dr. cím használata

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Childxish

Újonc
2020. 03. 12.
49
112
Szeged
V4 karakter
Armida Noyola
Sziasztok! Mivel a szerveren szerettem volna létrehozni egy ügyvédi irodát, értelem szerűen megkérdeztem erről egy adminisztrátort, hogy ilyen esetben felvehetem-e a doktori címet, mivel karaktertörténetem alapján jogász végzettséggel rendelkezem, illetve szükséges is. Erre megkaptam a választ, hogy igen, szabad. Megcsináltattam két paintjobot, kértem névváltást (El lett fogadva.) illetve elmentem bejelenteni a cégemet, viszont addig nem sikerült eljutnom mivel hozzám teleportált egy adminisztrátor, hogy nem lehet dr. cím a nevemben, csak abban az esetben ha OMSZ-ben elértem egy adott beosztást.

Illetve a rendvédelmi, nemzetbiztonsági szerveknél általában az 'ezredes' rendfokozatba lépéshez jogi végzettség szükségeltetik, tehát felvehetik a doktori címet.
Egy szabálypontot sem találtam, ami erre kitérne. (Ha mégis lenne, várom hozzászólásba.)

Röviden:
Doktori címet felvehessen, használhasson:

  • Ügyvédi Iroda: vezetője, alkamazottak.
  • Rendvédelmi, nemzetbiztonsági szervnél szolgálatot teljesítő, olyan tag vagy leader aki elérte az 'ezredes' rendfokozatot.
 

mira

Barangoló
2023. 01. 03.
85
369
V4 karakter
zuri.banks
Szerintem a kreativitás és kihívás része a játéknak így elveszne: a játékban való fejlődést is megkellene tartani, miszerint a doktori címet nehéz munkával érhetnénk el. Azáltal, hogy könnyen elérhetővé tennék a játékmenetben való fejlődésnek a lehetősége valahogy túl egyszerű lenne. Konkrétan mindent a kezedbe kapsz, nulla erőfeszítés nélkül.
Illetve, a realisztikus játék élmény… megőrizni a szerver autentikus hangulatát stbstb. Hirtelen mindenki ezzel a ‘könnyen elérhető’ doktori címmel járkálna idézőjeles ügyvédként, eléggé kaotikus.

Ezen kívül, más játékosokkal való fair play szempontjából is jobb, ha mindenki ugyanazokon ‘lábakon áll’, alapszik. Meg hát az adminisztrációt illeti, nem lenne könnyű figyelni, hogy ki jogosult és ki nem a doktori címre, ami csak bonyolítaná a helyzetet.

  • Rendvédelmi, nemzetbiztonsági szervnél szolgálatot teljesítő, olyan tag vagy leader aki elérte az 'ezredes' rendfokozatot.
A dr cím és a rendfokozatok elkülönülnek, a rendfokozatot általában a szolgálati teljesítmény, szakmai kvalifikációk alapján érik el a katonai vagy rendvédelmi szerveknél, míg a doktori címet egyetemi tanulmányok és a személyes szakmai területen elért szakértés alapján szerezhetik meg az emberek irl is…
 

Childxish

Újonc
2020. 03. 12.
49
112
Szeged
V4 karakter
Armida Noyola
A dr cím és a rendfokozatok elkülönülnek, a rendfokozatot általában a szolgálati teljesítmény, szakmai kvalifikációk alapján érik el a katonai vagy rendvédelmi szerveknél, míg a doktori címet egyetemi tanulmányok és a személyes szakmai területen elért szakértés alapján szerezhetik meg az emberek irl is…
Mint említetten fentebb is, bizonyos rendfokozat, beosztás már olyan végzettséget igényel, amihez felveheti az adott illető a dr címet. Ezért használtam az “általában” kifejezést.

A kihívás része ugyan úgy megmarad véleményem szerint, mivel
1, Nem könnyű ügyvédet RP-zni.
2, Rengeteg költséggel jár.
Illetve egy új szabályponttal meg lehet akadályozni az olyan embereket, akik csak a dr címre pályáznak.
 
  • Tetszik
Reactions: lane

Jo3

Nem lehet velem együtt dolgozni, elvileg!
Támogató
2019. 01. 10.
997
1 423
21
Kipufogófürdő
V4 karakter
Dr. Joe M Everett
Régebben bárki felvehette, volt is káosz belőle rendesen. Megértem, hogy mi az alapkoncepció emögött, de az igazság az, hogy habár ez még jól is hangzana, egy idő után követhetetlen lenne és ugyan oda jutnánk, hogy mindenki doktor a szerveren mert ő valamikor ügyvéd, jogász, orvos, mérnökdoktor, filozófus vagy ezredes volt.
Sajnálatos módon ezt egyszer már láttuk kialakulni, akkor lett lekorlátozva.

Az alaptevéssel nincsen gondom, nem szeretnék én lenni aki ellenezné ezt, mert hogy jaj ez csak az omsznek jár, de tény és való, hogy egy több ezer játékost kóstáló szerverközösség esetén, ahol bárki bármikor nevet válthat, más karaktert alakíthat egyik pillanatról a másikra, ez pusztán lekövethetetlen.

Én úgy gondolom, hogy a jelenlegi verzió megállja a helyét, nem hiszem, hogy ha megint engedve lenne ez, akkor nem pontosan ugyan az lenne a vége. Sajnálom.
 

mira

Barangoló
2023. 01. 03.
85
369
V4 karakter
zuri.banks
Mint említetten fentebb is, bizonyos rendfokozat, beosztás már olyan végzettséget igényel, amihez felveheti az adott illető a dr címet. Ezért használtam az “általában” kifejezést.
Kiképzés és a szakmai szakértés alapján kerülnek kinevezésre vagy előléptetésre az ebben dolgozók, nem pedig a doktori cím miatt - röviden nem igényel semmifajta ilyen végzettséget.
Főkapitány, hadnagy is lehetsz akár, dr-i végzettség nélkül.
A jogi osztályon már megint más kérdés, oda értelemszerűen jogászokat vesznek fel, de szerintem Te nem ezen oldalra gondoltál.
 

Maximoff

Barangoló
2022. 10. 22.
149
1 307
V4 karakter
Cesare Andresano
LV karakter
Nincs
V2 karakter
Nem is volt
Személyes meglátásom, hogy nem feltétlen szükséges az IC névben szerepeltetni a doktori címet, szerintem a legtöbb szituációban teljesen felesleges és nem tesz hozzá semmit pluszba az RP szituációhoz. Amit tanácsként mondanék, ha már rendelkezel megfelelő karakter történettel, nyugodtan hivatkozz rá IC, esetlegesen készíts egy névjegykártyát akol szerepelteted ezen előtagot. ;)
 

Childxish

Újonc
2020. 03. 12.
49
112
Szeged
V4 karakter
Armida Noyola
Még mindig nem fér a fejembe, hogy miért kell ennyire korlátozni? Ez csak egy játék, abban pedig a nevem előtt 10 pixel. Ez nem egyfajta “ooc kitüntetés”, aki annak hiszi el van tévedve. Hogyan lehetne ezt kihasználni? Ja, sehogy. Ezért merül bennem fel a kérdés, minek korlátozni ennyire.
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Szia.
Ha nagyon szeretnéd, hogy a nevedbe legyen akkor az OMSZ-ben (javíts ki @Jo3 ha nem így van) Szakorvos rangot kell elérned, onnantól nyugodtan felveheted azzal a karaktereddel. (tudtommal nem kell OMSZ után levenni ha ugyanaz a karaktered)
De egyébként senki nem fog rosszul nézni rád, ha nincs benne a nevedben, de úgy mutatkozol be mint Dr. X Y, (ezt használtam párszor ha jól emlékszem, pl. ha Orvos vagyok (omsz rang) akkor IRL nézve már doktori címem lenne, az meg, hogy a nevem amit OOC látnak nem érdekel senkit, ez csak RP)
 

Negan.

noone.
2023. 06. 20.
351
1 052
V4 karakter
Negan Nease
Szia.
Ha nagyon szeretnéd, hogy a nevedbe legyen akkor az OMSZ-ben (javíts ki @Jo3 ha nem így van) Szakorvos rangot kell elérned, onnantól nyugodtan felveheted azzal a karaktereddel. (tudtommal nem kell OMSZ után levenni ha ugyanaz a karaktered)

