Yuji Narahashi jelentkezése a See Game Helpdesk csapatába

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Porupatrik

Pötyögtető
See Game Helpdesk
v2
2019. 12. 07.
465
248
Dunakeszi
www.youtube.com
V4 karakter
Liliana Kolobzeg
LV karakter
Greg Kolobzeg
V2 karakter
Sora Miura


sgh.png

~ [ JELENTKEZÉSI LAP ] ~


Néhány fontos dolog magadról:

A nevem Patrik, jelenleg 17 éves vagyok és Dunakeszin élek. Jelenleg a budapesti Mozgásjavító Gimnáziumban tanulok 10. osztályban, mert mozgás- és látássérült vagyok. Szabadidőmben általában a SeeMTA V2 szerverén tevékenykedek, de akad olyan eset is, hogy elmegyek vonatozni, vonatokat fotózni. Azt még meg szeretném említeni, hogy parasportoló vagyok. Atlétikát sportolok és nemrég volt egy versenyem ahol egész jó eredményeket sikerült elérnem T37-es kategóriában.

Mióta játszol a szerveren?

2017.03.04-én regisztráltam, azóta kisebb-nagyobb kihagyásokkal, de 2020 vége óta folyamatosan jelen vagyok a szerveren.

Eddig elért eredményeid a szerveren:

Van 1 közepes garázsom, egy berendezhető ingatlanom és 3 autóm amik már több mint 1,5 éve meg vannak. Illetve 100 millió FT a számlámon.

Voltál már legális, illegális, esetleg mindkét frakció tagja?

Igen, voltam. NAV-ban majdnem 1 évet voltam (2021.01.05.-2021.12.30.) ez alatt az idő alatt eljutottam a leaderi pozíció betöltéséig, ám időhiány miatt leadtam. Voltam az Irish Covenant tagja KB 3-4 hónapot, ahol szintén eljutottam leaderig. Tevékenykedtem még rövidebb-hosszabb ideig az NNI-ben, OKF-ben, OMSZ-ben, Taxiban, SCCS-ben. Jelenleg a Fix&Drive csapatát erősítem Vezető Vontatós beosztásban.

Voltál már Ideiglenes Adminsegéd?

Egyszer voltam 2021-ben de csak hajnalban.

Miért szeretnél a See Game Helpdesk tagja lenni?

Szeretnék segíteni a kezdő és a tapasztaltabb játékosoknak, ha valahol elakadnának, kérdésük lenne, vagy nem értenének valamit.

Mi motivál abban, hogy SGH legyél?

Szeretnék segíteni a játékostársaimnak, és úgy gondolom, hogy ez egy remek formája a segítségnyújtásnak és a tapasztalataim kamatoztatásának.

Mennyi időt töltesz a szerveren?

Hétköznap átlagosan 3 órát, de ez sok dologtól függ. Hétvégente általában 8-9 órát is fent szoktam lenni.


Mit tennél SGH-ként ha;

- egy játékos akivel találkozol szabálytalankodik?
Először az OOC chaten keresztül figyelmeztetném, hogy amit csinál az nem helyes. Ha a figyelmeztetés ellenére folytatja a szabálytalankodást, szólnék egy adminisztrátornak.

- event helyszínen valaki verekedést kezdeményez?
Ha indokolatlanul elkezdenek verekedni, jelezném egy adminnak. Ha nincs elérhető admin, akkor felvételt készítenék a látottakról és Panaszkönyvet nyitnék.

- privát üzenetben olyan dologra kérnek amihez adminisztrátor szükséges?
Leírnám az illetőnek, hogy a kérését nem tudom teljesíteni, szóljon egy adminisztrátornak.

- látsz egy helytelen / szabálysértő hirdetést?
Jelezném az adminok felé az AS chaten.

- egy játékos ütközéskor /do Megremeg -et használ?
Szólnék egy adminisztrátornak, és mellékelném a játékos ID-jét, illetve a logot az RP-ről. Ha van, akkor felvételt is mellékelnék.

- egy barátodtól (indokolatlanul) több millió see forintot kapnál?
Szólnék neki, hogy ezt ne csinálja, mert vagyonátruházásnak tekinthető, és visszaadnám a pénzt.

