Dematrius Trey Jones - Lorii

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.
2024. 05. 02.
4
6
V4 karakter
Dematrius Trey Jones
f1faa379e7c9391044487a98d7aa4614.png


Panasztevő InGame neve:
Dematrius Trey Jones


Panaszra tett Adminisztrátor neve:
Lorii


Panasz oka, leírása, kifejtése:
05. 02.-án miután a barátom boltját hírdettük (matricázott autóból kiabálva), a bolthoz követtek minket valamelyik bandatagjai. Itt konfrontáció kezdődött, eleinte szóban, majd a bolt kirakatát betörve, belőve a bandások által. Miközben ez történt én a társaimmal rádión kommunikáltam, ők pedig sms-ben felbérelt 'security' céggel (valami frakció). Említett frakció két-három tagja helyszínre érkezett és nagykalíberű fegyverekkel rálőtt a bolt előtt lévő fegyveres bandásokra. Ezen, logikusan, káoszba torkolott a szitu, én is fegyvert rántottam és lelőttem két bandatagot.


Továbbra is úgy gondolom, hogy egy ennyire kaotikus szituációban nem elvárható se tőlem ooc, de főleg nem a karakteremtől IC, hogy egy ilyen helyzetben a Lorii által elvárt 'tökéletes' döntéseket hozzon/hozzak. Szerintem egy ilyen helyzetben amikor az ott lévő X bandás emberből többen fegyvert rántottak, és egy méretesebb lövöldözés kialakult, feltélezhette a karakterem, hogy Ali Ahmednél is fegyver van, lehet. Valamint egyetértek azzal, hogy feltélezés alapján nem ölhet meg valaki valakit, DE úgy gondolom hogy egy ilyen 'life or death' szitu-ban, könnyebben eljárhat valakinek az ujja. Lásd amerikai rendőrök amikor benyúlsz a kesztyűtartóba hirtelen pl.

Kötelező bizonyíték (pl.: log, kép, videó):
Két részletben csatolom az eredeti szituáció logoját, majd az adminügyét.

https://pastebin.com/WhAck0NU (eredeti szituáció.)
https://pastebin.com/J9VNA8MW (admin ügy.)

Megjegyzés:
Az első log nem a szituáció elejétől van, mert baromi hosszú oda-vissza anyázás csak kb. de persze igény szerint bemásolom azt is. Visszamentésem nincs.
 

lorii

222
SzerverAdmin
v4
2023. 04. 22.
375
419
Budapest
V4 karakter
Lorenzo Nease
Hali.

Az ügy alatt ezt a logot kaptam: https://pastebin.com/d4ykmwRJ

Amiből kivehető, hogy Ali Ahmed Watkinson beüti RP-vel a kirakatot:
[2024-05-02 21:48:35] [Output] : *** Ali Ahmed Watkinson közelebb megy, rásuhint egyet ütőjével a kirakatra.

Ezt követően, te lőtted őt, majd megölted. Elmondtam az ügy során is, hogy a kapott bizonyítékok alapján tudom bírálni az ügyet.
[2024-05-02 22:19:45] [Output] : [22:19] Admin 2 lorii: (( A kapott bizonyítékok alapján tudok bírálni bármit is. ))

Azt, hogy te feltételezed, hogy nála lőfegyver van és, mert baseball ütővel a kezében beüti RP-vel a kirakatot nem indok arra, hogy megöld őt Los Santos egyik boltjánál.

A többit elmondtam az ügy során, mérlegelned kell, ha lövöldözésbe ((?) hozzá teszem, erről sem küldtetek semmilyen bizonyítékot) torkollik bármilyen szituáció.
 

Blitzcrank

Barangoló
Támogató
2020. 12. 11.
131
517
Banton 400's street
V4 karakter
Ali Ahmed Watkinson
Sziasztok!

ad 1. Nem igazán értettem az egész szituációt - rpzni mentünk le hozzátok, én RP-vel vertem be a kirakatnak az üvegét, a "másik bandatag" aki egyébként egy másik frakcióban van, pedig az üvegre adott le célzott lövéseket, emberre nem fogta rá a fegyverét, nem adott le rátok lövést.

ad 2. A legnagyobb rosszaság pedig az egész szituációban a "szekuriti cég" - milyen biztonsági cég az ami lézeres nagykaliberrel civilekre lő az utcán?! - Ezt tartom a legnagyobb szabálytalanságnak az esemény során, még ha valami arab országban lennénk ahol sejkeket védenek megérteném.

ad 3. Káoszra hivatkozol, igen fejetlenség volt a szituáció kezdetén, azonban én félrefutottam leguggoltam és írtam is ic hogy "mi a fasz?!" erre te elővetted a colt fegyvered és lőni kezdtél rám, én meg álltam mint a kivert fallosz mert már 10 másodperce lősz rám (úgy hogy fegyvertlen vagyok és állok egy helyben) és a tizenötödik lövedékkel tudtál csak kivégezni. - Úgy gondolom hogy ez egyáltalán nem élet/halál szituáció egy láthatóan fegyvertelen embert lassú, pontatlan lövésekkel a halálba kínozva kivégezni

ad 4. én nem tudom milyen frakcióban vagytok, de nem tartom rálisnak azt sem, hogy egyszerű boltosokként teleüvöltitek a környéket majd amikor lecsődül a hood kérdőre vonni még felálltok a négereknek a gettóban, úgy hogy egy baseball ütőt tartanak az arcodhoz, a fear-rp halvány jelét sem láttam.
 
2024. 05. 02.
4
6
V4 karakter
Dematrius Trey Jones
1. Fegyverek kerültek elő, lövések voltak leadva. Egyébként (nagyon) nem az én karakterem lőtt elsőnek, IC reagáltam egy szituációra.

2. A 'sekuriti' céggel kapcsolatban annyit tudok mint te kb, mert a bolt tulaja beszélt velük és rpztek, én épp hogy csak találkoztam egy-két emberrel tőlük a boltban, és mondta nekem IC a két jelenlévő társam, hogy valamiféle megállapodás (kamerákat szereltek be a bolton belülre, pánikgombot és elvileg biztosítják a boltot éppségét) született a bolt meg az említett 'cég' között. (Ők egyébként valamelyik F3, azt hiszem.)

3. Nem térnék ki rá hosszabban, a társaiddal 2 perccel ezelőtt lőttétek szét a bolt kirakatát, fenyegetettek meg minket több módon, és EZUTÁN kitört egy lövöldözés (amit nem én, és nem a mellettem álló társaim kezdeményeztek). Te is elismered, hogy káosz volt. Továbbra is fenntartom, hogy szerintem a karakterem ebben a helyzetben 'helyesen' döntött. (Logikusan ebben a kontextusban a 'helyes' szó nem objektív, ugyanígy 'helyes' lehetett volna, ha beszaladok a boltba, le fekeszem a földre, vagy etc.)

4. Nem vagyok F3-ban. Fentebb már kitértem erre. Társaim SMS-ben értesítettek a boltot biztositó játékosokat, ők lőttek rátok a tetőről.

+1. egyébként arról eddig nem is tettem említést de, milyen érdekes hogy két embert lőttem le. Akik történetesen együtt érkeztek, egy volt az agendájuk, és stb. De valahogy csak ez egyik le lövése volt DM? Persze, hisz a másik kollegánál fegyver volt. Na mármost, áll megy más mellett két egyértelműen azon 'célú' bandatag, lelövöm mindkettőt, nagyjából 15 mp.-n belül, de csak az egyik volt DM. Szerintem ha ülök egy autóban és kiugrik két társam és elkezdenek lőnni a rendőrökre, de nálam történetesen pont nincs fegyver, de mégis meghalok egy ponton nem érezném, úgyhogy unfair módon igazságtalanul leDM-elt a rendvédelem.
 

Blitzcrank

Barangoló
Támogató
2020. 12. 11.
131
517
Banton 400's street
V4 karakter
Ali Ahmed Watkinson
Az a baj, hogy ferdíteni próbálsz mindent amit csak tudsz.

Ezt az ügy alatt és itt is leírom hogy a karaktered semmilyen élet halál szituációba nem volt - a franciákat elüldözték a "szekuritisek" - én pedig ott maradtam egy helyben állva, te pedig körübelül 10 másodpercig lőttél egy álló embert mert képtelen voltál fejbelőni annak ellenére hogy nem mozogtam. (ferdítesz)

"szétlőttük" a kirakatot --> a francia frakció egyik tagja belelőtt a kirakatba, nincs szó többesszámról, szétlövésről egyet belelőtt. (megint ferdíteni próbálsz)

Szerintem ne rágódj rajta, üld le tisztességgel. (ezt úgy mondom hogy én is ültem már DM-ért hasonló miatt, itt ez a szabály el kell fogadni)

 
2024. 05. 02.
4
6
V4 karakter
Dematrius Trey Jones
Az a baj, hogy ferdíteni próbálsz mindent amit csak tudsz.