Pontosan, szakorvosi beosztástól lehet az OMSZ-nél doktori előtagot használni - igaz, ez egy időben nehezen megközelíthető beosztás, de nem véletlen: felesleges taglalgatnom, hogy miért ne rohangáljon mindenki doktori előtaggal, felettem már megtették.
A kezdeményezést értem, engem személy szerint nem zavar, felőlem Vasember is lehetne a neved/nevetek előtt, de ez egy olyan titulus, amiért az életben is, így az OMSZ-ben is meg kell küzdeni - szerény véleményem szerint változtatást ez nem igényel.
 

iambarnee

vissza kettő, padló...
2022. 10. 06.
106
281
transylvania
www.bmw.com
V4 karakter
Yannick de Vries
Amint Jo3 is írta, ha a régi see-s közösségbe káoszt tett, akkor szerinted a mostani közösségben mi történne?
Szerintem jól van ez az elrendezés így, úgy is neked az, hogy a neved mellet írja Dr. majdnem semmit nem változtat. Te IC hivatkozhatsz rá, a neved felett amit ír az igazából csak OOC dolog.
 
  • Menő
Reactions: dani930

Childxish

Újonc
2020. 03. 12.
49
112
Szeged
V4 karakter
Armida Noyola
Ha nem változtat semmit, hogy okoz káoszt? 🤨
Itt az a gond inkább, amit fentebb én illetve egy másik ember is leírt már. Hozzászólás
Amint Jo3 is írta, ha a régi see-s közösségbe káoszt tett, akkor szerinted a mostani közösségben mi történne?
Szerintem jól van ez az elrendezés így, úgy is neked az, hogy a neved mellet írja Dr. majdnem semmit nem változtat. Te IC hivatkozhatsz rá, a neved felett amit ír az igazából csak OOC dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: lane

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
626
2 533
V4 karakter
🇬🇪 Liana Melua
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
Úgy gondolom, helyes a jelenlegi szabályozással nincs probléma.
Azonban semmi sincsen kőbe vésve, így mint a legtöbb szabályozás esetében, lehetnek kivételek a józan ész megítélése alapján.

Ha például hosszú hónapokon át aktívan, reálisan alakítasz egy ügyvéd karaktert (vezetsz karaktertörténetet, aktívan teszel közzé fórumon az ügyvédi tevékenységeddel összefüggésben tartalmat), emellett mind az ügyfeleid, mind a rendvédelmi oldal részéről kivívod az elismerést, szerintem nem lesz, aki azt mondaná, hogy nem érdemled meg a Dr. titulus használatát.
Értelemszerűen előzetesen kell bizonyítani (sok-sok idő- és energia befektetésével), hogy méltó vagy rá.
 
  • Imádom
  • Fire
Reactions: aDaw és mira

iambarnee

vissza kettő, padló...
2022. 10. 06.
106
281
transylvania
www.bmw.com
V4 karakter
Yannick de Vries
Vagy nem érted, vagy nem is szeretnéd érteni igazából amit mondtam.
Régebben bárki felvehette, volt is káosz belőle rendesen. Megértem, hogy mi az alapkoncepció emögött, de az igazság az, hogy habár ez még jól is hangzana, egy idő után követhetetlen lenne és ugyan oda jutnánk, hogy mindenki doktor a szerveren mert ő valamikor ügyvéd, jogász, orvos, mérnökdoktor, filozófus vagy ezredes volt.
Sajnálatos módon ezt egyszer már láttuk kialakulni, akkor lett lekorlátozva.
Kiemeltem a káosz alatt mit értettünk, talán így megérted a válaszom alatt mit értettem.
RP szinten nem változtat semmit, hogy mit ír a fejed felett, ezért lett feldobva a labda, hogy IC utalhatsz magadra, mint Dr.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
950
3 563
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
A dr cím és a rendfokozatok elkülönülnek, a rendfokozatot általában a szolgálati teljesítmény, szakmai kvalifikációk alapján érik el a katonai vagy rendvédelmi szerveknél, míg a doktori címet egyetemi tanulmányok és a személyes szakmai területen elért szakértés alapján szerezhetik meg az emberek irl is…

