Z/H

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Kismettyu

Az év Globális Moderátora | 2023
Támogató
2022. 07. 17.
164
148
Szeged
V4 karakter
Yao Liang
Szigeten való ásó és detektor elvétele
Nagyon rossz dolognak tartom azt, hogy a szigeten el lehet venni a fémdetektort és az ásót. Az embernek van egy kis ideje, vagy kedve és kimegy a szigetre, mert illegális karaktert rp-zik, és egy 4 tagból álló banda ki sajátítja magának az egész szigetet úgy, hogy mindenkitől aki a szigeten van elveszik az ásóját és a detektorát. Na most kérdezem én, mennyire korrekt, hogy 4 darab játékos elfoglalja az egész szigetet egy olyan szerveren, ahol 600 player játszik átlagosan? Azt én értem, hogy a valóságra alapul a játék meg stb. de ez akkor is egy játék, és szerintem nem teheti azt 4 ember, hogy mindenkit ezáltal elküldenek a szigetről (Mert mit tudnál csinálni ásó és detektor nélkül) és csak ők szedik be a lootot, azon a szigeten, ami az összes játékosnak készült és nem annak a 4 embernek akik éppen a szigeten vannak.

Megjegyzés: Most nem azokkal az emberekkel van a probléma akik ezt kihasználják, és nem is az illegál frakciókat szeretném minősíteni, hanem a szerver szabályzat módosításának érdekében írom ezt a topicot, hogy mindenki akinek éppen amikor kedve vagy ideje van, tudjon detektorozni a szigeten, és ne legyen elküldve.

Illetve, ha valaki annyira magának akarja a szigetet, menjen ki éjszaka vagy korán reggel, de ez, hogy csúcsidőben kisajátítja pár ember az egész szigetet szerintem egyáltalán nem korrekt.
 
Utoljára szerkesztve:

Reina.

pepelove
SzerverAdmin
v4
2023. 07. 18.
305
384
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Tartja az a bizonyos mondás, hogy az erősebb kutya.....

Nem gondolnám, hogy ezt külön szabályozni kellene, sőt eléggé ellene is vagyok, hiszen ezt a detektor elvételes mulatságot egyszerűen kilehet küszöbölni azzal, ha viszel magaddal 1-2 pluszt mindenből. Annak idején én is jártam ki szigetre még illegálosként, nem egyszer megfogtak, de nem volt bánkódás, mentem a másodlagos felszerelésért és nagyban kerültem azt a területet, ahol összetalálkoztam velük.

Lekell nyelni, menni kell tovább nem számottevő összeg 1-2 plusz lapát/ásó ahhoz képest, hogy viszonylag sok lovét belehet hozni a szigetről.


Másrészt pedig magad is tudsz embereket toborozni, legyetek ti az a bizonyos erősebb kutya 😉
 
Utoljára szerkesztve:

aSoma

Barangoló
Támogató
2020. 08. 01.
105
121
21
Baja
V4 karakter
Tad Crenshaw🇺🇸
Szia!

Szerintem is fölösleges lenne, egyrészt ic ügy, másrészt egy játék miatt, ahol vírtuális pénzed van 0 kockázattal elvesznek tőled egy (nem tudom mennyit ér egy detektor, és egy ásó) detektort, és ásót. Az a csekély összeg amennyibe kerülnek ezek a cuccok simán kárpótolhatóak. És egyet kell értsek Reina-val, vásárolj be még 2-3/3-4 plusz detektort, és ásót.

Szerk: Az illegál, vagy az illegál rp sosem a korrektségről szólt. Ez mindig (nagyjából) szubjective volt, hogy ki mit vesz el másoktól. Ha valaki olyan karaktert alkot, hogy férre teszi valamilyen módon a konkurenciát, az szabad akaratából megteheti. (Pl.: Elveszik a detektorodat és az ásódat.)
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: Kismettyu

Serpa

Újonc
Támogató
2024. 08. 25.
34
21
27
London
V4 karakter
Oliver Samuel Jeans
Hali :)

