Zack Henderson -> Orton

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Orso

Újonc
2019. 05. 25.
65
155
LV karakter
Zack Henderson
f1faa379e7c9391044487a98d7aa4614.png

Neved:
<
Zack Henderson >

Panaszra tett Admin neve:
<
Orton >

Panasz oka:
<
Egyoldalú & helytelen bírálat >

Bizonyíték (kép, videó, log):
<
https://armin.kim/seepaste/9NBg >

Megjegyzés:
<
Üdvözlök minden olvasót!
A panaszom oka, véleményem szerint Orton helytelen bírálata.
A szerveren riasztást adott a bank, az esti órákban erre reagált az IRS:CI részéről három ember. Mire kiértünk a bankhoz, nem volt a banknál már egy kocsi & ember se. Ezért a kevés létszámmal, bementünk a bank hátsó ajtaján, átnézni az épületet is. Átnéztük az egész bankot, lementünk a széfterembe, egy lélek se volt. Miután feljöttünk, kettő fegyveres rohant be utánunk a riasztást adott bank épületébe, és lelőttek minket.

A szerveren nyitottam egy reportot, a kialakult szituáció után. Orton reagált a szerveren, és oda getelt mindenkit a bank elé, aki érintett volt az ügyben. Én nem sokkal utána kifagytam a szerverről, és a fellépésem után ezzel az üzenettel szembesültem:
[2024-08-10 21:42:48] [Output] : Admin 5 Orton: (( Igazából átbeszéltük a témát, Coen leirod neki vagy irjam? ))
[2024-08-10 21:42:55] [Output] : Admin 5 Orton: (( Hogy itt mi is történt. ))

Teszem fel a kérdést! Miért hallgatja meg az adminiszrátor külön az egyik felet, ameddig a másik fél ki van fagyva a szerverről? Nem tudtam az ügyintézés első felében, érvelni az én álláspontom mellett, vagy megcáfolni azt a dolgot amit jelen esetben Ortonnak írtak. Nyílvánvalóan az adminisztrátor kapott egy képet, úgy a szituációról hogy nem tudtam cáfolni az ügyintézés első felében. Az ügy további részét nem részletezném, megtalálható a fent csatolt logban.

Kitérnék itt is az én álláspontomra, mert Ortonnal a szerveren nem igazán értettünk egyet ebben a témában. Ezért szeretném ha egy FA/SA is megosztaná velem a véleményét a szituációról.

Azért jött vissza két ember a bankhoz hogy az otthagyott antikokat elhozzák. Amiben van egy bökkenő! A bank riasztást adott, és a script nem engedi hogy ismét bemenjen valaki a széfterembe, visszakerül a rács. Ami mentesítette a másik felet, hogy nem voltak tisztában a scriptel.

A másik dologra is kitérnék, ami szerintem teljesen kimeríti a NonRP fogalmát.

Teljesen irrális dolog, az ha a banrabló(k) visszatérnek a bankot mégegyszer kirabolni miután riasztást adott a rendfenntartó szerveknek.
Nagyobb létszámban voltak jelen a rablók, amikor még nem adott riasztást a bank. A riasztás előtt elvitték Las Venturas egész aranykészletét a bankból. Miért térne vissza még két ember, egy riasztást adott bankhoz, némi antik tárgyért?

Az egy dolog ha úgy voltak vele, hogy visszamennek az antik tárgyakért. A karaktereik miért nem gondolták meg magukat miután szembesültek a bankhoz érve hogy lehúzta a biztonsági redőnyöket, és riasztást adott? -Valamint az hátsóajtó is nyitva volt, feltételezhették volna hogy már bent vannak a rendfenntartó szervek. Inkább kockáztatták a karakterük életét és szabadságát, és lerohantak egy már riasztást adott bankot, ketten. Úgy hogy még a script se teszi ezt lehetővé, hogy riasztás után vigyél el onnan valamit.

