Detektorozás rablás.

Legyen ilyen szabály?


  • Összes szavazat
    31
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

KenjiT

Újonc
2019. 03. 08.
22
11
V4 karakter
Erik Spake
LV karakter
Kaylee C Colin
V2 karakter
-
Sziasztok, szerintem mindenkinek tele van a hócipője, szépen szólva, amikor elmennének detektorozni, de nem tudnak, mert mindig kirabolják őket, az lenne az ötletem hogy CSAK IS illegál frakció tagok rabolhassák ki a civileket/detektorozókat. Ezzel nem hogy csak egy kis rendet és nyugalmat alakítanátok ki hanem még sokkal többen kipróbálnák a munkát, mint alapból, pont a rablók miatt, elég nagy az infláció a szerveren így is szerintem, de az hogy 1-2 órán keresztül csinálod a keresést, és egyszer csak megjelennek a rablók, és elvesznek mindent. A minap tőlem nagyjából 150-200.000$-nyi pénzt loptak el. Ha a vezetőségnek is tetszik az ötlet akkor lehet szavazni is!
 

Markyy

Zöldfülű
Támogató
2020. 11. 03.
205
110
V4 karakter
Andrey De Sousa
LV karakter
Antonio De Sousa
Senki sem tiltja meg, hogy amint találtál valami értékesebbet azt letedd a kocsidba vagy másik esetben elvidd a zacishoz jó pénz reményében, amennyi pénzt lehet keresni a detektorozással bőven belefér ez a rizikó, hogy téged bármikor kirabolhatnak. Teljesen fölösleges erre külön szabályzati pontot létrehozni, ha sok pénzt szeretnél keresni viszonylag egyszerűen és gyorsan annak legyenek veszélyei véleményem szerint.
 

rilo555

Barangoló
2023. 04. 05.
106
203
LV karakter
rilo.fels
rakd le az összes pénzed atm-be, tedd a kocsidat fgh helyre bele minden értékkel, amint találsz valamit rakd azt is bele.
szerintem ezzel semmi baj sincs, hogy civilek tudják ezt is csinálni, eléggé megvolt kötve a rablás v3 lv-n szerintem.
még többen ki próbálnák ezt a munkát? majdnem minden második ember csak detektorozik illetve antik kereskedik.
nem támogatom ezt az ötletet.
 

pogchampus

Zöldfülű
2019. 10. 04.
162
358
V4 karakter
todd myers
LV karakter
todd myers
rakd le az összes pénzed atm-be, tedd a kocsidat fgh helyre bele minden értékkel, amint találsz valamit rakd azt is bele.
szerintem ezzel semmi baj sincs, hogy civilek tudják ezt is csinálni, eléggé megvolt kötve a rablás v3 lv-n szerintem.
még többen ki próbálnák ezt a munkát? majdnem minden második ember csak detektorozik illetve antik kereskedik.
nem támogatom ezt az ötletet.
ezzel együtt minden harmadik, civil jóska pista meg rabolgat, szabadidős tevékenység gyanánt, egy 15 perces előrpvel, és az tökéletesen elég.

nem a szabályt kellene eltörölni, inkább módosítani kellene, hogy civilként x óra alatt maximum 4-5 embert rabolhatsz ki, az is sok. az a baj, hogy tényleg mindenki inkább már rabol - és ezen nem segít nyilvánvalóan az sem, hogy a Coltot lehet venni legálisan.
 

Padawan180

Aktív fórumozó
2019. 01. 23.
231
525
V4 karakter
Nsubuga Nelson Obata
LV karakter
Mubarak Gyasi
V2 karakter
-
Nem kötelező a detektorozás, ha zavar, hogy kirabolnak ne detektorozz.
Doktor Úr! Fáj itt a hasam, ha eszek. Ne egyen! Nem zavar hogy kirabolnak. Zavar-e, hogy 2 óra alatt 5x rabolnak ki, abbol kétszer ugyan az a társaság, egy egyedi paintjobos, fullos kocsival, csak azért, mert hobbiszinten űzik unalmukban? Igen. (Nem, nem az elvett detektor vág földhöz, hanem maga a tudat, hogy boldog boldogtalan ezt csinálja, nulla rp-vel és kreativitással.)
ezzel együtt minden harmadik, civil jóska pista meg rabolgat, szabadidős tevékenység gyanánt, egy 15 perces előrpvel, és az tökéletesen elég.

nem a szabályt kellene eltörölni, inkább módosítani kellene, hogy civilként x óra alatt maximum 4-5 embert rabolhatsz ki, az is sok. az a baj, hogy tényleg mindenki inkább már rabol - és ezen nem segít nyilvánvalóan az sem, hogy a Coltot lehet venni legálisan.
Szerintem itt a probléma lényege. Több a civil gengszter, mint a civil és a gengszter összesen. Mert hogy még a szegényebb player 9-es szinten úgy gondolja ebből jobban megél, oké. Vagy hogy az, aki világ életében ilyen rp-k miatt játszott, és "nincs semmije", megint oké. De az, hogy 3 játékos milliós autóval, skines fegyverekkel kitudja mekkora vagyonnal rabol, mert unatkozik (és ugye itt arról nem is beszélve hogy az rp leglegleg-minimumabb követelményét teljesítve ("mit rpzzek egy megmotozáson felfogástól falra mászok) csinálják mindezt)... Semmi realitás nincs benne, nem Cops n Robbers szerver, hanem roleplay. Attól még hogy hirtelen haragú a karaktered, és egy eszeveszett őrült hidegvérű bajkeverő fenegyerek, nem kell egy fél délután alatt 8 rablást elkövetni vele. Szerintem is lehetne a civil rablókra valami limit, mert egyszerűen viccnek tartom (valós adat), hogy 9-ből egyszer rabolt ki eddig csak illegálos.
 

