Valerio Trentini jelentkezési ürlapja a See Game Helpdesk csapatába

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Elekes

Újonc
2020. 04. 13.
12
17
21
Csíkszereda
V4 karakter
Valerio_Trentini
LV karakter
Cristopher_R_Rocco
V2 karakter
Valerio_Trentini


VoK0rJX.png

~ [ JELENTKEZÉSI LAP ] ~


Néhány fontos dolog magadról:

19 Éves vagyok. Hunornak hívnak. Erdélyben éllek Csíkszereda közelében.
Hobbi Szinten Focizom. Végeztem az iskolával és most nekifogtam a soförsulinak.

Mióta játszol a szerveren?

Közel 2 éve kisebb nagyobb kihagyásokkal.
2020. 04. 13

Eddig elért eredményeid a szerveren:

Fix & Drive-nál voltam a Profi vontatós (a legnagyobb rang a vontatók közül már nem emlékszem sajna, hogy mi volt a rang neve.)

Voltál már legális, illegális, esetleg mindkét frakció tagja?

Legális voltam. Illegálisban nem de rengeteget RP-ztem maffiákkal illetve bandákkal.

Voltál már Ideiglenes Adminsegéd?

Nem.

Miért szeretnél a See Game Helpdesk tagja lenni?

Úgy érzem eléggé ismerem már a szervert és tudnék/Szeretnék segíteni másoknak.

Mi motivál abban, hogy SGH legyél?

Hogy segítsek másoknak.

Mennyi időt töltesz a szerveren?

4-5 óra



Mit tennél SGH-ként ha;

- egy játékos akivel találkozol szabálytalankodik?

A szabálytalanság mértékétől függ. Ha kisebb mértékű akkor figyelmeztetem és következőben figyeljen oda erre. Ha nem hadja abba vagy komolyabb a szabálytalanság akkor szólók adminisztrátornak, hogy szankcionálja.

- event helyszínen valaki verekedést kezdeményez?

Rászolok vagyis figyelmeztetem, hogy hadja abban! Mivel ez egy egy event helyszíne ahol a szerver szabályzata tiltja az ilyesmi cselekedeteket. Ha nem teszi és folytatja akkor ismét csak felkeresek egy adminisztrátort

- privát üzenetben olyan dologra kérnek amihez adminisztrátor szükséges?

Elmagyarázom, hogy nekem nincs ehez rangom és, hogy keressen fel egy adminisztrátort aki tud neki segíteni a problémáján.

- látsz egy helytelen / szabálysértő hirdetést?

Előre PM-ben írnék neki, hogy a hirdetés ebben a formában nem helyes. elmagyaráznám neki, hogy mit hibázott. Ha kezdő akkor elmagyarázom, hogy mit szabad és mit nem szabad hirdetni.

- egy játékos ütközéskor /do Megremeg -et használ?

Privált üzenetben írnék neki, hogy az az RP- kevés az ütközéskor és, hogy legközelebb figyeljen majd oda. mivel ez hanyag RP ütközéskor és következőben akár büntetést (AdminJailt) vonhat maga után.

- egy barátodtól (indokolatlanul) több millió see forintot kapnál?

Mivel, hogy tudtommal nem szabad a szerveren vagyont átruházni igy vissza adnám neki és elmagyaráznám neki, hogy szabálytalan amit tett. Ha azután sem venné figyelembe amit mondtam és úgyis átadná a pénzt akkor kénytelen lennék admint hívi.

- egy játékostól privát üzenetben olyan kérdést kapnál amire nem tudod a választ?

Elnézést kérnék és javasolnék neki egy másik Adminsegédet/ adminisztrátort aki valoszínűsíthetőleg tud neki segíteni.

- privát üzenetben pénzt kérnének tőled?

PM ben válaszolnék, hogy ez nem igy működik. Elmagyaráznám neki hogy hogyan tud pénzt szerezni esetleg adnék pár tanácsot, hogy melyik munkát érdemes a legjobban végezni. Ha kell be is mutatom neki, a munkát.

- rp szituáció közben van szüksége egy adminnak rád betanításhoz?

Szerintem az RP-szituációtol függ és, hogy rajram kivül van-e aki menjen helyetem akinek nincs dolga. Ha nincs más és az RP sem annyira komoly és nélkülözhető lennék akkor a szituációbol akkor megyek és segítek.



Mik azok az általad fontosnak tartott helyszínek, amiket egy kezdő játékosnak biztosan bemutatnál?

Először is elvinném a Városházára ahol munkát tud vállalni meg az okmányait tudja kiváltani meg meg újítani.
Másodszor ahol megtudja venni a felszereléseket amik szükségesek. (Telefon, Kaja, Gyógyszer meg a munkához való kellékeket.)
A korházat, hogy ott fog újra Spawnolni ha meghal. vagy esetleg ha eltörik valamije akkor a korház előtti Checpointban tudja meggyógyítani magát.
Autókereskedés ahol majd autót tud vásárolni magának.
Benzinkútat és elmagyaráznám neki a tankolási rendszert.

Válassz ki egy szabadidős tevékenységet a szerveren és írd le, hogyan mutatnád be egy kezdő játékosnak:

Horgászat:
A városházán kezdenénk az egészet ahol tud horgász engedélyt kiváltani. Elmagyaráznám neki, hogy az M-billentyű lenyomásával Cursor módba lépve elő fog jönaz egér és az NPC re kattintva jobb egér gombbal elő fog jönni egy lista amiből kiválaszthatja hogy mit szeretne kiváltani. Ha sikeresen kiválasztottad és megvásárolta az engedélyt akkor az ismét az M billentyű lenyomásával eltüntetjük a Cursor módot. És ezzel sikeresen végeztünk a városházán. Autóba pattanunk majd átmegyünk a plázához. A plázában felvezetem a halász üzletbe. Ott ismét elmondom, hogy ha Cursor módban lépve rákattint a jobb egér gombbal az ott található Boltosra(NPCre) ott Ismét behoz egy panelt ahol a horgászathoz kellő cuccokat hozza majd elő. Elmagyarázom neki, hogy mindenből vegyen egyet-egyet kivéve csalibol. Csalibol vegyen mindenikből legalább 5-5 darabot és majd kitapasztalja, hogy melyik a legjobb. ha megvásárolt mindent és kilépett a bolt panelből. akkor még amielőtt kilépne a Cursor módbol vissza lépne nyissa meg az Inventorit amit az- I Billentyűvel tudja megjeleníteni. A bal oldalán/szélén van 3 kis ikon ami közül választani lehet. Nekünk a Legalsó vagyis a Craft fülecske fog kelleni. Amikor megnyitja láthatja, hogy menyi mindent lehet Craftolni. Elmagyarázom, hogy keresse meg a horgászbotot és ha minden jól ment és mindent megvásárolt akkor Craftolja le a botot. Vagyis válassza ki a menüpontbol a Horgászbotot és a jobb alsó sarkában írja, hogy elkészítés Arra bal egér Gombbal kattintva le fogja Craftolni. Majd ahol a Craft fület kiválasztottuk vissza kattintunk a legfelsőre ahol már meg is jelent a horgászbot. Arra ráhúzza a kiválasztott csalit amit autómatikusan rá fogja tenni. Egy I meg egy M billentyű megnyomásával indulhatunk is a partra horgászni. Ahogy a víz mellé álsz és jobb egér gombbal az Inventoriban a horgászbotra kattintva elő veszi. Innentől minden ki ír a rendszer.