Valamint az intézkedés alatt csatolt logokban se egyértelmű az hogy a karaktereik megbeszélték azt hogy visszamennek az otthagyott antikokért. Annyi szerepel benne, gondolom miután megérkeztek a beriasztott, biztonsági redőnyt lehúzott bankhoz:

[2024-08-10 21:28:59] [Output] : Coen Sweers mondja: Szedjuk ki

Miután bejönnek az riasztás ellenére utánunk az ajtón, és lelőttek minket:

[2024-08-10 21:29:16] [Output] : [R1] Coen Sweers mondja: Itt vannak
[2024-08-10 21:29:17] [Output] : [R1] Coen Sweers mondja: Menjunk innen
[2024-08-10 21:29:37] [Output] : Coen Sweers mondja: Tipli
[2024-08-10 21:29:39] [Output] : Coen Sweers mondja: Haza

Orton szerint ez a szituáció teljesen rendben van, és reális. Szerintem meg nem.
Szeretném kikérni ez úton egy FA/SA szemszögét, hogy világos legyen kinek a meglátásával van baj.
>
 

Orton

Happy Nation💸
SzerverAdmin
LV
2021. 04. 03.
585
731
LV karakter
Colton Reeves
Sziasztok!

A szerveren nyitottam egy reportot, a kialakult szituáció után. Orton reagált a szerveren, és oda getelt mindenkit a bank elé, aki érintett volt az ügyben. Én nem sokkal utána kifagytam a szerverről, és a fellépésem után ezzel az üzenettel szembesültem:
Megkérdeztem Coen-től, hogy mi is volt itt a szituáció, ekkor még te is ott voltál, ez után fagytál ki, ő leírta nekem, az ügyet még a jelenlétedben kezdtem el, ezenkívül elkértem a logokat, amiről te lemaradtál, miután feljöttél a szituációt felvázoltam neked, valamint a logokat is csatoltam hozzá, megvolt a lehetőséged kérdezni neked is, meghallgattam az álláspontod.
[2024-08-10 21:33:10] [Output] : Admin 5 Orton: (( Miért jöttetek vissza a bezárt bankba lövöldözni? ))
[2024-08-10 21:33:11] [Output] : Coen Sweers: (( hello id 134 meghalt mert ot is odagetelted ))
[2024-08-10 21:33:13] [Output] : [SeeMTA - Figyelmeztetés]: A bejelentés automatikus lezárásra került, mivel a bejelentő kilépett.
[2024-08-10 21:33:13] [Output] : Zack Henderson kilépett a közeledben. [Időtúllépés] Távolság: 7 yard
Azért jött vissza két ember a bankhoz hogy az otthagyott antikokat elhozzák. Amiben van egy bökkenő! A bank riasztást adott, és a script nem engedi hogy ismét bemenjen valaki a széfterembe, visszakerül a rács. Ami mentesítette a másik felet, hogy nem voltak tisztában a scriptel.
Az ügynél is leírtam a legfőbb gond az volt, hogy nem ismerték teljesen a Script müködését (Az ügy kezdetén én sem tudtam, hogy visszakerül a rács, a te általad leírt dolgok miatt jöttem rá), visszaakartak menni a bankba az antikot kiszedni, mivel eléggé jó pénz van benne, a lehetőség pedig meglett volna nekik, mivel előtte jó pár egységet kilőttek, valamint a pénzszálitóval is kettő kört fordultak tele arannyal, ahova ti nem mentetek ki ezáltal jogosan gondolták, hogy ott kifogytak az egységet és szabadon vihetik el az antikot.

Teljesen irrális dolog, az ha a banrabló(k) visszatérnek a bankot mégegyszer kirabolni miután riasztást adott a rendfenntartó szerveknek.
Nagyobb létszámban voltak jelen a rablók, amikor még nem adott riasztást a bank. A riasztás előtt elvitték Las Venturas egész aranykészletét a bankból. Miért térne vissza még két ember, egy riasztást adott bankhoz, némi antik tárgyért?
Erre a kérdésedre is egy nagyon hasonló választ tudok adni, mint az előzőre. Gyakran specelek egy bankrablást adminként, és általában mindig az antik az első amit kirámolnak, jelen esetben ez pont a végére maradt, Mint irtam a lehetőség megvolt, mivel abban a tudatban voltak, hogy az összes rendvédelmi tag meghalt, aki kijött a bankra, mivel ti 10-15 perces késsésel érkeztetek ki. A Bankrablás, pedig gyakran folyatódik a beriasztás után is.

Az egy dolog ha úgy voltak vele, hogy visszamennek az antik tárgyakért. A karaktereik miért nem gondolták meg magukat miután szembesültek a bankhoz érve hogy lehúzta a biztonsági redőnyöket, és riasztást adott? -Valamint az hátsóajtó is nyitva volt, feltételezhették volna hogy már bent vannak a rendfenntartó szervek. Inkább kockáztatták a karakterük életét és szabadságát, és lerohantak egy már riasztást adott bankot, ketten. Úgy hogy még a script se teszi ezt lehetővé, hogy riasztás után vigyél el onnan valamit.
Egy világos kék RS4 Audival voltatok, a civil autók szerepe pontosan az, hogy az illegál ne ismerje fel őket, de ha ettől el is vonatkoztatunk, az unmarked kocsik nagyrésze fehér/fekete/szürke Charger vagy JEEP SRT8, ezzel az RS4 audival én is a mai nap találkoztam először, pedig sok akcióra járok ki, gondolom új autó a frakcióba. A Bearcat ekkor még nem volt ott.
Orton szerint ez a szituáció teljesen rendben van, és reális. Szerintem meg nem.
Eléggé szomorú, hogy neked ennyi jött le az ügyből. Nem az van, ha valaki nem kap szankciót az nem is hibázott.
Néha egy ügy átbeszélése többet ér, mint szankciókat osztogatni.
A srácoknak leirtam mi volt itt a pontos gond, ezt ők is megértették, így valószinüleg nem fog a jövőben ilyen szituáció történni.
 
Utoljára szerkesztve:

Orso

Újonc
2019. 05. 25.
65
155
LV karakter
Zack Henderson
miután feljöttél a szituációt felvázoltam neked, valamint a logokat is csatoltam hozzá, megvolt a lehetőséged kérdezni neked is, meghallgattam az álláspontod.
Nem azzal van a probléma, hogy te addig meghallgattad őket. Az ameddig én nem voltam a szerveren, kaptál egy olyan képet az esetről, amit nem tudtam cáfolni és kifogásolni. Neked már volt egy alap képed a szituációról amire felértem.
Az ügynél is leírtam a legfőbb gond az volt, hogy nem ismerték teljesen a Script müködését (Az ügy kezdetén én sem tudtam, hogy visszakerül a rács, a te általad leírt dolgok miatt jöttem rá),
Elég szomorú hogy szerinted ez a legnagyobb probléma ebben a szituációban hogy valaki nem ismeri a scriptet. Nem egyszer ragadtak a bank széftermében, és te se egyszer nézhetted meg hogy bezáródik a bank és mi történik a széfterembe. A script nem ismerete mentesít valakit a szabálysértés alól?
visszaakartak menni a bankba az antikot kiszedni, mivel eléggé jó pénz van benne
Azért azt ne felejtsük el, hogy mi is volt a bankrablás miértje.
[2024-08-10 20:44:06] [Output] : Chuck Blue mondja: Mondom, hogy mivan. Elkaszinóztam a pénzemet, úgyhogy szerezni fogunk.

Ezért az indokért tényleg megéri visszamenni, az antikokért is. Nem elég az az xy mennyiségű aranytömb.
a lehetőség pedig meglett volna nekik, mivel előtte jó pár egységet kilőttek, valamint a pénzszálitóval is kettő kört fordultak tele arannyal, ahova ti nem mentetek ki ezáltal jogosan gondolták, hogy ott kifogytak az egységet és szabadon vihetik el az antikot.
Igen. Csak akkor még nem adott riasztás a bank senkinek. Nem kaptunk sürgősségi rádión se információt mi történik.
Ez nem úgy megy, hogy kilövök pár egységet és akkor már nincsen fent a szerveren rendvédelmi frakciós.

Úgy hogy tudomásom szerint, nem lett sürgősségi rádióban szólva senkinek hogy bankrablás van. Így nehezen fog kimenni sok egység.
A Bankrablás, pedig gyakran folyatódik a beriasztás után is.
Azért az teljesen más szituáció hogy ott vannak bent amikor riasztást adott a bank, vagy amikor visszamennek miután beriasztott.
Teljesen más tészta ha beszorulnak a bankba, és nem tudnak kijönni és az alatt van riasztást. Azzal nincs probléma.

Azzal már inkább, hogy riasztás után jönnek vissza.
Egy világos kék RS4 Audival voltatok, a civil autók szerepe pontosan az, hogy az illegál ne ismerje fel őket,
Szerintem ez teljesen lényegtelen, mert egyszer ez a szerepe a civil autónak, máskor meg nem, és tök normális hogy felismerik.

Plusz az ajtót hoztam fel példának, nem a kocsit ha szerinted a script a legfontosabb dolog ebben a szituációban egy RP szerveren.
A bank riasztást adott, bezár minden ajtót. Ott áll egy kocsi az egyik bejáratnál. A hátsóajtó nyitva van. Egyértelmű hogy a rendvédelem van bent, mert a script csak nekik engedi kinyitni.
Ha már script ügyileg kell megközelíteni a dolgot.
Néha egy ügy átbeszélése többet ér, mint szankciókat osztogatni.
A srácoknak leirtam mi volt itt a pontos gond, ezt ők is megértették, így valószinüleg nem fog a jövőben ilyen szituáció történni.
Ezt remélem te se gondoltad komolyan hogy többet ért. Ha még komolyan veszik az AÜ-t és nem funolnak IC & OOC az ügy alatt. Azt mondom rendben.

[2024-08-10 21:53:07] [Output] : Tess Powell: (( bable fúrunk? ))
[2024-08-10 21:53:18] [Output] : Louw Kooi: (( bányászok. ))

[2024-08-10 21:52:35] [Output] : Louw Kooi mondja: Csa.
[2024-08-10 21:52:39] [Output] : Louw Kooi mondja: De jó vagy.
[2024-08-10 21:52:42] [Output] : *** Tess Powell nyelvet ölt

Ez is arról árulkodik hogy komolyan vették az ügyintézést, és figyeltek arra amit írsz nekik. Látszik hogy átment nekik az információ, és be is fogadták.
 

Marcus.

Fórum betyár
FőAdmin
LV
2019. 01. 10.
1 121
1 110
V4 karakter
Milford Vondrasek
LV karakter
Milford Vondrasek
V2 karakter
Milford Vondrasek
- Megbeszéltem Ortonnal a dolgokat a továbbiakban nem fog úgy ügyet bírálni, ha nincs jelen az egyik fél.
- A script ismeretének hiánya nem mentesít a következmények alól. Sajnos ez pont egy olyan script, amit nem mindennap használ az ember mint pl.: farmozás, fényezés stb.. Most megtapasztalták a bank működését.
- Riasztott a bank, a karakterek mérlegeltek, hogy megéri-e a kockázatot, hogy visszamenjenek a számos bentmaradt antikért, tudatában annak, hogy a rendvédelem megbénult a korábbi lövöldözés során. A script miatt nem teljesen reális az eset, ettől függetlenül.

Érvelni ahogy látom lett volna időd, hiszen miután visszatértél a szerverre, még folytatódott bő 15 percet az ügy.
Miért lenne helytelen bírálat, ha sikerült megbeszélni a dolgokat? Részedről semmiféle segítői szándék nem volt a log alapján, pusztán a saját igazadat szajkóztad folyamatosan.

Bármiféle további nélkül zárom a panaszt!
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.