Fegyház fejlesztés

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

.Adesz

Csibészkarika💝
2021. 01. 14.
172
193
17
Zalaegerszeg
quotesbytavaszi.tumblr.com
V4 karakter
Liam Sundqvist
LV karakter
Adam.Gown
V2 karakter
Adam El Fuego
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Adam Takeo >

Ötleted:
< Fegyházban lehessen dolgozni >


Megjegyzés:
< Szóval, félreértések elkerülése végett nem a pénz lenne a fő szempontja RÉSZEMRŐL hanem mivel én alapvetően nem támogatom a fegyházat (az ic börtönt). Lényegében az lenne az ötletem, hogy lehessen munkát vállalni a börtönben fontos leszögeznem mégegyszer hogy ennek a legfőbb oka, hogy a tagok ne csak afkolni tudjanak a börtönben, hanem kicsit aktivizálni magukat. Így végszóként azt mondanám, hogy ne óriási pénzekben gondoloodjunk! >
 

.Adesz

Csibészkarika💝
2021. 01. 14.
172
193
17
Zalaegerszeg
quotesbytavaszi.tumblr.com
V4 karakter
Liam Sundqvist
LV karakter
Adam.Gown
V2 karakter
Adam El Fuego
Lényegében akár egy hasonló gyártósori munka mint v3-on vagy Lv-n van, vagy teljesen egyedi minka esetleg, ezt én nem tudom és nem is akarom eldöntetni, ha lenne bármi melléktevékenység fegyházba már nagyon boldog lennék, azon kívül hogy egymást püfölik az emberek?
 
  • Tetszik
Reactions: vbence100

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
23
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Egy érdekes témát hoztál fel amely elgondolkodtató. Teljes mértékben igazad van, hogy a játékos ne csak ott afkoljon sok-sok percet aztán kimehet.
Ezt a munkát inkább úgy tudnám elképzelni, hogy nem munka hanem feladatok. A fegyházban lévő játékosnak időnként lenne feladata, amit ha teljesít nem főképpen pénzt kapna érte, hanem csökkenne valamennyivel a börtön ideje. Aki viszont nem csinálja, afkol, annak például óránként növekedne valamennyivel a börtönben töltött ideje. (Ezzel az AFK nagy része meglenne szüntetve) Aki pedig megcsinálja bizonyos időnként a feladatokat, annak x perccel kevesebb letöltendő büntetése lenne. (Jó magaviselet... ) Ezek a feladatok lehetnének óránként, ahogy a fegyházajtók nyílnak majd záródnak.

Ötleted támogatom! Egyelőre, még nem tudom, hogy milyen munka kellene, vagy feladat, ha neked van már erről is gondolatod akkor írd bele a témádba. ;)
 

.Adesz

Csibészkarika💝
2021. 01. 14.
172
193
17
Zalaegerszeg
quotesbytavaszi.tumblr.com
V4 karakter
Liam Sundqvist
LV karakter
Adam.Gown
V2 karakter
Adam El Fuego
Egy érdekes témát hoztál fel amely elgondolkodtató. Teljes mértékben igazad van, hogy a játékos ne csak ott afkoljon sok-sok percet aztán kimehet.
Ezt a munkát inkább úgy tudnám elképzelni, hogy nem munka hanem feladatok. A fegyházban lévő játékosnak időnként lenne feladata, amit ha teljesít nem főképpen pénzt kapna érte, hanem csökkenne valamennyivel a börtön ideje. Aki viszont nem csinálja, afkol, annak például óránként növekedne valamennyivel a börtönben töltött ideje. (Ezzel az AFK nagy része meglenne szüntetve) Aki pedig megcsinálja bizonyos időnként a feladatokat, annak x perccel kevesebb letöltendő büntetése lenne. (Jó magaviselet... ) Ezek a feladatok lehetnének óránként, ahogy a fegyházajtók nyílnak majd záródnak.

Ötleted támogatom! Egyelőre, még nem tudom, hogy milyen munka kellene, vagy feladat, ha neked van már erről is gondolatod akkor írd bele a témádba. ;)
Akár ez is egy teljesen jó ötlet, én lényegében azt akarom ezzel csk elérni hogy az afkolás helyett legyen valami mellékcselekvés a szerveren,akár ez lehet küldetés, munka vagy egy teljesen más mellékcselekvés.
EDIT: Azt viszont nem feltétlen támogatom hogy növekedjen a jail. Szerintem így is eléggé nagy büntetéseket kap egy ember főleg azért ha egy rp miatt viszik csak be.
 

