dr. cím használata

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Childxish

Újonc
2020. 03. 12.
49
112
Szeged
V4 karakter
Armida Noyola
Egyszerű a történet szerintem, ha valaki ennyire szeretne ilyen rp szálat vinni, semmi probléma. Legyen egy nagyon kifejlett karaktertörténet ami ehhez hibátlanul megállja a helyét, legyen neki kezdeti tőke mivel akár egy ügyvédnek iroda is kellene nem(?!) arról ne is beszélve, hogy a papírok ára is lehetne vaskos.
NAV-nál a cégbejelentés 1 millió dollár, legolcsóbb ingatlan(ami meg is felel a célnak) 15 millió, én még rendelkezek egyedi paintjobos sprinterrel is, amin megtalálható az iroda neve, elérhetősége. Nem egy olcsó valami, egy kezdő még véletlenül sem tudná finanszírozni, feltéve ha nem költ el több tízezer forintot a szerverre. Arról nem beszélve, hogy szinte soha nem fog megtérülni, amit nem mindenki engedhet meg magának szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: lane és tommen.

Swend

Barangoló
Támogató
2023. 02. 21.
136
62
20
Szekszárd
V4 karakter
Feliciano Escudero
LV karakter
❌
V2 karakter
Secret.
NAV-nál a cégbejelentés 1 millió dollár, legolcsóbb ingatlan(ami meg is felel a célnak) 15 millió, én még rendelkezek egyedi paintjobos sprinterrel is, amin megtalálható az iroda neve, elérhetősége. Nem egy olcsó valami, egy kezdő még véletlenül sem tudná finanszírozni, feltéve ha nem költ el több tízezer forintot a szerverre. Arról nem beszélve, hogy szinte soha nem fog megtérülni, amit nem mindenki engedhet meg magának szerintem.
Pontosan jólmondod!! Egy kezdő nehogymár egyből erre menjen rá, hogy neki doktori cím kell. Pontosan ez a lényege, hogy nem mindenki jut hozzá ehhez a címhez, és 3x is átgondolja, hogy tényleg megéri-e neki és kell-e neki! Ez egy befektetés, hibátlan rp szál lehet, aki sajnálja a pénzt az elkezdéshez vagy pénzszerzés céljából akar bármit is etéren akkor az meg felejtse el az egészet. (Nyílván az én ötletem egyébként egy viszonyítási alap csak amin lehet minden irányból finomítani.)
 
  • Tetszik
Reactions: Childxish

tommen.

2+2=5
2019. 01. 10.
1 073
3 880
18
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
LV karakter
Alyshia Kenrose Valrath
De azért, ha tényleg ennyi, még nem kezdő játékosként se szívesen csengetnék ki ennyit. Nem térül meg, és nekem ilyen fizess, hogy RP-zhass szaga van. Mert egy remek RP lehetőség, de azért elég sok időt is bele kell ölnöm, és látható, hogy nem térül meg, mert nem nagy rá az igény. Ráadásul nem csak jogdoktor létezik, és a jogász se feltétlen védő ügyvéd, lehet mást akar RP-zni, az meg pláne nem térül meg.
 

Vito

ha eljön az idő, immunissá válunk 💁
SzuperAdmin
v4
2019. 01. 10.
9 970
22 506
Szombathely
V4 karakter
Vito_de_Martel
Nem kell a témát túllökni.
Amennyiben valaki az IC cselekedetei alapján megérdemli a Dr. jelzést akkor egyedi bírálásban felkeres egy adminisztrátort és benyújtja a szükséges dolgait.
Legyen az szó hosszú eredményes múltról (OMSZ vagy bármilyen szerv) vagy egy jól működő cég / foglalkozás / topic.

Természetesen nem fogjuk engedélyezni azt, hogy valaki csinál egy másik karaktert és már Dr. akar lenni.. vagy éppenséggel csinál egy új karaktert, nyit egy céget és következő nap már doktor bigsmoke junior.. úgy gondolom az elején nem ez fogja meghatározni azt, hogy valaki RP-zni szeretne vagy sem egy ilyen környezetben. Enélkül is minden megoldható. Később, ha pedig betud mutatni valami kecsegtető,kreatív múltat akkor az admin egyedi elbírálásban intézheti.
( persze itt sem arról beszélünk, hogy évekig várni kell vagy több hónapon keresztül, de igen is kell bizonyítási alap)

Nem meggyőző az, hogy valaki nyit egy céget és akkor ez legyen már elfogadható, mert amúgy pár nap dolgozás után teljesen megvalósítható, de attól még nem rakott le semmit az asztalra.

@mira is jól megfogalmazza az első pár mondatával a tényt vagy éppenséggel @Weetch az utolsó bekezdésével.

Eddig sem, eztuán sem lesz osztogatva a dr. előtag.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.