se fog semmit elvenni az, hogy nem előre megadott alakzatokkal kell dolgozni.
Aki azt hiszi képekkel sokkal egyszerűbb lesz olyan igényes munkákat összerakni, mint amiket eddig láttunk annak ajánlom tegyen egy próbát.
 

Huli1899

Aktív fórumozó
2019. 11. 02.
265
49
31
Lepsény
V4 karakter
Glen Preston
Alapértelmezett telepítésnél a C:\ meghajtón van (azt hiszem).

A topikhoz szólva: Én úgy csináltam, hogy mikor a műhelyben voltam, de még nem léptem be a paintjob készítőbe, akkor tettem be a fájlokat a mappákba.
Hasznos progik: Inkskape - vektoros rajzkészítő program. Ezzel nyújtogattam a formákat, színeztem, exportáltam a képeket a négy felbontásra; Gimp - ingyenes photoshop alternatíva. Többek közt ezzel konvertáltam a png-ket dds formátumra.
PS-nek van beépítet ps pluginja a dds kezelésére. https://developer.nvidia.com/nvidia-texture-tools-exporter
 

hdhunx

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2020. 09. 25.
341
225
20
LV karakter
Howard McKenzie
Művészeti értékéből továbbra se fog semmit elvenni az, hogy nem előre megadott alakzatokkal kell dolgozni.
Aki azt hiszi képekkel sokkal egyszerűbb lesz olyan igényes munkákat összerakni, mint amiket eddig láttunk annak ajánlom tegyen egy próbát.
Hát igen. Aki szerint tényleg olyan nagyon könnyű tegyen egy próbát én úgy hogy csak 1 képet használtam kb 1-2 óra állat sikerült. Illetve megértem akinek nem tetszik hisz sokan pénzért árulták. A FUN paintjob-ra vissza térve ugyis hamar kiesnek majd a legtöbb az tipik animés lessz amivel semmi baj sincs hossz IRL is mindenféle autóra raknak .
 
  • Tetszik
Reactions: uncut gem

gabokorte

Újonc
2021. 02. 10.
21
19
35
webelek.webtelek.hu
V4 karakter
Earl Cox
LV karakter
Brian Black
V2 karakter
Boros István
Ha egy paintjob-os autóval a tuningolóban rá megyek a Paintjob-ra, hogy tervezgessek még, akkor eltűnik / törlődik a meglévő paintjob az autóról?
 

Sentor

Újonc
2023. 06. 19.
2
4
V4 karakter
Marcus Finley
LV karakter
Marcus Finley
Borisz azt is mondta VIP társalgóban hogy ha egy admin olyanért szankciónál ami nem fedi a valós értéket akkor hozzá lehet fordulni és lesz egy-két szava hozzá.
Illetve lesz majd egy topic hamarosan ahol majd lehet kérvényezni hogy milyen minták/alakok és egyéb nyalánkságok kerüljenek még be.
 

theR3Y

Zöldfülű
Támogató
2019. 01. 10.
187
94
V4 karakter
Joseph Ross
LV karakter
Joseph Rey
Én támogatom ha valaki kreativ viszont az a baj , hogy hiába raknak be még 20-30 mintát mert nem elég. Úgy gondolom,hogy minden ember más és minden embernek más tetszik. Ha van ilyen kiskapu amit nem trollkodásra használsz, csupán normális jármüveket hozol létre és ezzel még a szervert sem terheled pluszban akkor ez teljessen korrekt a team-től hogy nyitva hagyják. Elég sok jó jármüvet létrehoztak már és nagyrésze az embereknek nem trollkodni vagy FUN-olni szeretne vele.
 

theR3Y

Zöldfülű
Támogató
2019. 01. 10.
187
94
V4 karakter
Joseph Ross
LV karakter
Joseph Rey
Valaminek csak a negativ oldalát nézni kicsit furcsa számomra. Ennyi erővel ne gyere fel a szerverre mert lesz 100ból egy ember aki nonozik és elrontja a kedved/tönkreteszi a kocsit vagy hasonló dolgok. Még mindig azt tartom,hogy ne vegyük már el az értelmes emberektől a lehetőséget azért mert van aki nem használja normálisan. Eddig is kikerült a szerverről aki nem idevaló gondolom ez nem változott azóta sem.
 