Úgy fogok most hozzászólni (és nem beleszólni, kérlek ne értsd félre), hogy azon ritka játékosok egyike vagyok, aki nem erősíti sem az illegál, sem a rendvédelmi vonalat.
A Szigetet egy nagyon zseniális dolognak tartom, mert az van benne, aminek az illegálnak szólnia kell: High Risk, High Reward.
Gyorsan lebontanám a gondolatmenetemet több indoklásra:

1.) Piaci jelenlét
Semmi értelme nincs annak, hogy kimész, és integettek egymásnak az összes többi farmolóval, mert 600 playerből mind a 600 a szigeten lógna. Arról nem beszélve, hogy akkor el is felejtheted, hogy egyáltalán értelme lenne egy idő után, mert mindennek brutálisan bezuhanna az értéke. Hiszen a piacon annak van értéke, amire igény van, és ha a megszerzendő dolog nem hozzáférhető ad hoc bárki számára (mint pl. egy üres adásvételi szerződés bármelyik benzinkúton) akkor bizony az értéke nő. De te sem vennél olyat, ami mindenkinek van, és lehet, nemde? Nem fizetnél százezreket egy üres adásvételiért. Fordítsd meg, képzeld el, hogy holnap úgy dönt a SG vezetősége, hogy kiveszi a boltokból az üres adásvételit, és azok maradnak bent, amik player inventorykban vannak. Mennyi idő alatt ugrana milliókra az ára egyetlen egy darabnak?
TL;DR: Ha bárki, kockzatmentesen kimehetne a szigetre detektorozni, nem lenne a szigetes cuccoknak értéke, értelmét vesztené a sziget pénzügyi szempontból.

2.) Illegál kiélési lehetőség
Sajnos öregnek számítok a roleplay világában tizenX évvel a hátam mögött, nagyon sok mindent megtapasztaltam, több nyelvű/régióban lévő szerveren is. Megszámlálhatatlanul sokszor elraboltak, kiraboltak, túsz voltam, kivégeztek, kivittek a sivatagba és ott hagytak. Őrjítően el tudja rontani a játékélményt. Persze, egyszer-egyszer a játék része, de mikor egy nap huszadjára rabolnak ki, az baromi unalmas.
Vice versa, illegálosként is, ha te szeretnél egy kicsit rabolgatni, fosztogatni, arra a sziget egy nagyon jó hely, hogy alakítsd a karaktered történetét.

3.) High Risk, High Reward
Tudom, fent ezt említettem már, de úgy érzem ki kell fejtenem külön egy pontban. Az illegálnak mindig, mindenkor a high risk high reward játékmódról kellett szólnia. Igen, ha kirabolsz egy bankot, akkor az rengeteg lóvé, de bizony, ha elkapnak, akkor IRL órákat fogsz ülni a jailben. Ezt megfűszerezi a See azzal, hogy nem telik afk/offline idő alatt a böri, amivel nem teljesen értek egyet, de nincs beleszólásom, és nem feszegetem ezt a témát. Viszont amennyire el van szállva jelenleg a szerveren az ökonómia, és az árak, a bankrablásból/atm fúrásból származó pénz sokszor az illegálosok drogpénzét sem fedezi, nem hogy keressenek is rajta. Inkább egy darálós cops and robbers mind a kettő. -> Viszont a szigeten igenis megvan az esély, hogy rengeteget keress, és elgyere onnan milliókkal 2-3 óra alatt, vagy hogy a teli inventorydra rászaladnak hárman, fegyvert tartva.

Illetve egyetértek Reinával (és közben @aSoma , aki odacsempészett egy hsz-t amíg kisregényt írtam) vigyél több ásót, és detektort, NEM ölhetnek meg téged indokolatlanul, elölről kell hogy kezdd a dolgot, kapd elő a tartalékfelszerelést, és menj máshová.


Abszolút TL;DR: A Sziget jó úgy, ahogy van, NEM kell rajta változtatni.
 

Kismettyu

Az év Globális Moderátora | 2023
Támogató
2022. 07. 17.
164
148
Szeged
V4 karakter
Yao Liang
Tartja az a bizonyos mondás, hogy az erősebb kutya.....

Nem gondolnám, hogy ezt külön szabályozni kellene, sőt eléggé ellene is vagyok, hiszen ezt a detektor elvételes mulatságot egyszerűen kilehet küszöbölni azzal, ha viszel magaddal 1-2 pluszt mindenből. Annak idején én is jártam ki szigetre még illegálosként, nem egyszer megfogtak, de nem volt bánkódás, mentem a másodlagos felszerelésért és nagyban kerültem azt a területet, ahol összetalálkoztam velük.

Lekell nyelni, menni kell tovább nem számottevő összeg 1-2 plusz lapát/ásó ahhoz képest, hogy viszonylag sok lovét belehet hozni a szigetről.


Másrészt pedig magad is tudsz embereket toborozni, legyetek ti az a bizonyos erősebb kutya 😉
Szia. Ha én lennék az a bizonyos erősebb kutya, ugyan ott tartanánk. Ki lenne sajátítva a sziget pár embernek. Engem nem az érdekel, hogy elveszi a detektort ami ér 15 ezret, és nem is az, hogy nem enyém az összes loot. Itt azzal van a baj, hogy kisajátítja magának a szigetet pár ember és az összes többi player pedig mehet vissza. Nem lennénk előrébb azzal, ha én sajátítanám ki a szigetet. Azért ekkora, hogy legalább 10 vagy több játékos legyen kint, és nem 4 darab, akik szabotálják a többi játékos élményét, aki kimegy és 10 perc után mehet vissza.
 

Reina.

pepelove
SzerverAdmin
v4
2023. 07. 18.
305
384
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Szia. Ha én lennék az a bizonyos erősebb kutya, ugyan ott tartanánk. Ki lenne sajátítva a sziget pár embernek. Engem nem az érdekel, hogy elveszi a detektort ami ér 15 ezret, és nem is az, hogy nem enyém az összes loot. Itt azzal van a baj, hogy kisajátítja magának a szigetet pár ember és az összes többi player pedig mehet vissza. Nem lennénk előrébb azzal, ha én sajátítanám ki a szigetet. Azért ekkora, hogy legalább 10 vagy több játékos legyen kint, és nem 4 darab, akik szabotálják a többi játékos élményét, aki kimegy és 10 perc után mehet vissza.
Nem tudom milyen játékélményedet szabotálják, hiszen semmi veszteni valód nincs. Meghalni nem fogsz, amennyiben nem adsz rá indokot. Amiért elsősorban ki megy az ember azok a ládák, amiket nem vehetnek el tőled. Ha neked az antikok fontosak, illetve az, hogy ne raboljanak ki, akkor a sziget nem a te helyed. Nem arra lett tervezve, hogy "piszi" grindolgatás, hanem igen is legyen meg a risk, hogy buksz majdnem mindent.... (Lásd: antik,detektor, teló, rádió etc..)


Ezt pedig, hogy pár ember kisajátítja magának a szigetet nem nagyon tudom hová tenni. Több tucat frakció, összeverődött társaság megfordul nap mint nap a szigeten, sosincs egy adott brigád aki campeli. Ha pedig szolóban vagy kint akkor még feltűnésmentesen kell folytatni a detektorozást és nem lesz galiba.
 

justcody

trónon a király, vígan dúl a lakoma
Globális Moderátor
v4
2021. 08. 19.
807
2 122
V4 karakter
Cody_Bishop 🦆 🇯🇲
Bőven annyi szerveroldali védelem elég, hogy a már kitúrt ládát nem vehetik el, az ötletednek annyi értelme lenne mint szabályozni azt, hogy melyik frakció mikor pakolhatná ki a bankot, csak hogy mindenkinek jusson egy szelet a tortából. Az illegál már csak ilyen, nem kell egy statikus játszótérré változtatni a szigetet, pont az izgalmat venné ki belőle ha ilyennel lenne védve a játékosok háta. Ha meg ennyire nem megy egyedül, akkor a solo playerek fogjanak össze, nem hiszem hogy az említett 600 játékosból annyira nehéz lenne találni magad mellé párat.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
504
5 523
Miskolc
V4 karakter
kwamie.burch
LV karakter
adelina.greek
Szerintem mind a kettő verzió rossz. Illúzióromboló, illetve irreális a lejátszódása.
Az is, hogy félelem nélkül, Terminátorból származó robotként nulla félelem érzet nélkül mennél tovább detektorozni, miközben az arcodba volt nyomva 2 perccel azelőtt egy fegyver.
Meg az is, hogy miután kiraboltak, te még visszamész például ugyan oda a 2. és 3. detektor szetteddel, mivel !!OOC!! tudod, hogy nem csinálhatnak veled semmit.
(Azt amúgy hozzátenném, funfact hogy nincsen szabályozás arra a szabályzatban kit mennyiszer rabolhatnak ki, milyen időintervallum eltéréssel.)

De emellé még legyen szabályozva az is, hogy elvehetik-e a szettet, ami a detektorozásodhoz szükséges? Kirablás után, vígan pici cserkészként mehess tovább instant túrni a földet, miközben előtte másfél, 2 perccel raboltak ki? Hell nah.

Arról nem is beszélve, hogy a detektort elég szép számmal veszik hirdetés alapján, mivel olcsóbb mintha boltban vennék ahol 40.000$ körül mozog. Hirdetésből, ellopott detektort ha elad valaki, az máris pl +20.000$ az alap 50.000$ mellett, amit elvesznek (ha van nálad annyi).
 

Serpa

Újonc
Támogató
2024. 08. 25.
34
21
27
London
V4 karakter
Oliver Samuel Jeans
Szerintem mind a kettő verzió rossz. Illúzióromboló, illetve irreális a lejátszódása.
Az is, hogy félelem nélkül, Terminátorból származó robotként nulla félelem érzet nélkül mennél tovább detektorozni, miközben az arcodba volt nyomva 2 perccel azelőtt egy fegyver.
Meg az is, hogy miután kiraboltak, te még visszamész például ugyan oda a 2. és 3. detektor szetteddel, mivel !!OOC!! tudod, hogy nem csinálhatnak veled semmit.
(Azt amúgy hozzátenném, funfact hogy nincsen szabályozás arra a szabályzatban kit mennyiszer rabolhatnak ki, milyen időintervallum eltéréssel.)

De emellé még legyen szabályozva az is, hogy elvehetik-e a szettet, ami a detektorozásodhoz szükséges? Kirablás után, vígan pici cserkészként mehess tovább instant túrni a földet, miközben előtte másfél, 2 perccel raboltak ki? Hell nah.

Arról nem is beszélve, hogy a detektort elég szép számmal veszik hirdetés alapján, mivel olcsóbb mintha boltban vennék ahol 40.000$ körül mozog. Hirdetésből, ellopott detektort ha elad valaki, az máris pl +20.000$ az alap 50.000$ mellett, amit elvesznek (ha van nálad annyi).

Teljesen egyetertek veled, viszont ha vegiggorgeted a szerver szabalyzatat, nagyon sok olyan OOC szabaly van, ami bizony befolyasolja az IC cselekemenyeket.

Ilyen tobbek kozott a ''forgalmas helyett nem rabolhatsz'' (Londonban elek, pikkpakk kipakolnak teged az Oxford Street kozepen, mire rendort hivna barki, addigra reg sehol sincsenek. Nem gyakori, de elofordul! ).
Illetve ilyen a ''Maximum 50.000$ kp viheto rablasnal'' szabaly is. - Embereknel kp milliok vannak, mert OOC tudjak, hogy meg ha valami csoda folytan ki is raboljak, max 50k-t fognak elvinni.

Felrteertes ne essek, nem belekotok a fent emlitett szabalyokba, sot, bizonyos szinten tamogatom is azokat, mert a jatekelemenyt viszont elosegitik.
Igen, ha nem terminatort rp-zel, akkor valoban nem erzem IC korrektnek, hogy visszamenj oda, ahol a heten mar haromszor kiraboltak teged, de nekem az egesz sziget egy icipicit Nem-Szerepjatek, hanem neha (hallas alapjan) inkabb egy szerepjatek-kevert-extraction shooter. A Szigetre kimenni farmolni (egy olyan sziget ahol vegtelen mennyisegu illegalis cucc van a fold alatt) kicsit abban a ktegoriaban van, mint mikor valaki lepp-zik egy premium javitokartyat, es azt mondja, hogy ''ezzel a fasza szereloladaval pikkpakk megjavitom az automat'' - majd instant megjavitja, es mentek tovabb, holott autoszereleshez semmi koze IC. Tudjuk, hogy nem a szerepjatek resze, de valahol megis a szerepjatek resze.
Talan ezert lehet eltekinteni attol, hogy visszamenj a szigetre, hiaba raboltak ki teged. A Szerepjatek resze, de arra a reszre valahogy mas szabalyok vonatkoznak ilyen teren. (Egy random sziget ahol vegtelen mennyisegu illegalis dolog spawnol a fold ala, es a hatosagok meg nem tudnak rola/zartak le evek alatt?)