- egy játékostól privát üzenetben olyan kérdést kapnál amire nem tudod a választ?
Szólnék a többi SGH-nak és az adminisztrátoroknak az AS chaten keresztül, hátha ők tudni fogják a választ a játékos kérdésére.

- privát üzenetben pénzt kérnének tőled?
Leírnám, hogy én nem tudok pénzt adni, mert ez nem tartozik a feladatköreim közé.

- rp szituáció közben van szüksége egy adminnak rád betanításhoz?
Amennyiben az RP szituációban a karakterem nélkülözhető, akkor természetesen elmennék a betanításra, de ha a karakterem fontos szerepet tölt be az RP-ben, akkor megírnám, hogy most sajnos nem tudok menni, de ha az RP-nek vége és még mindig kellek, akkor szívesen megyek.



Mik azok az általad fontosnak tartott helyszínek, amiket egy kezdő játékosnak biztosan bemutatnál?

A városházát (Itt lehet munkát felvenni, iratokat csináltatni), Az autókereskedést (Itt autót lehet vásárolni), A szerelőtelepeket (Ha összetörik az autót, itt megjavíttathatod), A kórházat (Ha megsérülsz és nincs fent mentős, ide kell jönni, hogy ellássanak. Ha meghalsz, akkor itt éledsz újra) A benzinkutakat (Ha kifogy a benzin az autóból, itt megtankolhatod)

Válassz ki egy szabadidős tevékenységet a szerveren és írd le, hogyan mutatnád be egy kezdő játékosnak:

A választott tevékenység a horgászat
Először el kell menned a plázába. A pláza 2. emeletén találsz egy halászboltot, ahol minden szükséges eszközt megtalálsz ami a halászathoz kell. A horgászlexikonban le van írva, mely csalikkal milyen halakat tudsz kifogni. Javaslom, hogy vegyél bottartót, mert ha a botot ráteszed és kapásod lesz, a tartó sípolni kezd. Ha megvetted a szükséges eszközöket, az inventorydban (I gombbal tudod előhozni) a barkácsolás fülre kattintva el tudod készíteni a horgászbotod. Ahhoz, hogy a horgászbotra csalit is tegyél, a kezedbe kell venni a botot és az inventorydban található csalira jobb klikkelned kell. Amint ezzel kész vagy, menj ki egy területre, ahol van víz, lehetőleg sok. Ha nem a déli határra mész, akkor nem árt ha van érvényes horgászengedélyed, amit a városházán tudsz kiváltani. Miután kiértél egy megfelelő területre, a bottartódat tedd le a földre. Ehhez rá kell kattintanod jobb klikkel az inventorydban és bal klikkelned kell oda, ahova le szeretnéd tenni. Vedd elő a horgászbotot és a bal klikk nyomvatartásával meg fog jelenni egy csúszka, ami azt jelzi, hogy milyen messzire dobod be a vízbe. Ha bedobtad, tedd rá a tartóra, és már csak várni kell a kapásra. Javaslom, hogy minimum 8 kg szabad hely legyen az inventorydban, ha egy nagyobb halat kifognál. A plázában tudsz venni hátizsákot, ami +5 kg-t ad az inventoryd teherbírásához. Ha kapásod van, vedd a kezedbe a botot, és a jobb klikket megnyomva, kezdd el kihúzni a halat. Amikor elkezded, megjelenik egy kisebb minigame, aminek lényege az, hogy a fehér vonalat a zöld mezőben tartsd. Ha nyomvatartod a spacet, vagy valamelyik egérgombot, a fehér vonal jobbra fog menni. Ha elengeded akkor balra. Ha kifogtad a halat, akkor 2 lehetőséged van: 1. Elmész a halleadók egyikéhez, (1 van Angel Pineban, az autópálya lehajtónál, 1 van Palominoban a horgásztónál és 1 van LS-ben az aranybanknál) és amint a közelébe érsz, a rendszer elveszi a halat az inventorydból és megkapod a fizettséged. 2. Folytatod a halászatot és a kifogott halakat az autód csomagtartójában gyűjtöd, amíg tele nem lesz, és csak aztán adod le a halakat.

