
A kartell egy olyan gazdasági megállapodás, amelyben különböző vállalatok vagy cégek együttműködnek

Mexikói drogkartellek olyan bűnszervezetek, amelyek főként a drogkereskedelemből származó pénzre építik gazdasági erejüket. Az 1980-as évek óta jelen vannak Mexikóban, és azóta folyamatosan növekvő erővel és erőszakkal irányítják az illegális drogpiacot az Egyesült Államokban és Mexikóban. Próbálják ellenőrzésük alatt tartani az adott részt ahol a piac működik, ezért üzérkedésük összecsapásokat kísérel meg. Tevékenységük nagyon erőszakos, és gyakran véres konfliktusokat folytatnak egymással és a mexikói hatóságokkal. Gyakran fegyveres harcok és bombamerényletek áldozatai lesznek civilek, illetve a hatóságok és a kartellek közötti küzdelem áldozatai. Nem csak drogkereskedelemből származó pénzre építenek, hanem más illegális tevékenységekkel is foglalkoznak, például emberkereskedelemmel, kábítószer előállítással és pénzmosással. Az általuk használt erőszakos módszerek miatt a kartellek jelentős fenyegetést jelentenek a közrendre és a biztonságra mind Mexikóban, mind az Egyesült Államokban. Az Egyesült Államok és Mexikó hatóságai igyekeznek a kartellek ellen harcolni, számos akció és művelet történt az elmúlt években a kartellek legyőzése érdekében. Azonban a kartellek gazdasági és erőszakos ereje továbbra is komoly kihívást jelent mindkét ország számára.
A Caborca kartell egy bűnszervezet, amelynek székhelye a mexikói Sonora államban az ország északnyugati régiójában található. Viszonylag új kartellnek gondolják, mert a 2010-es évek elején kivált a nagyobb Sinaloa kartellből. Kábítószer-kereskedelemben való részvételéről ismert, különösen a metamfetamin előállításában és forgalmazásában. Más bűncselekményekben is részt vesz, például emberrablásban, zsarolásban és fegyverkereskedelemben. A csoport elsősorban a Caborca környéki régióban tevékenykedik, amely város Sonora északnyugati részén, az Egyesült Államok határa közelében található. Erőszakos összecsapásokban vett részt a régió más bűnözői csoportjaival, köztük a Jalisco New Generation Kartellel (CJNG) és a Los Salazarral, a Sinaloa Kartell egyik szervezetével. A mexikói kormány lépéseket tett a Caborca kartell és más bűnszervezetek elleni küzdelem érdekében az országban, többek között katonai erőket telepített a térségbe, és nemzetközi partnerekkel együttműködve igyekszik megzavarni a kábítószer-kereskedelmet és más bűnözői tevékenységeket. A helyzet azonban még mindig nehéz, és a kartell továbbra is működik, és más csoportokkal együtt erőszakos módon harcol.
A San Andreasi határ egy folyosóként működik számukra, akik a terméküket egy nagyobb és tehetősebb piacnak szeretnék disztributálni. 19 millióra becsült Amerikaival az élen, akik már használtak

Miközben Mexikó drogokat nyom Amerikába, fegyverek kerülnek visszaküldésre. Egy veszélyes és erőszakos állapot áll fent jelenleg Mexikóban, köszönhetően főleg az intenzív drog háborúknak és összecsapásoknak a nagy kartellek között. Tipikusan amerikai lőfegyvereket használnak. Ez a fontos kapcsolat - a drogok és fegyverek cseréje - az mely lehetővé teszi a létet a modern idők legnagyobb bűnszervezeteinek.

A Caborca kartell csatlakozása D.T.O(drug trafficking organization) kábítószereket a célállomásra érve továbbítják a nagy- és kiskereskedőknek, illetve az utcai dílereknek. Ez az elosztóhálózat kiterjedhet egész San Andreasra is. A kábítószer-kereskedők pénzmosással legitimálják a kábítószer-értékesítésből származó nyereséget. Legális vállalkozásokba fektethetnek be, vagy bonyolult pénzügyi tranzakciókat alkalmazhatnak jövedelmük illegális eredetének elrejtésére. Las Venturas a kaszinók és klubbok városa potenciális hely ennek a célnak. Nemzetközi jelenléttel rendelkeznek, határokon átnyúlóan működnek.
Utoljára szerkesztve: