Blueprintek.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

.Adesz

Csibészkarika💝
2021. 01. 14.
165
172
17
Zalaegerszeg
quotesbytavaszi.tumblr.com
V4 karakter
Adam.Gown
V2 karakter
Adam El Fuego
Nos, az ötlet röviden annyi lenne, hogy tökökből, ajándékokból és tojásokból
legyelen lehetőség blueprinteket nyitni.

Valószínűnek tartom, hogy erről van valami terv V4-ben viszont attól függetlenűl, feldobom a labdát.
Ez a téma régen is gondot okozott, ha lehetett venni akkor mindenkinek volt, most hogy nem lehet, így pedig alig lehet hozzájutni.
Ezért gondolom jónak, hogy ha eventen lehetne szerezni valamennyit, akkor már azért játékosoknál is lehetne találni azért, de nem feltétlen lenne megint elárasztva az összes ember velük.
 

GameKapocs

Zöldfülű
Támogató
2022. 10. 25.
192
954
V4 karakter
Lucio "Zombie" Sullivan
Szerintem így is elég káros a sok event a játékban lévő gazdaságra, rőleg az illegálra. Inkább majd a v4-es ládákból lehessen blueprintet nyitni, ne pedig a random mikulás ajándékokból és tökökből. Eddig sem lehetett pénzt szerezni a drogokból, komoly pénzt kell felköhögni előre, ha be akar valaki ugrani a bizniszbe, ami amúgy sem éri meg annyira. Ha mindenki úton útfélen tudna craftolni még kevesebb pénz lenne benne.
 

Markusz.

Love Spaz
2019. 05. 21.
82
410
Szigetszentmiklós
V4 karakter
Erjet_Reufi
LV karakter
Finlay Willis
Szerintem így is elég káros a sok event a játékban lévő gazdaságra, rőleg az illegálra. Inkább majd a v4-es ládákból lehessen blueprintet nyitni, ne pedig a random mikulás ajándékokból és tökökből. Eddig sem lehetett pénzt szerezni a drogokból, komoly pénzt kell felköhögni előre, ha be akar valaki ugrani a bizniszbe, ami amúgy sem éri meg annyira. Ha mindenki úton útfélen tudna craftolni még kevesebb pénz lenne benne.
Ezzel viszont nem értek egyet, mivel az event mondhatni az illegált nagyjából felhúzza. Miért is mondom? Mivel event közben veszel 50k/db áron ravaszt, vagy drogtermést és ha összeraksz egy coltot, amihez kell pár darab alkatrész, majd utána eladod 220k ba vagy többe tiszta 170k haszon 1db coltból. Egy probléma van csak, hogy nincs blueprintes Npc se Drogmagos. Ezért is drágák a drogok, mivel nehéz hozzá férni. Viszont várjuk meg a v4-t hátha vissza jön a blueprontes npc vagy a ládából lehetne nyitni.
 

Boxoslegend

Pötyögtető
2019. 12. 29.
538
288
LV karakter
Lorenzo Alterio
V2 karakter
Vazquez Joe
Ezzel viszont nem értek egyet, mivel az event mondhatni az illegált nagyjából felhúzza. Miért is mondom? Mivel event közben veszel 50k/db áron ravaszt, vagy drogtermést és ha összeraksz egy coltot, amihez kell pár darab alkatrész, majd utána eladod 220k ba vagy többe tiszta 170k haszon 1db coltból. Egy probléma van csak, hogy nincs blueprintes Npc se Drogmagos. Ezért is drágák a drogok, mivel nehéz hozzá férni. Viszont várjuk meg a v4-t hátha vissza jön a blueprontes npc vagy a ládából lehetne nyitni.
Sziasztok az én véleményem az ,hogy valahogy PP nélkül lenne jó hozzájutni és nem csak eventből mert IC nekem is ott van egy rakat alkatrész és hiába hirdetem hogy Sörétes összeszerelőt keresek senki nem hiv, szerintem az ötlet alapja nem rossz de szerintem az jobb lenne hogyha az NPC-k kerülnének vissza.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
446
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Szerintem így is elég káros a sok event a játékban lévő gazdaságra,
Próbálj meg event után alkatrészhez jutni, nem fog menni. Szimplán azért mert senki nem jár ki a vízre, hogy szinte nulla % eséllyel találjon egy ládát, ami lehet hogy totál használhatatlan alkatrészekkel van tele. Nézőke, tok, ravasz és tok és társai, ami semmihez sem jó még ha találsz is ládát, amire eléggé kevés az esély. -> Ebből adódóan, még a JÓ dolgot is találsz, ad maximum kettő-három darab alkatrészt és minden fegyver minimum 4-5 alkatrészből áll, a legtöbbször pedig kell Ravasz, ami a legritkábbnak számít az alkatrészek között.

