[zárható] Mi történt a BMS-sel?

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Bugeye

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 11.
415
1 888
V4 karakter
Niko Sheffield
LV karakter
Anthony Scott
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, ami a címben is van. Akárhányszor megyek oda, legjobb esetben van 2 szerelő, de az nagyon ritka. Leginkább mindig 1 van, már ha van persze, mert rengetegszer előfordul, hogy teljesen üres az egész telep.

Korábban voltak olyanok is, amikor a sorompónál álltak 10-en kocsikra várva, most meg sehol senki.


Ha kapok választ erre a kérdésre, azt megköszönném, mert már egy ideje zavaró ez számomra és foglalkoztat a dolog, hiszen tudtommal egy frakcióban elvárt a napi aktivitás, tehát fent kéne lenniük a tagoknak, mégsincs sehol senki. Lehetőleg frakcióban lévő személytől várnám a választ, nem egy olyan személytől, akinek semmi köze az egészhez. Köszönöm!
 

Turtle

bort isznak, de vizet prédikálnak
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
1 247
2 135
V4 karakter
Joseph Chambley
nem fizet eleget a cég én ugy halotam
Szerintem ennél sokkal egyszerűbb a válasz, a játékosbázis a bányák miatt áttelepült SF és környékére, és senki nem akar átutazni a map másik oldalára, így kisebb forgalomhoz nem vesznek fel sok szerelőt.
 

Rey

relentless
2020. 03. 16.
455
1 670
V4 karakter
Richard Reyes
Biztosan rásegített a bányászat bejövetele, de előtte is már elég gyenge volt a BMS.
A legvalószínűbb oka ennek az, hogy V4 óta kétszer annyi szerelőtelep van, mint előtte illetve a BMS pont olyan tökéletlen, félreeső helyre lett átköltöztetve, mint amilyen tökéletes helyen volt V3-ban.
 

Bugeye

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 11.
415
1 888
V4 karakter
Niko Sheffield
LV karakter
Anthony Scott
Értem amit írtok, de ugye napi szinten sok játékos van fent a szerveren, ebből adódik, hogy szinte mindenhol vannak emberek. Azt is értem, hogy sokan SF-ben vannak, viszont azért LS-ben is maradtak játékosok, én pl. BMS-hez közel lakok. Egyébként nekem olyan hozzáállásom van a telepekhez, hogy sokszor bányáktól is inkább a BMS-t megyek el megnézni, mert tudtommal az a legolcsóbb, így az lett az állandó választásom. Szerintem ugyanúgy lehetne forgalma a BMS-nek is, de így sajnos nem lesz, mint ami ma is volt, hogy 4-en álltunk a sorba, szerelő meg nem volt. Nyilván így inkább mind a 4-en átmegyünk máshova. Bár nem látok bele, de szerintem rossz döntés lenne tönkretenni azt a frakciót ilyen lépésekkel. Meg el lehetne törölni a kötelező napi aktivitást is és akkor lehetséges, hogy nem 5 ember jelentkezne BMS-be, hanem 25(most csak mondtam egy random számot). Minél több ember van, annál nagyobb eséllyel elérhetőek. Én is szívesen jelentkeznék a BMS-be, érdekelne a szerelés, de így nem tudok, hogy köteleznek a napi játékhoz. El is menne tőle a kedvem már a 2. napon.
 
  • Tetszik
Reactions: Padawan180

pogchampus

Zöldfülű
2019. 10. 04.
218
1 209
V4 karakter
théo banks
LV karakter
théo banks
Ez a probléma nem csak a BMS-nél áll fent, hanem az összes legális frakciónál, legyen az V4 vagy LV. A leaderek elvárják azt, hogy napi szinten "robotolj", RP-zz, kötelező duty idővel, egy hónapos kötelező frakcióban való jelenléttel. A felfogás alapvetően rossz, mert lehet, hogy kívülről szemlélve a frakció jó, viszont bekerülsz, és nem tetszik, így kilépnél, viszont akkor meg vár rád öt óra adminjail azért, mert nem jött be az, amit csinálni kellett.

Nyilván, a frakció és szerver szabályzatában is benne van, erre külön felhívják a figyelmed, viszont nem jó ez a megközelítés. Az emberek azért akarnak játszani, hogy kikapcsolódjanak, nem azért, hogy hazaérnek 8 óra munkából, és eltöltsenek több órát kötelező duty idővel csak azért, mert ez az elvárt.