alfonzwyne

Írnok deák
2021. 12. 18.
632
937
Las Vegas
LV karakter
Kevin Himura
V2 karakter
Alfonz Wyne
Örülök, hogy létre lett hozva ez a topic, nagyon jó és hasznos dolog lehet sokak számára, köszönjük! Az adminos, funos részlegre visszatérve, tökmindegy hogy ki csinálja, mert magát buktatja le. Mivel mutogatni fogja, ergó eltávolításra fog kerülni a paintjob, esetleg szankció is járhat mellé, nem sokan fogják folytatni ezt a funos tevékenységet. Végszó: láttam, hogy IG nagyon sok kreatív ember van, és nagyon jó RP-ket lehet kreálni vele. (lásd, pl. a family frostos öreg ember, sprinterrel)
 

fodii

Zöldfülű
Támogató
2023. 06. 08.
155
93
LV karakter
frisco.cadiz🌴
Most akkor lehet ilyen saját paintjobot csinálni vagy nem?
 

gabokorte

Újonc
2021. 02. 10.
21
19
35
webelek.webtelek.hu
V4 karakter
Earl Cox
LV karakter
Brian Black
V2 karakter
Boros István
Most akkor lehet ilyen saját paintjobot csinálni vagy nem?
Igen, lehet. Csak butaság ne legyen, "mókamesteres", retardált és a többi. Ha IRL megállja a helyét, nem lehet gond.
Jamie szuperadmin példája, ami nem lehet: link
A hivatalos discordon, a showroom szobában láthatsz megvalósult képeket, illetve itt, a fórumon, az Alkotóműhely témák alatt.

(
Szerk: Ami még eszembe jutott, de ez saját vélemény(!).

A grafika lehetőleg illeszkedjen a játék grafikájához. Emberek, farmos állatok, vagy járművek fényképei ne legyenek túl hűek, ezek legyenek rajzok, vagy megfelelően lebutítva, esetleg elkészíteni a képet ingame. Akár az alap játékkal, autó módokkal. Tehát, olyan objektumok, amik megtalálhatóak a szerveren, illetve a GTA:SA-ban, arról ne fotó legyen, vagy kivehető fotó, hanem minnél inkább illeszkedő.

Én tettem be kivágott fotót, Jeep pótkerekéről, de igyekeztem elsötétítési, kissebíteni, hogy beleolvadjon.


Persze lehet eltérő eset, irl eredeti matrica stb.

Még egyszer: saját vélemény!
)
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: fodii

Jasmine Antonio

Barangoló
2019. 10. 28.
90
51
25
V4 karakter
Rachel Voss
Hali! Köszönöm hogy voltál oly kedves és hozzájárultál több száz és ezer remek import matricához.

Nem értem miért kell ezt ennyire titkolni... A paintjob bemutatóján is elhangzott hogy minden olyan ami FUNból készül vagy Nonos az törölve és szankcionálva lesz!

DC-n megtaláljátok majd a műveimet, így hogy kinyílt egy kapu biztos készül pár jó minta tőlem. Pacsi és puszi!
 
  • Tetszik
Reactions: uncut gem

Nixi

Újonc
2020. 11. 18.
41
29
29
Vasvár
V4 karakter
★★★★★★
LV karakter
Ellie M Brassco
V2 karakter
Ellie Lorenz
Beraktam egy matricát elmentettem az alkotást, pl: skull-ra raktam a másik fajta matricát és vissza léptem a játékba nem az lett rajta amit beraktam.. ez miért van? amit beraksz matricát azt csak te látod vagy a másik player is?!?
 

hdhunx

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2020. 09. 25.
341
225
20
LV karakter
Howard McKenzie
Beraktam egy matricát elmentettem az alkotást, pl: skull-ra raktam a másik fajta matricát és vissza léptem a játékba nem az lett rajta amit beraktam.. ez miért van? amit beraksz matricát azt csak te látod vagy a másik player is?!?
csak addig van míg nem resizel mert akkor vissza rakja azt ami bent volt helyette