Bányával kapcsolatos ötleteim.

Andriiss

Újonc
2021. 05. 07.
15
14
Magyarország, Nyiregyháza
V4 karakter
Oscar Roy
LV karakter
Jonathan Falls
V2 karakter
Torres Jackson
Bányával kapcsolatos ötletek:
  • Bányába PP-ért vehető "Erősített Generátor", amivel egyszerre több kohó üzemelhet, és egyszerre több ingot készíthető.
  • Urmamoto táblagépen feltérképezésnél a jobb alsó sarokba egy számláló ami számolja a kibányászott "block"-ot számát. (Egy block = egy kocka a térképen)
  • Bányában lehessen antik-ot találni, valamilyen formában, mivel valóságban se mindig csak érceket találhatunk hanem régi háborús lőszert is vagy hasonlók.
 

ricky91

Zöldfülű
Támogató
2020. 12. 08.
180
367
Liverpool
V4 karakter
Richard Oneill
LV karakter
🚫
Telejesen jogos irreálisan sok időt kell eltölteni a kohó előtt igenis kell vele valamit csinálni, ez a része a bányának ami javitsára szorulna. Nekem negyertek azzal, hogy vegyek fel még valakit mert nem fogok mióta a NAV behozta a bányákkal kapcsolatos jogszabályokat kösz de nem fogok ezért céget nyitni.
 

PatrYk

Zöldfülű
2023. 06. 25.
197
110
19
LV karakter
Anthony Brady
Szerintem a mozdony bőven elég PP-s dolognak, nem kell még több PP-ért vásárolható dolog. Meg amit már a többiek is leírtak ha már az olvasztó is gyorsítva lenne akkor már tényleg irreálisan gyors lenne a bányászat.
 

ricky91

Zöldfülű
Támogató
2020. 12. 08.
180
367
Liverpool
V4 karakter
Richard Oneill
LV karakter
🚫
És mi a baj azzal, hogy ha mondjuk én egy hétig kaparom a falat több órán keresztül (speciel személy szerint én egyedül dolgozok) és nem akarok még plusz 1 napot az égetésre is rá forditani, azt az időt hasznosabban is eltudnám tölteni mondjuk a frakciómban. Megszerelek 10-20 kocsit.
 

Andriiss

Újonc
2021. 05. 07.
15
14
Magyarország, Nyiregyháza
V4 karakter
Oscar Roy
LV karakter
Jonathan Falls
V2 karakter
Torres Jackson
Mindenki "kiakadását" megértem, hogy túl gyorsan lehetne pénzt keresni viszont befektetett pénzért, irl pénzért. Ne mondjuk már minden ilyenre azt hogy ez sz*r ötlet, van még mellette kettő, de csak elsővel foglalkozunk mert az sz*r. De én is úgy vagyok vele hogy inkább feltöltök 5k-t a szerverre hogy vegyek fix kártyát vagy stb és olyannal töltöm az időm amit szeretek csinálni, például most nagyon adom a bányászatot így ebbe ölném az időm teljes mértékbe. Miért ne tehetném? Van más is aki így van vele.
Egy szerveren nem az a lényeg, hogy mindenki olyannal foglalkozzon amit nem akar. Hanem igenis azt csinálja amit szeretne.
 
Utoljára szerkesztve:

Szidee

Goofy cats <3 🐈‍⬛
2019. 01. 27.
357
573
20
V4 karakter
Riley Diaz
LV karakter
Jevaun Brooks
És mi a baj azzal, hogy ha mondjuk én egy hétig kaparom a falat több órán keresztül (speciel személy szerint én egyedül dolgozok) és nem akarok még plusz 1 napot az égetésre is rá forditani, azt az időt hasznosabban is eltudnám tölteni mondjuk a frakciómban. Megszerelek 10-20 kocsit.
Ha van több órád a bányát ütni akkor arra is van, hogy kiégesd az érceket, benyomsz egy sorozatot vagy videót mellé és le van tudva. Nem értem miért várja el valaki, hogy csak úgy a kezébe hulljanak a milliók, IRL is megdolgozol a pénzedért. Az már csak mellékes, hogy nem kötelező csinálni.


Az antikos dolog nem lenne rossz, de azt csak abban a formában támogatnám, ha nem buffolná a bejövő összeget.
 
Utoljára szerkesztve:

Padawan180

Aktív fórumozó
2019. 01. 23.
289
658
V4 karakter
Nsubuga Nelson Obata
LV karakter
Mubarak Gyasi
V2 karakter
-
Kaptunk egy zacizást, ami akkor köröket vert arra a festomuhelyre, ami már minden munkára köröket vert. Most jött egy banya, ami kb brutal mód fizet, igaz grind, monoton, és nem egy “high activity” tevekenyseg, de. De most ez ver köröket mindenre, buffra semmikepp nincs szüksége. Én egyedül annyit látnék jelenleg szivesen, hogy a feltérképezés fül alatt jelezhetne, vagy szamolhatna a földön levő erckoveket. Néha előfordul hogy nem veszem észre mindet, ez hasznos QoL újítás lenne.
 

ricky91

Zöldfülű
Támogató
2020. 12. 08.
180
367
Liverpool
V4 karakter
Richard Oneill
LV karakter
🚫
Kaptunk egy zacizást, ami akkor köröket vert arra a festomuhelyre, ami már minden munkára köröket vert. Most jött egy banya, ami kb brutal mód fizet, igaz grind, monoton, és nem egy “high activity” tevekenyseg, de. De most ez ver köröket mindenre, buffra semmikepp nincs szüksége. Én egyedül annyit látnék jelenleg szivesen, hogy a feltérképezés fül alatt jelezhetne, vagy szamolhatna a földön levő erckoveket. Néha előfordul hogy nem veszem észre mindet, ez hasznos QoL újítás lenne.
Én sem azt akarom hogy a jelenlegi termelés triplázódjon, duplázódjon, csak annyit hogy eltudnám kezelni ha mondjuk 2db kohót lehetne használni az 1 helyett vagy ha marad az egy, akkor annak az idejét csökkenteni, hogy mennyi idő alatt öntesz ki 1 rudat. mert ott ülök és másfél percig nem csinálok semmit vagy ha azt csinálom amit a drága admin monott hogy majd filmezek közbe stb, akkor meg jön hogy AFK jön a kick, vagy meg tovább fog tartani az égetés mert bele bele merülök a filmnézésbe. Egyszerűen röhejes egyesek felfogása.
 

Andriiss

Újonc
2021. 05. 07.
15
14
Magyarország, Nyiregyháza
V4 karakter
Oscar Roy
LV karakter
Jonathan Falls
V2 karakter
Torres Jackson
Én sem azt akarom hogy a jelenlegi termelés triplázódjon, duplázódjon, csak annyit hogy eltudnám kezelni ha mondjuk 2db kohót lehetne használni az 1 helyett vagy ha marad az egy, akkor annak az idejét csökkenteni, hogy mennyi idő alatt öntesz ki 1 rudat. mert ott ülök és másfél percig nem csinálok semmit vagy ha azt csinálom amit a drága admin monott hogy majd filmezek közbe stb, akkor meg jön hogy AFK jön a kick, vagy meg tovább fog tartani az égetés mert bele bele merülök a filmnézésbe. Egyszerűen röhejes egyesek felfogása.
Ugyan ezt vallom én is. Nem a tripla pénzekre vágyok vagy hasonlók. Csak arra hogy a kohózás ne legyen ilyen hosszú folyamat. Amúgy sem a kohós ércek a drágábbak.
A kihűlési idő, vagy a felhevülési idő legyen kevesebb idő vagy valami ilyen. Ezzel nem leszünk gazdagabbak. Csak nem lesz az hogy állunk a kohó előtt és AFK.
 

Morthy

see you in reality
2019. 01. 10.
1 422
1 224
22
V4 karakter
Pedro R Moore
LV karakter
Pedro R Moore
Egyik állításotokkal ütitek a másikat. Nem akarok több pénzt, de legyen gyorsabb a folyamat..
És ha a kohózás lesz rövidebb akkor szerintetek nem fogtok több pénzhez jutni idő/$ arányban?
Megsúgom, de..
Egyébként lehet kohózni akkor is amikor kihozod a bányából a cuccokat és vársz míg végig megy a szalagon, csak akarás kérdése..

UI:
1 hónapja van a bent a bánya rendszer.
Mi speciel ketten csináltuk és direkt levezettük az összes költséget és a bevételeket.
Hát mit ne mondjak ezzel a rettentően nagy várakozási időkkel amivel operálnak a kohók sikerült összegyűjtenünk több mint 40 millió profitot.

Arányaiban nézve se v2 se v3-ba nem volt ilyen jól kereső CIVIL, nem frakciós munka.
 

ricky91

Zöldfülű
Támogató
2020. 12. 08.
180
367
Liverpool
V4 karakter
Richard Oneill
LV karakter
🚫
Egyik állításotokkal ütitek a másikat. Nem akarok több pénzt, de legyen gyorsabb a folyamat..
És ha a kohózás lesz rövidebb akkor szerintetek nem fogtok több pénzhez jutni idő/$ arányban?
Megsúgom, de..
Egyébként lehet kohózni akkor is amikor kihozod a bányából a cuccokat és vársz míg végig megy a szalagon, csak akarás kérdése..

UI:
1 hónapja van a bent a bánya rendszer.
Mi speciel ketten csináltuk és direkt levezettük az összes költséget és a bevételeket.
Hát mit ne mondjak ezzel a rettentően nagy várakozási időkkel amivel operálnak a kohók sikerült összegyűjtenünk több mint 40 millió profitot.

Arányaiban nézve se v2 se v3-ba nem volt ilyen jól kereső CIVIL, nem frakciós munka.
Az állitható az ércek árával, itt azzal van agond hogy raboljuk az emberek idejét feleslegesen.
 

Morthy

see you in reality
2019. 01. 10.
1 422
1 224
22
V4 karakter
Pedro R Moore
LV karakter
Pedro R Moore
Akkor szerintem a farmon is azonnal nőjön meg az összes növény mert nincs időd megvárni.
Ez kb. ugyan az..
Ha idő rablásnak érzed akkor nem kell csinálni..
Ha azonnal, rövidebb idő alatt végbemenne elvenné a realitását az egésznek, ami szerintem senkinek se célja..

A kövi az lesz, hogy akkor a leadónál se kelljen várni 20 percet a sikertelen üzlet után, mert időrablás?

Ne vicceljünk már.. Az idődért kapod a pénzed és ahogy a többiek is írták a bányászat messzemenőkig jobb idő/$ aránnyal dolgozik, mint eddig bármelyik munka.
 

ricky91

Zöldfülű
Támogató
2020. 12. 08.
180
367
Liverpool
V4 karakter
Richard Oneill
LV karakter
🚫
Akkor szerintem a farmon is azonnal nőjön meg az összes növény mert nincs időd megvárni.
Ez kb. ugyan az..
Ha idő rablásnak érzed akkor nem kell csinálni..
Ha azonnal, rövidebb idő alatt végbemenne elvenné a realitását az egésznek, ami szerintem senkinek se célja..

A kövi az lesz, hogy akkor a leadónál se kelljen várni 20 percet a sikertelen üzlet után, mert időrablás?

Ne vicceljünk már.. Az idődért kapod a pénzed és ahogy a többiek is írták a bányászat messzemenőkig jobb idő/$ aránnyal dolgozik, mint eddig bármelyik munka.
1. A farmmal összesem hasonlítható a bányászat, amit leírtál a farmmal kapcsolatosan pedig nem ugyan az lenne.
2. nem beszélt senki azonnaliságról, de 1,5 perc az rengeteg kb ennyi 1db rúd, És tudjuk mennyit lehet egy héten ki kaparni, 30-40 (cak tippelek) és ezt szorozd fel, és ezt az időt senki nem adja neked vissza és mivel töltötted? Ültél egyhejben!!
Képzeld már el ha mondjuk 2 kohó menne, mi történne elindítasz 1-et és amig indítod a másodikat az első készen volna és vica versa. (PP-s generátor verziót látnám én is értelmesnek amúgy ennek a megvalósításához, már hogy ha lehetne 2db használni.)

Jó hogy felhoztad a 20 perces várakozási időt a leadóknál, legalább elmondod mi az apropója mert szerintem sokan vagyunk aki nem vágják az értelmét. Mi a hátrány abból, vagy előny ha nem lenne az a várakozási idő, mit vesztesz vagy épp mit nyersz vele. (azt a 20 percet biztos nyered ez logikus).
Ezzel nem vitatkozok valóban jó az arány. De amint már említettem amit a kohó előtt eltöltök felesleges időt nem hozza vissza senki igaz IG pénzt hoz, de rengeteg más mindent is csinálhatnék a szerveren, ezt nem akarjátok felfogni, inkább röhögtök egymás kommentjén mint az óvodások.
 
  • Tetszik
Reactions: Andriiss

Andriiss

Újonc
2021. 05. 07.
15
14
Magyarország, Nyiregyháza
V4 karakter
Oscar Roy
LV karakter
Jonathan Falls
V2 karakter
Torres Jackson
Így igaz egyet értek abban hogy ez a legjobb idő/$ arányban kereső munka. Hiszen tényleg se V2-n, se V3-on nem volt ilyen. De ha úgy nézzük mégsem mondhatod azt hogy nem időrablás a kohózás. Tegnap 2órát afkoltam csak kohó miatt. Ezt fektethettem volna mondjuk egy fasza RP-be vagy valami hasonlóba. Erre nem azt a választ várom hogy akkor miért nem mentem el RP-zni, mert mondjuk dolgozni is kell, az "idő pénz". Az a két óra mehetett volna inkább másba.
Nem mondtam egy szóval sem hogy azonnal legyen lehűlve meg felhevülve a kohó, csak mondjuk ha a kihűlés egy kicsit rövidebb ideig tartana, nem kerülne 11ingot nem kerülne kb. 20percbe, hanem mondjuk 10p-be, olyan sok pénzt szereznénk vele? Nem. Csak nem afkolnánk annyit a kohó előtt várva hogy kihűljön.
Mindent megtudok érteni de azt, hogy mindenre az a kifogás hogy gyorsabban keresünk pénzt vele, nem tudom megérteni.

De amúgy azt énse értem röhögni egymás kommentjén ennyire megéri?
 
Utoljára szerkesztve:

Turtle

bort isznak, de vizet prédikálnak
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
1 311
2 432
V4 karakter
Joseph Chambley
Mi 200-300 ércet égettünk ki napokon keresztül @ese korsi bányájában, mégsem sírtunk, mert másfél perc volt egy darab, hanem elbeszélgettük az időt. Ha te 2 órát nem kiégetéssel akarsz tölteni, akkor ne égess, nem kényszeríti rád senki sem, de valamit valamiért, el lett mondva többször a vezetőség által, hogy direkt ennyi idő, illetve direkt csak egy kohó megy egyszerre, ígyis végtelen pénzt lehet kivenni a bányából, így sincsen értéke a pénznek, hát ha még az idő is csökkentve lenne.
 

ricky91

Zöldfülű
Támogató
2020. 12. 08.
180
367
Liverpool
V4 karakter
Richard Oneill
LV karakter
🚫
Mi 200-300 ércet égettünk ki napokon keresztül @ese korsi bányájában, mégsem sírtunk, mert másfél perc volt egy darab, hanem elbeszélgettük az időt. Ha te 2 órát nem kiégetéssel akarsz tölteni, akkor ne égess, nem kényszeríti rád senki sem, de valamit valamiért, el lett mondva többször a vezetőség által, hogy direkt ennyi idő, illetve direkt csak egy kohó megy egyszerre, ígyis végtelen pénzt lehet kivenni a bányából, így sincsen értéke a pénznek, hát ha még az idő is csökkentve lenne.
hadjál békén ti többen csináljátok, van aki egyedül ennyi
edit: Vezetőség meg nem mondott semmit és sehol, egyik ötlet alá sem irnak nem tudom miről beszélsz.
Még a change logot sem vezetik rendesen, vannak olyan kisebb változtatások a szerveren aminek smmi nyoma sincsen , de heti rendszerességgel vnnak cserélgetve dolgok. Volt olyan időszak amikor 2 lámpával megtelt a vonat, volt olyan is hogy 3-4 nem volt elég most vissza van állva a2 lámpásra, és ez sincs le irva sehova. Erről ennyit

U.i akik röhögnek szólnék kicsit le vagytok maradva már a második oldalon tart a beszélgetés ;)
 
Utoljára szerkesztve:

Andriiss

Újonc
2021. 05. 07.
15
14
Magyarország, Nyiregyháza
V4 karakter
Oscar Roy
LV karakter
Jonathan Falls
V2 karakter
Torres Jackson
Mi 200-300 ércet égettünk ki napokon keresztül @ese korsi bányájában, mégsem sírtunk, mert másfél perc volt egy darab, hanem elbeszélgettük az időt. Ha te 2 órát nem kiégetéssel akarsz tölteni, akkor ne égess, nem kényszeríti rád senki sem, de valamit valamiért, el lett mondva többször a vezetőség által, hogy direkt ennyi idő, illetve direkt csak egy kohó megy egyszerre, ígyis végtelen pénzt lehet kivenni a bányából, így sincsen értéke a pénznek, hát ha még az idő is csökkentve lenne.
Mi is ketten csináljuk, mi is dumáltunk tegnap közbe haverral, de mégis soknak tűnt az az idő. Direkt leírtam hogy nem kérek ilyen választ. :D
De semmibaj!