Nyilvan probalj meg mashova menni, hogy elkeruljenek, ne ugyanoda, ugyanarra a pontra, es huzd meg magad, de talan a fent emlittetteim miatt nem feltetlenul gondolnam pg-nek, ha valaki visszamenne a szigetre/szigeten maradna rablas utan.

Nagyon remelem, hogy a gondolataim eleg erthetoek, es osszeszedettek, mert 10 perce keltem ki az agybol, es nem sikerult meg meginnom az elso kavet.
 

Nyikhajlo

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 10.
283
853
Kiskunhalas
V4 karakter
Aleksander_Mikhailov
LV karakter
❌
V2 karakter
❌
A szigetre inkább az illegál script miatt megy az ember…nem azért mert illegál karaktert rpzik…
kicsit kevered a szezont a fazonnal érzésem támadt.
 

Serpa

Újonc
Támogató
2024. 08. 25.
34
21
27
London
V4 karakter
Oliver Samuel Jeans
A szigetre inkább az illegál script miatt megy az ember…nem azért mert illegál karaktert rpzik…
kicsit kevered a szezont a fazonnal érzésem támadt.
Tehat akkor te is azt mondod, hogy nem a roleplay miatt megy ki oda az ember.
Akkor senki nem kever semmit, es mindenki egy hullamhosszon van. Peace and love.

Senki nem mondta, hogy a szigeten mekkora RP szituaciok vannak.
Lehetnenek! - de nem lesznek. Viszont teny ami teny, a civileket erinto rablasok/dara 99%-a a szigeten tortenik, szoval ha valaki megis venne a faradtsagot, hogy lerp-zze, hogy belecsuszik az illegalis bizniszbe, es ne csak egy ooc ''van tgf?'' uzenetet tegyen erte, arra a sziget remek hely lehetne.
 

Nyikhajlo

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 10.
283
853
Kiskunhalas
V4 karakter
Aleksander_Mikhailov
LV karakter
❌
V2 karakter
❌
Tehat akkor te is azt mondod, hogy nem a roleplay miatt megy ki oda az ember.
Akkor senki nem kever semmit, es mindenki egy hullamhosszon van. Peace and love.

Senki nem mondta, hogy a szigeten mekkora RP szituaciok vannak.
Lehetnenek! - de nem lesznek. Viszont teny ami teny, a civileket erinto rablasok/dara 99%-a a szigeten tortenik, szoval ha valaki megis venne a faradtsagot, hogy lerp-zze, hogy belecsuszik az illegalis bizniszbe, es ne csak egy ooc ''van tgf?'' uzenetet tegyen erte, arra a sziget remek hely lehetne.
Lehetnek rp szituációk, pl 4 ember bevédi a helyet. Ergó ne sírjanak azért mert illegál helyen nem jótékonykodnak egymással az emberek hanem megy a lehúzás….
Aki úszik az vizes lesz.
 

Serpa

Újonc
Támogató
2024. 08. 25.
34
21
27
London
V4 karakter
Oliver Samuel Jeans
Lehetnek rp szituációk, pl 4 ember bevédi a helyet. Ergó ne sírjanak azért mert illegál helyen nem jótékonykodnak egymással az emberek hanem megy a lehúzás….
Aki úszik az vizes lesz.
Igen. Ebben teljesen egyetertunk, de ezt bovebben kifejtettuk feljebb harman is! :)
 
  • Tetszik
Reactions: Nyikhajlo

Shawn Claybrooks

Írnok deák
2020. 04. 02.
555
1 843
V4 karakter
Shawn Claybrooks
Megmosolyogtat a topic, mikor az elmúlt időszakban csak gondolkodtunk, hogy ha illegális frakciót építenénk fel, akkor milyen témába menne el:

Senegal kalózok, akik az illegál szigetet uralják, járőröznek, az emberektől vámot szednek, cserébe védik őket a kirablásoktól stb és használhatják a szigetet. A többiek pedig ki lesznek pakolva, elküldve, stb.
 

peaches

Zöldfülű
2023. 10. 21.
182
551
peachesandcream.hu
V4 karakter
Saleem Jamail
Minden hasonló ötletnek (nem tudom pontosan hova sorolni ezeket a témákat, de talán a "szerintetek igazságtalannak vélt sérelmekből adódó ötletek" cím lenne a megfelelő) az a lényege, hogy más játékossal való pozitív vagy negatív interakció nélkül, tudjatok profitot farmolni.

