Blueprintek.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
És akkor ezért tudja mindenki craftolni, mert nincs feltűntetve?

Eléggé elkanyarodott a téma az ötlettől egyébként.
 

CukorApu

Újonc
2021. 07. 04.
28
73
22
Kecskemét
V4 karakter
angelina.rosalie 🌹
Helló. Én sem értek azzal egyet, hogy Blueprintet csak PP feltöltéssel lehet beszerezni. ( Nyilván megveszed mástól, akkor is ugyan ott vagyunk.)
Viszont szerintem egyáltalán nem áll olyan rosszul az illegál, mint ahogy be van állítva. Vannak tényezők amik igenis néhol már igazságtalannak tűnhetnek ez tény.
Fegyveralkatrészekről annyi a véleményem, hogyha nem éjszaka és délelőtt keresed, akkor találni fogsz mert termérdek mennyiség van belőle a szerveren, sokan már inkább kidobalják mert annyi van, hogy nincs értéke.
Inflálódik itt minden, de egy AK-t két éve is tudtál venni lazán 250-300k-ból, és azóta se mozdult az ára, csak inkább lefelé mert a kutyának se kell annyi van mindenből, szinte csak a civilek veszik.
Pont ezért nem hajózik senki, mert miért tenné, ha van farm, vannak műhelyek, és van detektorozás lehetőség, amiből a befektetett időt és energiát ha valamelyikbe fekteti a felsoroltak közül, 5-10x több pénzt szerezhet vele. Illetve ami még befolyásoló tényező az az, hogy miért keresne alkatrészeket ha olcsón megveheti a kész összerakott fegyvert?
Egyátalán nincsenek a játékosok rákényszerülve arra, hogy hajókázzanak 3-4 órát azért, hogy szerezzenek egy fegyverre való alkatrész mennyiséget, na meg a procedúra utánna, hogy találjon olyan személyt aki szívesen olcsón össze pakolja neki, mert a frakciók nagyrésze elzárkózott, és nem pakolgatnak össze fegyvereket jött-ment civileknek.
Drogoknak nem azért magas az ára mert kevés van a blueprintekből, vagy a magokból, hanem mert nagyon macerás folyamat. Naponta többször rá kell nézni, foglalkozni vele, mellette ott van a kockázata, hogy ha úgy tartja a kedve néhány embernek, jelvénnyel bekopogtat, vagy megvárja hogy kigyere és atnézi a farmot.
Ez is olyan dolog, hogy nem éri meg a belefektetett időt, és a kockázatot.
Szinte minden sarkon tudsz venni már fegyvert, mert abból is rengeteg van a szerveren, szinte már-már értéktelené váltak, kb a béka feneke alatt van a legtöbb ára. Ha detektorozol, nem akarok sokat mondani, 2-3 órát, és bekapcsolod az illegális hirdetéseket, állítom neked, fogsz tudni venni fegyvert.
Nekem senki se mondja, hogy nem lehet alaktrészeket venni, több mint egy évig vásárolgattam őket én is aktívan, event idején persze több van, de eventek között is napi szinten lehetett találni.
Sajnos nincs meg az a balansz az illegál és a legal kozott, hogy a fegyverek és a fegyveralkatrészekre kihasson. Napi szinten kidobatnak rengeteg tárgyat, viszont még így sincs meg az-az arány, hogy több menjen ki a szerverből mint ami bejön.
Ez szerintem abból adódik, hogy aki aktívan illegálozik, ami a legtöbb esetben annyiból áll, hogy kereskedik vagy lövöldözik ( tisztelet a kivételnek ) , nem Coltokkal, Shotgunokkal, vagy AK-val fog elmenni akciozni, ami egy kis hibától gyorsan a kukába landol, hanem le PP-zik magának fegyvert, és szinte minimalizálja az akciók során befektetett pénzt.
Ha kivennék a teljes fegyverösszerakás lehetőséget egy évre, akkor se lenne semmi baj, mert akkor is lenne elég fegyver.
Sokkalta inkább a lőszerrel lehetne valamit kezdeni, mert amilyen árai vannak, na az tényleg vicc. És azt is ugyan úgy csak PP-ből lehet megszerezni, de bízzunk benne, hogy a V4 orvosol sok mindent.
Ha meg bárki tudna összepakolni magának akármit, szerintem nem kell belemenni milyen hatása lenne a szerverre nézve, most se ördöngős beszerezni ezt-azt, és szerintem bőven van elég lövés napi szinten ami kielégíti a rendvédelmet.
Nem mondom, hogy minden fedi az igazságot, illetve kicsit nyers voltam néhány résznél, de valószínűsítem, nem csak én vagyok ezen szemléleti véleményem mellett.
Amit rhymes írt, sok mindenben egyetértek köztük abban is, hogy rengeteg tényező van amit ezzel kapcsolatban figyelembe kell venni, olyan dolgok is amit szinte mindenki tud mégsem beszélnek róla nyíltan, hogy mondjak egy példát, az aktív illegálosok és a rendvédelem valamennyire azért ismeri már egymást ki kicsoda, bizonyára sokan barátok, és néha-néha valahogy elfelejtenek valamit, köztük, hogy " véletlenül " elfelejtettek esetleg figyelmeztetést adni erre-arra, ami szép és jó meg minden, viszont hosszú távon maximum a pénztárcádra van jó hatással, de a legkevésbé sem a szerver illegális piacára. Végkimenetelként, úgy gondolom, hogy leginkább a Blueprintel és a lőszerekkel, és a drogokkal kellene valamit kezdeni, esetleg egy teljesen más koncepciót találni rá, de ahogy Adesz is említette, várjuk meg a V4-et.
A frakció " szabályzat " és vagy jogokba, vagy rangokba inkább nem mennék bele, mert egy az reggelig lehetne érvelni, és az már végképp nem kapcsolódik ehhez a topichoz.
//Telo//
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
446
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Visszakerül a dolog végülis láda módon a szerverre a v4 behozatalával, szóval talán(?) megoldottnak tekinthető asszem.

Eventes dolgot nem lehet ugye biztosra mondani hogy bekerül(t) de kapunk blueprintes ládát amiből szerezhető így.
 

Zane

General Cortez ™
Fő Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
1 053
5 786
Budapest
V4 karakter
Zane Cortez
Az ötleted megvalósul, mert v4-ben az egyik típusú ládából nyitható lesz blueprint.

Zárom!
 
  • Tetszik
Reactions: rhymes
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.