Forgalmas helyekre vonatkozó térkép.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Seelöwe

Zöldfülű
Támogató
2021. 11. 14.
158
208
19
Dunaújváros
guns.lol
V4 karakter
🇩🇪 Mario Gantzmann
Erre fentebb írtam egy megoldást, ami ki is küszöböli ezt.
Tudom, hogy írtál rá egy lehetséges megoldást. Az ellenérvem mellett pedig továbbra is kiállok. Hiába akarjuk csak adminoknak leszűkíteni a parancshoz való jogot, előbb-utóbb megteszi egy admin, hogy feltérképezze a forgalmas helyeket és egy térképet szerkesszen róla, amit akár ooc el is adhat pénzért.
Lehet Én vagyok ekkora pesszimista, de több negatívumot látok a térkép esetében mintsem pozitívat.
 

hernyo

Zöldfülű
2020. 11. 22.
187
1 125
V4 karakter
Ane Tinsley 🇪🇸
Azért a szerverlogban elég feltűnő lenne egy folyamatos parancshasználat.
 

hernyo

Zöldfülű
2020. 11. 22.
187
1 125
V4 karakter
Ane Tinsley 🇪🇸
Nem lenne muszáj egyhuzamba feltérképeznie a forgalmas helyeket.
Azért ahhoz, hogy jól zónázott és viszonylag pontos térképet tudjon alkotni, ami nagyjából használható is, legalább 100-200x kell beírnia a parancsot, ami alapjáraton nagyon macerás és kétlem, hogy ezt adminként meg tudná bárki is tenni feltűnés nélkül, illetve megkockáztatná.

Semmi értelme nincsen.
Én úgy gondolom, hogy nektek adminoknak pont szükségetek lenne rá. Ha a térképre magára nem is, de a parancsos dologra minimum.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: tommen. és Lynx

Paper

besten.
2020. 01. 24.
381
940
Vienna
V4 karakter
Liam.Friedhofen
Minek? Szerintem el tudom dönteni, hogy mi forgalmas és mi nem. Ha nem ért egyet vele az akit éppen szankciónálok panaszt tesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Seelöwe

hernyo

Zöldfülű
2020. 11. 22.
187
1 125
V4 karakter
Ane Tinsley 🇪🇸
Az oké, hogy te el tudod dönteni, de nem egyszer fordult az elő, hogy az adminok körében különböző vélemények születtek erről és akkor "random" lett eldöntve, hogy kinek legyen igaza.
 
  • Tetszik
Reactions: tommen.

Seelöwe

Zöldfülű
Támogató
2021. 11. 14.
158
208
19
Dunaújváros
guns.lol
V4 karakter
🇩🇪 Mario Gantzmann
Az oké, hogy te el tudod dönteni, de nem egyszer fordult az elő, hogy az adminok körében különböző vélemények születtek erről és akkor "random" lett eldöntve, hogy kinek legyen igaza.
Tudtommal az admin dönthet a szabályzattól eltérően, ha alá tudja támasztani döntését. Az meg a másik, hogy szerintem épp eléggé megszűrik, hogy kiket vesznek fel adminnak, ha nem, akkor ezen rohamosan változtatni kell, ha egy admin szerint egy vidéki, lakott területen kívüli úttest (nem autóút, se nem autópálya) forgalmas hely. Én bízom abban, hogy az adminok jobban ismerik a szerverszabályzatot, mint Én, ezért ha nem tudok valamit, általában rákérdek az adminsegédeknél - ha nincsenek fent, akkor adminoknál - különben amellett, hogy támogatom a szerverszabályzat pontosítását, nem szeretném, ha a szerveren mindent emancipálnánk! Jelenleg ennek a térképnek a létrejötte inkább visszaélésekre adna lehetőséget, mintsem, hogy éljen valaki vele.
Adminok közti vitát ilyenkor pedig egy főadminnak, szuperadminnak illik általában eldöntenie, ha nem tudnak közös nevezőre jutni, gondolom az ilyen vitákat is megtudják emberséges módjára vitatni az adminok, ha nem tudnak közös nevezőre jutni.
Azért ahhoz, hogy jól zónázott és viszonylag pontos térképet tudjon alkotni, ami nagyjából használható is, legalább 100-200x kell beírnia a parancsot, ami alapjáraton nagyon macerás és kétlem, hogy ezt adminként meg tudná bárki is tenni feltűnés nélkül, illetve megkockáztatná.
Ezt kb. fél év alatt ki lehet tapasztalni a parancs segítségével és nem is lenne feltűnő, hogy valaki a paranccsal visszaélve csinált volna egy térképet a forgalmas helyekről.

Megtudom érteni, hogy nagy segítség lenne illegálosoknak, hogy mondjuk honnan nem kéne rabolni/elrabolni embert, de úgy gondolom aki illegállal akar foglalkozni, az legalább 1x górcső alá veszi a szerverszabályzatot - ha nem talál a kérdésére választ akkor pedig adminsegédhez fordul. Továbbá fent már leírtam, hogy miért gondolom inkább negatívnak ezt az ötletet, mintsem pozitívnak.
Mindenesetre kíváncsi leszek a vezetőség véleményére erről az ötletről.
 

hernyo

Zöldfülű
2020. 11. 22.
187
1 125
V4 karakter
Ane Tinsley 🇪🇸
Tudtommal az admin dönthet a szabályzattól eltérően, ha alá tudja támasztani döntését.
Egy ilyen dolgot sosem lehet alátámasztani, mert nem tudhatjuk, hogy IRL az adott helyen mi történne.

Az meg a másik, hogy szerintem épp eléggé megszűrik, hogy kiket vesznek fel adminnak
Ez nem teljesen igaz.

Én bízom abban, hogy az adminok jobban ismerik a szerverszabályzatot, mint Én, ezért ha nem tudok valamit, általában rákérdek az adminsegédeknél - ha nincsenek fent, akkor adminoknál
Az adminsegédek, illetve az adminok is ugyanolyan játékosok, mint mi, tehát ugyanúgy tudnak hibázni és rossz döntéseket hozni, amik igazából tapasztalhatók is.

Jelenleg ennek a térképnek a létrejötte inkább visszaélésekre adna lehetőséget, mintsem, hogy éljen valaki vele.
Igen, ezzel egyetértek, ezért is lenne jobb a parancsos dolog.

Adminok közti vitát ilyenkor pedig egy főadminnak, szuperadminnak illik általában eldöntenie, ha nem tudnak közös nevezőre jutni, gondolom az ilyen vitákat is megtudják emberséges módjára vitatni az adminok, ha nem tudnak közös nevezőre jutni.
Valóban így illene, de többnyire az adott helyzetben a legmagasabb admin dönt, ami hiábavaló, ha szintén nincs konkretizálva a dolog.
Bár, többnyire erre sincs lehetőség, mert jön a szokásos szöveg, hogy "tegyél PK-t, ha nem tetszik".

Ezt kb. fél év alatt ki lehet tapasztalni a parancs segítségével és nem is lenne feltűnő, hogy valaki a paranccsal visszaélve csinált volna egy térképet a forgalmas helyekről.
Nem hinném egyébként, hogy ilyen szinten bárkit is foglalkoztatna a dolog, de ha mégis, kétlem, hogy elterjedne, főleg nem hivatalos formában.
 
  • Tetszik
Reactions: tommen.

Seelöwe

Zöldfülű
Támogató
2021. 11. 14.
158
208
19
Dunaújváros
guns.lol
V4 karakter
🇩🇪 Mario Gantzmann
Egy ilyen dolgot sosem lehet alátámasztani, mert nem tudhatjuk, hogy IRL az adott helyen mi történne.
Ezért kell racionalitásból kiindulva átgondolni a helyzetet.