Ez tévedés. A beosztások és a rendfokozatok kapcsolatban állnak. Egy ezredes tehát egy bizonyos vezetői beosztás betöltője, nem lehet járőr beosztású. Minden beosztás betöltése végzettséghez, képzettséghez kötött. Ezt vezette le az ötlet írója is. Nem minden ezredes jogász vagy egyéb doktor, de nem kevésszer megesik. Van rendészettudományok doktora is például. Minden doktorált személy felveheti a doktori címet, nem csak a jogász meg az orvos.

A kihívással egyetértek, ne legyen az, hogy mindenki csak beírja és szia. De ne az legyen az egyetlen mód vagy "kihívás" hogy orvos vagy hatóság vezetője kell, hogy legyél.

Ha például hosszú hónapokon át aktívan, reálisan alakítasz egy ügyvéd karaktert (vezetsz karaktertörténetet, aktívan teszel közzé fórumon az ügyvédi tevékenységeddel összefüggésben tartalmat), emellett mind az ügyfeleid, mind a rendvédelmi oldal részéről kivívod az elismerést, szerintem nem lesz, aki azt mondaná, hogy nem érdemled meg a Dr. titulus használatát.
Értelemszerűen előzetesen kell bizonyítani (sok-sok idő- és energia befektetésével), hogy méltó vagy rá.

Miért tegyük a rendvédelemtől függővé egy titulus használatát? Az ügyvéd pont, hogy az ő kapujukra játszik, bizonyára nagyon sokan örömmel elismernék a számukra negatívan ható munkásságot. Aztán mi van, ha te nem JD vagy és nem is MD? Ki ismerjen el? Az pedig nem igazán fér a fejembe, hogy ez hogyan lenne IC levezetve, hogy ügyvédként praktizálsz, és időközben szerzed meg a végzettséged, amivel használhatod a titulust.

az meg, hogy a nevem amit OOC látnak nem érdekel senkit, ez csak RP)

Úgy néz ki, mégis azért érdekel pár embert, hisz nem tetszene nekik, ha ott lenne a doktor, mint azt kifejezték.

Itt írjátok csomóan, hogy nem változtat semmin, ha nincs ott a cím, attól még IC hivatkozhat rá. Akkor min változtatna, ha ott lenne a cím, és úgy hivatkozhatna rá?

Egyébként nem minden fekete és fehér, miért nincs egy köztes opció, amivel mindkét fél jól jár? Lehessen topic (karakter vagy a cég amiben a munkát végzi, annak a munkássága) alapján kérni a névváltást.
 
Utoljára szerkesztve:

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Itt írjátok csomóan, hogy nem változtat semmin, ha nincs ott a cím, attól még IC hivatkozhat rá. Akkor min változtatna, ha ott lenne a cím, és úgy hivatkozhatna rá?
Ha neki szükséges, hogy a neve mellett ott legyen akkor felőlem azt csinál amit akar, nem mondom azt, hogy semmiképpen ne legyen lehetősége rá.
Egyébként nem minden fekete és fehér, miért nincs egy köztes opció, amivel mindkét fél jól jár? Lehessen topic (karakter vagy a cég amiben a munkát végzi, annak a munkássága) alapján kérni a névváltást.
Ez kellene egyébként.
Karaktertörténet/topic/mittomén és amíg vezeted (talán 2 hetente kell min. 1 poszt?, valami ilyesmi nem olvasok sokat mostanság) akkor maradhatna.

Szerk.: lehet nincs értelme valaminek amit írtam majd max holnap átírom már este van.
 

Weetch

Újonc
2021. 07. 15.
35
101
V4 karakter
Kevin Max
Amint Jo3 is írta, ha a régi see-s közösségbe káoszt tett, akkor szerinted a mostani közösségben mi történne?
Szerintem jól van ez az elrendezés így, úgy is neked az, hogy a neved mellet írja Dr. majdnem semmit nem változtat. Te IC hivatkozhatsz rá, a neved felett amit ír az igazából csak OOC dolog.
Amit a neved felett ír a játék, az IC a hivatalos neved, az szerepel minden iratodon, szóval én nem tekinteném OOC dolognak.

Az OMSZ-ben szerezhető doktori fokozatot kár idekeverni, mert itt jogászdoktorról van szó, ami nyilván teljesen más. Aki ügyvédet akar RP-zni, az nem fog csak azért elmenni az OMSZ-be dolgozni, hogy megszerezze a doktori fokozatot, hogy utána azt a neve elé írhassa.

Az megint nem megoldás, hogy elkezd praktizálni, majd ha elég ügyesen csinálja, akkor idővel kiérdemli a doktori címet. Hiszen a valóságban ez pont fordítva működik, ameddig nincsen meg neki a doktori cím, addig nem praktizálhat. Így a dolog veszít a realitásából.

Szerintem ha valakinek van IC egy ügyvédi irodája bejelentve, mellete rendelkezik a megfelelő karaktertörténettel, és aktívan tevékenykedik a játékban és fórumon is, akkor ő had kaphassa meg a neve elé, hogy doktor, így teljes a karakter. Azért elég komoly munka van ebben, még ha csak egy játék is, azért valamennyi minimális jogi kifejezésekkel, ismeretekkel rendelkeznie kell a játékosnak ahhoz, hogy ezt hitelesen tudja csinálni.
 

iambarnee

vissza kettő, padló...
2022. 10. 06.
106
281
transylvania
www.bmw.com
V4 karakter
Yannick de Vries
Amit a neved felett ír a játék, az IC a hivatalos neved, az szerepel minden iratodon, szóval én nem tekinteném OOC dolognak.
Azért tekintem OOC dolognak, mert IRL is nem az írja egy orvos jogosítványán pl., hogy Dr. Példa Péter, hanem azt írja, hogy Példa Péter. Az, hogy rá papíron úgy hivatkoznak rá, hogy Dr. az meg már más téma.
Az OMSZ-ben szerezhető doktori fokozatot kár idekeverni, mert itt jogászdoktorról van szó, ami nyilván teljesen más. Aki ügyvédet akar RP-zni, az nem fog csak azért elmenni az OMSZ-be dolgozni, hogy megszerezze a doktori fokozatot, hogy utána azt a neve elé írhassa.
Azért releváns belekeverni az OMSZ-t, mert az ötlet írója OMSZ-es tag, és frakcióban feketén-fehéren le van írva, hogy mikortól lehetséges a Dr. előtag használata. Ez független attól, hogy OMSZ-re szeretné vagy másra, még érvényben van.

Engem teljes mértékben hidegen hagy az, hogy neki mi a neve, van-e előtag vagy nincs. Tőlem aztán lehetne Phd. Rupi István is akár, az se zavarná a szemem.

Meg is lett indokolva, hogy miért nem lehet per pillanat ezt, és ha őszinték vagyunk, mindenki tudja, hogy elenyésző számban lenne csak az a kevés ember aki rendeltetés szerűen használná ezt a lehetőségeket.


Véleményem szerint jobb döntés lett volna az, ha megpróbálta volna olyan személyekkel ezt lebeszélni, akik engedélyt tudnak arra adni, hogy használja.


edit: viszont a karaktertörténetes dolog nem rossz igazából, viszont itt én egy jogásztól elvárnám legalább azt, hogy valamilyen alapszintű ismerete legyen a jogászattal, másképp igazából nincs értelme az egésznek. Mielőtt megköveztek, alapszintű ismeret alatt konkrétan alapszintű ismeretet értek, nem kell túlgondolni. És ez lehetne az egész hasonló dolognak egy feltétel, hogy jó lehetsz, viszont karakterlap, alapszintű ismereted legyen a témával kapcsoltban és aktívan csináld is azt, értem itt akár egy topicra, vagy hasonló.
 