Válassz ki egy munkát a szerveren és írd le, hogyan mutatnád be egy kezdő játékosnak:

Választott munka: Kukás
Először el kell menned a városházára felvenni a munkát. Az ott lévő NPC-re kattintva, válaszd ki a kukás munkát. Ezután el kell menned a térképen egy teherautóval jelzett helyre. Ott ha belesétálsz a kék CP-be, az 'E' betű megnyomásával le tudod kérni a kukásautót. Indítsd be a motort és keress egy kukát. A térkép jelzi neked az összes kukát amit ki tudsz üríteni. Ha találtál egy kukát, szállj ki a kocsiból és sétálj a kukához. Az 'E' betű megnyomásával kezdd el tolni a kukát a munkakocsi hátuljához. Az 'E' betűvel tedd fel a kukát a kocsira, hogy kiürítsd. Ha végeztél, szedd le a kukát, szintén az 'E' gombbal és vidd vissza a CP-be. Ekkor kapsz egy kisebb összeget a munkáért cserébe. Egy autóba összesen 25 db kuka tartalma fér el. Ha megtelt a kukáskocsi, vidd el a térkép által jelzett helyre. Ha ott vagy, állj bele a CP-be, hogy kiürüljön a kukáskocsi, és kapsz egy nagyobb összeget a munkádért. Fontos megjegyezni, hogy a munkát lehet végezni, Los Santosban és San Fierroban is. A munkakocsit nem szabad magáncélra felhasználni, mert azért az adminisztrátorok szankcióban részesíthetnek. Ha már meguntad a munkát, vidd vissza a kocsit oda, ahol lekérted és szintén az 'E' gomb segítségével, add le.

Írd le hogyan mutatnád be egy kezdő játékosnak a Farmot VAGY a Méhészetet:

A farmot mutatnám be.
Először el kell menni egy helyre, ahol van farm. A térkép jelzi, hogy hol van farm. A farm ajtaja előtti CP-be kell beleállnod. A farm bérlése összesen 4,5 millió FT-ba kerül. Ebből 3 millió FT a kaució, tehát ha visszamondod a bérlést, akkor 3 milliót visszakapsz. A farmot a '/rentfarm' paranccsal tudod kibérelni. Ha bemész a farmba, jobb kéz felé találsz egy füzetet, ahol a farmod nevét és a jogosultságokat tudod szerkeszteni. Ha egy barátod szeretne neked segíteni, a 'jogosultságok' fülre kattintva, a neve vagy az ID-e megadásával hozzáadhatod a farmodhoz. Ha hozzáadtad, akkor be tudod állítani, hogy mit tudjon és mit ne tudjon csinálni a farmodon belül. A bejárattól bal kézre vannak a szerszámok amiket használnod kell (kapa, ásó) a földed műveléséhez. Először fel kell kapálni a földet. Kapával a kézben, menj közel a földhöz, és a földre bal klikkel kattints. Ha megvagy a kapálással, fel kell ásni a földet. Ásóval a kézben menj közel a földhöz és bal klikkel nyomj rá a felkapált földre. Ha ezzel is kész vagy, menj el a piacra és vegyél kannát, illetve magokat amiket el fogsz ültetni. Minden farm egyik végében van egy vízcsap. Ebből a vízcsapból tudsz vizet merni a kannába amit vettél. Ha van 8 kg hely az inventorydban, akkor egy töltéssel 8 földet meg tudsz locsolni. Ha megtöltötted a kannát, menj a farmba és locsold meg a már felásott, de még üres gödröket. Locsoláshoz jobb klikkel kattints a földre. Ha kész a locsolás, ültesd el a növényeket. Kurzor módban a földre húzva a kurzort megjelenik a 'növény ültetése' gomb. Erre rákattintasz és kiválasztod az elültetni kívánt növényt. Fontos, hogy a magnak az inventorydban kell lennie. Ha teleültetted a farmot, nincs más dolgod, mint 10-12 óránként locsolni a növényeket, és 2-3 nap elteltével le is tudod aratni a növényeket. Csak azt a növényt szedd be, aminél ez van írva: 'Növény betakarítása'. Ha olyan zöldséget vettél, ami nehéz, használd a farm bal oldalánál lévő ládát, amibe az inventorydból be tudod pakolni a zöldséget. Fel is tudod venni a ládát a bal klikkel. Ha meg vagy a betakarítással és használtad a ládát, menj ki a farmból és a láda tartalmát tedd be a kocsidba a bal klikk segítségével. A piacon meg kell keresned azt az árust, ami a te zöldségeidet vásárolja fel. Az inventorydból húzd az árusra, eladni kívánt portékád. Egy csúszka fog megjelenni, amit a space gomb nyomvatartásával tudsz elindítani. Megállítani a space gomb elengedésével tudod. Célod az, hogy a zöld vagy a narancssárga mezőben álljon meg a csúszka. Ha a zöldben áll meg, akkor kapod a legtöbb pénzt. Ha a sárgában, akkor már kevesebb pénzt kapsz. Ha a pirosban áll meg, akkor még annál is kevesebb pénzt kapsz. A farm bérlését hetente kell megújítani, ami 1,5 millió FT ba kerül. A rendszer figyelmeztetni fog 24 órával a bérlés lejárta előtt, hogy újítsd meg a bérlést. Megújítani szintén a '/rentfarm' paranccsal tudod. Csak az tudja megújítani a bérlést, aki kibérelte a farmot. Ha már nem tartassz igényt a farmodra, a '/unrentfarm' paranccsal meg tudod szakítani a bérlést és visszakapod a 3 millió FT kauciót. Ha lejár az 1 hét és nem mondod le a bérlést, vagy nem újítod meg, nem fogod visszakapni a kauciót.