Ezt az ügy alatt és itt is leírom hogy a karaktered semmilyen élet halál szituációba nem volt - a franciákat elüldözték a "szekuritisek" - én pedig ott maradtam egy helyben állva, te pedig körübelül 10 másodpercig lőttél egy álló embert mert képtelen voltál fejbelőni annak ellenére hogy nem mozogtam. (ferdítesz)

"szétlőttük" a kirakatot --> a francia frakció egyik tagja belelőtt a kirakatba, nincs szó többesszámról, szétlövésről egyet belelőtt. (megint ferdíteni próbálsz)

Szerintem ne rágódj rajta, üld le tisztességgel. (ezt úgy mondom hogy én is ültem már DM-ért hasonló miatt, itt ez a szabály el kell fogadni)
Mondjuk a ferditést számonkérni, úgyhogy konkrétan hazudsz arról, hogy mi történt, legalábbis mókás.


[2024-05-02 21:48:49] [Output] : *** Yvon Oblet nem szarozik, kilövi a bolt ablakait.

Egy golyóval így kilőtte az összes ablakot? Arról ne is beszéljünk, hogy in-game is kilőtt vagy ~10-20 golyót.

Te is elismered, hogy egy aktív lövöldözés zajlík körülettem, majd egyből utána azt mondod, hogy "semmilyen élet-halál helyzet nincs". Te is érzed, hogy ez így annyira nem kerek?

Ezt a ki mit üljön le dolgot meg ne te akard már eldönteni köszi. Ha így működne a szerver, mindennap kilőnnélek azt mondanám, hogy üld le azt a 15 percet, tisztességgel.

Szerintem már elég irányból körbejártuk a témát, persze ha szeretnél te még kommentelhetsz valami egyéb infót, de én már megvárnám a birálatot. Csáó!
 
Utoljára szerkesztve:

Dzsuzi

A lelátó az otthonunk.
FőAdmin
v4
2019. 02. 08.
1 478
4 060
Budapest
V4 karakter
Giuseppe Luchese
Csao, elolvasom a panaszkönyvet, és majd írok.

Van videó az esetről? @lorii
Mivel kettő fél, kettő fajta dolgot állít.
 
Utoljára szerkesztve:

lorii

222
SzerverAdmin
v4
2023. 04. 22.
375
419
Budapest
V4 karakter
Lorenzo Nease
Csao, elolvasom a panaszkönyvet, és majd írok.

Van videó az esetről? @lorii
Mivel kettő fél, kettő fajta dolgot állít.
Nincs sajnos semmiféle videó, a kapott log alapján tudtam bírálni az ügyet, amit az első hozzászólásomban mellékeltem, mivel egyik fél sem tudta alátámasztani azt, amit állított.
 
  • Tetszik
Reactions: .devil

Dzsuzi

A lelátó az otthonunk.
FőAdmin
v4
2019. 02. 08.
1 478
4 060
Budapest
V4 karakter
Giuseppe Luchese
Videó hiányában, elég nehéz megállapítani ki mond igazat, illetve hogy mi - hogy történt.

Oké hogy ha valaki/kik szétütik / lövik a kirakatot, és oda van hívva egy security cég, de az.. hogy nagykaliberrel mennek ki, és elkezdenek lövöldözni az nonszensz.

Hívjatok rendőröket.

Egyikőtök az állítja hogy nagy fejetlenség volt, másik meg hogy nem.
Hogyan döntsük el hogy melyikőtöknek van igaza, ha nem tudtok normális bizonyítékot biztosítani?
 

Dzsuzi

A lelátó az otthonunk.
FőAdmin
v4
2019. 02. 08.
1 478
4 060
Budapest
V4 karakter
Giuseppe Luchese
Már ott abba kellett volna hagyni az egészet, hogy egy "SECURITY" cég, ki megy nagy kaliberekkel, és elkezdenek lövöldözni.
Utána még egy fegyvertelent lelőni aki elvileg "gugolt"
Mivel épkézláb bizonyíték nincsen, így azokat a bizonyítékokat kérem, amik alapján osztva lett a szankció.

