Visszamentés, azaz folyamatos bizonyíték készítés (NVIDIA)

Danesz

❄️?
Támogató
2019. 01. 10.
911
7 891
22
Hatvan
V4 karakter
Jamel Dorsey
Még a korábbi verzióban volt egy leírásom a Shadowplay használatáról, ez pedig a jelenleg aktuális, frissített verzió.

Az Nvidia Shadowplay nevezetű programmal folyamatosan rögzíthetjük a játékot/képernyőt, majd ezt, ha szükség adódik, egy gombkombinációval elmenthetjük. Ez szinte semmilyen teljesítménybeli romlást nem fog okozni a játékban, viszont számos kellemetlen helyzetből kihúzhat minket. Sokkal kényelmesebb, és biztosabb módja a bizonyíték készítésének, mint az F12 spammelése. A programmal maximum 20 perces videókat tudunk visszamenteni, beállításainktól függően. A videók mérete felbontás, és bitráta függvényében jelentősen változhat, így erről nem írok számokat. Vágjunk is bele a program használatába!

Első lépésként töltsük le a programot, az alábbi oldalról: katt
Ha megvan, akkor telepítsük fel, ez bízom benne mindenkinek sikerül. Érdemes regisztrálni is, nem tudom, hogy ez kötelező lépés-e.
Sikeres regisztráció után a főoldalon a játékaink fogadnak minket. Van lehetőség optimalizálástól kezdve sok más dologra, de ezt most kihagyjuk.
A jobb felső sarokban kattintsunk az alábbi (képen zöld, alapból ez szürke lesz) ikonra:
image.png

Ezzel el is indítjuk a játékbeli felületet, ami -ha mindent jól csináltunk- valahogy így kell kinézzen:
35e18ca70c5c3dad1ebb96dc5b64df7f.png

Ezt a felületet későbbiekben ALT+Z kombinációval tudjátok előhozni. Az azonnali visszajátszásra kattintva elérhetőek az ide vonatkozó beállítások, mint a videó hossza, felbontás, bitráta, stb. Egyes funkciókat a jobb oldali fogaskerékre kattintva érhetünk el, az minden más beállítást tartalmaz. Ha szeretnénk, hogy a saját hangunk rögzítve legyen, azt a mikrofonra kattintva állíthatjuk. Alapértelmezetten az ALT+F10 gombok lenyomásakor történik meg a visszavétel, viszont ezt van lehetőség átállítani. Érdemes még a videók mentési helyét beállítani, ezeket érdemesebb HDD-re menteni. Ügyeljetek rá, hogy legyen bőven hely a tárolón, amire menteni szeretnétek a videókat. A további beállításokba nem mennék bele, mivel a program elérhető magyar nyelven így remélhetőleg mindenki ki tud igazodni benne.
Bármilyen kérdésetek van a programmal kapcsolatban, szívesen segítek.
 
Utoljára szerkesztve:

Danesz

❄️?
Támogató
2019. 01. 10.
911
7 891
22
Hatvan
V4 karakter
Jamel Dorsey
További információk:
  • A program legjobb tudomásom szerint minden GTX és RTX kártyával működik.
  • Amennyiben AMD videókártyád van, a ReLive nevezetű programra lesz szükséged, amihez találtam leírást angolul: katt
  • Laptop esetén figyeljetek rá, hogy az integrált videókártya helyett az Nvidiát használja a gépezet, csak úgy fog működni.
  • Ha valami miatt az MTA-t mint játékot nem ismerné fel (ablakos mód, stb), akkor állítsátok be az asztal felvételét az adatvédelmi beállításoknál.
  • Különböző védett tartalmak esetén automatikusan kikapcsolja a visszamentést. Ide tartozik a netflix és más streaming platformok.
    Böngésző esetén érdemes kikapcsolni a hardveres gyorsítást (hardware acceleration) és akkor nem fogja kikapcsolni.
  • Van egy harmadik féltől származó program, ami automatikusan visszakapcsolja, ha valami más miatt kikapcsolódna.
    Én már hónapok óta használom, teljesen jól működik, de mindenki saját felelősségre töltse le. Link hozzá: katt
Ha később jön még valami, akkor editelve lesz a téma, illetve ez a hozzászólás is.
 
