Brandid Sickle, Aaron M Broose, Reilly Manon -----> Matt

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Kalacs

Újonc
2019. 01. 19.
66
43
25
V4 karakter
Brandid Sickle
LV karakter
Brandid T Turner
V2 karakter
Brandly B Broose
f1faa379e7c9391044487a98d7aa4614.png


Panasztevő InGame neve:
(Brandid Sickle, Aaron M Broose) Reilly Manon - nevében

Panaszra tett Adminisztrátor neve:
Matt

Panasz oka, leírása, kifejtése:
A barátom Reilly Manon (volt Mike Oxmall) helyett írom ezt a Pk-t, mert Ő TELJESEN kezdő az egész rp világában. A teljes történek része, hogy én(Brandid) és barátom Aaron gondoltuk kipróbáljuk az új update-ed a szerveren. Ritkán járunk fel a szerverre már, régen több időt is eltöltöttünk itt. Aaron már 2013 óta játszik a szerveren jómagam 2014 óta. Ebből kiindulva semmilyen szándékunk nem lenne FUN-ra és arra sem, hogy a környezetünkben ez történjen. Miközben néztük az új bánya update-et discordon streameltük egy barátunknak aki gondolta meglepetésszerűen regisztrál a szerverre. Ezt meg is tette majd a regisztráció után közölte a nevét amin persze nevetve közöltük vele, hogy ezért tuti elkapja valami admin, hogy irják át közösen valamire. Ő mondta, hogy éppen beszélget a nevével kapcsolatban valakivel OOC chatban. Kérdeztük admin van-e a neve mellett zölden jelölve. Ő közölte, hogy nem. (Végül kiderült, hogy Matt volt aki OFF DUTY-ban teleportált oda hozzá amit később ő adminügyként tekintett.) A logból szerintem világos, hogy ténylegesen egy új játékosról van szó amit tulajdon képpen le is ír. Az, hogy ez egy szabályt sértő név azzal szerintem nincsen aki vitatkozna hiszen ez egy "troll" név. Aaron nyitott egy reportot (report ID: 295837), hogy miért bannolták a barátunkat. Erre ezt a választ kapta:
Aaron M Broos: Sziasztok, barátom kezdőként regisztrált. Nem feltétlen figyeltem, hogy milyen nevet választott regisztrációnál. Most bannolta ki Matt FUN név miatt. Mentségére szóljon sosem járt még RP közelében. Esetleg egy névváltással megoldható e ez? Vállalom a felelőséget érte és figyelni fogok hogy a továbbiakban midnent betartson. V1 óta játszom a szerveren mindennel tisztában vagyok. Válaszotok előre is köszi.

Matt: Szia, elment az adminügy közben és ott helyben bevallotta, hogy direkt troll névvel jött fel. Erről nincs mit beszélni igazából, ilyen és hasonló fun nevekre, mindig kitiltást osztunk. Aki igy kezdi a szervert, az a továbbiakban sem fogja komolyan gondolni az egészet. Ha olyan nevet ad meg, ami esetleg nem megfelelő az leváltjuk, de akinek ilyen és hasonló a neve mint a haverodé annak nem csak leváltjuk.

Aaron: Értem, tisztában vagyok vele. Ő viszont sok mindennel nincs. Szóltál esetleg hozzá? Nem igazán érti még az RP szerverek lényegét. Ezért is irtam, hogy innentől vállalom/vállaljuk a felelősséget ezzel kapcsolatban. Esetleg egy TS beszélgetés keretein belül ezt meg tudnánk oldani?

Matt: Ha nm szóltam volna esetleg hozzá, akkor szerinted tudnám, hogy bevallotta, hogy szándékosan fun névvel jött fel? Egyértelmű a helyzet, ezt a bant pedig én nem fogom feloldani róla jelenleg.

Aaron: Nem szeretnénk, hogy a közös játék élmény ezen menjen el. Nem most szeretnénk nevelést kapni felelősségvállalásról szimplán élveznénk együtt a játékot. Ne egy ilyen néven menjen el.

Matt: Oda mentem hozzá átbeszélni a dolgot és megkérdezni miért esett erre a választása, már a válasza se volt túl normális, már ott kezdve, hogy szándékosan troll nevet választott mert szerinte egy troll karakter tartozik hozzá, majd a beszélgetés közepén fogja magát és beül hozzád és elmegy. Mint mondtam nem fogom levenni a kitiltást.

Aaron: De off duty voltál nem? Miből gondolta volna, hogy admin ügy lenne?

Matt: Nemtudom, rám csak úgy játékosok nem szoktak teleportálni.
(Megjegyzés: A srác életében először játszik ehez hasonló szerveren, nem fogja úgy kiszúrni a szemét egy ilyen üzenet a chat-ben mint egy "rutinos" játékosnak főleg ha az admin nincs is duty-ban)

Aaron: Off dutyban voltál?

Matt: Nem tudom, miért befolyásolna ez bármit is, igen, de szerintem láttad.

Aaron: Mert off dutyban tényleg nem szoktak teleportálni adminok rám.

Matt: Hát nem is rád teleportáltam.
(Megjegyzés: Ezt meghagyom mindenkinek hogy eméssze meg a maga módján ezt a választ.)

Aaron: Esetleg egy ts beszélgetésre van nálad lehetőség? Holnap is akár

Matt: Nem értem miért kellen erről TS beszélgetés, leirtam a dolgokat és azt is, hogy ez a kitiltás nem fog róla lekerülni, egyszerűen nem tudna mit hozzátenni ehhez a dolgohoz egy TS beszélgetés, igy nem.

Aaron: Akkor mi a pontos oka a kitiltásnak?

Matt: Szerintem benne van az indokában, FUN névvel való regisztráció

Aaron: Te mondtad, hogy ilyen esetben návváltás van

Matt: Akkor olvasd vissza, hogy mit irtam.

Aaron: Azt irtad, hogy admin ügy elhagyása

Matt: Jó, ezt felesleges tovább húzni, mert nem jutunk előre, adminügy volt, tudta ezt jól, azt is tudta, hogy ez egy fun név és szándékosan funolni jött fel, jó játékot.

Aaron: Miből tudta?, Őszintén?

(Megjegyzés: A kitiltás indokába az adminügy figyelmen kivül hagyása nem került bele. Végül a fentebb emlitett: "FUN névvel való regisztráció" lett a pontosan csatolt indok. Ami végülis jó megfogalmazás hiszen adminügy véleményem szerint nem volt. A FUN névvel való regiszrációval járó névváltási szenárió eszkalálása Örökös BAN-ra véleményünk szerint túlzás.)
A probléma, hogy Matt félreértelmezte azt, hogy ez egy "troll karakter" ami késöbb a viselkedését is tükrözni fogja, viszont itt csak egy szimpla névről volt szó, ami mögött egy vicces karakter állt volna, ami nem egyenlő azzal, hogy folyamatosan Funoljon, vagy Non-ozzon a szerveren. Több éves tapasztalatunk van nekünk is, nem hagytuk volna. Mi szerettük volna megbeszélni a dolgot Matt-el szóban, hogy elmagyarázzuk a félreértést, viszont Ő erre nem volt nyitott, és offdutyban figyelmeztetés nélkül ÖRÖKRE kibannolt egy új játékost.


Kötelező bizonyíték (pl.: log, kép, videó):

[2024-05-17 01:49:13] [Output] : [SeeMTA]: Matt hozzád teleportált.
[2024-05-17 01:49:17] [Output] : [SeeMTA]: Matt hozzád teleportált.
[2024-05-17 01:49:20] [Output] : Jamie de Martel: (( hali ))
[2024-05-17 01:49:24] [Output] : Jamie de Martel: (( vicces név lett ))
[2024-05-17 01:49:28] [Output] : Mike Oxmall mondja: Haliho
[2024-05-17 01:49:39] [Output] : Jamie de Martel: (( nem gondolod nem túl normális? ))
[2024-05-17 01:49:44] [Output] : Mike Oxmall: (( kosz ))
[2024-05-17 01:50:00] [Output] : Mike Oxmall: (( ij jatekos tnulom meg a dolgokat ))
[2024-05-17 01:50:26] [Output] : Jamie de Martel: (( aha, biztos új játékos vagy ))
[2024-05-17 01:50:28] [Output] : Jamie de Martel: (( ilyen névvel ))
[2024-05-17 01:50:30] [Output] : Jamie de Martel: (( hogy mike oxmall ))
[2024-05-17 01:50:59] [Output] : Mike Oxmall: (( alap troll név, és nem fogok ooc kamuzni ))
[2024-05-17 01:51:12] [Output] : Jamie de Martel: (( és ha tudod, hogy az, akkor miért adod meg? ))
[2024-05-17 01:51:13] [Output] : Mike Oxmall: (( haverok most vettek ra h jojjek gamra ))
[2024-05-17 01:51:50] [Output] : Mike Oxmall: (( mert van hozza troll karakter is ))
[2024-05-17 01:51:53] [Output] : *** Aaron M Broose lehúzza a bal első ablakot.
[2024-05-17 01:51:59] [Output] : Aaron M Broose mondja: Halo
[2024-05-17 01:52:02] [Output] : Jamie de Martel: (( aha ))
[2024-05-17 01:52:03] [Output] : Jamie de Martel: (( értem ))
[2024-05-17 01:52:07] [Output] : Jamie de Martel: (( ez teljesen logikus ))


Megjegyzés:
Ha Matt nyitott az ügy megbeszélésére mi szívesen felmegyünk Discordra/Ts3-ra, mert ténylegesen egy normális potenciális játékos lett kitilva örökre a szerverről. Örülnénk, ha folytathatnánk a közös játékot egy névváltással.
 

dxminik

‏shift lead am
FőAdmin
v4
2019. 01. 10.
1 991
8 149
19
V4 karakter
Killian Burns
Szia!

Úgy gondolom, hogy Matt a reportban minden általad feltett kérdésedre választ adott, de leírom ugyanezeket én is.

Ne haragudj a megfogalmazásért, de nem kell sok ész ahhoz, hogy valaki tudja, hogy egy RP szerveren nem my cock’s small névvel játszanak az emberek.
Nem tudom, hogy mit érthetett szerinted félre Matt. Hogyha valaki leírja, hogy “troll névvel (FUN névvel)” regisztrál, akkor miért probléma hogyha ugyanezen indokért szankcionálásra is kerül?
Legalább annyi komolyság legyen már valakiben, hogy normális nevet ad meg.
Hogyha pedig már a regisztrációkor is valaki a komolytalanság netovábbját mutatja, akkor ahogy Matt írta, mi a garancia hogy a szerverre nem csak funolni jön fel?

Reflektálva arra hogy nem admindutyban teleportált oda Matt - azt tudom mondani, hogy egy admin nem csak admindutyban admin. Hogyha szabályellenességet lát, köteles fellépni ellene, mindegy hogy dutyban vagy azonkívül.

Nézd, nagyon sajnálom a barátotokat hogy egy ilyen baromságot csinált, de sajnos nem tudok mit tenni. Szóltatok ti is neki, hogy fun névvel regisztrál, de figyelmen kívül hagyta, pedig azért lett volna lehetőség a hármotoknak reportot írni és önként kérni a névváltást. Ha így lett volna, akkor még most is bányászhatnátok együtt.

A panaszod jogtalan.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.