Kockázat mentesen szeretnél, egy amúgyis illegális szféra köré épült területen (gondolom civilként) jelen lenni, amiből később jól megszeded magad. Miközben a szerepjáték alap pillérköve fel sem merül benned jelen esetben, hogy az adott karaktered ezt a kockázatot nem is merné vállalni, miszerint egyedül az ismeretlenben, ahol sejtem többször kiraboltak, más különben nem született volna meg az ötlet, majd szép kis ládikókat fog keresgélni.

Fel kell építeni egy oda illő karaktert megfelelő háttérrel, kapcsolat rendszerrel és akkor, ahogy előttem fogalmaztak, majd nem fognak veled "szórakozni" a szigeten sem. Amíg ez nem értetődik meg a fejekben, addig sajnos a random egyedül, detektorral szaladgáló, profitorientált és magukat single player módban érző játékosokra ez fog várni.
 
  • Tetszik
Reactions: Nyikhajlo

StevenHawks

Újonc
2022. 09. 07.
35
18
30
Sárospatak
V4 karakter
Steven Hawks
LV karakter
Steven Hawks
V2 karakter
Steven Hawks
Én mindenhez csak annyit fűznék hozzá, hogy ha már illegál sziget, akkor legyen már csak az illegál frakiknak fenntartva. Teljesen illúzió romboló és értelmetlen, hogy civil kimegy ládát farmolni (úgy hogy semmit nem tud vele kezdeni főleg így, hogy a dc kereskedés megszűnt, illetve seenionnal se rendelkezik). Ugyan ez érvényes akár a szerelőfrakcióban melózókra. Nem egy esettel találkoztam. Illegális sziget az ilegálnak volt eredetileg behozva.
 

ekszoo

Újonc
Támogató
2019. 10. 27.
63
27
V4 karakter
Rasmus Hellqvist
Támogatom az előző hozzászólót, ha illegál frakiban vagyok kimegyek és használom azt amit adott a szerver az illegál oldalnak adott. Ha nincs közöm illegál frakcióhoz nem használom, meghagyom nekik hiszen civilként kereskedés céljából semmi másra nem tudod használni a ládákat. Kereskedésre vágyó embereknek meg van más/jobb lehetőség.
 

Serpa

Újonc
Támogató
2024. 08. 25.
34
21
27
London
V4 karakter
Oliver Samuel Jeans
Én mindenhez csak annyit fűznék hozzá, hogy ha már illegál sziget, akkor legyen már csak az illegál frakiknak fenntartva. Teljesen illúzió romboló és értelmetlen, hogy civil kimegy ládát farmolni (úgy hogy semmit nem tud vele kezdeni főleg így, hogy a dc kereskedés megszűnt, illetve seenionnal se rendelkezik). Ugyan ez érvényes akár a szerelőfrakcióban melózókra. Nem egy esettel találkoztam. Illegális sziget az ilegálnak volt eredetileg behozva.

Nem feltétlenül mondanám jó gondolatnak. Szerintem nagyon jó ösztönzés arra a civileknek, hogy kapcsolatot építsenek, pont azért, mert nem tudják kinyitni csak úgy a ládákat, vagy eladni bármit, amit ott találtak.

Viszont, egy óriási DE!
De tény, hogy jelenleg a civilek többsége csak MG szinten megy a szigetre, mert IC nem is tudhatna a létezéséről.
Semmiképp sem reális az, hogy Fórumon/Havertól discordon/Buszon hallotta, hogy van ilyen sziget, és hol, és vesz egy Reefert, és egyből iránytű pontossággal ponnnnnt oda megy. :D
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.