Engedélyezett fegyverek láthatósága a karakteren.

Desert

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 18.
303
326
23
V4 karakter
Dimitrij Sokolova
Az előző ilyen jellegű topic alatt leírta Vito mindennek a miértjét
pozitívumként annyit lehet szerintem felhozni hogy lehet vele vagizni, több értelme nincs is
azon felül hogy illúzióromboló, hogy mindenki pink meg babakék pisztolyokkal flangálna zacis előtt és ezzel is fokozva a feszültséget akarva akaratlanul csak több összetűzést generálna, és nem lehetne kontroll alatt tartani a bejelentett fegyvertartást és annak ellenőrzését
ha tényleg önvédelemre kell nektek a fegyver (gondolom nem) akkor ott van a mostani bejelentéses út, viszont az hogy skines fegyverrel akarjátok mindezt már csak a felvágásról szól, ergo lényegét veszti az egész legális fegyverviselés
vegyetek valami csibész verdát és azzal vágjatok fel csak ez ne a realitás meg a szerepjáték árára menjen
@agoston
Rendben, akkor következő topic lehet az hogy vegyék ki a skines fegyvereket mert értelmük túl sok nincsen? Legalábbis ilyenkor legális szinten baszhatja az ember nem? Bocsánat hogy így fogalmazok de tényként kezelendő. Megvetted mittudom én hello ak 3 milla, használja az illegál. 20500pp ért megveszed esetleg le "valutázod" megveszed 12 millió dollárnyi értékben a fegyveredet? Igen az úgy tök mindegy, az illegálon látszik, használja tőle se veszik el elsőre ha van papírja, persze tőled sem, a külömbség? Az egy illegális fegyver... ez legális. Tehát bocsánat ha én fizetek hogy Nálam legyen, ami nálam Van, ami meg nálam VAN és havi díjjal bír, akkor látszódjon is nálad. Akra mikor fizetsz ilyet? Itt azt fizeted hogy legálisan hordhatod, akkor hord is, ne csak nálad legyen a "levegőben". látszódjon már könyörgöm legalább.
Tehát persze mindennek lesz negatívuma, ha illegálisan van nálad fegyver? bírásg,büntetés! Ha legálisan és látszik? Bírság büntetés? Hogy miről beszélünk itt? Mi a különbség? :D
Persze nem azt mondom mindneki mászkáljon ilyennel, de tudod mit? Ha azzal mászkálnak mi lesz? Átszokik a szerver arra hogy nem minden fegyveres embert be kell jelenteni, rosszakarva kibaszni vele, mint ahogy én is jártam ( Tudod nem rejtettem el, mikor le afkoltam, ja elfelejtettem) rám hívták a Teket, igen és? Beszoptam... Hát haver, ezért fizetek legálisan fegyverVISELÉSÉRT, hogy ne VISELHESSEM? Tény ami tény ez elég érdekes....
Ha van rá engedély és papír és megvetted, lehessen nálad, ha NINCS rá engedély, akkor ne. Ez ennyire hardcore lenne?
 

agoston

yvl
2020. 09. 15.
441
3 672
V4 karakter
Vivienne Holloway
Illegálban mozgó emberek közül tízből kilencnek nincs fegyverengedélye, mert a legelső elkapásnál bevonják. Ezáltal aki nyíltan hordaná a fegyvert közterületen, az legálisan, fegyverengedéllyel tenné. Nem tudom ezen mit nem lehet kontrollálni.
Ha összetűzést generálsz, hamar bevonódik az engedély és máris nem tudsz nyíltan a pisztolyoddal flangálni.


A végére hozzáteszem, hogy nekem nincs skines pisztolyom és a fegyverengedélyem megléte ellenére nem hordok magamnál fegyvert, mert csak a felesleges gond van a bejelentésével.
Mégis értetlenül állok az előtt, hogy nem lehet nyíltan hordani őket.
onanntól hogy szabályos lenne nyílt fegyverrel rohangálni, az is tenné akinek nincsen fegyverengedélye, ezek az emberek ellenőrzését egyik frakció sem tudja lefedni, egyszerűen nem lehetne külömbséget tenni
@agoston
Rendben, akkor következő topic lehet az hogy vegyék ki a skines fegyvereket mert értelmük túl sok nincsen? Legalábbis ilyenkor legális szinten baszhatja az ember nem? Bocsánat hogy így fogalmazok de tényként kezelendő. Megvetted mittudom én hello ak 3 milla, használja az illegál. 20500pp ért megveszed esetleg le "valutázod" megveszed 12 millió dollárnyi értékben a fegyveredet? Igen az úgy tök mindegy, az illegálon látszik, használja tőle se veszik el elsőre ha van papírja, persze tőled sem, a külömbség? Az egy illegális fegyver... ez legális. Tehát bocsánat ha én fizetek hogy Nálam legyen, ami nálam Van, ami meg nálam VAN és havi díjjal bír, akkor látszódjon is nálad. Akra mikor fizetsz ilyet? Itt azt fizeted hogy legálisan hordhatod, akkor hord is, ne csak nálad legyen a "levegőben". látszódjon már könyörgöm legalább.
Tehát persze mindennek lesz negatívuma, ha illegálisan van nálad fegyver? bírásg,büntetés! Ha legálisan és látszik? Bírság büntetés? Hogy miről beszélünk itt? Mi a különbség? :D
Persze nem azt mondom mindneki mászkáljon ilyennel, de tudod mit? Ha azzal mászkálnak mi lesz? Átszokik a szerver arra hogy nem minden fegyveres embert be kell jelenteni, rosszakarva kibaszni vele, mint ahogy én is jártam ( Tudod nem rejtettem el, mikor le afkoltam, ja elfelejtettem) rám hívták a Teket, igen és? Beszoptam... Hát haver, ezért fizetek legálisan fegyverVISELÉSÉRT, hogy ne VISELHESSEM? Tény ami tény ez elég érdekes....
Ha van rá engedély és papír és megvetted, lehessen nálad, ha NINCS rá engedély, akkor ne. Ez ennyire hardcore lenne?
senkinek nincsen azzal gondja hogy vannak skines fegyverek, mivel normális keretek közt van használva. az emberek nagyrésze azért vesz skines fegyvert mert azt nem veszik el elsőre, és fel is tudja javítani
az hogy fizeted a fegyvertartásit nem jogosít fel arra hogy az oldaladon viseld, és ez így van helyén, elvégre egy roleplay szerveren vagyunk
az meg hogy illegálisan van nálad egy fegyver teljesen más mintha legálisan lenne és látszik, legyen ez büntetés, vagy maga a súlyossága
arról meg csak te tehetsz hogy rendőrt hívtak rád tök jogosan, ez nem tudom miért volna kibaszás. a fegyvertartást fizeted, nem azt hogy láthatóan viseld
ha valaki meg engedély nélkül viseli nem a rendvédelmen múlik, ezt nem lehet ic beszabályozni jobban, mint ahogy most van, ooc meg nem is kell
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: viktorx d

Desert

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 18.
303
326
23
V4 karakter
Dimitrij Sokolova
"az hogy fizeted a fegyvertartásit nem jogosít fel arra hogy az oldaladon viseld"
Fegyvertartás, akkor szögezzék le, házilag lehessen, csak házon belül mint a valóéletben, ha meg viszed valamerre jelentsd be hogy ettől eddig mint IRL,közterületen nálad lesz. Innen oda mész...; akkor az megoldás? ja hogy azt hogy feded le? Ezt is említetted... " ezek az emberek ellenőrzését egyik frakció sem tudja lefedni" Tehát?
 
