BTK kalkulátor (doksi verzio)

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 927
4 330
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Csőő!

Összedobtam egy Btk kalkulátort, saját ízlés szerint.

A korábbihoz hasonló, elkezded gépelni a büntetés valamilyen részletét, feldobja a lehetőségeket. Te kiválasztod és adja az eredményt. Bővebb leírás a doksiban van.

Majd lesz egy nagyobb frissítés ami tartalmazza a vádak többszörözését, azonban a mostani is bőven használható az intézkedések 90%-ában.

Át kell másolni saját meghajtóra és elvileg működik (Fájl - Másolat készítése)

importrange-el vannak az adatok átvíve, így a kisebb frissítések automatikusak (pl: bírság összegek változása), de ha jön valami nagyobb (vádak többszörözése), akkor a doksi pirosan jelzi majd, szintén import segítségével.
Visszajelzéseket örömmel veszem, eléggé alpha fázis.

(Második fülön van a kalkulátor)
 

Ivano

Fórum Császár
Támogató
2019. 01. 10.
1 927
4 330
25
Mogyoród
V4 karakter
Ivano Luchese
LV karakter
Ivano Luchese
Utólag jöttem rá hogy van PD-s, szóval semmiben :ROFLMAO:
Annyi, hogy kaptam megkeresést egy leadertől hogy csinálok-e valamit, megcsináltam és akkor már kiraktam így publikba.

Ami más benne:
- Ennél nem lehet stackelni a büntetéseket, max ha többször hozzáadod (1 pont a PD-snek)
+ Az enyhítést a PD-s rosszul számolja ($), ez jól (A PD-s a limitesből enged az enyém az összeből és arra teszi vissza a limitet. Magyarázat lentebb).
+ Ez felsorolja kiírva a büntetéseket, nem csak rövidítve. Hasznos, mert köteles vagy elmondani neki a teljes szöveget, nem csak a rövidítést.
+ Ez megírja az indulást enyhítéssel együtt (míg a PD-s csak a sima indoklást).
- A PD-s kiírja ha a fegyverengedélyt be kell vonni, itt neked kell olvasni a magyarázatoknál.
+ Ennél látod a büntetés mellett a jelentését is, ha kiválasztottad.
+ Ez a rendfokozatod alapján mondja a max börtön időt.
- A PD-s php, ez meg doksi. Értelem szerűen a felület végett doksiban kevesebb a lehetőség sajnos.

Magyarázat amiért szerintem rosszul számolja a $ bírságot a Rendőrségi:
Amennyiben a büntetések elérik a 300.000$-t, úgy abból a vonja le az enyhítést, akkor is ha a 300.000$-t túllépi, szóval 500.000$-nál is a 300.000$-ra alkalmazza.
Példa:
Van havi 5000$ bevételed, amiből 2500$-t adóznod kell. A Kormány azt mondja, hogy egy embertől maxumum 1000$ adót fogad el és ad neked 10% kedvezményt.
Az adóm 2500$, aminek a 10% kedvezménye 250$, vagyis 2250$ adót kell fizetnem, DE mivel csak 1000$-t fogadnak el, így enyhítéssel sem megyek a határ alá, mivel korábban már jóóóóóval túlléptem azt. Röviden a PD-s a max büntetést is csökkenti az enyhítésnél, ha eléri. Ez meg nem.
 
Utoljára szerkesztve:

Vito

ha eljön az idő, immunissá válunk 💁
SzuperAdmin
v4
2019. 01. 10.
9 284
21 356
Szombathely
V4 karakter
Vito_de_Martel
300.000 dollár a maximum. Nincs olyan,hogy összeadódik több mint 300.000 és akkor abból enyhitek. Ha csak egy dollárral is túllépi,akkor 300.000.
Kivételt képeznek az olyan dolgok,aminél a script vagy az ic cselekedet közbeszól. Bár ilyenkor sem a büntetésbe kerül ez "jóváirásba".
Példa kedvéért: 250.000 dollárra büntetjük azt,hogy pénzt kért el másoktól és átverte őket (pénzduplázás),nem adta vissza a tulajdonosának. És mondjuk 200.000 dollárt vett el mástól. Akkor a büntetése 250.000 dollár és 200.000 dollárt még köteles visszaszolgáltatni az átvert játékosnak.
Ha valaki enyhiteni akar,akkor az adott összegből tud vagy a maximális pénzbüntetésből.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.