Hogyan készíts egyedi paintjobot - Gyorstalpaló

uncut gem

Lelkes fórumhasználó
2022. 11. 20.
401
2 160
V4 karakter
Valentino Joko
LV karakter
Avon Carver
Sziasztok !

Ebben a leírásban megtudhatjátok, hogyan is kell applikálni a png-ket a kocsitokra, hogy ti is készíthessetek részletes és egyedi paintjobokat. (lehetőleg nem mém és egyéb ostobaságokat)
Úgy érzem a gatekeeping nem jó út, mivel önkényesen elvesszük azoktól a lehetőséget, akikben megvan a kreativitás, csak eddig a megvalósítás módját nem tudták.
Ez a guide nem fog kitérni minden apróságra, meghagyom számotokra a finomhangolást.


0. lépés
Felcsatlakozol a szerverre. Beállsz a tuningolóba és elnavigálsz a paintjob fülre.

1. lépés
Kiválasztod a megfelelő png-t amit szeretnél a kocsira tenni.

2. lépés
Megnyitod a következő mappát:

ca2ddcd831774ff02ccf9a691ea801df.png


Ebben a mappában fogsz látni 32, 64, 128 ill. 256 nevű mappákat. Ezek képméreteket jelölnek. (32x32, 64x64) Ha belekattintasz a mappákba láthatod az összes decalt.
A png-det át kell méretezned a 4 érték közül az egyikre, hogy ne torzuljon a végeredmény.

3. lépés
Kiválasztod a neked tetsző decalt a mappákba belépve. Nekem az 5zigen-re esett most a választásom, mivel az első a sorban és lusta vagyok keresgélni.

747e24d1650ff231ac872fddb16bab96.png


Ezek a fájlok dds típusúak, tehát a saját png képedet át kell konvertálnod dds-re. Ebben egy dds to png converter lesz segítségedre. (vagy paint.net-ben átkonvertálhatod)

4. lépés
Miután lekonvertáltad a png-det dds-re, elnevezed arra a névre, amire szeretnéd rakni a matricák közül.

4226526743e701604f5871d7b562b8c8.png


Nekem jelen esetben 5zigen-re kell átneveznem a képemet.

5. lépés
Bemásolod a saját dds fájlodat a megfelelő mappába, felülírva az eredeti matricát:

cd040c1efb8dcfb67ccca1bdc5f5ed69.png


6. lépés
Visszatérsz a játékba, kiválasztod a menüből a megfelelő matricát (jelen esetben az 5zigen), és rárakod az autóra.

ab795c6e402f7739f4da45b117ed4c49.png


Az előnézetben a te egyedi mintád csak 128-as méretben fog megjelenni, egyébként az eredeti mintát fogod látni. Tehát, ha látni akarod a menüben is a beillesztett matricát, akkor 128-as méretben is rakd be (a 128-as nevű mappában, ugyanabba az almappába).
Amint rárakod az autóra és méretezed a matricát, megjelenik majd kisebb/nagyobb méretben is.

Ennyi a procedúra.
Fontos: a matricák a játék újraindítása után alapállapotba kerülnek, érdemes elmenteni a mappákat a matricáiddal.
Illetve, ha beül melléd valaki és úgy mész be a paintjob menübe, Ő nem fogja látni a rárakott mintákat, mivel csak kliens oldalon jelennek meg a mintáid.

Amennyiben szeretnéd, ha megvalósítanánk egy ötleted, küldj egy privát üzenetet nekem vagy Mount Olympus cégünk felé.
Jó szerkesztést/szórakozást !
 
Utoljára szerkesztve:

miniQ

Zöldfülű
2019. 01. 12.
213
217
24
Németország
V4 karakter
Jack Martons 🇩🇪
LV karakter
Jack Martons 🇩🇪
V2 karakter
-
Szerintem az emberek nevében beszélhetek,hogy köszönjük szépen segítséget azok számára akik esetlegesen nem tudtak hozzáférést kapni ''egyedi'' paintjob létrehozásába . See discordon volt témában a dolog ,hogy miféle képen tudják az emberek megcsinálni egyedi matricájukat, több válasz is érkeztek ,hogy '' ez szigorúan titkos dolog ehhez nem mindenki férhet hozzá ''. Őszintén miért kell ilyennek lenni egymás között mi magyarak között , szívvel segítsünk bárkinek is sikeresebbé tudja tenni az adott dolgot , ez részemről elkeserítő! Jó persze sokan vissza élnek az adott dologgal de ebbe bele kell nyugodni mindenkinek és az adott szerverszabályzatok szerint eljárni és szankcionálni szabálysértőket. Ezt csak saját véleményemnek fejtettem ki , nem szándékozok senkire se célozni! Szép munka és gesztus tőled! ;)
:)
 

hernyo

Zöldfülű
2020. 11. 22.
187
1 124
V4 karakter
Ane Tinsley 🇪🇸
Tudtommal mind a kettő szerveren betiltották ezt az új szerverszabályzat alapján:

-Tilos külső minták/képek használata.

↳Külső képek beimportálása esetén, a script megkerülésével készült paintjobot kérdés nélkül törölhetik az adminok, akár járművel együtt. Ilyen esetben a jármű NEM JÁR VISSZA. Az ilyen paintjobok létrehozása bant is vonhat magával.
 
  • Tetszik
Reactions: maxking

hernyo

Zöldfülű
2020. 11. 22.
187
1 124
V4 karakter
Ane Tinsley 🇪🇸
És ez a komment hol található meg DC-n belül?
Csak mert tegnap direkt rákerestem erre, mivel mindenki ezt küldözgette össze-vissza, de nem található sehol.
Vagy az én discordommal van a baj, vagy pedig a komment törlésre került az új szabály miatt.
 

SuitDasHun

Pötyögtető
2021. 02. 05.
409
654
V4 karakter
Grou Smith
Megmondom őszintén sajnálom,hogy ez a topic megszületett! Mostmár egyre több értelmetlen marrica lesz ha sokan tudni fogják a menetét. Eddig mindenki probálta titkolni,hogy a sok fun dolgot megelőzzük...

illetve ha a te céged is ezzel foglalkozik,akkor miert nem tartod titokba? több ügyfél lenne...
 

uncut gem

Lelkes fórumhasználó
2022. 11. 20.
401
2 160
V4 karakter
Valentino Joko
LV karakter
Avon Carver
Olvasd el újra a topic kezdő mondatait.
Jobb szeretném látni, ki milyen kreatív dologgal jön elő, nem pedig feltétlen ebből keresni pénzt.
A szankcionálásban meg te is segíthetsz, ha reportolsz ilyen idétlen paintjobokat, ha látsz, nem pedig puffogsz, hogy "ppööö milyen hülye aki ilyet csinál"
 

miniQ

Zöldfülű
2019. 01. 12.
213
217
24
Németország
V4 karakter
Jack Martons 🇩🇪
LV karakter
Jack Martons 🇩🇪
V2 karakter
-
És ez a komment hol található meg DC-n belül?
Csak mert tegnap direkt rákerestem erre, mivel mindenki ezt küldözgette össze-vissza, de nem található sehol.
Vagy az én discordommal van a baj, vagy pedig a komment törlésre került az új szabály miatt.

Discord moderátor ki törölte az egészet.
 

kusma

Rightie
2019. 04. 28.
86
284
V4 karakter
Divo Franza
LV karakter
Amar Suljic
Megmondom őszintén sajnálom,hogy ez a topic megszületett! Mostmár egyre több értelmetlen marrica lesz ha sokan tudni fogják a menetét. Eddig mindenki probálta titkolni,hogy a sok fun dolgot megelőzzük...

illetve ha a te céged is ezzel foglalkozik,akkor miert nem tartod titokba? több ügyfél lenne...
Hogy fogod igy eladni 4 millioert az "importalt paintjobot" ???? :O
 

miniQ

Zöldfülű
2019. 01. 12.
213
217
24
Németország
V4 karakter
Jack Martons 🇩🇪
LV karakter
Jack Martons 🇩🇪
V2 karakter
-
Hogy fogod igy eladni 4 millioert az "importalt paintjobot" ???? :O
Semmi féle képpen hiszen olyan dolgoról beszélünk ami bármikor ki publikálásra került volna, szóval egy fajta kihasználásnak mondhatni, '' importált matricát csinálok XX összegért '' Szerintem hadjuk már maga bele gondolni is nevetséges :ROFLMAO:
 
  • Fájdalmas
Reactions: benec

gabokorte

Újonc
2021. 02. 10.
21
19
35
webelek.webtelek.hu
V4 karakter
Earl Cox
LV karakter
Brian Black
V2 karakter
Boros István
Szia ! tudnál segíteni nincs ilyen mappám hogy:SeeMTA
Alapértelmezett telepítésnél a C:\ meghajtón van (azt hiszem).

A topikhoz szólva: Én úgy csináltam, hogy mikor a műhelyben voltam, de még nem léptem be a paintjob készítőbe, akkor tettem be a fájlokat a mappákba.
Hasznos progik: Inkskape - vektoros rajzkészítő program. Ezzel nyújtogattam a formákat, színeztem, exportáltam a képeket a négy felbontásra; Gimp - ingyenes photoshop alternatíva. Többek közt ezzel konvertáltam a png-ket dds formátumra.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: uncut gem

JamieLV

Vélemény vezér
Very Important Person
2019. 06. 03.
9 262
11 005
24
V4 karakter
James Fernsby
LV karakter
Jimmy Beckett
Akkor nem ártana az adminokat is tájékoztatni erről, mert nekem eddig mindenki azt mondta, hogy nem lehet.
Nyilván nem fogja egyik Admin se azt írni, hogy nyugodtan írd felül a szerver által megadott fájlokat és csinálj külsős mintákból paintjobokat.