V2 ötlet.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Ragadozó

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 11.
300
139
V4 karakter
Ernesto Berganza
LV karakter
Danny Brassco
V2 karakter
Ernesto Berganza
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Ernesto Berganza >

Ötleted:
< Telefont csak hívás esetén tudjanak bemérni. A hívásnak legalább 5 percesnek kell lennie hogy sikerüljön a bemérés. A telefon lenyomozásához szükséges legyen egy laptop. Amennyiben a hívás 5 percen belül megszakad, a bemérés sikertelen. Laptop ne legyen duty item !! >


Megjegyzés:
< Elég érdekes helyzetek alakultak már ki ilyen téren. (pl.: 3perc alatt egy buktatás, és társai...) A laptopnak jelenleg semmi scriptelt feladata nincs a szerveren. Így legalább ki lenne használva. >
 

Russo

Jesus loves me
2019. 01. 11.
417
951
21
Budapest
V4 karakter
Russo Giovanni
LV karakter
Jasper Barton
V2 karakter
Jesus Bolea
1. A telefont belehet mérni feltéve ha bevan kapcsolva.
2. Reális idő szerint 1 perces telefonbeszélgetés is elég.
3. Erre is csak azt tudom mondani, telefonnal is megtudod azt csinálni mint egy géppel.
4-5. Fejlődik a technológia szóval bemérnek így vagy úgy, ezellen nemtudsz mit tenni.

Összegezve az egészet, nem támogatom.
 

Zsiga

Az év illegális frakció leadere, 2019-ben.
2019. 01. 11.
220
276
V2 karakter
Shayne La Royali
Valahol igaza van mind a kettőtöknek, de legfőképpen Ragadozónak adok 1 dologban igazat, hogy 3 perc alatt lerendeztek egy nagyobb kaliberű buktatást ahol kb az egész rendvédelem jelen van. Tapasztalatból beszélek. :D
 

milcsu

virtuális karosszérialakatos
Very Important Person
2019. 01. 10.
475
2 225
Yashio, Saitama Preferecture, Japan
V4 karakter
Inaba_Togai
LV karakter
Uchima_Kenichi
V2 karakter
Yoshioka_Tsutomu
Az hogy hívás közben lehessen bemérni még oké, de a többi részét nem tudom támogatni. Laptopot meg pláne, majd ha itemesen megy az MDC akkor ellehet gondolkozni rajta.
 

Swaro

priceless. ?
2020. 08. 05.
183
606
LV karakter
Lian Suyi
Az egy hetes nni tagságból kiindulva kétlem, hogy kitapasztaltad volna a dolgokat. Ha jobban bele tudnál látni ebbe akkor rájönnél, hogy felesleges dolgok hisz szabályzattal is lehet mérsékelni a problémákat.
 

exito

🙂
2020. 08. 13.
333
1 920
London
V4 karakter
Dario Staletti
Valahol igaza van mind a kettőtöknek, de legfőképpen Ragadozónak adok 1 dologban igazat, hogy 3 perc alatt lerendeztek egy nagyobb kaliberű buktatást ahol kb az egész rendvédelem jelen van. Tapasztalatból beszélek. :D
És akkor a rendvédelmet kell gyengíteni? Nem értem ezt az ötletet. Ha olyan nagy baj hogy jól mennek a buktatások, akkor gondoljátok át a fegyverkereskedelmes szisztémátokat. Rengeteg bedőlt buktatás van minden héten, simán ki lehet játszani a rendszert. Ott kezdve, hogy nem egy ember viszi a teljes fegyverraktárat egy üzletre. + ha 10 perces előRP lenne a buktatások előtt, akkor két nap után mindenki tudná hogy buktatás lesz.
< Telefont csak hívás esetén tudjanak bemérni.
A hívásnak legalább 5 percesnek kell lennie hogy sikerüljön a bemérés.​

Ez irreális, IRL sem kell felhívni a célszemélyt, hogy be tudd mérni. Ha pedig időhöz lenne kötve a bemérés, akkor mindenki ledarálná, hogy mi van nála, mennyiért adja, és már nyomná is ki. MG lenne belőle, ha valaki húzná az időt.

Egyáltalán nem nehéz megúszni egy buktatást, csak le kell szervezni. Az illegál 90%-a tudja hogy van lenyomoz parancs a nyomozóknál, mégsem gondolják át hogy hogy kellene kereskedni. A frakciószabályzat meg köti a tagokat a részletes RP-hez, ami nyilván nem egy 10 perces gépelést jelent.

Úgy írtam ezt a kommentet, hogy többet voltam illegálos, mint rendvédelmis.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Első olvasásra nekem az teljesen kijött ebből, ha csak akkor lehetne lehallgatni a telefont ha telefonálsz akkor az összes üzlet lebonyolítása SMS-en keresztül menne.
Nem tartozom illegál frakcióhoz sem és rendvédelmi szervezetben sem, viszont mint külső szemlélő, szerintem a buktatásos dolognál kellene annyit változtatni (ha ez nem így működik, nem látok bele), hogy egy ismeretlen civil ha mond egy telefonszámot akkor ne pörögjön rá a fél rendvédelem , ha nem csak olyan civilek segítsenek a buktatásban akivel már régóta kommunikál a rendvédelemmel, több olyan bizonyítékot fel tud mutatni, hogy ténylegesen fegyver eladásról lenne szó és egyebek. Mert akár azt is meglehet csinálni szerveren, hogy civil olyan telefonszámot mond ami mondjuk egy olyan játékosé akivel nem szimpatizál és ki akar vele szúrni és egy telefonszám alapján a rendvédelem nyomozni kezd semmi más alap információ alapján.
Nem tudom biztosra, hogy ez jelenleg hogy működik a nyomozásnál, de tudom régebben ha valaki mondott egy telefonszámot és csak elmondta bizonyíték nélkül, hogy fegyvert hirdetett akkor már egy kisebb rendvédelmi csapat indult buktatni.
 

deemoN

prove them wrong.
Very Important Person
2019. 05. 23.
777
2 099
20
V4 karakter
robert.celeketic
V2 karakter
robson.kuznetsov
Ez a beméréses dolog az utóbbi időben arról szólt, hogy az illegál szigorítást kér rá a rendvédelemnek pedig úgy tetszik ahogy van.

A laptopos megoldás elsőre jól hangzik, hiszen egy olyan item a szerveren ami nincsen kihasználva, viszont nem gondolom azt, hogy új scriptekre lenne szükség ahhoz, hogy változzon a lenyomozásos rendszer, csupán pár új frakciós vagy szerver szabályzat bejövetelével kialakuljon egy olyan középút, ami megfelel úgy a rendvédelemnek, mint az illegálnak is.

Azt, hogy mit kérsz ezzel az ötlettel értem viszont ezt a fajta kivitelezést ahogy elképzelted nem támogatom.
 
  • Tetszik
Reactions: Ballu és krts

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
A frakciószabályzat meg köti a tagokat a részletes RP-hez, ami nyilván nem egy 10 perces gépelést jelent.
Egy tök véletlen admin ügynél derült ki, hogy vannak, akik egy bindet nyomnak el, és már sosra nyomozzák a telefonokat.

Tök jó hogy kiderült, de a leaderek erről semmit se tudtak. Ki tudja, most mik történnek a leaderek tudta nélkül? Az az ügy után már nem tudok abba bízni, hogy "mivel benne van a frakció szabályzatba, ezért azt mindenki betartja".

Az hogy x idő után lehessen csak lenyomozni értelmetlen, mert akkor szimplán csak SMS lenne használva, de a laptop teljesen korrekt ötlet.

Illetve hogy egy buktatáson ne legyen ott a fél rendvédelem, meg kellene tiltani hogy az NNI-n kívül más szervek is részt vegyenek benne, illetve szerintem az is segítene, ha a backup nem GPS jeladóként lenne használva, mivel a nevében is benne van, nem erre van.
 
B

Bodo

Sziasztok, elképesztő, amit mostanában fórumon látok, ilyen kaliberű ötletek tömkelege. Jelen esetben ez a parancs több mint fél éve bentvan, mégis most lett aktuális a probléma. Gyakran az ilyen panaszokból azt érzem, hogy el van nyomva az illegál, szinte esélyt se kapnak. Szerencsére ezen a vasfüggönyön átlát bárki, aki játszott is valaha ezen a szerveren. Megértem persze a ti helyzeteteket is, mostmár nem 5 perc tervezés kell egy fegyverkereskedéshez, hanem 15. Mindenkinek az a célja, hogy fair legyen mindkét oldal számára, pénzszállításon 300 millió forint lett kiosztva az illegál frakciók részére, többszörösen támogattak titeket a kormányleaderek, fegyvereket, pénzt kaptatok, sőt egy meg nem említendő személytől 400 kilogrammnyi nagykalibert, és lőszereket vettetek, potom pénzekért. Természetesen ebben csak ti részesültetek, mert eléggé jó barátok voltatok azzal a személlyel, sőt, még sokkal több pénzt kaptatok, mint bárki is. Bármikor elmehettek ATMezni, egyáltalán nincs szabályozva a szerepjáték és a lövöldözés aránya illegál részéről. Esélyetek annyi, mint száz, mégse használjátok ki. 2020 végén az Orosz Maffia dominálta a rendvédelmet, szinte esélye se volt senkinek sem, mégse írtam ötletet, hogy kerüljön minden illegálos frakciónak Timer az ATM fúrásra. Azt meg már ténylegesen nem fogom megemlíteni, hogy többszörösen el lett mondva, hogy NONRPbe ez beletartozik, ezáltal ha az admin se tudja, akkor már tényleg nem tudok mit tenni. Olyan előnyöket, és szabadságot élveztek, hogy az hihetetlen, mint rendvédelem, arany életünk lenne, ha abszurd szabálypontok nem kötnék meg a kezünket, például ilyenek "• A rendőr csakis felszólítás után lőhet, kivéve, ha a célpont már előbb tette azt, fegyvertelenre lőni szigorúan tilos. (Ez alól nem kivétel az ATM rablás, és a vízben való menekülés)"

Illetve hogy egy buktatáson ne legyen ott a fél rendvédelem, meg kellene tiltani hogy az NNI-n kívül más szervek is részt vegyenek benne,

Szép napot.
 