Válassz ki egy munkát a szerveren és írd le, hogyan mutatnád be egy kezdő játékosnak:

Kamionos Munka.
Előre a városósházára kell menned ahol a M-billentyű lenyomásával Cursor módba lépve elő fog jön az egér és az NPC re kattintva jobb egér gombbal elő fog jönni egy lista amiből kiválaszthatja hogy melyik munkát szeretné végezni. Kiválassza a Kamionos munkát. a bal egér gombal kattintva. Bezárja a Panelt majd ismét megnyomva az M- billentyűt indulhatunk is BlueBrrybeben lévő telephelyre. Oda érve bemegy a Kék Chekpointba és lekér magának egy munkajármüvet. Onnan már mehet tovább arra a munkapontra ameikre szeretne. A térképen amit az F11 segítségével tud előhozni már meg is vannak jelölve a különböző munkapontok. Pl: TNT, Prime, DPD,Waberer s, STB... elmegy a neki legjobban tetsző/legszimpatikusabb munkapontra majd megkeresve az NPC. Ismét cursor módba lépve a jobb egér gombbal rákattintva elő hozza milyen szálitmányok elérhetőek jelenlek. Kiválassza a megfelelőt majd az elfogadás lehetőségre kattintva már fel is csatolja rá az utánfutót. Az utánfutót ahoz a telephez viszi amelyik cég munkáját elvállalta. De azt a Mapon egy piros ikon fogja jelölni neki. Amikor oda ért és sikeresen beparkolt a megadott helyre vagyis az addig fehéren világító téglalap Már zölden világít akkor kiszálhat a kamionbol. majd itt is megkeresi az NPC-t. ha megtalálta az inventoriában ( amit az I billentyű segítségével tud behozni.)lévő fuvarlevelet áthúzza az NPC- re. Akkor elkezdik lepakolni a szálímányt majd ha ez sikerült megkapod a pénzt kézpénzbe. Majd az NPC re kattintva újra tudsz fuvart vállalni.

Írd le hogyan mutatnád be egy kezdő játékosnak a Farmot VAGY a Méhészetet:

A farmot vállasztom mert a méhészetet nem próbáltam még.
Nos először is keresnünk kell egy szabad farmot. Először is megkeressük a MAPon, hogy hol találhatóak a farmok. elmegyünk egyikhez és ott keresünk egy szabad farmot. A szabad farmot a zöld Chekpoint jelzi az ajtójánál. A zöl CP ben álva a /rentfarm parancsal tudod kibérelni. 1 Farm 1 heti bérlete összesen 4.5 millió forinba kerül amiből 1.5 millió a bérleti díj és 3 millió a kaució. Ha a farmot lemondod a lejárta előtt akkor a kaució összegét vissza kapod. Ha sikerült kibérelni a farmot akkor az E billentyűvel tudsz belépni a K billentyű vel tudod ki meg be zárni. Nos de ami előtt bemennénk Autóba szálva elmegyünk az a piacra ahol magokat tud venni meg locsolókannát. Megkeressük az Árus NPC és tölle megvásárolja a magokat amiket szeretne ültetni. A lényeg, hogy össszesen 40 magra lessz szüksége első körben és legalább 1 Locsoló kannára. Én ajánlom, hogy vegyen inkább kettőt mert úgy gyorsabb mert nem kell olyan sokat járkálni majd a csap meg a Farm között. Na de ha mindent megvásároltunk mehetünk is vissza a farmra és kezdődhet a megművelés. A farmra belépve bal oldalon talál egy kapát meg egy ásót. Első sorban a kapára lessz szükségünk. amit a jobb egér gombal a kapára kattintva tud elvenni. Ekkor látja, hogy a kezébe került. ekkor a megmunkálatlan földhöz megy majd a cursor módban a bal egér gombbal a műveletlen földre kattint párszor amíg meg nem kapálja azt az adott területet azt egy státuszbár fogja jelezni majd. Amikor mind a 40 kis kockát felkapáta teljesen jöhet a következő lépés. Oda megyünk ahonann elvettük a kapát majd majd a kapára újra jobb klikkel kattintva vissza teszi a helyére. Ugyan csak a jobb klikkel az ásora kattintva elveszel egy ásot. Oda méssz a már megművelt földhöz majd ismét cursor módban a bal klikkel kiás egy gödröt a földön. Ezt is megcsináljuk az összes területnél majd vissza tegyük az ásót a helyére. Most az előbb megvásárol locsoló kannát(kannákat) kell megtöltjük. Kimegyünk a farm-bol
majd a oda megünk a farm jobb oldalán lévő csaphoz. Ha ott vagyunk a rendszer is ki írja, hogy mit kell tennünk de azért én is mondom. az Inventorit behozva I-Billentyűvela kanna ikonjára kattintunk a jobb klikk segítségével. Ekkor el is kezdi tölteni a kannát, Ha többet vettél figyelj, hogy külön az egészre rá kell kattints, hogy megtöltse.
Ha sikerült vissza megyünk a farmra. Oda mész az akkora már megművelt föld területre és a jobb klikk segítségével elkezdi öntözni azt a területet amire kattintottál. 1 kannában 8l víz fér vagyis 8 földrészt tudsz egy kannábol megöntözni. Ha elfogy a víz újra a csaphoz kell menni és ott újratölteni. Ha már megvan öntözve a terület akkor jöhet az ültetés.
A földre álva megnyitod a Cursor módot elő fog hozni kettő lehetőséget. Növény ültetése meg lyuk betömése. Neked a Növény ültetése lehetőségre lessz szükséged. ezt kiválasztva elő hozz egy listát, hogy milyen magokat is lehet ültetni. Kiválasztod az előbb megvásárolt magokat majd bal klikkel rákattintva el is fogja ültetni. ezt imét meg kell csinálni mind a további 39 területen. ha megvagy akkor egyenlőre csak várni kell. KB 12 óránként kell meglocsolni majd a növényeket. KB 48/60 óra alat fognak megnőni a növények ha folyamatosan locsoljuk. Ha megnőttek a Növények akkor jöhet is a betakarítás folyamata. Onnan tudod, hogy már betakaríthatoak, hogyha ráviszed az egeret és a Növény eltávilítása helet már Növéní betakarítása szöveg fog állni. Arra rákkattintva meg is jelenik az Inventoridban a növény. ha betakarítottuk a növényeket irány vissza a piacra.
Ahol meg kell keresni azt a felvásárló NPC-t amik a te növényeidet vásárolja. Ha ez megvan és nálad vannak a növények nincs más dolgod mint megnyitani az inventoridat és a megtermelt növényeket oda húzni az NPC re. Ekkor egy mini game veszi kezdetét. Amit a Space billentyűvel tudsz majd megálítani. Ha sikerül a zöldön megálítani akkor kapsz a legtöbbet érte. A sárga a közép ár a piros pedig a leggyengébb nyilván. (Ajánlom több kis stackre szedni és szerre eladogatni ha nem sikerülne jól akkor ne bukj sokat) Ahogy sikerült eladni a pénzt már kézhez is kapod. A Chaten ki irja, hogy hogy sikerült eladni. Írja, hogy milyen darab áron tudtad eladni és azt is irja menyit kaptál összesen. És kezdheted is előlről.



Voltál már jailben? [UCP-s képet csatolj]

Sajnos volt már 1 https://imgur.com/gallery/ccxG80Q

Voltál már bannolva? [UCP-s képet csatolj]

Nem volt https://imgur.com/gallery/ccxG80Q

 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: Fecsu

North

Fórum Császár
2019. 01. 10.
1 697
1 539
V2 karakter
William Guerrini

ELFOGADVA

Kérlek válassz majd HSZ-ben időpontot meghallgatásra > EBBEN < a topicban (megnyitás után).
A meghallgatásra kérlek tekintsd át a szerverszabályzatot, mert átfogóan fogunk ezzel kapcsolatban kérdéseket feltenni és
ez lesz az utolsó forduló is egyben TS3 szerveren.
 
  • Tetszik
Reactions: Elekes
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.