Zsákot bárki tudja használni

Bözsi

Újonc
2023. 10. 17.
38
55
-
V4 karakter
Declan Wallace
LV karakter
Arsenij Zsukovszkij
V2 karakter
-
Sziasztok, ötletem csak annyi lenne, hogy a zsákot ne csak illegál frakció tagok tudják használni, hanem civilek is. Szerintem civilek is jó RP-ket tudnának összehozni.

Nyugodtan írjatok véleményeket, illetve kíváncsi lennék, hogy az illegális frakcióban lévő játékosok milyen gyakran használják a zsákot. Válaszukat előre is köszönöm.
 
Utoljára szerkesztve:

Eric

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
301
913
24
Beacon Hill🌄
V4 karakter
Eric Zawadzki
Minden RP kivitelezhető zsák script nélkül, viszont semmi más nem tudja megakadályozni az MG-t. Ezért lenne jó, ha bárki használhatná.
Ha valakit olyan helyre akarsz vinni, amiről azt akarod hogy ne tudjon, nincs más mód rá. Ha azt akarod, hogy az autóidat ne ismerje, úgyszint nincs rá más mód.
Értem én, hogy /me a barátom, de ha valaki lát mindent, az már veszett ügy.
Pár órára rá VÉLETLENÜL pont arra kocsikázik és VÉLETLENÜL pont felismeri az elkövető arcát, ír rá pár /me-t aztán máris nem MG.

Kéne ez a zsákosdi. Ritkán lenne használva, de akkor jól jönne.
 

igenazajimre

Írnok deák
2023. 10. 21.
579
1 086
Budapest Airport
V4 karakter
Mayur Lee
LV karakter
Mayur Lee
V2 karakter
Sergely Ruzinow
Browniee és Eric is leírta az én álláspontomat ezzel.
Támogatom is meg nem is. Látom a lelki szemeim előtt ahogyan hülyéskedésre használják a zsákok, viszont vannak akik ténlyegesen normálisan használnák. És elég szomorú, hogy hiába mgznek ki, pár sor RP és már nem is MG.
 
  • Vicces
Reactions: weloveyoudagi

Nick.

Execute order 66
2019. 01. 10.
178
850
V4 karakter
Nick Ryder
LV karakter
-
Isten ments, hogy a civilek valaha is használhassák! Túlnyomó többsége funra használná, meg nem megfelelő RP kereteken belül...
 

Eric

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
301
913
24
Beacon Hill🌄
V4 karakter
Eric Zawadzki
Ezt a fun szöveget hanyagoljuk már el.
A voice telefonálást is sokan funra használták, de amint megkezdődtek érte a kitiltás osztások, egyből leszoktak róla az emberek. Szigorú szabályokhoz kell kötni, aztán akkor max az első három napban funolnak vele.
Hozzáteszem, már V1-ben is bent volt a zsák, ugyan ilyen formában mint most és mindenkinek használható volt. Emlékeim szerint még szabályozás se volt rá, mégsem a funolás ment vele.

A civilek lenézését is el lehetne már engedni szerintem. 10+ éve a szerveren játszom, voltam egy halom frakcióban, viszont már évek óta civil vagyok, mert nincs se kedvem, se időm napi 4 órán át egy játék előtt ülni. Ezzel pedig rajtam kívül elég sokan így vannak.
Nem érzem azt, hogy egy 2-3 éve regisztrált, illegális frakcióban levő 16 éves gyerek alatt állok a rangsorban, csak mert civil vagyok.
 
2021. 10. 30.
170
809
V4 karakter
Clinton Cromwell
LV karakter
Robert Bowman
Szerintem itt az a gond (és vélelmezem, előttem nem tértek ki erre), hogy ha a civilek is tudják használni, akkor a funt és az egyáltalán nem RP-s felhasználási módokat félretéve a rablást RP-ző, vagy fogalmazzunk úgy, hogy "csak eljátszó" játékosok nem tudnák kellőképpen alkalmazni a zsákot úgy, mint amilyen célra az meg lett teremtve, és a közösség kezelésébe lett bocsájtva. Én alapvetően nem vagyok híve a rablásRP-nek, mivel egy alantas és kellemetlen helyzetnek gondolom, ami számos alkalommal közhelyes és repetitív, továbbá olyan játékosok rabolnak ki embereket akár detektorozás vagy eventezés közben, mert rossz helyre tévednek vagy tévedtek, akiknek alapvető szerepjátékos képességeik és kompetenciáik nincsenek meg, vagy csak részlegesen hiányoznak. Nem kívánom senkinek az élményt, amikor egy játékos, helyesírási hibákban bővelkedő, kakaskodó stílusban felszólítja őket vulgáris és durva szóhasználattal, hogy hallgassanak el, és adják át minden értéküket, ezt követően pedig, a szabályzat által már-már elfogadott mennyiségű, mégis nyelvtanilag és logikailag helytelen szöveggel és elviselhetetlen stílussal elveszik az értékeket, és egy leütéssel zárva otthagyják a helyszínt. Szerintem aki rabol, az vessen magára, és az is nézzen a saját lelkébe, aki még kifejezetten akarja a zsák itemet civilként, de 2024-ben egyáltalán nem vehető komolyan a magatartása RP szintjén.

Ezzel egy gyakori esetet akartam megnevezni, nem besorolni és ilyen alapon elítélni minden egyes, a fentebb szereplő ötletet támogató játékost.
 

Browniee

🍪Süti forever🍪
Támogató
2019. 09. 18.
561
869
Mátraszentimre
V4 karakter
Chloe Armelle
LV karakter
Laura Brown
V2 karakter
Camilla Roberts
Ezt a fun szöveget hanyagoljuk már el.
A voice telefonálást is sokan funra használták, de amint megkezdődtek érte a kitiltás osztások, egyből leszoktak róla az emberek. Szigorú szabályokhoz kell kötni, aztán akkor max az első három napban funolnak vele.
Hozzáteszem, már V1-ben is bent volt a zsák, ugyan ilyen formában mint most és mindenkinek használható volt. Emlékeim szerint még szabályozás se volt rá, mégsem a funolás ment vele.

A civilek lenézését is el lehetne már engedni szerintem. 10+ éve a szerveren játszom, voltam egy halom frakcióban, viszont már évek óta civil vagyok, mert nincs se kedvem, se időm napi 4 órán át egy játék előtt ülni. Ezzel pedig rajtam kívül elég sokan így vannak.
Nem érzem azt, hogy egy 2-3 éve regisztrált, illegális frakcióban levő 16 éves gyerek alatt állok a rangsorban, csak mert civil vagyok.
Elsősorban szerintem ne próbáljuk meg a V1-es viszonyokat a mostanihoz hasonlítani, mivel ahogy már sok megfogalmazódott, nem ugyanaz jelenleg a közösség. Akkoriban amennyire laikusként ezt tudom sokkal inkább az RP-re ment ki a dolog és nem nagyon funoltak az emberek.
A második részre reflektálva én a placedo példját tudnám felhozni. Szinte biztosra tudom mondani, hogy nem legális/illegális frakcióknál látta a vezetőség azt a rengeteg fun-t, ami miatt végül kikerült. Nyilván biztos lehetne olyan példát is hozni, de úgy vélem, hogy a túlnyomó többsége ezeknek az eseteknek a civil játékosok közül került ki.

Úgy vélem összességében, hogy a kivételeket leszámítva rosszul lenne alkalmazva ez, így nem vezetne jóra az ötlet megvalósulása.
 
  • Tetszik
Reactions: Francois