Vakus

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 10.
317
496
20
Disneyland
V4 karakter
lanzo taube
LV karakter
chip cannworthy
nem a szabályt kellene eltörölni, inkább módosítani kellene, hogy civilként x óra alatt maximum 4-5 embert rabolhatsz ki, az is sok. az a baj, hogy tényleg mindenki inkább már rabol - és ezen nem segít nyilvánvalóan az sem, hogy a Coltot lehet venni legálisan.
Ez most is szabály, PG-nek minősül ha valaki sorozatosan sok embert kirabol.
 
  • Tetszik
Reactions: Macseek

notoriousdancso

Teflon Don
2019. 01. 10.
1 050
4 302
V4 karakter
John DiBello
LV karakter
Jude Bonner
Doktor Úr! Fáj itt a hasam, ha eszek. Ne egyen! Nem zavar hogy kirabolnak. Zavar-e, hogy 2 óra alatt 5x rabolnak ki, abbol kétszer ugyan az a társaság, egy egyedi paintjobos, fullos kocsival, csak azért, mert hobbiszinten űzik unalmukban? Igen. (Nem, nem az elvett detektor vág földhöz, hanem maga a tudat, hogy boldog boldogtalan ezt csinálja, nulla rp-vel és kreativitással.)

Szerintem itt a probléma lényege. Több a civil gengszter, mint a civil és a gengszter összesen. Mert hogy még a szegényebb player 9-es szinten úgy gondolja ebből jobban megél, oké. Vagy hogy az, aki világ életében ilyen rp-k miatt játszott, és "nincs semmije", megint oké. De az, hogy 3 játékos milliós autóval, skines fegyverekkel kitudja mekkora vagyonnal rabol, mert unatkozik (és ugye itt arról nem is beszélve hogy az rp leglegleg-minimumabb követelményét teljesítve ("mit rpzzek egy megmotozáson felfogástól falra mászok) csinálják mindezt)... Semmi realitás nincs benne, nem Cops n Robbers szerver, hanem roleplay. Attól még hogy hirtelen haragú a karaktered, és egy eszeveszett őrült hidegvérű bajkeverő fenegyerek, nem kell egy fél délután alatt 8 rablást elkövetni vele. Szerintem is lehetne a civil rablókra valami limit, mert egyszerűen viccnek tartom (valós adat), hogy 9-ből egyszer rabolt ki eddig csak illegálos.

Egy kezeden meg tudod szamolni, hogy hany illegalos van. Az emberek mar nonscriptet se nyitnak mert semmilyen kilatas nincs mar arra se, hogy egyszer scriptelt frakcio legyen, tehat nincs sok valasztasa, ha illegalozni akar akkor civilkent tudja csak megtenni.

Ettol fuggetlenul ertem a problemat, de nem megoldas ha 1/1 betiltjuk a detektorosok rablasat.
 

LucasLV

Írnok deák
Támogató
2020. 05. 25.
577
878
21
Győr
V4 karakter
Lucas Saliven
LV karakter
Lucas Saliven
V2 karakter
Lucas Saliven
Még v4 elött nem lehetett elvenni antikot, jó lenne megint behozni legalább ide.
 

JamieLV

Vélemény vezér
Very Important Person
2019. 06. 03.
9 243
10 838
24
V4 karakter
James Fernsby
LV karakter
Jimmy Beckett
Helló.

A detektoros tárgyak rablása nem lesz betiltva. Ettől függetlenül a mai napon lesz az Adminoknak egy hónapközi Meeting, ahol nagy hangsúlyt fogunk fektetni a detektoros rablókra. Megvannak már határozva azok a kritériumok, amelyeket figyelembe fognak venni a rablásoknál, illetve ebben az a jó, hogy pár perc alatt el tudja majd dönteni az adott bíráló Admin, hogy a rablás megfelel-e az rablás RP követelményeinek vagy sem. Itt nem szeretném most részletezni, viszont az alábbi szempontok lesznek figyelembevéve a rabló személynél:
  • a karakter anyagi helyzete;
  • a karakter megjelenése;
  • a karakter viselkedése.
Mielőtt jönne a kérdés: "hát de ezek hol vannak feltüntetve a szabályzatban???" annak fel szeretném hívni a figyelmét, hogy RP szerveren van, reálisan kell cselekedni, nem pedig grindolni az antik tárgyak rablását. Nem lesz minden gyakorlati példa feltüntetve a Szabályzatban, hiszen lehetetlen, másrészt joggal feltételezzük, hogy a játékosok önállóan el tudják dönteni, hogy mi normális és mi nem.

Ha valaki sorozatosan kapja a rablásos dolgokért a jaileket, akkor pár alkalom után (több) hónapos kitiltást is kaphat.
Szép hetet!
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.