Utoljára szerkesztve:

Huli1899

Aktív fórumozó
2019. 11. 02.
265
50
32
Lepsény
V4 karakter
Glen Preston
Esetleg, oldalakat tudnátok mondani ahová érdemes feltölteni. YT számomra lassúnak tűnik. Egyébként hasznos leírás, köszönjük.
 

kalobone

Írnok deák
2021. 10. 01.
550
1 008
17
V4 karakter
rune geijer
Esetleg, oldalakat tudnátok mondani ahová érdemes feltölteni. YT számomra lassúnak tűnik. Egyébként hasznos leírás, köszönjük.
https://streamable.com vagy https://imgur.com

streamablenél, és az imgurnál is be kell loginolni, vagy regisztrálni.
Streamablere, amikre feltöltesz, azok ott is maradnak a fiókodon, Imgurnál ilyet nem tapasztaltam egyenlőre, amelyik szimpatikusabb, azt használd. De nem feltétlen ez a két oldal van, ahová fel tudod tölteni a clippeket, ez csak két alternatíva a több ezer oldal közül.
 

HalaszZ

Újonc
2021. 12. 29.
24
4
26
Mélykút
V4 karakter
Elija Mikaelson
LV karakter
Leland Jayson
V2 karakter
Salvatore Demon
nekem valamiért nem ismeri fel a see-t osztot képernyőm van képernyő kiterjezstéssel és a másik képernyőt (hdmi) ismeri és veszi fel a kis monitorom (DP-to VGA) nem ismeri fel magát a játékot és nem találom sehol hol tudom beállítani hogy azt vegye fel?
 

Jani

Támogató
2019. 04. 05.
41
117
jani.hu
V4 karakter
Luna Kieran 🌒
Hali! Esetleg ami tud segíteni az az ha nvidia control panelben beállítod elsődleges monitorként a megfelelő monitort. Elméletileg a windowstól eltérően kezeli a monitorokat.
Asztalon jobb katt -> NVIDIA Control Panel
panel1.png

Majd Display -> Set up multiple displays -> jobbklikk a "fő" monitorra és make primary
panel2.png
Bár emlékeim szerint a shadowplaynek mindig gondja volt a két vagy több monitorral. Egyik ismerősömnek jó monitort vett, de néha felvillant a másik monitor a felvételen.
 

kalobone

Írnok deák
2021. 10. 01.
550
1 008
17
V4 karakter
rune geijer
Hali! Gtx630 már nem támogatja, bármi alternatíva?
Szia.
Medal, ami egy jó alternatíva lehet a clippelesre. Én személy szerint sosem használtam, de pár embertől hallottam, hogy hasonló körülmények között vannak, mint te, ők is a Medal-t használják. Más jó programról nemtudok, illetve sajnos azt sem tudom, mennyire zabalja a géped.
 

Kodeein.

Barangoló
2023. 10. 25.
110
264
18
Radiator Springs🏎️
V4 karakter
Aiden Neal🇺🇸
LV karakter
💀
V2 karakter
💀
Szia.
Medal, ami egy jó alternatíva lehet a clippelesre. Én személy szerint sosem használtam, de pár embertől hallottam, hogy hasonló körülmények között vannak, mint te, ők is a Medal-t használják. Más jó programról nemtudok, illetve sajnos azt sem tudom, mennyire zabalja a géped.
Csak a videokártya gyengélkedik többi viszonylag jó. Köszönöm ralesek😎
 