Porozinko

Zöldfülű
2019. 10. 22.
206
1 102
Egyházasfalu
V4 karakter
Ladarrel Pitts
LV karakter
Owen Martinez
V2 karakter
Ratko Zebic
Én el tudnék képzelni egy olyan quest rendszert mint ami pl a bandáknak, maffiáknak, PD-nek van. Csak kevesebb pénzért. Például drog csempészet, valami bökő készítés megrendelésre, NPC-nek. (Persze, nem használhatná a börtönbe, mert csak menne a DM, meg a hiszti.)
 

tommen.

2+2=5
2019. 01. 10.
999
3 736
18
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
Őszintén, én az ilyen aktivitásokon felül azt adnám, ha meg lehetne szökni helikopter nélkül is. Így lenne értelme őrizni a fegyházat és egy önálló, aktív frakciót kiépíteni rá. Érthető, hogy nem volt eddig hatásos egy önálló fegyház frakció, hisz nem volt mit csinálniuk. Persze ezt RPvel lehetne megtenni, tehát egy jól kiépített, questes rendszer lenne. A rabok tudnának beszerezni bizonyos itemeket questekkel, így végül el tudnának jutni a kijutáshoz, ami minigamekből fog állni. (Mondjuk szögesdrótot átvágni etc).
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
23
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Ezt tovább gondolva, fegyházba lehetnének NPC-k is amit őrizni kell, és ha az illegál megszökteti az NPC-t akkor kapnának x összeget. Viszont ez nem ennyi játékosra kellene megvalósítani, ha ismét lesz 200-250 játékos akkor kellene szerintem ennyire belemenni ezekbe, addig egy egyszerű kis időtöltést kellene megvalósítani hogy a fegyházban lévők ne afkoljanak.
 
  • Tetszik
Reactions: Gaku és tommen.

.Adesz

Csibészkarika💝
2021. 01. 14.
172
193
17
Zalaegerszeg
quotesbytavaszi.tumblr.com
V4 karakter
Liam Sundqvist
LV karakter
Adam.Gown
V2 karakter
Adam El Fuego
Ezt tovább gondolva, fegyházba lehetnének NPC-k is amit őrizni kell, és ha az illegál megszökteti az NPC-t akkor kapnának x összeget. Viszont ez nem ennyi játékosra kellene megvalósítani, ha ismét lesz 200-250 játékos akkor kellene szerintem ennyire belemenni ezekbe, addig egy egyszerű kis időtöltést kellene megvalósítani hogy a fegyházban lévők ne afkoljanak.
Ezt én is teljes mértékben így gondolom, valami piti jutalmak lennének akkor már “megérné” csinálni őket lehet ez pénz -5/10 perc a jailbol akkor az inventoryba itemek és egyebek
 

dr3X

ca?h
Támogató
2019. 01. 10.
945
1 800
21
ʟᴏs ᴀɴɢᴇʟᴇs, ᴄʟᴀʏᴛᴏɴ ᴀᴠᴇ??
LV karakter
ʏᴀᴢᴇɴ_ɢʀᴀɴᴛ
V2 karakter
ʙᴀɴɴᴇᴅ
Szerintem fel lehetne dobni azzal, hogy lehetne szökés script, mert most ez elég nehezen ki vitelezhető. Ezt is NPC dologgal lehetne megoldani, mint a fegyver hajót, ott is lennének fegyveres őrök, vagy más hogy. Ha eszembe jut ötlet rá, akkor azt le írom.
 

.Adesz

Csibészkarika💝
2021. 01. 14.
172
193
17
Zalaegerszeg
quotesbytavaszi.tumblr.com
V4 karakter
Liam Sundqvist
LV karakter
Adam.Gown
V2 karakter
Adam El Fuego
Szerintem fel lehetne dobni azzal, hogy lehetne szökés script, mert most ez elég nehezen ki vitelezhető. Ezt is NPC dologgal lehetne megoldani, mint a fegyver hajót, ott is lennének fegyveres őrök, vagy más hogy. Ha eszembe jut ötlet rá, akkor azt le írom.
Egy olyan szökéssel értenék egyet amiben meg lennének határozva dolgok, kéne egy igen komoly előrp, pl legalább egy 10 tag és hasonlók
EDIT: Illetve hogy cellenyitáskor ki lehessen menni az udvarra
 

tommen.

2+2=5
2019. 01. 10.
999
3 736
18
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
Egy olyan szökéssel értenék egyet amiben meg lennének határozva dolgok, kéne egy igen komoly előrp, pl legalább egy 10 tag és hasonlók
EDIT: Illetve hogy cellenyitáskor ki lehessen menni az udvarra

Itt szerintem arra gondolsz, hogy külsősök szöktetnének valakit. Nos, erre jelenleg is van lehetőség, viszont alapvetően az elő RP Meta Gaming lenne, hisz mégis honnan tudnák ők IC azt, hogy mikor van cellanyitás etc. Egyébként összességében egy nagyon jó ötlet, és értelmet adna egy külön, önálló fegyház frakció működésének.
 

NgyVktr

Zöldfülű
2020. 03. 26.
214
544
LV karakter
anthony.kyle
Szerintem ideig óráig menne ez a dolog, kezdő játékosoknak teljesen jó lenne ez az ötlet, viszont tapasztaltabb játékosok nem fognak túl sokat dolgozni és egy idő után így is úgy is afkkal telne el a fegyházban töltött idő.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
23
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Ezért kellene úgy megcsinálni, hogy aki nem csinálja azt amit kellene ( feladatokat) annak növekedne bizonyos időnként a letöltendő büntetés, aztán aki afkal csinálja az afkolhat bőven.
 

Porozinko

Zöldfülű
2019. 10. 22.
206
1 102
Egyházasfalu
V4 karakter
Ladarrel Pitts
LV karakter
Owen Martinez
V2 karakter
Ratko Zebic
De miért lenne jó ha növekedne? Értem én hogy az AFK-t szeretnéd csökkenteni, de ez ritka nagy kibaszás lenne. Akkor csökkenteni kéne az IC jail-t, abba meg gondolom már nem mentek bele. :D
 
  • Tetszik
Reactions: NgyVktr

.Adesz

Csibészkarika💝
2021. 01. 14.
172
193
17
Zalaegerszeg
quotesbytavaszi.tumblr.com
V4 karakter
Liam Sundqvist
LV karakter
Adam.Gown
V2 karakter
Adam El Fuego
De miért lenne jó ha növekedne? Értem én hogy az AFK-t szeretnéd csökkenteni, de ez ritka nagy kibaszás lenne. Akkor csökkenteni kéne az IC jail-t, abba meg gondolom már nem mentek bele. :D
Mint magában az ötletben leírtam én alapvetően az egész fegyház börtönt nem támogatom, rp-ben tökéletes de a tagok jelenleg nem tudnak semmit csinálni a fegyházban, maximum püfölni egymást. és itt jön képbe a szöketetés, hogy sok-sok olyan figyelmetlen ember van aki nem veszi el a fegyvert,rádiót és egyebeket az embertől... lerádiózza és bármikor kivihetnék, csak mindig zárva a kert.....
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
23
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Jelen helyzetben nincs az ic jailnak értelme ilyen téren. Természetesen az sem lenne reális, hogy a ticket stb után nem kap letöltendő büntetést, viszont ez egy játék. BTK-ban amilyen idők vannak, hát inkább nem kezdek bele, de érthetően nem pozitív véleményem van róla. Azért 5 órányi időre elvenni a játékostól a szerveren lévő tevékenységet mert ő illegális tevékenységgel foglalkozik és elkapták, hát szerintem sok, és csodálkozik mindenki, hogy miért nincs illegálos miért mindenki a rendvédelmi oldalt szeretné erősíteni. Jelenleg azt az időt mindenki afkolja, ezáltal nincs túlságosan értelme, elveszi a játékostól a lehetőségeket. Viszont ha meglenne csinálva egy rendszer, hogy tudjon fegyházon belül is valamivel tevékenykedni, akkor viszont van mit csinálnia a játékosnak, érdeke lenne, hogy előbb szabadulhat. Viszont természetesen aki ezt továbbra is afkként akarja megoldani és nem rp lehetőséggel, annak legyen több idő, tulajdonképpen egy rp tagadásnak is megfelelő lenne ha lenne valamilyen rendszer.

