Börtön/fegyház RP-sebbé tétele

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
621
957
19
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
Szinte bármire ha súlyosbítást kapsz
Ahhoz, hogy súlyosbítást kapj meg kell dolgozni. Én V4 eleje óta vagyok rendvédelemben. Idáig 1 alkalommal kértem csak valakire súlyosbítást, mert annyira undorító stílust képviselt mind IC mind OOC, hogy már nekem égett az arcom.

Bizony, és mivel kedve szerint eldöntheti a rendőr, hogy maxot ad vagy annyit amennyit kéne, így nyilván kifogja élni az uralkodási vagyát és rád rakja a maxos időt hisz "megvan a joga", úgy rossz ez ahogy van, nem feltétlen az idővel van a baj, hanem ahogy eltelik.
Nem szokása senkinek csak úgy adni 420 percet, merthogy hétfő van.

Persze rossz az IC jail, én is voltam még annó 600 perces fegyházban, és nekem is szarul esett, viszont előtte én végiglőttem a fél rendvédelmet, szóval valamilyen oka csak volt, hogy én is ott ültem. Persze, azóta rengeteg dolog változott, és még a 300 perc is néha sok szerintem is, viszont IC jail mindenképp kell, mert amúgy nem lenne visszatartó erő.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: Browniee és Alan

igenazajimre

Írnok deák
2023. 10. 21.
579
1 086
Budapest Airport
V4 karakter
Mayur Lee
LV karakter
Mayur Lee
V2 karakter
Sergely Ruzinow
Ahhoz, hogy súlyosbítást kapj meg kell dolgozni. Én V4 eleje óta vagyok rendvédelemben. Idáig 1 alkalommal kértem csak valakire súlyosbítást, mert annyira undorító stílust képviselt mind IC mind OOC, hogy már nekem égett az arcom.
Az én voltam szerintem
 

Kamii

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 17.
390
762
V4 karakter
Deverina Ina Kaamil
LV karakter
Deverina Ina Kaamil
V2 karakter
Kamilla McCarthy
Amugy ja, mi is olyan 3v3 fightokat csinaltunk randomokkal, hogy nem igaz, ha mar ott lengetjük a fütyinket 300percig hagy bunyozhassunk már🤣
 

Nndi

Barangoló
Támogató
2019. 01. 10.
129
113
V4 karakter
Carlo Morelli
Sziasztok! Úgy vettem észre, hogy sok embernek gondot okoz az, hogy 5 órára a képernyőt kell bambulnia. Erre eszembe jutott, hogy ide is egyfajta közmunkát meg lehetne csinálni hiszen ha valamit csinál az ember jobban telik az idő. Hogy szorgalmazva legyenek az emberek arra gondoltam, hogy pl:0.5 percet levonna a büntetésből minden elvégzet munka. És ez a fajta közmunka érdemesebb lenne ha csak nagyobb fajta Jail-nél lenne elérhető. Remélem tetszik mindenkinek ez a fajta ötlet, de hogyha ki szeretnéd még bővíteni akkor szívesen várom!
 
2024. 03. 23.
39
28
V4 karakter
Seiz Delacroix
LV karakter
Tucker Moss
10.) Kötelező az egy szónál hosszabb hozzászólás! | ~ DreeN
Támogatom egyértelműen. Örülnék neki ha lehetne árnyékboxolni és kávétfőzi a zárkafőnöknek. Csak ezt kivitelezni sajnos nem lehetne szerintem hogy Teljeskörű rpt lehessen csinálni az lenne a menő ha olyan lenne mint irl egy bv intezet.
egyetértek
 
  • Tetszik
Reactions: vezeruralkodo

durk

Barangoló
2019. 06. 30.
97
229
-
sply.yeezy.com
V4 karakter
Chlo Prod
LV karakter
Darkeen Garett
V2 karakter
-
Sziasztok! Úgy vettem észre, hogy sok embernek gondot okoz az, hogy 5 órára a képernyőt kell bambulnia. Erre eszembe jutott, hogy ide is egyfajta közmunkát meg lehetne csinálni hiszen ha valamit csinál az ember jobban telik az idő. Hogy szorgalmazva legyenek az emberek arra gondoltam, hogy pl:0.5 percet levonna a büntetésből minden elvégzet munka. És ez a fajta közmunka érdemesebb lenne ha csak nagyobb fajta Jail-nél lenne elérhető. Remélem tetszik mindenkinek ez a fajta ötlet, de hogyha ki szeretnéd még bővíteni akkor szívesen várom!
Jo lenne ha nem lenne muszaj csinalni, de lenne ami gyorsitja es esetleg az afk limitet feljebb vinni egy masfel orara mert az afk egy ooc dolog, mivel ha afkolsz attolmeg az ic megy ugyebar rp szituaciokban
 
  • Tetszik
Reactions: igenazajimre

Fate

Újonc
2024. 03. 11.
1
2
V4 karakter
Maximiliano Aguayo
Ahhoz, hogy súlyosbítást kapj meg kell dolgozni. Én V4 eleje óta vagyok rendvédelemben. Idáig 1 alkalommal kértem csak valakire súlyosbítást, mert annyira undorító stílust képviselt mind IC mind OOC, hogy már nekem égett az arcom.


Nem szokása senkinek csak úgy adni 420 percet, merthogy hétfő van.

Persze rossz az IC jail, én is voltam még annó 600 perces fegyházban, és nekem is szarul esett, viszont előtte én végiglőttem a fél rendvédelmet, szóval valamilyen oka csak volt, hogy én is ott ültem. Persze, azóta rengeteg dolog változott, és még a 300 perc is néha sok szerintem is, viszont IC jail mindenképp kell, mert amúgy nem lenne visszatartó erő.
Itt a visszatartó erőre kitérve én nem értem mitől kellene visszatartani a játékosokat IC jaillel. Aki orrba szájba dmel és folyamatosan nonozik meg darál az úgyis OOC szankcióban lesz részesítve, egy dm maximum 120 perc ha jól tudom. Én egy illegális karaktert rpzek, ha a még úgymond jól is teszem akkor néha napján el is fog kapni a PD akik nagy mosollyal a szájukon bevisznek. Én ülök 300 perc IC jailt azért mert egy karaktert alakítok egy RP szerveren, a másik kolléga pedig szerverszabályt szeg és 180 perccel kevesebbet ül, plusz nem kap semmilyen csekket. Itt nem az IC jailnek kell visszatartónak lennie azokkal szemben akik rpznek, hanem az OOC jailnek azokkal szemben akik szerverszabályt szegnek.
 

durk

Barangoló
2019. 06. 30.
97
229
-
sply.yeezy.com
V4 karakter
Chlo Prod
LV karakter
Darkeen Garett
V2 karakter
-
Itt a visszatartó erőre kitérve én nem értem mitől kellene visszatartani a játékosokat IC jaillel. Aki orrba szájba dmel és folyamatosan nonozik meg darál az úgyis OOC szankcióban lesz részesítve, egy dm maximum 120 perc ha jól tudom. Én egy illegális karaktert rpzek, ha a még úgymond jól is teszem akkor néha napján el is fog kapni a PD akik nagy mosollyal a szájukon bevisznek. Én ülök 300 perc IC jailt azért mert egy karaktert alakítok egy RP szerveren, a másik kolléga pedig szerverszabályt szeg és 180 perccel kevesebbet ül, plusz nem kap semmilyen csekket. Itt nem az IC jailnek kell visszatartónak lennie azokkal szemben akik rpznek, hanem az OOC jailnek azokkal szemben akik szerverszabályt szegnek.
Nem értem teljesen miért ne kéne IC jail, mert abból amit te leírtál annyi jön le, hogy akárki aaki lövöldözik mert illegális életet él kapjon OOC szankciót... teljesen nonszensz. És a DM nem max 120 tudtommaal, viszont ha nem lenne IC jail akkor semmi értelme nem lenne a rendvédelmi frakciók nagyrészének. Igen, nagy mosollyal visznek be, mert legtöbbször mindig lelőnek egy daránál, kivéve ha lábra lőnek az illetékesek. Engem személy szerint nem zavar a 300 perc, viszont az annál inkább, hogy 20 percenként mozognom kell az In Character dolog miatt..
 
  • Szomorú
Reactions: aHorvath

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
416
4 995
Miskolc
V4 karakter
rufus.larkyn
LV karakter
adelina.greek
Anno az én topicom alatt is ami a csökkentésre vonatkozott (ami miatt 5 óra van 10 óra helyett) is példálóztak ezzel a "kell visszatartó erő, meg vállald a következményeit ha az illegál oldalt választottad" butasággal.

Ott nemes egyszerűséggel kifejtették mindannyian ugyan azt:
Olyan helyzetben vagyunk, hogy azért "bűnhődsz" mivel te nem a Rendvédelmi oldalt választottad.
Ha illegális szereppel tudsz azonosulni, mivel nem szereted a szabályosságot, a kötöttséget, a monotinotást akkor a civil, illetve az illegális lét a neked való.
Nem, egyáltalán nincs olyan elvárás állítva eléd Rendvédelmi oldalon ami teljesíthetetlen, szimplán nem minden ember bírja azt hosszútávon hogy kötött végülis a játékmenete, már alapból tudja hogy neki mit KELL majd megtenni, azon felül pedig szabad keze van.

Anno levi a topic alatt fogalmazta ezt meg talán a legtisztábban.
Olyan a helyzet, mintha jogerősen elítélnél valakit egy színészt mondjuk egy filmben alakított szerepéért. Azt pedig nem kevés időre teszed meg.

Opció I. Fegyház
Több próbálkozás volt erre az egészre, az első 2 max 3 hónapban még megy annyira hogy élvezhető legyen mint újdonság, utána pedig maguk a börtönőrök akiket te említettél is csak afkolnak, ahogy a rabok is.
Az, hogy a másik tegyen nekem szivességet, hogy RP-t generál NEKEM pedig nem kell hogy a játékszerves része legyen. Aki akar a mostani kis 2x2es cellában is megoldja az RP-t, ugyan úgy ahogy majd egy egyedi interior nagyságú feyházban is meg fogja tenni.

Opció II. Magáncella
Ezt pedig nem túl nagy melepetésre máris mindenki leszavazná az említett "bűnhődő" oldalról, mivel épp azért kampányol nem egy és nem két ember itt fórumon, hogy csökkentsék le. Nem azért, hogy még jobban a monitor elé akarja magát szegezni ezzel az 5/10 perces AFK limittel azért, mert kapott alapból enyhítést..

Ezen példán felépített rendszerrel szerintem mindkettő játékostípus kitudja elégíteni saját elvárásait.
Nem, egyáltalán nem külön kell választani a 2 játékostípust. Egységesen normális, illetve korrekt rendszer kell az egészre. Ami mind a két szempontból baráti illetve a szerveren tekintve játékosbarát. Ami szimplán az, mint anno az én topicomban is szó volt, hogy nem akarok azért 5 vagy fene tudja mennyi időre a gép előtt ülni, mivel nem az adott oldallal tudok azonosulni.

Mindent az IRLre húzunk rá, ami annyiban valósul meg hogy szenvedsz az IC jailben, mint ahogy IRL a valós börtönben is szenvednél. Csak az a való élet ahol megöltél egy Rendvédelmi tagot, ez meg egy játék. Való életben aki megölt valakit ültessék le életfogytiglanra és szenvedje végig az egész hátralévő életét a börtönben, mivel megérdemli.

Ellenben egy játékban nem kéne ezt a dolgot eröltetni az emberekre.
Nem egy edukációs, tanító, nevelő folyamat a szerver ami arra akar megtanítani hogy ha rosszat teszel rábaszol, hanem egy játék amire kikapcsolódni jössz fel. Teljesen lényegtelennek kellene lennie melyik oldalon.

Ingame balansz sose lesz, a Rendvédelmi tagok teljesen érthető módon mindig is többen lesznek mint a bűnözők. Azonban OOC mondjuk ki, emberségesebb felépítése lehetne ezerszer hogy ne érezze ezt a 90-10%-t az adott játékos. Értve ezalatt azt, hogy még az egyik mondhatni 15 percet tud bukni az életéből maximum ha meghal, esetleg az abból generált adminügyet, plusz a kocsijához amiből esetlegesen kilőtték a visszajutást, szereltetési időt addig te egy menekülés, rablásért 3-4 óráról indulsz, csak azért mert az illegál oldallal azonosulsz, nem pedig a legális életpálya vonz egy játékon belül.

Ez pedig nem az aktuális leader csapatokon fog múlni. Illetve nem is rajtuk kellene hogy múljon, mivel kimondható hogy na ők sosem fognak IC jailt ülni a legál vezető pozciójukban, tehát tré kimondani de nem fogják tapasztalatból átlátni azt a szenvedést amit ez hosszútávon okoz az ezer meg egy "animra játszol" játékostól, amivel a hatalmát fitogtathatja, hogy kb már ooc félj ha meglátod a nevét egy akción olyan indokból hogy "elkapás a cél" ami az évek alatt átalakult azzá, hogy a "hatalmam villogtatása a cél" megfogalmazássá.

Sajnos vagy nem sajnos ezt tényleg a felső vezetésnek kell meglátnia, hiába látják a leaderek jogosnak az úgymond "sírást" amit művelünk itt a fene tudja már hanyadik topicban.
 

NeJeBeMoZgI

Újonc
2020. 05. 30.
42
75
LV karakter
Viktor Mazur
Jogos érvek, azok után amit az előttem hozzászóló írt elvetem a saját véleményem.