Utoljára szerkesztve:

Childxish

Újonc
2020. 03. 12.
49
112
Szeged
V4 karakter
Armida Noyola
edit: viszont a karaktertörténetes dolog nem rossz igazából, viszont itt én egy jogásztól elvárnám legalább azt, hogy valamilyen alapszintű ismerete legyen a jogászattal, másképp igazából nincs értelme az egésznek. Mielőtt megköveztek, alapszintű ismeret alatt konkrétan alapszintű ismeretet értek, nem kell túlgondolni. És ez lehetne az egész hasonló dolognak egy feltétel, hogy jó lehetsz, viszont karakterlap, alapszintű ismereted legyen a témával kapcsoltban és aktívan csináld is azt, értem itt akár egy topicra, vagy hasonló.
Ezzel egyet kell hogy értsek. Félreértések elkerülése végett, nem csak egy doktori cím miatt csináltam ügyvédi irodát. Véleményem szerint egy “alap szintű” tudással rendelkezem, iskolában jogot (is) tanulok, NKE-re készülök, illetve ha épp nem tudnék valamit, van egy kedves faterom aki főtiszt, emelett olyan beosztásban van ami jogi végzettséget igényel. Nem csak gondoltam egyet, hogy höh, nekem kell egy doktori cím, csináljunk egy ügyvédi irodát. :)
 
  • Tetszik
Reactions: lane és Browniee

Padawan180

Aktív fórumozó
2019. 01. 23.
248
558
V4 karakter
Nsubuga Nelson Obata
LV karakter
Mubarak Gyasi
V2 karakter
-
Még mindig nem fér a fejembe, hogy miért kell ennyire korlátozni? Ez csak egy játék, abban pedig a nevem előtt 10 pixel. Ez nem egyfajta “ooc kitüntetés”, aki annak hiszi el van tévedve. Hogyan lehetne ezt kihasználni? Ja, sehogy. Ezért merül bennem fel a kérdés, minek korlátozni ennyire.
Ez megint az a kategoria, hogy “nem kell mert sokan funolnanak vele”. Pedig sajnos sokan funolnak mindennel, de tényleg mindennel ami a kezük köze kerul. Ordító mulatós, 6XL-es láthatósági mellény, Győzike paintjob, (Bocsi döntéshozók, de millioszor gázabb a Doug Adek ic név, mint a Dr Big John, 3-as szintű jatekosnal…) harom játékos csoport használna, egy aki erre karaktert epit, a második aki viccesnek tartja hogy dr eah loa meg hasonló cops n robberses “daranévvel” henteli a szervert, a harmadik meg aki csak szimplan fogalmatlan az rphez, de úgy gondolja hogy ha lehet, miért ne(ebből van a legkevesebb, fentebb említett bigjohn-ok). Engem a hideg ráz amikor valamivel korlátozva van a játékos közösség, vagy valami otlet el van vetve előlünk azzal az indokkal hogy ne, mert csak a fun lenne… (azt meg csak halkan es ovatosan merem idebiggyeszteni, hogy egyébként annyira meg lett tolva az auto téma, mint amennyire el lett felejtve minden más, szóval bármi aminek csak egy hangyapöpösnyi köze is van a karakterben való játékhoz, maximálisan tamogatom es joforman követelem a szerverekre)
 

Swend

Barangoló
Támogató
2023. 02. 21.
95
49
20
Szekszárd
V4 karakter
Cedric Jaques
LV karakter
❌
V2 karakter
Secret.
Egyszerű a történet szerintem, ha valaki ennyire szeretne ilyen rp szálat vinni, semmi probléma. Legyen egy nagyon kifejlett karaktertörténet ami ehhez hibátlanul megállja a helyét, legyen neki kezdeti tőke mivel akár egy ügyvédnek iroda is kellene nem(?!) arról ne is beszélve, hogy a papírok ára is lehetne vaskos. Végső soron legyen egy erre meghatalmazott személy aki el is beszélgethetne vele aztán ha MINDENT helyesnek ítélt akkor rámondhassa az igent. Szerintem ezeknek a követelményeknek nem nagyon tudna megfelelni olyan személy aki a Doktori címet csak azért szeretné mert jó móka. Viszont aki ezeket hajlandó megtenni, történet, tőke stb is van, akkor érdemes lehet rá a személy, hogy megkaphassa ezt a címet és praktizáljon. (Saját vélemény)✌️
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.