HalaszZ

Újonc
2021. 12. 29.
24
4
26
Mélykút
V4 karakter
Elija Mikaelson
LV karakter
Leland Jayson
V2 karakter
Salvatore Demon
Hali! Esetleg ami tud segíteni az az ha nvidia control panelben beállítod elsődleges monitorként a megfelelő monitort. Elméletileg a windowstól eltérően kezeli a monitorokat.
Asztalon jobb katt -> NVIDIA Control Panel
panel1.png

Majd Display -> Set up multiple displays -> jobbklikk a "fő" monitorra és make primary
panel2.png
Bár emlékeim szerint a shadowplaynek mindig gondja volt a két vagy több monitorral. Egyik ismerősömnek jó monitort vett, de néha felvillant a másik monitor a felvételen.

A felvételt sikerült megcsinálni, mostmár a másik monotom veszi de viszont csak fekete képernyőt vesz miközben a játékban vagyok ha nem vagyok belelépve akkor a hátteret rögzíti. de viszont nem értem miért nem akarja felvenni a játékot. és nem tudom veleegyszerűen sehogysem felismertetni a launchert. mert csak a sima GTA-t ismeri fel de ha arra veszem akkor a sima gta-t indítja el.
 

twizzyy

Újonc
2024. 09. 01.
1
0
V4 karakter
Twizzy Paz
LV karakter
Tony Paul (NV lett kérve Asier Paz-ra)
Üdv,Sziasztok!
Lehet én csinálom rosszúl,de Nvidia Geforce 820M kártyát se támogatja tudtommal,valami alternatíva?
 

Swiftking

Újonc
2023. 07. 05.
27
3
V4 karakter
Thomas Dankworth
LV karakter
Thomas Mawley
V2 karakter
Block Letty
Sziasztok! Intelnél nem tudtok esetleg valami visszaklippelési lehetőséget? Előre is köszönöm!
 

Serpa

Újonc
Támogató
2024. 08. 25.
15
9
V4 karakter
Oliver Samuel Jeans
Sziasztok! Intelnél nem tudtok esetleg valami visszaklippelési lehetőséget? Előre is köszönöm!
Csáó,
Az Intelnek nincs saját szoftvere, de videókártyádtól függően vannak feljebb tippek.
Nvidiánál ugye a GeForce Experiencen belül a Shadowplay (kezelőfelület alapból ctrl+z-vel előhozható).
AMD-nél pedig ReLive, viszont soha nem volt AMD-s kártyám, abban nem tudok segíteni. :)
 

Swiftking

Újonc
2023. 07. 05.
27
3
V4 karakter
Thomas Dankworth
LV karakter
Thomas Mawley
V2 karakter
Block Letty
Csáó,
Az Intelnek nincs saját szoftvere, de videókártyádtól függően vannak feljebb tippek.
Nvidiánál ugye a GeForce Experiencen belül a Shadowplay (kezelőfelület alapból ctrl+z-vel előhozható).
AMD-nél pedig ReLive, viszont soha nem volt AMD-s kártyám, abban nem tudok segíteni. :)
Direkt Intelt írtam, mivel Intel Graphicsom van, köszi azért! :)
 

Swiftking

Újonc
2023. 07. 05.
27
3
V4 karakter
Thomas Dankworth
LV karakter
Thomas Mawley
V2 karakter
Block Letty
Oh! Steelseries GG-t tudnám javasolni, az nem GPU specifikus, de nem tudom, hogy mennyire fogná meg a géped teljesítmény-ügyileg.
A medaltól csökkent jelentősen az fps sajnos..
 

Browniee

🍪Süti forever🍪
Támogató
2019. 09. 18.
602
901
Mátraszentimre
V4 karakter
Chloe Cavanagh
LV karakter
Laura Brown
V2 karakter
Camilla Roberts
A medaltól csökkent jelentősen az fps sajnos..
Laptopon ha minden kötél szakad én az alap windows-os felvevőt szoktam használni. Windows+g-gombbal tudod előhozni a game bart és azon belül tudod konfigurálni is.