  • Tetszik
Reactions: Magical

Lei

Barangoló
Támogató
2019. 01. 17.
111
176
V4 karakter
Leilani Slora
Ennek is -mint mindennek- két oldala van, de talán(?) meg lehetne oldani, hogy a kecske is tele hassal aludjon, meg káposzta is maradjon.
Csak egy kívülálló béna felvetése

Nem lehetne erre egy rendszert létrehozni, amibe be lehet vinni az érvényes bejelentett fegyvereket a bejelentő nevével és ezáltal, ha a fegyverbejelentés érvényes és annál a játékosnál van, aki bejelentette, akkor egy adott ikon van a neve mellett (ha látható a fegyver), ha pedig lejárt, vagy nem legális a téma, akkor egy másik?
-Így a rendvédelem is láthatná, kire kell kiszállni, aki mutogatni akarja, az megteheti (ezt akár kötelezően fegyvertokban lehetne-a lényeg látszódna)
Persze értem, ebben is lehet találni kivetni való dolgot, mintpl "nem reális, hogy messziről leszűrhető a fegyver legalitása"
, de így talán szerintem meg lehetne oldani ezt az egész témát. ~RP szerver mely realitásra épül, de azt se felejtsük, hogy továbbra is egy játék, pici helyet kell hagyni az ilyesfajta önkifejezésnek is normális keretek közé zárva!
+ ha ez bevezetésre kerülne véletlen, lehetne kétféleképpen tenni a bejelentést, a látható/ magunknál hordható fegyverviselés többletköltséggel járhatna. Ezzel korlátozva az előfordulását és a pénzkivitelt is lehetne valamellyest gyarapítani.
 

Desert

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 18.
303
326
23
V4 karakter
Dimitrij Sokolova
Na ez teljesen jó megoldás lehetne, ezt én is feldobtam,csak a rendszámokra hajazva, v3 ban volt zöld ha érvényes műszaki volt, volt kék ha már járt lefele, ha meg lejárt akkor piros volt. Lehetne a fegyver ikonnal ami már alapból a fej felett van, ugyan így eljárni. Ha be van jelentve és legális akkor zöld, ha legális a fegyver,tehát engedélyre tartható és nincs bejelentve akkor kék, ha meg nem legális a lőfegyver és bejelenteni így nyilván nem lehet akkor piros. Én így tudtam elképzelni. De ez a felár dolog is tetszetős, hisz aki mutogatni akarja, akinek a karaktere kiegészítése a lényeg és bele tudja ölni a pénzét, csinálja.
Jó felvetés őszintén. Ilyen megoldások kellenek ide, ötletek! Nem bele állni a többibe hogy értelmetlen mert hogy magamutogatás,felvágás meg mifene :)

Ha valakinek van még ötlete, szerinte megvalósítható lenne a legegyszerűbb módon, akkor ne tartsa magába kérem szépen.
 

Russ'

MVP
Támogató
2019. 01. 26.
348
412
24
V4 karakter
Oscar P Delgado
Igazából annyira vagyok mellette amennyire ellene is.. Egy irányból megértem az álláspontod és igazad is van egy szinten, sajnálom hogy az említett eset megtörtént veled, de sajnos rossz indulatú emberek mindig lesznek a szerveren. Olyan szinten igaz amit mondasz hogy ha már van tok akkor had lehessen már láthatóan hordani viszont ezek nem feltétlen civileknek lettek szánva szerintem alapból, valóságban se nagyon látsz (még Amerikában se) senkit pisztolytáskával rohangálni úgy hogy mindenki lássa, csak azért mert meg lehet venni szinte mindenhol. Valahogy nekem is az jön le hogy ha már valakinek van egy fegyvere akkor azt mutogatni akarja viszont ez tényleg elég gyerekes. Érthető valahol hogy ha már megvetted horribilis áron akkor ki akarod rakni a kirakatba, viszont ahogy a valóságban is, ezek a dolgok az önvédelemre valók és nem kiegészítők amiket magadra pakolsz.
 

Desert

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 18.
303
326
23
V4 karakter
Dimitrij Sokolova
Megértem az álláspontodat, de ha úgy nézzük tényleg lényegtelen a skines fegyverek jelenléte a szerveren. Persze hogy látszódjon az inventoryban igen.. Hát nagyon jó, de a skint sem a kis Icon miatt vesszük meg az inventoryba, hanem maga a fegyver kinézetéért. Igen jó lenne ha már ennyi pp be került, vagy akára 3-5-8-10-15 millióba, nem már hogy maga a tokba se lehessen el, megértem hogy nem pontosan a civileknek van kitalálva, de akkor legyen a fegyvertok is Frakció kiegészítő. Akkor elhiszem és azt mondom hogy tényleg nem a civileknek van szánva. De sajnos nem frakció kiegészítőként van jelen a szerveren, hanem közhasználatba van véve. Mindneki használhatja. Megértem azt is amit írtál hogy a való életben sem rohangál mindenki fegyverrel, persze hogy nem szaladgál. De akkor csak ismételni tudom magam, korlátozzuk tovább, ne is lehessen magadnál hordani, csak széfben, házon belül még engedélyre is. Hiszen mindegy látszódik e vagy nem, ha nálad van a fegyver akkor nálad van. Hiszen a való életben igazad van, tényleg nem rohangál mindneki fegyverrel az utcán. Szerencsére ez nem a való élet, kéne egy köztes megoldás rá. Hiszen mint maga az RP szerverek a realitásra épülnek,de nem 100% ban, hiszen ez mégis csak egy játék.
Szerintem semmi baj nem lenne vele ha egy picit több teret adunk ilyen téren a játékosoknak, hiszen egy páran élnének a lehetőséggel, mert szép meg fancy meg csillivili.
 

Russ'

MVP
Támogató
2019. 01. 26.
348
412
24
V4 karakter
Oscar P Delgado
Ebben valóban igazad van semmi értelme a skines fegyvereknek egyébként. Ezek elsősorban neked szólnak mint egyén, hogy neked tetszen, nem a mutogatása a lényeg. A tokról még csak annyit mondanék hogy nem igazán lenne értelme frakció kiegészítőnek betenni mert több rendvédelmi szerv is használhatja (kb az összes igazából) és emiatt gondolom könnyebb volt így megoldani hogy nem 5 helyre kell a script mellé írni hogy legyen jogod hozzá hanem csak egyre mivel hogy úgymond "közös". Nem kell ennyire végletekbe menni hogy akkor ne is legyen nálad meg a széfbe legyen otthon mert ha le van jelentve meg engedélyed van simán nálad lehet, ennyi a kérés hogy ne látszódjon. Szerintem ez nem egy hatalmas dolog, pont az a lényeg ebbe hogy önvédelemre legyen ne vagizásra. Én elhiszem neked hogy te nem menőzésből vetted, meg nem ez a célod viszont rengeteg más ember így van vele, és ez a többség sajnos. Nyílván ebben igazad van hogy ez csak egy játék stb stb, meg én se vagyok az az erőszakos hcrp-s gatekeeper hogy márpedig mindennek úgy kell lennie mint irl mert ha nem az megöli a szerepjátékot, de szerintem ennyire maradjunk meg a realitásnál mert a valóságban se státusz szimbólum meg kiegészítő egy fegyver hanem egy önvédelmi eszköz amit nem mutogatsz az utcán, nem úgy mész le a sarki közértbe hogy ott van az oldaladon hogy mindenki lássa. Szerintem is sokan élnének a lehetőséggel mert tényleg szép meg fancy meg csillivilli de nem ez a funkciója :D Vagy esetleg azt tudnám elképzelni ha minden áron flexelni akarnak vele az emberek akkor legyen egy open carry-s fegyverengedély is (ahogy a valóságban is van ilyen egyébként) ami ötször annyiba kerül mint egy rendes és na akkor az tényleg nagy flex hogy kifizetsz annyi pénzt csak azért hogy lássák a kis arany pisztolyt az oldaladon és egy másodpercre azt mondják hogy "huha ez a pali tényleg gazdag :O " mert kb ennyit ér az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: Browniee és Szidee

Desert

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 18.
303
326
23
V4 karakter
Dimitrij Sokolova
Egy más fajta fegyverengedély? Érdekes, ötletnek már ez is jó! Hiszen sokan megvennék szerintem, mármint akinek telik majd rá persze.
Nincs ezzel gond... ha valaki így akarja a karakterét felextrázni hogy fegyver látszódjon az oldalán,akkor ez nem árt senkinek szerintem.
Igen nekem tetszen ez a lényeg, de amint le írtam, nem az Iconja tetszik :D Hanem a fegyver.
Sőt 90%ban úgysem lesz használva,így is alig látok embereket fegyverekkel,úgyértem náluk sincsen, nem hogy még látszódjon.
Egyébként egy fegyver skinnel kapcsolatban, persze más játék oké, csak értsétek meg kérlek ezt a részét is.
Cs:Go-lenne értelme ha csak a fegyver választó,vásárló panelnél látnád rajta a skint? Nem sok, nem vennének skint.
Rainbow- Ugyan ez, nem lenne sok értelme a fegyvert úgy hordani hogy csak a karakter pick, weapon pick panelnél látszódjon.
Rust- Ugyan ez, ott is van pár skin ami tök jól néz ki, de az is csak az inventoryba? Arra se költenének.