Voltál már jailben? [UCP-s képet csatolj]

[Igen.

Voltál már bannolva? [UCP-s képet csatolj]

[Nem. ]

 
Utoljára szerkesztve:

RaloV2

Aktív fórumozó
SzerverAdmin
v2
2019. 01. 10.
272
185
V2 karakter
Qadir Al Maktoum
Szia! Az UCP-den 23 jail van a képen elég sok nincs feltüntetve, nem beszélve arról, hogy a mai nappal pont 30-nappal ez előtt még volt jailed. Átgondolandó...
 

Porupatrik

Pötyögtető
See Game Helpdesk
v2
2019. 12. 07.
465
248
Dunakeszi
www.youtube.com
V4 karakter
Liliana Kolobzeg
LV karakter
Greg Kolobzeg
V2 karakter
Sora Miura
Szia! Az UCP-den 23 jail van a képen elég sok nincs feltüntetve, nem beszélve arról, hogy a mai nappal pont 30-nappal ez előtt még volt jailed. Átgondolandó...
Szia. A képek a jailekről javítva lettek, most már látszik az összes. Köszönöm, hogy jelezted.
 

HyperS

Barangoló
2019. 11. 30.
97
196
21
V4 karakter
Martin Crooks
LV karakter
Ramazan Xhafer
V2 karakter
Ansuwaldaz Chariovalda
Szia, szerintem egy esélyt megérdemelsz én TÁMOGATOM!
 
  • Tetszik
Reactions: Porupatrik

Ödi99

Az év Adminsegéde | 2023
See Game Helpdesk
v2
2020. 07. 02.
59
78
LV karakter
Bondante Tristan
V2 karakter
Franziska Chariovalda
Szia. Szerintem is egy esélyt megérdemelsz. Remélem erősíteni fogod az S.G.H. csapatát. TÁMOGATOM!
 
  • Tetszik
Reactions: Porupatrik

Carter

Az év Globális Moderátora | 2022
2019. 01. 11.
729
574
Kaposvár
sctve.hu
V4 karakter
Rick McKenzie
LV karakter
Nathan Owen
V2 karakter
Rick O'Ruah
Korrekt egy srácnak ismertelek meg, lehet benned bízni.
Egy esélyt szerintem megérdemelsz, támogatom.
 
  • Tetszik
Reactions: Porupatrik
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.