VGA hiba: Magas VRAM fogyasztás

A barátságos nepper

Zöldfülű
2020. 07. 10.
221
209
19
Jász-Nagykun-Szolnok megye, Cibakháza
V4 karakter
Leticia_S_Trantor
LV karakter
Pena_Fuerte 🇪🇸
V2 karakter
Son_Suzuki 🇯🇵
DEVv4.png

Neved:
< Pena Fuerte >

Az észrevétel időpontja:
< Körülbelül egy napja >

Kép, videó, log:
< >

Részletes leírás:
< A hibát kb egy-két napja realizáltam, de az ezzel járó változás a bánya update megjelenése óta lépett fel. A VRAM a kezdezi párszáz, vagy 1-2 gigáról úgy növekszik fel rövid idő alatt a maximumra, mintha egy csap alá raknál egy nagy poharat. Nem lesz kevesebb, nem csökken, nem stagnál, csak növekszik amíg meg nem telik. >

Egyéb megjegyzés:
< Az első kép 14:30-kor készült, látjátok rajta, mennyi VRAM-ot használ a gép. Az utolsó kép 15:05-kor készült. Ennyi idő alatt teljesen kimaxolja a VRAM használását. Amikor megtelik a VRAM, a kártya lényegesen magasabb hőfokon pörög. Ez ilyen 76 környékét jelentette nálam. Amikor megtelik a VRAM, a kártya felpörög, onnantól kezdve rövidesen ki crashel egy appom, ami általában az Opera GX szokott lenni, vagy a Discord. Operában max egy YT van megnyitva zene miatt, meg egy fórum, Facebook. Tehát pár ablak ami nem igazán "teher" a gép számára. A Discordon meg egy beszélgetés szokott menni, semmi stream, vagy ilyesmi. Több ilyen akadás és app crash után van egynagyobb akadás ami letálcázza a játékot ( ha vezetek épp, bányászok, tök mindegy, nem érdekli ) és kb lenullázódik a VRAM, majd újra elkezd megtelni és kezdődik elölről a procedúra. Ez a folyamat A-Z-ig max egy óra. Kezdem magamba beszélni, hogy nem csak a játékban, de a kliensben is bánya program van. Ha számít bármit is, a gép specifikációi tömören: CPU: Amd Ryzen5 5500 // GPU: Amd Rx5700 XT // MEM: 2x16GB. Amíg ezt a topicot írtam, végig a bányában álltam, afkoltam, kohóztam. Bocsi ha kicsit kesze-kusza. Más is tapasztalt hasonlót az update bejövetele óta? Félek hogy ezektől a crashektől, akadásoktól és a vga "gyepálása" kárt okoz a gépemben. >
 
Utoljára szerkesztve: