A játékkal kapcsolatos leggyakoribb hibák és feltételezett megoldásaik. [Frissítve: 2024/07/02]

SimiD15

Zöldfülű
2023. 07. 18.
173
141
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Sziasztok!
Én és @DriftV2 kollégám kitaláltuk ,hogy érdemes lenne egy fórum leírást nyitni a Gondok/bugok/hibák alfórumban található topicok ,illetve a Kérdések-ben fellelhető topicok alapján. Ebben a leírásban az ott jelentett hibáitokra ,illetve kérdéseitekre próbálunk esetleges megoldásokkal szolgálni a játékosoknak bevált módszerek ,illetve a saját tapasztalataink alapján. Ezeket a megoldásokat ebben a topicban fogjuk összegyűjteni a saját utánajárásunk ,illetőleg a közösség segítségének erejével. Előjáróban arra kérünk mindenkit ,hogy a hibáitokat / bugjaitokat / kérdéseiteket továbbra is az erre fenntartott alfórumokban osszátok meg ,mivel a jövőben is ott tudunk majd nektek segíteni ,illetve onnan szemezgetünk majd. Szeretnénk ,hogyha a topic komment szekciója nem lenne tele floodolva. A topicban külön-külön lesznek szedve ,témánként a különböző megoldások ,illetve az átláthatóság érdekében ,spoiler buttonokat fogunk használni. Amennyiben esetleges hibát találtok a topicon belül ,kérlek jelezzétek felém vagy @DriftV2 felé privátban.

Disclaimer: Nem biztos ,hogy mindenkinek működni fognak ezek a megoldások. Lehet ,hogy valakinek befognak válni ,valakinek pedig nem ,de akinek tudunk annak megpróbálunk segíteni.


1. Kliensel , játékkal és játék betöltéssel kapcsolatos problémák:


1.1 Ékezet a GTA-sa mappájában.



Leírás: A képen látható hiba ,abban az esetben szokott előfordulni ,amikor a GTA-sa mappájának neve ékezetes betűket ,illetve speciális karaktereket tartalmaz.

Megoldás: Szimplán olyan nevet adjatok ,meg a GTA-sa mappájának amiben nincs ékezetes betű vagy speciális karakter (pl. $-jel). Tehát ,ha a mappa neve alapjáraton pl. Jóskaúr ,csak szimplán nevezzétek át Joskaur-ra ,és már működni is fog a történet.

1.2 Nem tölt be a HUD a játékon belül.


Leírás: A képen látható a hiba teljes mivoltában. Nem tölt be a hud újraindítás ,illetve újratelepítés után sem.

Megoldás:


Lekell tölteni a linken keresztül a Driver DDU nevezetű programot:


Link: https://www.guru3d.com/download/display-driver-uninstaller-download/

A letöltés után a következő videóban kaphatok gyorstalpalót a program használatáról:


Alternatív Intel megoldás: "Az oldotta meg most nálam, hogy a driver törlése után nem frissítettem a gépet, hanem rögtön felraktam a legújabb intel drivert." @Browniee

1.3 0xC0000005 Crash


Leírás:
Játékindításkor előforduló hibáról beszélünk.

Megoldás: Több féle megoldás is lehetséges ezzel a dologgal kapcsolatosan:

- Teljes SEEMTA ,illetve GTA újratelepítése (GTA-t érdemes másik forrásból beszerezni)
- Alapértelmezett MTA beállítások visszaállítása (Megoldásként bizonyult)

1.4 3-as hiba


Leírás: -

Megoldás:
Megkell próbálni másik forrásból beszerezni a GTA-sat.

1.5 Home gomb megnyitásakor crashel a játék

Leírás: "Mikor megnyitom a home gombot, hogy térképet, vagy az autókat megnézzem, majd miután bezárom, egyből crashel a játék"

Megoldás: "Ha nvidia videókártyátok van akkor a control panelen belül, 3d beállítások, képbeállítások megadása előnézettel. Ezen belül azt pipáljátok be, hogy " A 3d alkalmazás határozza meg"


1.6 Kliens indításkor nem történik semmi


Leírás: Kliens indításakor nem történik semmi ,többszöri próbálkozás esetén sem.

Megoldás: Próbáld rendszergazdai újraindítással, vagy GTA SA újratelepítéssel. A Játékos aki evvel a problémával keresett meg DC-én számára a gép újratelepítése segített.

2. Játékon belül előforduló gyakori problémák:

2.1 Szokásostól eltérően lassú járművek futózáskor.

Leírás: A szokásostól jóval lassabb egy autó a felszereltségéhez képest futózás közben vagy után.

Megoldás: Valószínűleg a bányász update eljövetelével ,gyakori problémává vált. A legegyszerűbb mód ,ha felkeresel egy Admint aki lereseteli neked az autót.

2.2 Folyamatosan töltő zöld karika bányába való belépéskor

Leírás: Gyakran előforduló problémáról beszélnük. Általában akkor szokott előjönni ,amikor rövid időn belül többször lépünk ki-be egy bányába.

Megoldás: Ebben ismét egy Admin tud nektek segíteni. Felkerestek egyet és megkéritek ,hogy öljön meg ,majd élesszen fel.

2.3 Farmból/bányából történő kifagyás

Leírás: Bányába/Farmba belépéskor a játék crashel. Legtöbbször farmmal szokott ez előfordulni.

Megoldás:

-A képen látható összes beállítás kikapcsolása.

- MTA alaphelyzetbe állítása , másik farm kibérlése.
- Látótávolság levétele.

2.4 Motor összetörik Garázsba/Bányába történő belépéskor

Leírás: Bányába / Garázsba történő belépéskor a motor összetörik és ismét lehet menni a szerelőhöz.

Megoldás: Belépés előtt mindenképp kézifékezzétek le a motort ,ezzel megkell oldódjon a probléma.

2.6. Tuningból kijövetel hiba

Tuningból való kijövetelkor nem akar menni az autó

Megoldás: Nyissátok meg a hudot ,majd lépjetek ki belőle


2.7 Kifagy a kliens bánya előtérbe lépéskor

Leírás:
"Ha be akarok lépni a bányák előterébe, ahonnan a különálló bányák nyílnak, a "Bánya betöltése" felirat megjelenik, de teljesen lefagy a kliens, a töltő kerék a képernyőn megáll, a bányahangokat lehet hallani."

Megoldás: Nvidia vezérlőpultban a globális beállításokat állítsátok vissza alapértelmezettre.


3. Tippek az FPS boostolására:

3.1 Alaptippek

@iambarnee ötlete: "sok dolog van amivel lehet próbálkozni, nem kell nagy csodát várni, de érezhető lehet a változás. ha sokat keringsz a pályán vezetésnél jobb lehet a magasabb látótáv, vagy egy ilyen 50-50es beállítás(pl 3000m), hogy ne töltsön egyfolytában a game. amit kitudsz szedni beállításoknál(gumi füst stb stb) azt kikapcsolhatod, és ha úgy van feladatkezelőben dobhatsz a játékra prioritást, lehet az is segít. az sokat számít, hogy ne legyen chrome pl megnyitva a game mellett, és hasonló dolgok"

3.2 Cleanzy fps boost csomag (Csak saját felelősségre!)

Disclaimer: Csak saját felelősségre ajánlom a játékfájlok piszkálását ,mivel egyéb problémákat okozhat! A fent említett csomagot magam kipróbáltam ,csalást ,vírust és egyéb kártékony szoftvert nem tartalmaz!

A fent említett csomag segíthet az FPS boostolásában. A pack készítője Cleanzy egy külön videót is készített a csomagról ,amiben egyéb más dolgokról is beszél amik segíthetnek az FPS javulásában. 1 éves videóról beszélünk ,tehát csodát ne várjatok ,de meglehet vele próbálkozni! A videóban ,minden a csomagban található dologról lesz szó. Ezt feltöltöttem nektek külön drive-ba ,hogy ne kelljen különböző discordos felületeken utánamenni!


Videó:

Link: https://drive.google.com/file/d/1oKT4WYYi3Y01qvbkQUqdiaYo8RlZTS6P/view?usp=sharing





A jelenlegi lista az elkövetkezendőkben bővülni fog. Ha szeretnétek valamit hozzáfűzni keressetek engem vagy @DriftV2 privát üzenetben és pótolni fogjuk! Reméljük minél több játékosnak tudunk ezzel segítséget nyújtani. A lehetséges helyesírási hibákért előre is elnézést kérek! Köszönjük szépen azoknak ,akik hasznos hozzászólásokkal támogatták a topic haladását!
 
Utoljára szerkesztve:

DriftV2

Írnok deák
Támogató
2022. 01. 07.
622
339
20
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Üdvözlök mindenkit én is!

Elsősorban szeretném megköszönni @SimiD15 kollégának a segítséget. Úgy vettük észre hogy gyakoriak az ilyen jellegű problémák, ezért úgy döntöttünk hogy közösen összeírjuk a játékosok és a mi tapasztalataink általi megoldásokat.

Ahogy a kolléga említette a lista nem teljes, így ha bármi egyéb eszetekbe jutna bátran keressetek minket.

Fontos!

@SimiD15 a topic írója így azt ő tudja szerkeszteni de én is elérhető vagyok 7/24 szóval lehet keresni.

Dc-én mbencelevente néven, itt DriftV2 néven találtok meg.

Pacsi!

Drift
 

SimiD15

Zöldfülű
2023. 07. 18.
173
141
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Nem kellett volna új gépet vennem a hud betöltés hiba miatt ha ezt előbb tudom xddd de isten vagy amúgy!
Napokban egy kipattant ötlet után találtam rá megoldást. Aztán bejött a srácoknak.
 
  • Fire
Reactions: aHakan

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
350
920
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
A 2.1-es pont létezik? Azt hittem csak én képzeltem be. Ha hamarabb tudom nem költök el 100+ milliót vonóhorgos kocsikra, köszii!
 

SimiD15

Zöldfülű
2023. 07. 18.
173
141
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
A 2.1-es pont létezik? Azt hittem csak én képzeltem be. Ha hamarabb tudom nem költök el 100+ milliót vonóhorgos kocsikra, köszii!
Létező dolog. ECU beállításnál vettük észre. Marha lassan ment a dynoban felszereltséghez képest. Panaszkodott rá a tulaj is ,hogy ez eddig nem ilyen volt. Szóltunk Adminnak ledobta újra és már ment is.
 

DriftV2

Írnok deák
Támogató
2022. 01. 07.
622
339
20
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Szép napot!

UPDATE:

1. Kliensel , játékkal és játék betöltéssel kapcsolatos problémák:

A kliens indításkor nem történik semmi.

Az alap probléma:

Lehetséges Megoldás: Próbáld rendszergazdai újraindítással, vagy GTA SA újratelepítéssel. A Játékos aki evvel a problémával keresett meg DC-én számára a gép újratelepítése segített.


Frissíthető a lista! @SimiD15
 
  • Imádom
Reactions: SimiD15

SimiD15

Zöldfülű
2023. 07. 18.
173
141
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Szép napot!

UPDATE:

1. Kliensel , játékkal és játék betöltéssel kapcsolatos problémák:

A kliens indításkor nem történik semmi.

Az alap probléma:

Lehetséges Megoldás: Próbáld rendszergazdai újraindítással, vagy GTA SA újratelepítéssel. A Játékos aki evvel a problémával keresett meg DC-én számára a gép újratelepítése segített.


Frissíthető a lista! @SimiD15
Frissítve ,beletettem a listába!
 
  • Imádom
Reactions: DriftV2

Browniee

🍪Süti forever🍪
Támogató
2019. 09. 18.
588
887
Mátraszentimre
V4 karakter
Chloe Armelle
LV karakter
Laura Brown
V2 karakter
Camilla Roberts
Napokban egy kipattant ötlet után találtam rá megoldást. Aztán bejött a srácoknak.
Erre más megoldás nem lehetséges ? Nekem sajnos nem oldotta meg többszöri próbálkozásra sem. Valszeg típushiba lehet egyébként ennél a laptopnál, mert Hakannak is tudtommal hasonlója volt.
 

SimiD15

Zöldfülű
2023. 07. 18.
173
141
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Erre más megoldás nem lehetséges ? Nekem sajnos nem oldotta meg többszöri próbálkozásra sem. Valszeg típushiba lehet egyébként ennél a laptopnál, mert Hakannak is tudtommal hasonlója volt.
Hát a szokásos újratelepítés stb-stb. Ennél okosabbat jelenleg nem tudunk sajnos.
 

Browniee

🍪Süti forever🍪
Támogató
2019. 09. 18.
588
887
Mátraszentimre
V4 karakter
Chloe Armelle
LV karakter
Laura Brown
V2 karakter
Camilla Roberts
Végül az oldotta meg most nálam, hogy a driver törlése után nem frissítettem a gépet, hanem rögtön felraktam a legújabb intel drivert, ha esetleg másnak ez segít
 

Doherty

Iuventus ventus.
2019. 07. 21.
107
193
V4 karakter
Ruby Doherty
V2 karakter
Smith Alexander
Esetleg ha van valami megoldás az fps növelésére illetve a gyakori crash megoldására várom a válaszokat :D
 
  • Menő
  • Imádom
Reactions: DriftV2 és Dani.

SimiD15

Zöldfülű
2023. 07. 18.
173
141
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Végül az oldotta meg most nálam, hogy a driver törlése után nem frissítettem a gépet, hanem rögtön felraktam a legújabb intel drivert, ha esetleg másnak ez segít
Délután beleírom a listába ,köszi a vissszajelzést!
 

Turtle

bort isznak, de vizet prédikálnak
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
1 206
2 029
V4 karakter
Joseph Chambley
@SimiD15 2.3-as pontra reagálva, valakinek bejött az is, ha csak a látótávolságot vette le.
 
  • Imádom
Reactions: SimiD15

jimre

Írnok deák
2023. 10. 21.
595
1 353
Budapest Airport
V4 karakter
Mayur Lee
LV karakter
Mayur Lee
V2 karakter
Sergely Ruzinow
9.) A hozzászólásodnak legyen értelme, ha nincs és nem kapcsolódik a témához OFF-nak fogjuk tekinteni! Büntetés: 50 büntetőpont. - Muurayi

SimiD15

Zöldfülű
2023. 07. 18.
173
141
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Hali! Ez a topic arra szolgál ,hogy segítsünk azokon a játékosokon akiknek ,valamilyen indoknál fogva problémája van a játékkal. Sajnos a fórum, illetve az IG sérelmeidre nem talált még a közösség megoldást ,de gőzerővel dolgozunk rajta. Addig is ha megkérhetlek ne itt írd ki a dühödet. Köszi!
 
Utoljára szerkesztve: