Yannick de Vries felülvizsgálati kérelme

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

iambarnee

jobb láb a gázon, bal láb a jobbon
2022. 10. 06.
120
312
transylvania
www.bmw.com
V4 karakter
Yannick de Vries
image.png

Felülvizsgálati kérelem

Panasszal élő adatai


Teljes név:
Yannick de Vries
Telefonszám:
+3876-740-9046
Személyazonosító igazolványról készült másolat:

Amennyiben a panasztevő járművel érintett az ügyben

Vezetői engedélyről készült másolat:
Forgalmi engedélyről készült másolat:

Amennyiben a panasztevő fegyverrel vagy fegyverviseléssel érintett az ügyben

Fegyverengedélyről készült másolat:
-

Amennyiben a panasztevő horgászat végett érintett az ügyben

Horgászengedélyről készült másolat:
-



Jogi képviselő adatai
Jogi képviselő tölti ki amennyiben megbízás alapján küldi be a nyomtatványt a panasztevő nevében.


Teljes név:
-
Telefonszám:
-
Ügyvédi iroda neve:
-
Ügyvédi iroda működési engedélye:
(Vállalkozói igazolvány / számlatömbbről készített másolat)
-



Panaszra tett fél adatai


Megbízott szervezete:
Rendőrség
Megbízott neve:
Moura Örmester
Megbízott jelvényszáma:
1422
Megbízott kiosztott gépjárművének adatai:
Típus: Skoda Octavia
Rendszám: RB 01-20
Szín: Fehér
Egyéb ismertető jelek: Rendőrségi matrica



Panasz kifejtése


A panasz leírása, indoka, előzményei:
2024.09.22.-én a Fierro'-i körcentrikus csomópontban személygépjárművemmel körkörös, oldal irányú mozgás végeztem, amikor 21:30-kor Moura Örmester félreszólított, így a belső sávról kifordultam Fix&Drive vezető útra, majd félrehúzodtam. Ekkor elkérte az irataimat, viszont nem közölte velem, milyen okból kifolyólag húzatott félre, ez az infórmáció a mai napig ismeretlen. Átadtam az irataimat, ekkor elkezdett felkérdezni, és már képviselni azt az arrogáns, lenéző stílust amit az egész intézkedés alatt folyatott, amiben a társa is csatlakozott hozzá, akinek neve, jelvényszáma nem lett felém ismertetve. Vádak ismeretetése nélkül átadott egy csekket és egy szó nélkül az autójához fáradt, ezzel megsértve a 2022. évi I. törvény a büntetőeljárásról 10.§ a és b pontját is, mivel sem a vádat nem ismertették velem, se időt nem kaptam egyáltalán ahoz, hogy megvédjem magam eme vádak ellen. Kiszálltam, odasétáltam az autóhoz, majd élni szerettem volna azzal a jogommal, hogy tisztet kérjek, viszont ezt megtagadták arra hivatkozva, hogy erre van a felülvizsgálati, és hogy ebben az orában senki nem fog kijönni hozzám. Nem tudom mióta kifogások ezek, viszont ez az interakció alatt sem megfelelő stílussal viszonyultak felém. Megpróbáltam megvédni magam, viszont erre is csak azt akptam, hogy ne próbáljam meg kioktatni őket, bár hozzátéve azt, hogy az én érveim a BTK-n alapjaira voltak fektetve, viszont így se próbűlták meghallgatni se a védelmem. A csekken Moura Örmester áltál kiírt vádak a KUM,KVSN, így ezek ellen egyenként szeretnék érvelni. KUM, avagy körforgalmú útrendegsértése alatt nem tudom mi lenne a vád, mivel nincs kint a tábla arról, hogy az jogszerűen körforgalom legyen, viszont eme tényet eltekintve se sértettem meg, mivel haladási irány szerint közlekedtem, és mivel nem tértem ki az első kijáraton így a belső sávot használtam, szóval semmiféle szabályszegés nem történt ezzel kapcsolatban. A KVSN, avagy Közúti veszélyeztetés személyi sérülés nélkül, azért nem teljesülhetett be a feltételei szerint, mivel ez úgy szól részletesen, hogy ,,más vagy mások életét vagy testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki.'' . Mivel egyedül voltam a körcentrikus csomópontban, így NEM lehettem közvetlen veszéllyel mással, így a GV, avagy Gondatlan vezetés, feltételei érvényesülnek, ami úgy áll, hogy ,,más vagy mások életét vagy testi épségét veszélynek tenné ki, viszont az adott helyzetben ez a forgalom sűrűsége vagy bármilyen egyéb ok miatt nem áll fent.'' Mivel csak egyedül voltam, így nem lehet csak beleképzelni azt, hogy másra veszélyt jelentettem, és erre van kitalálva a GV vád, viszont mivel a KVSN objektívan leírja, hogy közvetlen veszéllyel kell legyek másra, így ez a feltétel nem teljesült ebben a formában.

Szenvedett el sérülést a panasz okán? Amennyiben igen, fejtse ki:
Nem.
Érte önt kár a panasz okán? Amennyiben igen, fejtse ki:
48.100$-nyi büntetést kaptam, és a GV az én esetemben maximálisan 15.600$ lehet, így egy egyszerű mateket levezetve kijön, hogy ez egy 32.500$-nyi többlétet jelent.



Mellékletek


Helyszíni bírságról készült másolat:
Letartóztatásról készült jegyzőkönyv:
-
Traffipax által kiállított fénykép:
-
Rögzített videó és/vagy hanganyag:
-
Fényképek:
-
Orvosi látlelet:
-
Egyéb:
-

Kártérítési igény esetén kitöltendő
Kitöltés hiányában a hatóság nem fog megállapítani kártérítést az itt szereplő három kérdésben.

Elkobzott tárgyak listája, azok állapota, ismertetőjele (pl. sorozatszám, telefonszám):
-
Szervíz számla:
-
Egészségügyi számla:
-

((OOC Melléklet a panaszhoz))
(( https://pastebin.com/izTY87nQ ))




Ezen kérelem aláírásával és beküldésével kijelenti, hogy elolvasta a felülvizsgálati kérelemhez szükséges információkat valamint követelményeket és elfogadta őket, valamint a formanyomtatványba leírt adatok és állítások teljes mértékben a valóságot tükrözik, abban megkérdőjelezhető vagy kétes állítások nincsenek és minden az ön számára az ügyből eredő iratot, bizonyítékot mellékelt. Elfogadja amennyiben a kérelem nem megfelelően került kitöltésre az akár válasz nélkül lezárható és archíválható.

Panasszal élő aláírása:
deVries

San Fierro, 2024.09.22.​
 
Utoljára szerkesztve:

Tyno

Aktív fórumozó
2022. 08. 21.
262
396
V4 karakter
tony.lorenz
LV karakter
kane.bishop
image-1.png

Tisztelt Yannick de Vries!

Tájékoztatom, hogy benyújtott felülvizsgálati kérelmét a Rendőrség Belső Ellenőrzési Osztálya kézhez kapta, az ügyben pedig vizsgálatot indított.
Kikértük a panaszolt Teo Moura rendőr őrmester testkamerájának hangfelvételét az esetről, azt alapos vizsgálat alá vetettük.

Az Ön ellen intézkedő Teo Moura rendőr őrmester az előírásoknak megfelelően indította az intézkedést. Bemutatkozását követően elkérte az iratait, amit ellenőrzés alá vetett. Amennyiben Ön valamely megszólalását arrogánsnak és / vagy lekezelőnek érezte, azért szíves elnézését kérjük.

A SeeRing versenypálya mellett az Ön által körcentrikus csomópontként említett körforgalom minden esetben lakott területen belüli körforgalomként van kezelve, ezáltal a KRESZ-ben megtalálható érvényes jogszabályok alkalmazandóak minden tekintetben. Ennek függvényében a Büntető Törvénykönyv 10. §-a által kiszabott Körforgalmú útrend megsértése megnevezésű szabálysértési bírság jogszerűen lett kiállítva.

A Büntető Törvénykönyv 79.1. §-a alatt található Közúti veszélyeztetés - Személyi sérülés nélkül megnevezésű bűncselekmény jogtalanságát avagy jogosságát kézzel fogható bizonyíték hiányában nem tudjuk elbírálni. Sem Ön, sem pedig az intézkedő rendőrök nem rendelkeznek bizonyítékkal azzal kapcsolatban, hogy a tiszthelyettesek által problémásnak vélt manőver során tartózkodott-e más a körforgalomban.

Az intézkedő rendőröknek nem kötelessége bemutatkozni, ameddig arra külön kérés nem érkezik, hisz vezetéknevük, jelvényszámuk és rendfokozatuk látható az egyenruhájukon. Barret őrmester felé ilyen kérés nem érkezett, így nem volt köteles közölni Ön felé az adatait.
Továbbá tájékoztatjuk, hogy a rendőr nem köteles a felettesét a helyszínre hívni, amennyiben panasza van a munkájára, azzal ezen a felületen tud élni.

Felülvizsgálati kérelmét jogtalannak minősítem, továbbá lezárt státuszba helyezem át. Fellebbezésnek helye nincs.

Los Santos 2024/09/29
Tony Lorenz
r. főtörzszászlós
Belső Ellenőr​
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.