Utoljára szerkesztve:

Zsiga

Az év illegális frakció leadere, 2019-ben.
2019. 01. 11.
220
276
V2 karakter
Shayne La Royali
És akkor a rendvédelmet kell gyengíteni? Nem értem ezt az ötletet. Ha olyan nagy baj hogy jól mennek a buktatások, akkor gondoljátok át a fegyverkereskedelmes szisztémátokat. Rengeteg bedőlt buktatás van minden héten, simán ki lehet játszani a rendszert. Ott kezdve, hogy nem egy ember viszi a teljes fegyverraktárat egy üzletre. + ha 10 perces előRP lenne a buktatások előtt, akkor két nap után mindenki tudná hogy buktatás lesz.


Ez irreális, IRL sem kell felhívni a célszemélyt, hogy be tudd mérni. Ha pedig időhöz lenne kötve a bemérés, akkor mindenki ledarálná, hogy mi van nála, mennyiért adja, és már nyomná is ki. MG lenne belőle, ha valaki húzná az időt.

Egyáltalán nem nehéz megúszni egy buktatást, csak le kell szervezni. Az illegál 90%-a tudja hogy van lenyomoz parancs a nyomozóknál, mégsem gondolják át hogy hogy kellene kereskedni. A frakciószabályzat meg köti a tagokat a részletes RP-hez, ami nyilván nem egy 10 perces gépelést jelent.

Úgy írtam ezt a kommentet, hogy többet voltam illegálos, mint rendvédelmis.
Jelenleg TEK-es vagyok, pár hónapja. Akár milyen akcióra megy az illegál nagy részben egy normális előrp igénybe vesz akár több órát is, de a rendvédelem lerendez egy ugyan olyan kaliberű buktatást 1 perc alatt ebben hol a realitás?
 

Russo

Jesus loves me
2019. 01. 11.
417
951
21
Budapest
V4 karakter
Russo Giovanni
LV karakter
Jasper Barton
V2 karakter
Jesus Bolea
Srácok eleve egy jó forrást találni több nap. Egy jó fogást, amit sikerül is elkapni több óra mivel gyatrák a hírdetések. Meg gondolom nagyon nehéz dolog 15 percet rpzni mondjuk túszejtés előtt illetve időpontot foglalni. Az egészben a marketing és az rpzni akarás a lényeg. Nem az, hogy mennyit szenvedünk vele. Mondjuk hiába szenvedsz órákat egy rpvel ha nincs lényege, és nincs is rá vevő. Az rpnek lényegre törőnek, tartalmasnak kell, hogy legyen nem üresnek. 5 perc alatt is tudsz olyat rpzni mint egy óra alatt, sőt lehet jobbat is. Ennek példája a bandák. Egy szimpla 3 perces beszélgetés alatt dűlőre tudtok jutni, sőt még egy komplett rpt is tudtok végigtolni. Mint NNIs személy szerint ahogy én látom sokat szenvednek érte a nyomozók, hogy egy jót buktathassanak. Hiába az időt érzitek problémának, azzal semmi baj nincs. Azzal van csak a többségnek baja, hogy lebuktatják. Veszíteni is kell tudni meg nyerni is.
Jelenleg TEK-es vagyok, pár hónapja. Akár milyen akcióra megy az illegál nagy részben egy normális előrp igénybe vesz akár több órát is, de a rendvédelem lerendez egy ugyan olyan kaliberű buktatást 1 perc alatt ebben hol a realitás?
Ha nincsnenek zavaró tényezők, hogy ténylegesen kelljen a több óra rp akkor meglehet oldani percek alatt is, de ezt te is tudod. Idézem "5 perc alatt is tudsz olyat rpzni mint egy óra alatt, sőt lehet jobbat is"
 

DREFT

Lelkes fórumhasználó
Very Important Person
2019. 01. 10.
367
1 139
Vannak már tervek a lenyomozás újradolgozására, de ennyire nem lesz lekorlátozva. Mai okostelefonokat (mint ami már a szerveren is van), már híváson kívül is be lehet mérni. Lesz erre beállítás, hogy az illegál ki tudja játszani, mint egy repülő üzemmód vagy bármi más. Tervben van, de még idő kell neki.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.