Igazából ahhoz, hogy változás legyen, vagy neked kell változnod (legyen rendesen szabadidőd), vagy a leadereknek kell változnia, hogy adjanak lehetőséget arra, hogy ki is tudd magad próbálni - erre lehetne jó a nyílt nap lehetősége, viszont ezzel ha jól tudom, nem nagyon él egy frakció sem, se V4-en, se LV-n.

Az meg, hogy miért üres a BMS, valószínű, hogy spirálba került: nem mennek az emberek, ezért nem kellenek az emberek sem, mert nincs bevétel, viszont így nem lesz bevétel, mert nincsenek emberek. Oda-vissza megy a játék. Erre igazából csak egy, vagy két ember tudna konkrét választ adni: a frakció leaderei.

Akik viszont, ha ez a helyzet áll fent, nem fogják elismerni, mert akkor az egyenlő azzal, hogy azt ismerik el, hogy csődöt mondtak.

Viszont számon kérni őket nem a játékosok feladata, a nap végén közös a célunk, mégpedig az, hogy a szerveren játsszunk. Ha nincs szerelő a BMS-nél, akkor más, konkurens szerelőcéghez kell menni, és reménykedni abban, hogy hamarosan lesz újra élet a BMS-nél, hiszen valóban kár lenne érte, mivel az egyik legrégebb óta működő frakció a főszerveren.
 

Crusher

Boxter Mechanic Shop - Főleader
Támogató
2019. 01. 09.
1 531
572
V4 karakter
Crusher F Brasco
LV karakter
Crusher F Brasco
Szia a válasz szuper egyszerű, TGF-van, mivel rengetegen “szabin vannak” hisz beindult a nyaralási szezon. ;) De ezt láthattad govolásokban és a fórumunkon is hogy embert keresünk. ;)

Legyen szép napod.
 

Bugeye

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 11.
415
1 888
V4 karakter
Niko Sheffield
LV karakter
Anthony Scott
@Crusher Szia! Először is köszönöm, hogy válaszoltál a topicomra, mint leader és a többiektől is köszönöm az eddigi válaszokat! Őszintén leírom a személyes véleményemet, nem rosszindulat, nem sértés.

Láttam, hogy van TGF a BMS-nél, viszont azt is láttam, hogy elvárt a napi 3 óra aktivitás. Én úgy gondolom, hogy a SeeMTA-n elég sok felnőtt ember játszik, sőt, talán többségben is vannak. Egy felnőtt embertől egyáltalán nem várható az el, hogy minden egyes nap leüljön játszani(mivel kötelező, ezért sokszor kedvtelenül, kényszerből), pláne nem 3 órát.

Én nagyon szívesen kipróbálnám a BMS-t, szívesen lennék a csapatotok tagja, de mivel én is 23 éves elmúltam, emiatt lehetetlen teljesíteni a napi 3 órát, de egyébként sem szeretném, hiszen egy játékról beszélünk, ne legyen már kényszer. Nekem már évek óta problémám, hogy a frakciók IRL munkahelyként vannak kezelve a szerveren, hiszen az IRL munka a kötelező.

Sosem voltam leader, talán hülyeséget is írok, de úgy látom ezt az egész dolgot, hogy ha nem lenne semmi kötelezettség, akkor sokkal több ember jelentkezne a frakcióba, mert akkor a játékélmény lenne az, amit ad a frakció, nem pedig a kötelezettség. Mivel több ember jelentkezne, ezért nagyobb eséllyel is lehetne mindig elérhető szerelő. Az is lehetne egy megoldás, hogy kötelező a napi 3 óra, de aki nem tudja teljesíteni, attól ne legyen elvárt, viszont cserébe ne tudjon nagy rangot sem elérni.

Most konkrétan az a helyzet áll fenn, hogy csak azért nem tudok csatlakozni hozzátok, mert az IRL életemet előre helyezem a játékkal szemben. Pedig eléggé helyt tudnék állni, mert 2008 óta RP-zek, annó a SeeRPG-nek is aktív játékosa voltam, illetve itt a SeeMTA v4-en nemsokára 80-as szintű leszek, tiszta UCP-vel. Hátrányom az, hogy utoljára 2015-ben voltam frakcióban, az is más szerveren. Ezen a SeeMTA-n LVL 1 óta civil vagyok, de szerintem a sok éves RP tapasztalatomnak köszönhetően nem lenne nehéz hamar belerázódnom.

Biztos vagyok benne, hogy sok játékos van még hozzám hasonló helyzetben. Ha engedékenyebbek lennének a frakciós elvárások, akkor a telep sem lenne üres valószínűleg.

Legyen szép napod neked is!
 

Crusher

Boxter Mechanic Shop - Főleader
Támogató
2019. 01. 09.
1 531
572
V4 karakter
Crusher F Brasco
LV karakter
Crusher F Brasco
@Crusher Szia! Először is köszönöm, hogy válaszoltál a topicomra, mint leader és a többiektől is köszönöm az eddigi válaszokat! Őszintén leírom a személyes véleményemet, nem rosszindulat, nem sértés.

Láttam, hogy van TGF a BMS-nél, viszont azt is láttam, hogy elvárt a napi 3 óra aktivitás. Én úgy gondolom, hogy a SeeMTA-n elég sok felnőtt ember játszik, sőt, talán többségben is vannak. Egy felnőtt embertől egyáltalán nem várható az el, hogy minden egyes nap leüljön játszani(mivel kötelező, ezért sokszor kedvtelenül, kényszerből), pláne nem 3 órát.

Én nagyon szívesen kipróbálnám a BMS-t, szívesen lennék a csapatotok tagja, de mivel én is 23 éves elmúltam, emiatt lehetetlen teljesíteni a napi 3 órát, de egyébként sem szeretném, hiszen egy játékról beszélünk, ne legyen már kényszer. Nekem már évek óta problémám, hogy a frakciók IRL munkahelyként vannak kezelve a szerveren, hiszen az IRL munka a kötelező.

Sosem voltam leader, talán hülyeséget is írok, de úgy látom ezt az egész dolgot, hogy ha nem lenne semmi kötelezettség, akkor sokkal több ember jelentkezne a frakcióba, mert akkor a játékélmény lenne az, amit ad a frakció, nem pedig a kötelezettség. Mivel több ember jelentkezne, ezért nagyobb eséllyel is lehetne mindig elérhető szerelő. Az is lehetne egy megoldás, hogy kötelező a napi 3 óra, de aki nem tudja teljesíteni, attól ne legyen elvárt, viszont cserébe ne tudjon nagy rangot sem elérni.

Most konkrétan az a helyzet áll fenn, hogy csak azért nem tudok csatlakozni hozzátok, mert az IRL életemet előre helyezem a játékkal szemben. Pedig eléggé helyt tudnék állni, mert 2008 óta RP-zek, annó a SeeRPG-nek is aktív játékosa voltam, illetve itt a SeeMTA v4-en nemsokára 80-as szintű leszek, tiszta UCP-vel. Hátrányom az, hogy utoljára 2015-ben voltam frakcióban, az is más szerveren. Ezen a SeeMTA-n LVL 1 óta civil vagyok, de szerintem a sok éves RP tapasztalatomnak köszönhetően nem lenne nehéz hamar belerázódnom.

Biztos vagyok benne, hogy sok játékos van még hozzám hasonló helyzetben. Ha engedékenyebbek lennének a frakciós elvárások, akkor a telep sem lenne üres valószínűleg.

Legyen szép napod neked is!
A 3 óra a régi szabályrendszerünkhöz volt igazítva,(mindjart javítom, hogy értelmezhetőbb legyen) az jelenleg inkább egy erős ajánlás, perceket már nem nézünk, az 1M profit a kötelezően teljesítendő.Annak is különböző büntetései vannak de ezt a szabályzatunk átolvasásával megtalálod.

Abszolút értem a problémád másképpen is állunk hozzá egy ideje, nincs kötelező dutyperc. Munkaidő van de természetesen ha a telepen elegen vannak az el táv könnyen megkapható, ezen kívül pedig ha munkaidőn kívül van szükségünk rád azt +% profittal honoráljuk egy behívás esetén. Remélem tudtam segíteni és ha ezek megfelelnek bátran jelentkezz.
 
Utoljára szerkesztve:

Bugeye

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 11.
415
1 888
V4 karakter
Niko Sheffield
LV karakter
Anthony Scott
Köszönöm szépen a válaszokat még egyszer mindenkinek, remélhetőleg lesz majd újra elég szerelő, én is átolvasgatom a szabályzatot és majd lehet teszek egy próbát, ha úgy érzem, hogy mindennek meg tudok felelni.

A kérdésre a választ megkaptam, zárható!
 
  • Tetszik
Reactions: Kian
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.