Ez nem teljesen igaz.
Szerintem egy ekkora közösség esetében csak eltudják dönteni az illetékesek, hogy felveszik - e a jelentkező játékost SGH tagnak, vagy sem. Vannak kivételek, nyilván egy kezdő adminnak még bele kell gyakorolnia az adminisztrátori szerepkörébe magát, ezért nagyobb odafigyeléssel kell döntést hozniuk. Természetesen ha nem értünk egy admin döntésével egyet, felkereshetjük, hogy ezt azért mégis gondolják át, merthogy Te szerinted ez nem így van, hanem úgy, illetve tehetünk panaszkönyvet.
Viszont kíváncsi lennék miért nem teljesen igaz az állításom szerinted.

Az adminsegédek, illetve az adminok is ugyanolyan játékosok, mint mi, tehát ugyanúgy tudnak hibázni és rossz döntéseket hozni, amik igazából tapasztalhatók is.
Fent már igazából viszontválaszoltam erre. Annyival kiegészíteném ezt, hogy igen, játékosok, több joggal felruházva és nagy eséllyel jobban ismerik a szerverszabályzatot az átlag játékosoktól - tudtommal legalább az alapokról megkérdezik a jelentkezőket.

Igen, ezzel egyetértek, ezért is lenne jobb a parancsos dolog.
Megintcsak annyit tudok mondani erre, hogy ne akarjunk már mindent emancipálni, mert csak szabadosság és visszaélés lesz az eredménye.

Valóban így illene, de többnyire az adott helyzetben a legmagasabb admin dönt, ami hiábavaló, ha szintén nincs konkretizálva a dolog.
Bár, többnyire erre sincs lehetőség, mert jön a szokásos szöveg, hogy "tegyél PK-t, ha nem tetszik".
Szerintem ezzel nincs gond, hogy nincs konkretizálva, hogy mondjuk Dilimore - ban a kis benzinkút az mennyire forgalmas, vagy Blueberry - ben a lottózó. Megint ismétlem magam: akinek 60 iqja van, az felfogja, hogy IRL mi számíthat forgalmas helynek.
Azért mondják az adminok, hogyha nem tetszik valami, tegyél pk - t, mivel közben gondolom hozzájuk is jönnek a problémák pm - ben és azokkal is foglalkozniuk kell, gondolom egyszerűbb nekik, ha fórumon folytatjátok a vitátokat minthogy IG tegyétek ezt, hisz amíg ezt IG teszitek, azzal csak az idejét húzód, fórumon pedig akármikor tud viszontválaszolni rá.

Nem hinném egyébként, hogy ilyen szinten bárkit is foglalkoztatna a dolog, de ha mégis, kétlem, hogy elterjedne, főleg nem hivatalos formában.
Sok mindenre azt hiszi az ember, hogy lehetetlen, aztán mégis lehetséges. Példát most sok mindenre tudnék mondani, de lehet inkább megtartom magamnak, hogy ne generáljak mégtöbb vitát, és a témánál maradjunk.
 

hernyo

Zöldfülű
2020. 11. 22.
187
1 125
V4 karakter
Ane Tinsley 🇪🇸
Viszont kíváncsi lennék miért nem teljesen igaz az állításom szerinted.
Elég lenne átnézni 1-2 UCP-t ahhoz, hogy megértsd. Most szándékosan régebbi adminokra fogok kitérni, mivel nem szeretnék személyeskedni, illetve minősíteni sem igazán szeretném a jelenlegi admin teamet. (A régit sem szándékozom.) Némely személynek rosszabb az UCP-je, mint egy "sima" játékosnak úgy, hogy még egyes frakciókba sem kerülnének be, nem hogy adminnak, viszont valahogy mégis összejön. Ebbe szerintem jobban bele se menjünk, mert felesleges és csak a savazás lenne belőle.

Természetesen ha nem értünk egy admin döntésével egyet, felkereshetjük, hogy ezt azért mégis gondolják át, merthogy Te szerinted ez nem így van, hanem úgy, illetve tehetünk panaszkönyvet.
Nyilván hatalmas kedvvel állnának újra a résztvevők ugyanannak az RP-nek, ha 1-2 héttel az események után el lenne bírálva és esetleg RP ismétlés lenne a vége.

Szerintem ezzel nincs gond, hogy nincs konkretizálva, hogy mondjuk Dilimore - ban a kis benzinkút az mennyire forgalmas, vagy Blueberry - ben a lottózó. Megint ismétlem magam: akinek 60 iqja van, az felfogja, hogy IRL mi számíthat forgalmas helynek.
Hát nem tudom, akkor elég rossz a statisztika.

Azt nem értem igazából, hogy kiállsz az mellett, hogy megválogatják az adminokat és az adminsegédeket, de mégis valahogy a saját szavad ellen szólsz azzal, hogy szerinted visszaélnének ezzel az adminok, eloockereznék a térképet, kiszivárogtatnák, kárt okoznának a szervernek, vele együtt a játékosoknak.
Továbbra sem hiszem, hogy bármelyik admin ezt megtenné.
 

Seelöwe

Zöldfülű
Támogató
2021. 11. 14.
158
208
19
Dunaújváros
guns.lol
V4 karakter
🇩🇪 Mario Gantzmann
Azt nem értem igazából, hogy kiállsz az mellett, hogy megválogatják az adminokat és az adminsegédeket, de mégis valahogy a saját szavad ellen szólsz azzal, hogy szerinted visszaélnének ezzel az adminok, eloockereznék a térképet, kiszivárogtatnák, kárt okoznának a szervernek, vele együtt a játékosoknak.
Továbbra sem hiszem, hogy bármelyik admin ezt megtenné.
Szerintem nem üti egyik szavam se a másikat, mivel úgy gondolom, hogy megválogatják az adminokat, de lehet valaki jó adminnak mutatkozik az alapján, hogy milyen az "RP tudáslexikonja", viszont lehet, hogy titokban oockerezik, vagy akár nonozik.
Az alapján mondom, hogy megválogatják az adminokat, mivel szoktam nézegetni a jelentkezéseket, néha lecsekkolom a jelentkezők profilját és általában olyanokat vesznek fel, akik tisztában vannak az alapszabályzattal. Nyilván nem látok bele az UCP - be, de Én is V3 játékos vagyok, többé-kevésbé tisztában vagyok azzal, hogy ki az, aki mondjuk csak kereskedni jár fel, vagy ki az, aki mondjuk rpzik is. Gondolom Te még sosem csalódtál egyetlen egy emberben sem, akiről azt hitted, hogy olyan amilyen és egyszercsak lelepleződik, hogy végig csak másmilyennek mutatta magát feléd, mint amilyen valójában. - ezért tartom rossz ötletnek mind a parancsot, mind az alapötletet, a térképet.

Többire különösebben nem tudok mit reagálni - eltér a véleményünk mind az ötlettel, mind egy csomó apró részlettel kapcsolatban, igazából nem tudjuk egymást meggyőzni a saját érvünkről így feleslegesnek tartom, hogy folytassuk a vitánkat.
 