@lorii másold be azokat a dolgokat, ami alapján osztottad a szankciót, légyszives.
(a logból a részleteket)
 

lorii

222
SzerverAdmin
v4
2023. 04. 22.
375
419
Budapest
V4 karakter
Lorenzo Nease
[2024-05-02 21:48:35] [Output] : *** Ali Ahmed Watkinson közelebb megy, rásuhint egyet ütőjével a kirakatra.
[2024-05-02 21:48:44] [Output] : Dematrius Trey Jones mondja: Álj le bazdmeg!
[2024-05-02 21:48:46] [Output] : >> Ali Ahmed Watkinson a kirakat üvege betörik, szilánkok hullanak a földre.
[2024-05-02 21:48:53] [Output] : Ali Ahmed Watkinson mondja: HOL VAN A KIBASZOT KÁRPÓTLÁS?!
[2024-05-02 21:49:13] [Output] : [SeeMTA - Figyelmeztetés]: Megsérült a bal kezed!

Ezt követően pedig a killogból kivehető volt, hogy ki ölte meg Ali Ahmed Watkinsont.
Ahogy említettem az ügy során is, csak a kapott bizonyítékok alapján tudok dönteni, ebből a logrészletből tökéletesen kivehető, hogy semmi nyomós indok nem volt arra, hogy le legyen lőve Ali Ahmed.
 
Utoljára szerkesztve:

Dzsuzi

A lelátó az otthonunk.
FőAdmin
v4
2019. 02. 08.
1 478
4 060
Budapest
V4 karakter
Giuseppe Luchese
Erre bármi válasz? Még mindig jogtalannak tartod a dm jailt?
 
  • Tetszik
Reactions: lorii
2024. 05. 02.
4
6
V4 karakter
Dematrius Trey Jones
Jogtalannak érzem, igen.
Nem egészen értem miért rajtam van számonkérve, hogy a nem tudom melyik frakció (tényleg nem tudom, nem én rpzek velük főleg. Nem enyém a bolt, nem is én 'kötöttem' szerződést velük.

Az, hogyha amit az esetnél jelenlévő frakció (aki a boltot 'védte'), valami rosszat csinált ((szerintem nem egyébként)), miért az én ügyemben van számonkérve, nem egészen értem.

Hogyha az az itélet, hogy 'non, dm, stb' volt a szituáció eszkalálása a frakció részéről, az egy dolog, én eltudom fogadni, de arról ami történt sok szó nem esett. Az ahogy én (és a karakterem) reagáltunk a szituációra 'DM' volt?

Egyenlőre arról volt szó itt főleg, hogy a szituáció 'kezdete' (amikor valami lézeres fegyverrel elkezdték lelövöldözni a bandásokat DM volt-e? De ez két külön eset, és tudomásom szerint a lövöldőzök nem is lettek elővéve (nem véletlenül).
 
  • Hűha
Reactions: Macseek

Dzsuzi

A lelátó az otthonunk.
FőAdmin
v4
2019. 02. 08.
1 478
4 060
Budapest
V4 karakter
Giuseppe Luchese
Nem kellett volna a fegyvertelent lelőnöd, mert beütötte a keretet.
viszont ennek az egésznek nem kellett volna megtörténni-e, szóval elég sok mindenkinek lehetett volna jailt osztani.
Az elmondottak alapján, illetve a logból, azt tudom mondani, hogy semlegesítjük a jailedet, de nem azért mivel jogtalan volt.
legközelebb jó lenne ha valaki készítene visszamentés, esetleg képeket, mert logokból leszűrni a szituációt, illetve az elmondottakat eléggé nehéz.
főleg hogy mindegyik fél mást - mást mond.

Ezzel a securitys dologgal kapcsolatban beszélni fogok az illetővel. Köszi szépen mindenkinek a korrektséget, illetve elnézést kérek a késői bírálatért, viszont sok minden közbe jött.

Illetve a sértettek is keressenek fel, kárpótlás miatt, ha esetleg olyan dologról lenne szó, amit vissza kellene adni.
Ha van kérdésetek, akkor nyugodtan keressetek fel pm-ben, dc-n vagy akár itt fórumon.

Illetve az admin is keressen fel tsen, van egy pár dolog amit át kell beszélnünk, mivel az ügyintézésbe látok hibákat.
 
  • Tetszik
Reactions: vinzmax és lorii
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.