Felszólitás igazoltatáskor.

Mardancso

Újonc
2024. 06. 14.
42
72
Szeged
V4 karakter
❌
LV karakter
Kazimir Yazov
V2 karakter
❌
Üdv! Én személy szerint nem támogatom az ötletet. De miért is? Elmesélem.
Nos, van az LV és van a V4. Ezek mind két külön szerver, másak a szabályok is.
Mint volt V4-es Rendőr, úgy szólok most ehhez hozzá.
Szerintem abszolút felesleges lenne visszahozni, az ember csak észreveszi hogy villog mögötte a rendőr, és pont őt szeretné félreállítani.
Az igaz hogy V4-en van felszólítás és LV-n nincs de könyörgöm, valóéletben sem fog a megafon-ba beszélni a rendőr mert félre szeretne téged állítani. (Persze ez szituációtól is függ, mind játékban és mind a valóságban.) Illetve ha úgy nézzük, mikor csinálod a KRESZ Vizsgát a játékon belül, ott is vannak ilyen kérdések hogy; 'mit kell tenni, ha ön mögött egy fény-és hangjelzést használó jármű halad?' (most csak mondtam valamit), viszont ha villognak mögötted és szabályos akarsz lenni, amúgy is félre kell húzódnod, helyet adni a rendőrnek, mentőnek hogy könnyen el tudjon haladni. Ha pedig látsz egy villogó rendőrt mögötted, és rád van tapadva akkor pedig egyértelműen meg fogsz állni, ha csak nem csináltál valami rosszaságot ami miatt esetleges körözés lehet az autón, vagy a te neveden esetleg. Ha pedig mész 2-3 kanyart és csak akkor veszed észre, nem fogsz Adminjail-t kapni, illetve a rendőr sem fog lecsukni. Egyszerűen csak meg kell mondani neki hogy; 'Bocsánat biztosúr nem vettem észre hogy mögöttem van, elnézést kérek.' Vagy valami hasonló monológot.
Röviden tömören; szerintem felesleges lenne.
Ez általában nem elég a menekülésre hogy “raboltam,azt hittem körözés van az autón” illetve ha nem veszi észre a rendőrt egy adott játékos 2 utca után fegyverrel szállnak ra ki, ezt tapasztalatból mondom. És olyankor nincs már arra lehetőség hogy elmenekülj mert az ugye PG viszont ott van nálad a kis kaliber, mivel tudja a játékos hogy csak egy STOP Trafic??? Elég megtévesztő lehet némelyik szituáció. Nem rossz szándékkal írtam meg a javaslatot hanem gondoltam/tuk illegálos szemmel hogy ezzel el lehet kerülni pár félreértést. De mindegy vélemény számít, és jó látni hogy mindenki érvel egy általa megszabott indokkal… viszont akiknek van tapasztalatuk az illegálhoz, azok a személyen pontosan megértik szerintem hogy mire is térek ki ezzel a javaslattal.
 

Banks

SzerverAdmin
LV
2023. 08. 14.
17
56
Budapest, IV. Kerület.
LV karakter
Ava Banks
Szia, felesleges, és nem is támogatom semmiképpen.

- És mivel a szerver (Amerikára) alapul, ezért javaslom mert ott is megaphone segítségével szólítják a kocsikat, általánosságban.
Ezt nem is tudom, hogy honnan szedted. Fény-, és hangjelzést használnak ott is a leszólításhoz.

Ez általában nem elég a menekülésre hogy “raboltam,azt hittem körözés van az autón” illetve ha nem veszi észre a rendőrt egy adott játékos 2 utca után fegyverrel szállnak ra ki, ezt tapasztalatból mondom.
Elég egyszerű. Ha tudod, hogy szabálytalankodtál, akkor nézz magad mögé és tudni fogod, hogy jönnek-e vagy sem. Esetleg OOC tisztázod, hogy nem vetted észre, és úgy fog folytatódni az RP. Rengeteg ilyen szituáció van, nekem személy szerint soha sem volt még ezzel nagyobb probléma.

Akkor viszont nem értem a lényeget. Most nem pont arra a szitucióra gondoltam mikor STOP tábla miatt megakar állitani a rendőr. Hanem akár más jelleggel is, esetleg illegálos személyről van szó. Amennyiben IC ügy lenne nem kapnának a játékosok "indoktalan menekülést" és társait.
Nem egészen értem, hogy mire gondolsz. Ha Felony STOP alá akarnak vonni, akkor azt véleményed szerint be fogják neked jelenteni a félrehúzás pillanatában? - Nyilván nem.

Vagy esetleg arra gondolhattál, ami már számtalan alkalommal meg lett beszélve. Addig nem kezdesz menekülni amíg nem érkezik meg a kezdeményezőn kívül egy másik egység, ezzel már elkerülöd azt, hogy indokolatlanul / csekk elől menekülsz.

mivel tudja a játékos hogy csak egy STOP Trafic???
Erre is elég egyszerű a válasz, (illegálosként tudnod is kellene, ha már elmondásod szerint tapasztalatod van ezekkel kapcsolatban) ha egy rendőrautó áll meg mögötted, és ki is szállnak, akkor Traffic STOP-ról van szó, ha érkezik egy-, vagy több egység is rajta kívül, akkor már Felony STOP-ról beszélünk.
 

Splash.

Barangoló
2019. 01. 10.
79
416
LV karakter
Elliot Gannon
Szerencsére ezt a vegas szeró soha nem vette át. Számomra /rendőrként/ bármilyen bind használat rontja a játékélményt, illetve legjobb tudomásom szerint az usában sem szólítanak fel megafonnal (persze vannak kivételek). LV valamiért ezért is volt szép mindig, maradjunk hűek a valósághoz és a tradíciókhoz.