Az a baj, túl túl drága prémium ára van a skines fegyvereknek ahhoz, hogy csak egy Iconként cipelhessük magunkkal.
Mondhatnám hogy redukáljuk a lőfegyverek prémiumpontos árait, hogy ne legyen ennyire méregdrága. De akkor a pénz nem jönne be a szerverre,de tény akkor nem is lenne ekkora prestige érzete az embernek, lehet akkor nem nyiltak volna ilyen témakörbe Topicok sem.

Annyi lenne a célja ennek a topicnak, hogy legyen egy középút legalább, hiszen nem esik jól,ha ennyi pénzért is így folyt a rendszer eme része.
Ezért örülök az ilyen ötleteknek, mint hogy mutassa a rendszer ha be van jelentve és nálad van,miközbe látszódik,ha meg nincs rá engedélyed sem bejelentve nincs akkor más színű iconnal jelezze.
Ez az Open carry engedély is egy tökéletesen jó megoldás ötlet lenne rá, tudunk mi ötletelni, ha nem fajul el úgy mint a másik ilyen topic,azért erre büszke vagyok most :) Köszönöm ezt az ötletet is.
 

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
350
920
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Nincs ezzel gond... ha valaki így akarja a karakterét felextrázni hogy fegyver látszódjon az oldalán,akkor ez nem árt senkinek szerintem.
Nincs ezzel gond, ha olyanról van szó akinél ez tényleg értelmet ad mint pl te. De van vele gond ha minden random ember csak a flexelés miatt hordja majd, minden értelem és magyarázat nélkül csak azért mert pl menő. Így is olyan a város hogy ha leafkolsz egyedül egy random helyen 5 perc mulva fegyvert fognak rád, mi lenne ha mindenki övén fegyver lenne csak azért mert 20500pp? Én a te eseted értem, de nem szabadítanám rá a nagyközönségre
Cs:Go-lenne értelme ha csak a fegyver választó,vásárló panelnél látnád rajta a skint? Nem sok, nem vennének skint.
Rainbow- Ugyan ez, nem lenne sok értelme a fegyvert úgy hordani hogy csak a karakter pick, weapon pick panelnél látszódjon.
Rust- Ugyan ez, ott is van pár skin ami tök jól néz ki, de az is csak az inventoryba? Arra se költenének.
Csak ezek shooting gamek nem RP szerverek
Az a baj, túl túl drága prémium ára van a skines fegyvereknek ahhoz, hogy csak egy Iconként cipelhessük magunkkal.
Mondhatnám hogy redukáljuk a lőfegyverek prémiumpontos árait, hogy ne legyen ennyire méregdrága.
Ezt már vagy századik alkalommal írod le és már nem tudom szó nélkül hagyni, most mit jelent hogy méreg drága? 15k forint? Annyit megkeresek ebédszünetig. Egy Souvenir AWP Dragon Lore 200k dollár, na az méregdrága. Nem felvágásból mondom de a méregdrága dolgok nem 15 ezerbe kerülnek, még SeeMTA-n se


Ezeket egyébként nem bántó szándékkal írom hanem jóleső vitaként, mert én még nem vagyok meggyőzve.
Szerintem a legnagyobb baj az hogy te csak a te esetedet nézed amit én maximálisan megértek azt viszont nem hogy feljön egy akár 4-6 fős haveri csapat akik 1 hete regisztráltak és mindannyian skines fegyverrel az oldalukon gangelnek majd zacis előtt, vagy úgy bárki aki betud irni pár kártyaadatot