Ehhez jön hozzá, hogy találj olyan embert akinek van Blueprintje hogy legyártsa neked, illetve logikusan olyan embert aki olyan frakció F3 tag ami azt tudja gyártani ami neked pont kellene. Nem föltétlen balanszolt, ugye? Szinte nulla százalék eséllyel találsz ládát, ami nem is biztos hogy jót ad, de ha szerencséd van még ezután is keresgélsz blueprintel rendelkező játékosok után, akik remélhetőleg olyan F3 tagok amik legyártják neked azt a fegyvert amit szeretnél. De mivel nincs Blueprint NPC a szerveren már mert elvileg laggoltatott nem tudsz szerezni sehonnan, ha éppen betgfeltél egy illegális szervezethez. Pedig 5 perc utána járással meg tudod nézni manapság az interneten hogy hogy tegyél össze egy pisztolyt, még csak "megtanulni" sem kellene "hivatalosan".

A gazdaságot lehet hogy "károsítja", ellenben az illegált legtöbb esetben segíti, ha már minden ilyen lehetőség kikerült a szerverről hogy magadnak tudj megcsinálni dolgokat.

Tudom, tudom. A V4 majd megoldja, mindenre ezt mondjuk.. de mi van addig? Addig nincsenek olyan emberek akiknek erre szükségük lenne? Adódik a kérdés, jogosan.
 
Utoljára szerkesztve:

Boxoslegend

Pötyögtető
2019. 12. 29.
538
288
LV karakter
Lorenzo Alterio
V2 karakter
Vazquez Joe
Próbálj meg event után alkatrészhez jutni, nem fog menni. Szimplán azért mert senki nem jár ki a vízre, hogy szinte nulla % eséllyel találjon egy ládát, ami lehet hogy totál használhatatlan alkatrészekkel van tele. Nézőke, tok, ravasz és tok és társai, ami semmihez sem jó még ha találsz is ládát, amire eléggé kevés az esély. -> Ebből adódóan, még a JÓ dolgot is találsz, ad maximum kettő-három darab alkatrészt és minden fegyver minimum 4-5 alkatrészből áll, a legtöbbször pedig kell Ravasz, ami a legritkábbnak számít az alkatrészek között.

Ehhez jön hozzá, hogy találj olyan embert akinek van Blueprintje hogy legyártsa neked, illetve logikusan olyan embert aki olyan frakció F3 tag ami azt tudja gyártani ami neked pont kellene. Nem föltétlen balanszolt, ugye? Szinte nulla százalék eséllyel találsz ládát, ami nem is biztos hogy jót ad, de ha szerencséd van még ezután is keresgélsz blueprintel rendelkező játékosok után, akik remélhetőleg olyan F3 tagok amik legyártják neked azt a fegyvert amit szeretnél. De mivel nincs Blueprint NPC a szerveren már mert elvileg laggoltatott nem tudsz szerezni sehonnan, ha éppen betgfeltél egy illegális szervezethez. Pedig 5 perc utána járással meg tudod nézni manapság az interneten hogy hogy tegyél össze egy pisztolyt, még csak "megtanulni" sem kellene "hivatalosan".

A gazdaságot lehet hogy "károsítja", ellenben az illegált legtöbb esetben segíti, ha már minden ilyen lehetőség kikerült a szerverről hogy magadnak tudj megcsinálni dolgokat.

Tudom, tudom. A V4 majd megoldja, mindenre ezt mondjuk.. de mi van addig? Addig nincsenek olyan emberek akiknek erre szükségük lenne? Adódik a kérdés, jogosan.
Ehhez jön hozzá, hogy találj olyan embert akinek van Blueprintje hogy legyártsa neked, illetve logikusan olyan embert aki olyan frakció F3 tag ami azt tudja gyártani ami neked pont kellene. Nem föltétlen balanszolt, ugye? Szinte nulla százalék eséllyel találsz ládát, ami nem is biztos hogy jót ad, de ha szerencséd van még ezután is keresgélsz blueprintel rendelkező játékosok után, akik remélhetőleg olyan F3 tagok amik legyártják neked azt a fegyvert amit szeretnél. De mivel nincs Blueprint NPC a szerveren már mert elvileg laggoltatott nem tudsz szerezni sehonnan, ha éppen betgfeltél egy illegális szervezethez. Pedig 5 perc utána járással meg tudod nézni manapság az interneten hogy hogy tegyél össze egy pisztolyt, még csak "megtanulni" sem kellene "hivatalosan".
Ezt a részt kiemelném és a testvérünk egyébként mais a tények nyelvén beszélt köszönöm
 

Delano

Barangoló
2022. 05. 04.
129
200
V4 karakter
Delano Nat
Én ehhez a blueprintes témához hozzátenném,hogyha már valaki megvette a bluerpintet(legyen az PP-ből,vagy IC pénzért embertől) akkor a civil ember(aki nincs benne F3-ba) is tudjon fegyvert craftolni. Számomra ledöbbentő volt, hogy sima játékos aki nincs benne F3 ba ,de van blueprintje akkor se tud fegyvert craftolni, mivel illegál frakcióban kell lennie.
 

Rol4nd

🚜Traktór🚜
2019. 01. 12.
574
559
21
Harta
V4 karakter
James M Everett
Én ehhez a blueprintes témához hozzátenném,hogyha már valaki megvette a bluerpintet(legyen az PP-ből,vagy IC pénzért embertől) akkor a civil ember(aki nincs benne F3-ba) is tudjon fegyvert craftolni. Számomra ledöbbentő volt, hogy sima játékos aki nincs benne F3 ba ,de van blueprintje akkor se tud fegyvert craftolni, mivel illegál frakcióban kell lennie.
Nem véletlen van ez így. Craftolni szeretnél fegyvert akkor csatlakoz egy illegál frakcióba és ott sikerül elérned egy bizonyos rangot akkor már lehet is craftolni.
 
  • Vicces
Reactions: Delano

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
446
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Sosem volt atomfizika összerakni valamit, ha rákeresek hogy kell kitakarítani egy pisztolyt, abban ott van az hogy hogyan tegyem össze utána.

Sosem volt olyan hogy adott rangtól kapsz csak craft jogot a dolgokra, szép is lenne ha akkor rakhatnék össze egy "füvescigit" illetve egy "Coltot" ha elértem 10 rangból az 5. rangot. Ez legtöbb esetben azoknál van akik lemaradtak 2012ben és azért csinálják ezt hogy "legyen értelme a frakciómnak a civilek mellett"
 

Rol4nd

🚜Traktór🚜
2019. 01. 12.
574
559
21
Harta
V4 karakter
James M Everett
szép is lenne ha akkor rakhatnék össze egy "füvescigit" illetve egy "Coltot" ha elértem 10 rangból az 5. rangot. Ez legtöbb esetben azoknál van akik lemaradtak 2012ben
Szerintem inkább azoknál van ez akik normálisan próbálnak egy illegális karaktert RPzni egy RP szerveren 2023-ba.
 
  • Tetszik
Reactions: Browniee

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
446
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Az normális dolog ha ranghoz kötöm azt, hogy ki tud megsodorni egy cigit, meg összerakni egy mindenki számára legálisan tartható lőfegyvert amit 5 perc utánajárás után lépésről lépésre megmutatnak az interneten? Ne haragudj de nekem ez ne mtartozik az emberek RP tudásához 2023ban.

Az pedig nekem alapból szomorú olvasnom, hogy valakik azt hiszik hogy ezt jelenti az "illegál" manapság. Nekünk még az illegális dolog a megvesztegetésen, a lefizetésen, a kapcsoltok kiépítésén, karakterhez mérten piti,vagy éppen nagy befolyásokkal rendelkező nagyobb balhékon csempészés, gyilkosságokon volt a hangsúly, mindezt úgy hogy ne derüljön ki, tehát bebiztosítva a saját és szervezeted hátterét. Nem pedig azon hogy törzsgyökeres beleszületett karakternek kell lennem egy füvescigi megtekeréséhez..


E1: De fölöslegesen kezdünk el vitázni ezen, ebből adódóan teljesen más az elképzelésünk egy illegális frakció felépítéséről.
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Az ötlet, hogy lehessen nyitni BP-ket az jó, támogatom, mert PP-ből max. a fegyver éri meg, az vissza is hozza idővel az árát, viszont civileknek craftolni semmi értelme nem lenne.

Oké, IRL össze tudsz rakni egy Coltot, oké. De ez még mindig egy játék, ha mindenki tudna craftolni ugyan úgy megzuhannának az árak, és minden civil maffia a gyárban töltené a fél játékidejét.

Azt még támogatnám (bár nekem nem releváns, mert F3ban vagyok) hogy civil tudjon CSAK füves cigit csinálni, de az, hogy valaki 2 tonna kokaint gyártson hetente civilként, az nem túl értelmes.
 

Kamii

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 17.
390
762
V4 karakter
Deverina Ina Kaamil
LV karakter
Deverina Ina Kaamil
V2 karakter
Kamilla McCarthy
Ezek az eventek így is sok mindent elrontanak, ha megnézzük a skines fegyverek, mesterkönyvek árai semmit se érnek már régihez képest mert negyedévente tök, tojás, miku, kari, most a treasure chest itt van, ha bekerülne ezekhez a blueprint az se érne megint semmit, v4be tuti lesz változtatva ez, de addig is vegyük a fáradságot és epítsunk kapcsolatot, keressünk ilyenekre embereket mert ez is izgalmas tud lenni ám.

Az otletet nem tamogatom
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
446
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Egy szóval sem volt arról szó, hogy a civilek kapják meg. Inkább arra enged követeztetést a dolog, hogy az olcsóbb, mindenki számára könnyen beszerezhető dolgok mint például a füvescigi, ezen felül pedig a colt ami mindenki számára legálisan tartható fegyver és 5 perces utánajárással elsajátítható a kitisztítása, ezen felül mivel szétszeded és mutatja lépésről lépésre az összerakását is, öszerakni is összetudod bármikor.
Az illegális oldal nagy része nem az F3 tagokból adódik össze, hanem pont hogy a nonscriptelt illegális életben tartózkodó, résztvevő emberekből. Elenyésző mennyiség az F3 tagság az illegális életben, plusz a legtöbb illegális frakció tag (nyilván tisztelet a kivételnek) csak és kizárólag a hirdetés miatt, meg a skinek használata miatt tartózkodik ott.
De amúgy, füvescigit szinte engedném civileknek is, ahogy a coltot is. A heroint, kokaint és társait meg nem. Ez szimplán azt eredményezi hogy a civileknek nem engedünk semmit mivel nem tudjuk illgálban tartani az embereket, legalább annyi legyen hogy drogot meg fegyvert craftolni tudunk. -> Ami pedig eredményezi hogy az illegális fk tag, aki tud hirdetni, craftolni (ha van blueprintje ugyebár, amit nincs opció szerezni) és azoknak a bizonyos "civil maffiáknak" adja el, mivel a többi illegálos megcsinálja magának, tehát nem kell vennie mástól.

Azt pedig alapból gondoljátok át kérlek, hogy.. "oké" menjünk, építsünk ki kapcsolatokat az illegális frakciókkal akik scriptileg megkapták a drog és fegyvergyártást.. de ha ők sem tudják sehonnan előteremteni a blueprinteket, megáll az egész. A játékosbázis, az illegálos mennyiég folyamatosan változik, ha nincs opció arra hogy te "megtanuld" a dolgot, azok akiknek a script engedve van SE tudják legyártani számodra a kívánt terméket, mivel a tervrajz ki van véve a szerverről és sehogyan sem jutsz hozzá. Azzal sincs előrébb a dolog hogy van illegál, de blueprintet ő sem tud sehonnan szerezni, még mondjuk adott embert akinek van bluprintje civilként játszik mert nincs számára megfelelő illegális frakció. Megvannak az alapok, de például több éve nem volt már egy aktív, jól működő ázsiai frakció, ami elég sok embert vonzana, mivel a jól bevált orosz, olasz, szerb és társai frakciókhoz ragaszkodunk, amit már unnak a játékosok, meg egyszerűen nem fognak olyan frakcióba menni, ami nem tetszik nekik.

"Civil maffia" fogalom régóta nem releváns dolog a szerveren, mondván hogy nincsenek is már olyanok, maximum 1-2 tarsaságon (nem, nem civil maffiaként jellemezve őket) kívül akik az adrenalinért, akcióért járnak a szerverre nem pedig azért hogy kocsikázzanak és 34. alkalommal villogják le őket, igazoltassák őket.

Túl sok sebből vérzik az egész, azok se tudnak craftolni akik scriptileg tudnának mert blueprintet ők se tudják beszerezni. Az ötlet nem azt mondja ki, hogy minden eventből lehessen szerezni, meg dobálja mint az állat hanem csak adott eventekből (gondolom) hogy ne túl sok legyen, de azért lehessen már szerezni ha már NPC nincs.
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Igen, azzal egyetértek, hogy PP-n kívül (nekem úgy van BP-m) is lehessen szerezn, de ne dobálgassa.

@rhymes azt meg nem tudom honnan veszed, hogy "hirdetés és skin" miatt vannak frakcióban, hát nagyon nem. Ezt persze csak arról a frakcióról állítom, amiben én vagyok, de a többi sem ezért készült meg merem kockáztatni.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
446
5 225
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
(nyilván tisztelet a kivételnek)
Még hozzá is írtam direkt. Akiket én ismerek, akikről tudom hogy ki mit tesz, bőven van elegendő okom hogy ezt tudjam mondani. Értsd ezt úgy, hogy szinte minden frakiban van ismerősöm akik alsó hangon 2-3 embert fel tudnának sorolni akikre igaz az állításom. De mint fentebb írtam a dolgot, nyilván nem mindneki csinálja ezt így.
 

Delano

Barangoló
2022. 05. 04.
129
200
V4 karakter
Delano Nat
Nem véletlen van ez így. Craftolni szeretnél fegyvert akkor csatlakoz egy illegál frakcióba és ott sikerül elérned egy bizonyos rangot akkor már lehet is craftolni.
Nincs értelme. Egy olyan dolgot lehet megvenni amivel fegyvert tudsz craftolni(Konkrétan tervrajzot kapsz az elkészitésről) . És ez sehol sincs feltüntetve ,hogy csak illegál tud.
 

Delano

Barangoló
2022. 05. 04.
129
200
V4 karakter
Delano Nat
2.) Tilos a dupla, tripla hozzászólás! Büntetés: 40 büntetőpont. - justcody
Oké, IRL össze tudsz rakni egy Coltot, oké. De ez még mindig egy játék, ha mindenki tudna craftolni ugyan úgy megzuhannának az árak.
igen ez egy játék ami a valóságra alapul.
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
igen ez egy játék ami a valóságra alapul.
Okkal van F3-hoz kötve. Ha nem tetszik csatlakozz frakcióba, nincs túljelentkezés sehol se.

Nincs értelme. Egy olyan dolgot lehet megvenni amivel fegyvert tudsz craftolni(Konkrétan tervrajzot kapsz az elkészitésről) . És ez sehol sincs feltüntetve ,hogy csak illegál tud.
Szóval ha rendőrnek lenne BP-je craftolhasson ő is?
Ha LvL 1 példa jános eventezik 1 órát, kinyit 10 tököt és ki pp-zik egy blueprintet craftolhasson magának fegyvert?
Nincs feltűntetve, de mindenki tudja, hogy csak illegál tud.
 

Delano

Barangoló
2022. 05. 04.
129
200
V4 karakter
Delano Nat
Mi az hogy mindenki tudja?
Nem egyértelmű a dolog.
Nem hiszem hogy a szerver fele tudná ,hogy csak illegál tud fegyvert craftolni blueprintel..
 
  • Tetszik
Reactions: Horsepriest972
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.