De hogyan szorítod vissza, az ötös szintet átlépett habi, karakter nélküli terrorista személyeket a szerveren ha nem a magas börtönidővel?
 
  • Tetszik
Reactions: gilson és tommenxd

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
416
4 995
Miskolc
V4 karakter
rufus.larkyn
LV karakter
adelina.greek
Miért kellene bármennyire is visszaszorítani őket? Lehet itt álszenteskedni a másik oldalról, de inkább mennek lövöldözni ők is, mint a me és ame, do parncsokat használva üljenek egy rendvédelmi szervezet által biztosított autóba, vagy épp bázison.
Vegyél alapul egy Terrorelhárítási központot. Külső szemmel is tudod, hogy ameddig nincs lövöldözés, akkor nagykalliberbe, dutyzva dekkolnak a kirendeltségükön, bázisukon és mennek lövöldözni. Jól tudja mindenki, hogy náluk se a folyamatos RP pörög.

A büntetést amúgy ígyis, úgyis megkapják akkor amikor elkapják őket és 2 óra a max pl, meg akkor is ha 5 óra a max vagy épp 10, esetleg 20. Az hogy éppen kisebb mennyiségű számot írnak be az még akkor is büntetés. Ha 2x kapják el 1 nap, akkor 4 óra, ha 1x akkor meg a mostani rendszerben 5, még tegyük fel "új" rendszerben 2 alkalom tenne ki 4 órát.
Annyit szépítettünk rajta, hogy 2 lecsukásnyi időből tevődik össze az az 4 óra ami most egy alkalomból 5 óra. Ennyi, nincs ezt értelme továbbgondolni. Büntetted. Aki csak lövöldözni akar, legyen az bármelyik oldalról.. az úgyis azt fogja csinálni a szokásos elvárt előrpken felül, nem pedig lemenni Gantonra és egyéb helyekre írkálni a néger bandásokkal a dolgot, mivel ne maz tetszik neki és nem az élvezi.

Sokszor hangoztatják, hogy változnak az idők, vele változik a játékosbázis, illetve az elvárások. Na, ez mindenre igaz. Ha nekem lövöldözni van kedvem (Igen, jöjjön csak az olyanoktól a megerősítés hogy egy RP szerverne játszom, vagy játszanak akik lövöldöznek akik ugyan úgy lényegében a lövöldözést kedvelik mivel ők se írkálják minden szabad percükbe az rp sorokat, pedig volna rá lehetőségük, de nem teszik mégse, hanem várnak az akcióra.) akkor legyen erre is meg az az indoklás, hogy egyszerűen már nem a me do parancsal lévő ásóval, baseball időkkel való banda RP korszakát éljük. Mindenki az adrenalindús szituációkért jár fel a szerverre legfőbb esetben, nem pedig arra hogy 4 órán keresztül menjen a füvezgetés, meg a témázás Ganton közepén.

Ahogy nem egy streamben látni, hogy az hangzik el hogy kocsikáznak és "miért nincs semmi akció? ez így tök unalmas, megyek inkább mást játszani." Az adott oldalról lévő streamerek is inkább az akciókat szeretik leliveolni, nem pedig azt hogy a portán írogatják a me parancsot egy kocsi kiváltásáról, ileltve egy fegyver bejelentésről. De ká ezt firtatni. Lényegen úgyis az a lényeg, hogyhamar jusson ki a jailből és folytathassa azt az adott ember amit élvez.

Ennyi.
 

DreeN

Áve, Nagy Testvér!
Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
621
957
19
V4 karakter
Anthony Hardwick
LV karakter
Anthony Hardwick
Mai napig úgy gondolom, hogy rhymes amit írsz, annak van létalapja. Szimplán igenis csökkenteni kéne 300-ról 120-180 percre a jailt, mert az a saját véleményem szerint is irreális, hogy egy-egy játékost beraknak 300 percre enyhítés nélkül a legtöbben, míg a rendvédelmis afkol 15 percet halálban. Rengeteg időt töltöttem el rendvédelemben, látom azt, hogy teljesen felesleges a 300 perc. Az egy nagyon súlyos NonRP-vel megfelelő Adminjail idő.

Szerintem fog változtatni a vezetőség, mert Vito is pl. nincs elzárkózva tőle. Csak annyiban lehet lassú az egész rendszer, hogy ezek a változtatások az összes rendvédelmi FK-t érintik, szavazásos alapú az egész.
 

Doni

Barangoló
2022. 08. 16.
81
39
Miskolc
V4 karakter
Marco Conti
LV karakter
Finley Cooke
Már érkezhetne egy válasz valamelyik vezetőségi tagtól, mert sose lesz döntés, csak húzzák az egészet.