Személy szerint 3 év alatt 1x nem voltam fegyházba büntetésből, viszont kívülről már tapasztaltam, hogy működik. @Porozinko nekem ilyen téren mindegy mennyi a büntetés mert nem ott töltöm a játékidő nagy részét, de attól függetlenül nem tartom a jelenlegiket reálisnak, természetesen azért vannak ekkora percek, hogy inkább óvadékot fizessen mindenki és a frakció számlák gyarapodjanak, sajnos. Egyetértek veled, szerintem az ötlet megvalósításától függetlenül is lehetne az időkön csökkenteni.
 
  • Tetszik
Reactions: crose és Porozinko

pasa

Exitus acta probat.
2019. 01. 09.
1 290
2 389
30
Pécs
Ilyen jellegű fejlesztés szinte biztos vagyok benne hogy nem fog bekerülni, fegyház üzemelt már régen külön frakcióként viszont nem eredményesen. A Fegyházba alig-alig kerül be valaki. Sok hangsúlyt fölösleges lenne belefektetni mikor vannak sokkal szükségszerűbb fejlesztési ötletek. Az hogy egy két ember megszökjön/vagy mini gamezzem szinte biztos vagyok benne hogy erre nem fognak semmilyen energiát fordítani érthető módon. Fegyházból annó is meglehetett szökni megfelelő rp-vel. Akció előtt egy esetleges Fegyházba kerülést is számításba kell venni. Nekünk ez régen megvolt, nem sikerült egyszer sem de felejthetetlen másfél, egy óra volt. Nincs lehetetlen csak tehetetlen. Kevés a player nem egy fegyházra kell időt fordítani.. főleg hogy üresen kong az épület. Nem azt kell fejleszteni ami negyedrangú a szerveren.
 

.Adesz

Csibészkarika💝
2021. 01. 14.
172
193
17
Zalaegerszeg
quotesbytavaszi.tumblr.com
V4 karakter
Liam Sundqvist
LV karakter
Adam.Gown
V2 karakter
Adam El Fuego
Ilyen jellegű fejlesztés szinte biztos vagyok benne hogy nem fog bekerülni, fegyház üzemelt már régen külön frakcióként viszont nem eredményesen. A Fegyházba alig-alig kerül be valaki. Sok hangsúlyt fölösleges lenne belefektetni mikor vannak sokkal szükségszerűbb fejlesztési ötletek. Az hogy egy két ember megszökjön/vagy mini gamezzem szinte biztos vagyok benne hogy erre nem fognak semmilyen energiát fordítani érthető módon. Fegyházból annó is meglehetett szökni megfelelő rp-vel. Akció előtt egy esetleges Fegyházba kerülést is számításba kell venni. Nekünk ez régen megvolt, nem sikerült egyszer sem de felejthetetlen másfél, egy óra volt. Nincs lehetetlen csak tehetetlen. Kevés a player nem egy fegyházra kell időt fordítani.. főleg hogy üresen kong az épület. Nem azt kell fejleszteni ami negyedrangú a szerveren.
Hiába csak kevesen vannak bent, de aki bent el lehetetlenítik a szerepjátéktól, ami pontosan a szerver lényege lenne, nem hinném hogy akkora rpk vannak a fegyházba mikor kimegyek inni és arra érek vissza hogy animba fekszek... illetve szerintem nagyon sokat dobna az egészen, ha már rp szerver akkor a fegyház is legyen rps
 

NgyVktr

Zöldfülű
2020. 03. 26.
214
544
LV karakter
anthony.kyle
BTK-ban amilyen idők vannak, hát inkább nem kezdek bele, de érthetően nem pozitív véleményem van róla. Azért 5 órányi időre elvenni a játékostól a szerveren lévő tevékenységet mert ő illegális tevékenységgel foglalkozik és elkapták, hát szerintem sok, és csodálkozik mindenki, hogy miért nincs illegálos miért mindenki a rendvédelmi oldalt szeretné erősíteni.
Szerinem a v2-n a btk igen kedvező a játékosok számára. Még lv-n, vagy v3-on nincsen lehetőség óvadékra, v2-n szinte mindegyik paragrafusra meg van adva egy bizonyos összeg. Mint a többi see-szerveren itt is az időkorlát 300 perc, ez a maximális kiszabható büntetés.
A pénzösszegek is ahhoz képest, hogy kb. mindenki milliárdokkal szaladgál igen kevés. Hozzátenném, hogy ez is elég csekély a többi szerverhez képest.
 
  • Tetszik
Reactions: pasa
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.