hernyo

Zöldfülű
2020. 11. 22.
187
1 125
V4 karakter
Ane Tinsley 🇪🇸
Szerintem nem üti egyik szavam se a másikat, mivel úgy gondolom, hogy megválogatják az adminokat, de lehet valaki jó adminnak mutatkozik az alapján, hogy milyen az "RP tudáslexikonja", viszont lehet, hogy titokban oockerezik, vagy akár nonozik.
Épp ezért tartom jobb ötletnek, ha egy fix rendszer dönti el az adott szituációt egységesen, minthogy egy nem megfelelő személy által kerüljön elbírálásra egy ügy, akár elfogultan, akár rossz tudással, akár kicseszési szándékkal vagy bárhogy, ami nem megfelelő és igazságos végkimenetellel jár. Az ilyen döntések sokszor mérlegelés, előítélet vagy akár baráti alapon születnek gondolván, hogy ki kérdőjelezné meg a dolgot. Rossz leírni és nyilván nem is fogja ezt így nagyon senki, de ez van. Sok adminnal vagyok / voltam jóban, de ez akkor is így van. Nyilván tisztelet a kivételnek, mert sokan vannak azért, akik jól látják a dolgot, de amíg csak 1 ilyen is lesz, addig nem okés a dolog.

Az alapján mondom, hogy megválogatják az adminokat, mivel szoktam nézegetni a jelentkezéseket, néha lecsekkolom a jelentkezők profilját és általában olyanokat vesznek fel, akik tisztában vannak az alapszabályzattal.
Egy jelentkezésilapba bármit lehet írni, másolni, az adott pillanatban utána nézni dolgoknak, amit utána el is felejt az illető. Egy lap sosem a rendes tudást fogja tükrözni, ahogy a személyiséget és a hozzáállást vagy esetleg a célt sem.

Gondolom Te még sosem csalódtál egyetlen egy emberben sem, akiről azt hitted, hogy olyan amilyen és egyszercsak lelepleződik, hogy végig csak másmilyennek mutatta magát feléd, mint amilyen valójában.
Rosszul gondolod. 99.9%-ban mindig csalódtam, de ugye ebből tanulunk. Viszont most megvan a 0.1%, "ami" kell, a többi pedig nem számít. Lényeg a lényeg, hogy bárki mutathatja magát bárkinek, tehát egy ilyen jogkör nem fog senkit egy 100%-ban helyes döntésű tulajdonsággal felruházni, egy rendszer pedig nem fog téves infót adni, elég nagy valószínűséggel.

ezért tartom rossz ötletnek mind a parancsot, mind az alapötletet, a térképet.
A térképes részét én sem támogatom, viszont a parancsot továbbra is egy megbízhatóbb és ellenőrizhetőbb rendszernek tartom, amibe nem csúszik be sem az elfogultság, előítélet, sem pedig más. A parancsból készített térképhez pedig rengetegszer kellene használni, ahogy fentebb is írtam. Nagyon - nagyon aprólékosan kellene kivitelezni és igazából... ha valaki ennyit foglalkozik vele, akkor egészségére, használja csak. Ha valaki bele tud nyomni annyi időt, munkát, erőfeszítést, koordinátákat összeállítani, hogy rendesen mutassa a zónákat, akkor meg is érdemli. Viszont, továbbra sem látnám semmi értelmét ennek, hogy valaki ennyit törődjön vele csak azért, hogy utána pár kiégett órán keresztül biztonságosan tudjon detektorozni kb 0 sikerélménnyel vagy bármi hasonló tevékenységet végezni. Nem fogja ezt megtenni senki lebukás nélkül.
igazából nem tudjuk egymást meggyőzni a saját érvünkről így feleslegesnek tartom, hogy folytassuk a vitánkat.
Egyetértek, semmi értelme. Az egész nagyrészt elkanyarodott, én pedig nem szeretném minősíteni az admin teamet. Sem a munkájukat, sem pedig magukat az adminokat. Én leírtam egy olyan megoldást, ami igazából működőképes, ellenőrizhető és, ha rendesen van megcsinálva, akkor problémamentes. Amennyiben valakinek ezek után sem tetszik, akkor nem tetszik. Én valahol megértem, illetve nyilván elfogadom. Minden érv és gondolom ellenérv is elhangzott, tehát túl van tárgyalva. Sajnálom, hogy nem tudtalak meggyőzni.

Legyen szép napod és jó időtöltést, szia.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.